پیدا کردن یک نکته ظریف در بحث سقط جنین


برای خبرنامه Conor در اینجا ثبت نام کنید.

مکالمات را یادداشت می کند

سقط جنین در هفته گذشته موضوع بحث های شدیدی بر سر دعاوی شفاهی در دادگاه عالی بوده است که می تواند قانون اساسی قانون اساسی در ایالات متحده را به طور قابل توجهی تغییر دهد. موضوع مربوط به قانون می سی سی پی است که سقط جنین پس از 15 هفته بارداری را بر خلاف سابقه فعلی ممنوع می کند. اگر این قانون تأیید شود، احتمالاً محدودیت‌های جدیدی برای سقط جنین در بسیاری از ایالت‌های قرمز ایجاد می‌کند.

نبرد حقوقی

ما با حامی قانون، بکی کوری، قانونگذار می سی سی پی و پرستار ثبت شده شروع می کنیم. او نوشت: “دعا می کنم که صورت حساب من میلیون ها نوزاد را نجات دهد.” نیوزویکجایی که او توضیح داد که به تولد بسیاری کمک کرده است، از جمله یک کودک 14 هفته ای که برای زنده ماندن خیلی زود متولد شده است. او گفت: “من با مادر و نوزاد ماندم و حدود 20 دقیقه قلب او را در سینه های کوچکش تماشا کردم.” او با اشