چرا افراد واکسینه نشده هنوز مستحق کمک پزشکی هستند

[ad_1]

در حال حاضر تعداد بیشتری از آمریکایی ها با COVID-19 نسبت به قبل در بیمارستان بستری می شوند. تعداد بسیار زیاد آنها تعداد زیادی از کارکنان بهداشتی است که با استعفاها و عفونت های ناگهانی رتبه آنها کاهش یافته است. در بسیاری از نقاط کشور، بیماران با انواع فوریت های پزشکی اکنون با انتظارهای طولانی و مراقبت های بدتر روبرو هستند. پس از نوشتن درباره این بحران در اوایل این ماه، از تعدادی از خوانندگان شنیدم که گفتند راه حل واضح است: از مراقبت های پزشکی برای بزرگسالان واکسینه نشده خودداری کنید. استدلال های مشابهی در سال گذشته با ظهور نوع دلتا مطرح شد و با گسترش Omicron دوباره ظاهر می شوند. توجیه آنها اغلب به شرح زیر است:

همه بزرگسالان در ایالات متحده واجد شرایط دریافت واکسن آوریل هستند. در این مرحله، افراد واکسینه نشده انتخاب خود را کرده اند. این انتخاب به دیگران صدمه می زند و همه گیری را ادامه می دهد و اکنون سیستم مراقبت های بهداشتی را درهم می ریزد. اکثر افرادی که با کووید در بیمارستان بستری می شوند واکسینه نشده اند. این غیراخلاقی است که متخصصان بهداشت برای افرادی که نمی خواهند از خود مراقبت کنند فداکاری کنند. و به خصوص غیراخلاقی است که حتی افراد واکسینه شده که همه کارها را به درستی انجام داده اند ممکن است نتوانند مراقبت های لازم برای حملات قلبی یا سکته را دریافت کنند زیرا بخش های اورژانس توسط بیماران واکسینه نشده مبتلا به کووید خفه می شوند.

برای روشن بودن، این بحث تئوری است: متخصصان مراقبت های بهداشتی از مراقبت از بیماران واکسینه نشده امتناع نمی ورزند، اگرچه از قضا بسیاری به من گفته اند که متهم به تجویز نکردن ایورمکتین یا هیدروکسی کلروکین شده اند که در برابر کووید بی اثر هستند، اما اغلب آنها به اشتباه به عنوان نجات غریق متهم می شوند. . با این حال، من این استدلال را از کنار چندین متخصص اخلاق، پزشکان، و پزشکان بهداشت عمومی رد کرده ام. بسیاری از آنها با تحریک و ترس پشت خلق و خوی همدردی کردند. اما همه آنها گفتند که این یک ایده وحشتناک است – غیراخلاقی، غیرعملی و مبتنی بر درک سطحی از اینکه چرا برخی افراد واکسینه نشده اند.

مت وینی، پزشک و متخصص اخلاق در دانشگاه کلرادو می گوید: «این پاسخی قابل درک به ناامیدی و عصبانیت است و کاملاً با اصول اخلاق پزشکی که از زمان جنگ جهانی دوم پابرجا بوده است، در تضاد است. . ما از سیستم مراقبت های بهداشتی به عنوان راهی برای اجرای عدالت استفاده نمی کنیم. ما از آن برای تنبیه افراد به خاطر انتخاب‌های اجتماعی‌شان استفاده نمی‌کنیم. سارا موری، یکی از بیمارستان‌های دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو، اضافه کرد: “مساله کاملاً درمانده است.” و این در مورد بیماران واکسینه نشده ما صادق است.”


برخلاف دستورات واکسن، که مشاغلی را که افراد واکسینه نشده می توانند اشغال کنند یا مکان هایی که می توانند وارد شوند را محدود می کند، توقف مراقبت های پزشکی یک موضوع مرگ و زندگی است. و در این گونه موارد، مراقبت های پزشکی باید با توجه به فوریت نیازهای بیمار ارائه شود، نه شرایطی که منجر به آن نیاز شده است. افرادی که اعمالشان خود را به خطر می اندازد، مانند سیگاری های مبتلا به سرطان ریه یا دوچرخه سوارانی که بدون کلاه ایمنی زمین می خورند، هنوز تحت درمان هستند. افرادی که اقدامات آنها دیگران را به خطر انداخته است، مانند رانندگان مست یا تروریست ها نیز تحت درمان قرار می گیرند. کارلا کرنز، استاد اخلاق پزشکی و طب تسکینی در مرکز پزشکی دانشگاه کانزاس گفت: ما همه گناهکار هستیم. “هیچ کس همه تصمیمات عالی را نگرفته است و هر یک از ما ممکن است در موقعیتی قرار بگیریم که بیمار باشیم. دانیل گلدبرگ، مورخ پزشکی و متخصص اخلاق بهداشت عمومی در دانشگاه کلرادو، به من گفت: یک اصل اساسی پزشکی مدرن این است که “همه برای کاهش درد و رنج، صرف نظر از اینکه چه کاری انجام می دهند یا نمی کنند، ادعای یکسانی دارند.”

همانطور که نمونه‌های تاریخی نشان می‌دهند، زمانی که مراقبت‌ها توزیع می‌شود، معمولاً ممتازترین افراد سود می‌برند. در دهه 1960، زمانی که دستگاه‌های دیالیز هنوز نادر بودند، گروهی متشکل از هفت نفر از افراد عادی وظیفه تصمیم‌گیری در مورد بیمارانی را داشتند که درمان نجات‌بخش دریافت کنند. از جمله عواملی مانند سن، sex، وضعیت تاهل، ثروت و تحصیلات، به اصطلاح کمیته خدا نیز در نظر می گیرد که چه افرادی دارای “بالاترین پتانسیل برای خدمت به جامعه” هستند و “در کارهای کلیسا فعال هستند”. جای تعجب نیست، همانطور که تحلیل های بعدی نشان می دهد، کمیته مردان میانسال و متوسط ​​​​سفید پوست را ترجیح می دهد. کایرنز به من گفت: «وقتی این خبر علنی شد، آمریکایی‌ها خشمگین شدند. آنها متوجه می شوند که وقتی سعی می کنید تمایزات اخلاقی ایجاد کنید، در نهایت به شرایط متضادی خارج از کنترل آنها می رسید.

انتخاب یک فرد همیشه با شرایط او محدود می شود. حتی در حال حاضر، همه افراد واکسینه شده امتناع نمی کنند. استفاده از داده های بررسی های اخیر توسط اداره سرشماری ایالات متحدهجولیا رایفمن محقق سیاست سلامت و آرون سوجورنر اقتصاددان نشان داده‌اند که آمریکایی‌های واکسینه نشده به‌طور نامتناسبی فقیر هستند – و با کمترین درآمد، افرادی که می‌خواهند یا می‌خواهند واکسن بزنند. از کسانی پیشی بگیرید که هرگز دریافت نخواهند کرد. این واقعیت که آنها هنوز عکس ها را دریافت نکرده اند ممکن است برای افرادی که فقط می توانند به CVS محلی خود وارد شوند غیرقابل توضیح به نظر برسد. اما افرادی که در محله‌های فقیرنشین زندگی می‌کنند ممکن است داروخانه محلی یا وسایل حمل‌ونقل عمومی برای بردن آنها نداشته باشند، یا دسترسی به اینترنت که به آنها امکان می‌دهد قرار ملاقات بگذارند، نداشته باشند. افرادی که دستمزد ساعتی دریافت می کنند ممکن است برای یک ساعت واکسیناسیون یا مرخصی استعلاجی با حقوق برای غلبه بر عوارض جانبی وقت نداشته باشند.

در مقایسه با افراد واکسینه شده، افراد واکسینه نشده بیشتر در حالت های قرمز زندگی می کنند – رابطه ای که معمولاً به عنوان بازتابی از انتخاب های سیاسی دیده می شود. اما آنها همچنین به احتمال زیاد نگرانی های مبرم دیگری مانند الزامات مراقبت از کودک، ناامنی غذایی و خطر اخراج دارند. آن سوسین، محقق عدالت بهداشتی در دارتموث، گفت: «حتی در ورمونت، ایالتی که بیشترین واکسینه شده‌است، تفاوت‌ها در واکسیناسیون کاملاً منعکس‌کننده سایر تفاوت‌های اجتماعی مانند درآمد خانوار است. احتمال نداشتن بیمه درمانی در افرادی که واکسینه نشده اند دو برابر بیشتر از همتایان واکسینه شده خود هستند، بنابراین ایالات متحده در حال حاضر از برخی مراقبت ها به آنها خودداری می کند. کایرنز گفت، پرداختن به این انکار «تفاوت‌های ناعادلانه‌ای را تشدید می‌کند که قبلاً با آن مواجه هستند».

بدیهی است که ضد اپیلاسیون های سرسخت وجود دارند و معمولاً پر سر و صدا و متضاد هستند. بسیاری از متخصصان بهداشت به من گفته اند که توسط چنین بیمارانی مورد تهدید، تهدید یا حمله قرار گرفته اند، که اغلب به اندازه کافی برای تضعیف شفقت آنها بوده است. برخی دیگر می گویند چنین بیمارانی با مقاومت در برابر مراقبت های پزشکی و نیاز به داروهای بی اثر، درمان خود را دشوارتر می کنند. اما حتی قوی ترین نگرش های ضد واکسن می تواند مشکلات اجتماعی عمیق تری را منعکس کند. بدبینان واکسن ممکن است نسبت به سیستم مراقبت بهداشتی که برای آن مبارزه می کنند بی اعتمادی گسترده ای داشته باشند. آنها ممکن است پزشکان منظمی نداشته باشند که برای مشاوره پزشکی به آنها اعتماد دارند. آنها می توانند در منابع دست راستی غوطه ور شوند که اطلاعات نادرست در مورد واکسن ها کاشته اند، یا جوامعی که تردید برای آنها عادی است. سوسین به من گفت: «ما بسیاری از جوامع روستایی خود را با اطلاعات نادرست تغذیه کرده‌ایم تا سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت، آموزش و رفاه اقتصادی.

از بحث های اخلاقی که بگذریم، خودداری از مراقبت از افراد واکسینه نشده نیز می باشد از نظر لجستیکی غیر قابل اجرا هیچ کس که با او صحبت کردم نمی‌توانست تصور کند که یک بیمار نیازمند وارد شده و باید منتظر یک کارمند بهداشت باشد تا کارت واکسن او را بررسی کند. اما اگر بحران بیمارستان بدتر شود، پیگیری حفظ منابع می تواند متخصصان بهداشت را مجبور به انتخاب های دشوار کند. احتمال زنده ماندن بیماران واکسینه شده از عفونت کروناویروس بیشتر از بیماران واکسینه نشده است و متخصصان مراقبت های بهداشتی ممکن است به جای قضاوت اخلاقی به قضاوت پزشکی به آنها توجه بیشتری داشته باشند. (اما چنین محاسبه ای پیچیده است: “ترجیحاً باید آنتی بادی های مونوکلونال را به افراد واکسینه نشده بدهید.”

از آنجایی که متخصصان بهداشت بیشتر خسته، بی روح و عصبانی می شوند، ممکن است ناآگاهانه تلاش کمتری برای درمان بیماران واکسینه نشده انجام دهند. در نهایت، سوگیری های ضمنی به این معنی است که بسیاری از گروه های مردم علی رغم اصول اخلاقی که پزشکی باید از آنها حمایت کند، در حال حاضر مراقبت های بدتری دریافت می کنند. بیماری‌های پیچیده‌ای که زنان را به‌طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار می‌دهند، مانند آنسفالومیلیت میالژیک، دیس‌اتونومی، و کووید طولانی‌مدت، اغلب به دلیل کلیشه‌هایی درباره زنان به‌عنوان هیستریک و بیش از حد احساسی رد می‌شوند. افراد سیاه پوست به دلیل اعتقادات نژادپرستانه مداوم مبنی بر اینکه حساسیت کمتری نسبت به آن دارند یا پوست ضخیم تری دارند، برای درمان درد درمان نمی شوند. افراد دارای معلولیت اغلب به دلیل این باور ریشه‌دار مبنی بر اینکه زندگی‌شان معنای کمتری دارد، مراقبت‌های بدتری دریافت می‌کنند. این تعصبات وجود دارد، اما باید با آنها مقابله کرد. گلدمن به من گفت: «انگ و تبعیض به عنوان منشوری برای توزیع خدمات بهداشتی در حال حاضر در جامعه ما تعبیه شده است. آخرین کاری که باید انجام دهیم این است که آن را جشن بگیریم.


وینیا به من گفت که در طول یک بحران، کاهش استانداردهای اخلاقی به ویژه وسوسه انگیز است، اما بالا نگه داشتن آنها بسیار مهم است. با این حال، این یک خط ناامید کننده برای متخصصان مراقبت های بهداشتی است. آنها همچنان از فرسودگی شغلی، ناراحتی اخلاقی و آزار و اذیت رنج خواهند برد – و بسیاری از آنها تسلیم خواهند شد. مراقبت های پزشکی حتی با ظرافت بیشتری گسترش خواهد یافت. برخی از افرادی که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از کووید به کار گرفته‌اند ممکن است در اثر شرایط نامرتبط بمیرند. هیچ کدام از اینها منصفانه نیست. این تنها مسئولیت افراد واکسینه نشده نیست.

بسیاری از بیمارستان ها نیز مملو از بیماران دیگری هستند که مراقبت های خود را یک سال یا بیشتر به تعویق انداخته اند و دیگر نمی توانند آن را به تعویق بیندازند. چندین موسسه در طول همه گیری با کارکنان خود بدرفتاری کردند، حقوق ها را کاهش دادند، مزایا را کاهش دادند و مرخصی را رد کردند تا اینکه بسیاری از کارمندان تصمیم به ترک گرفتند. عفونت‌های بی‌سابقه تعداد بی‌سابقه‌ای از سایر کارکنان بهداشتی را مجبور کرده است که از رختخواب خارج شوند. «حتی اگر می‌گویید مراقبت‌هایمان را کاهش می‌دهیم [unvaccinated COVID patients]وینیا گفت: «این لزوماً مراقبت از دیگران را بهبود نمی بخشد.

مهمتر از همه، افراد واکسینه نشده تنها نیستند انتقال ویروس کرونا. آنها نسبت به افراد واکسینه شده بیشتر احتمال دارد این کار را انجام دهند، اما دومی همچنان در گسترش ویروس کمک می کند – و شاید به طور قابل توجهی، با توجه به توانایی Omicron برای دور زدن نسبی از محافظت ایمنی. افرادی که واکسینه شده اند ممکن است خطر شخصی کمی برای بیماری جدی داشته باشند، اما همچنان می توانند ویروس را به افراد آسیب پذیری که سپس در بیمارستان بستری می شوند، ارسال کنند. آنها ممکن است اتاق های اورژانس را با بدن خود اشغال نکنند، اما همچنان می توانند با اعمال خود به پر شدن این اتاق ها کمک کنند.

همانطور که رئیس جمهور جو بایدن به صحبت از “همه گیری افراد واکسینه نشده” ادامه می دهد، کووید همچنان یک بحران جمعی است – و ناشی از انفعال سیاسی و نه بی مسئولیتی شخصی است. این نتیجه یک دولت قبلی است که همه گیری را کم اهمیت جلوه می داد. واکسن فعلی که به قیمت مداخلات چندلایه مورد نیاز برای کنترل ویروس تماماً وارد واکسن شد. قضات و قانونگذارانی که اتخاذ سیاست هایی را که از مردم در برابر عفونت محافظت می کند، اگر نگوییم غیرممکن، دشوارتر کرده اند. منابع خبری که افشانده اطلاعات نادرست بودند. و پلتفرم های رسانه های اجتماعی که به آن اجازه انتشار دادند. سرزنش یا بی توجهی به افراد واکسینه نشده باعث نجات سیستم مراقبت های بهداشتی یا پایان دادن به همه گیری نمی شود. این فقط آخرین تجلی غریزه آمریکا برای مجازات مردم به دلیل شکست اجتماعی خواهد بود.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısıiçli köfte tarifigüvenilir takipçi satın almapornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornoxnxxgratis pornoxnxxmecidiyeköy escortşehirlerarası evden eve nakliyat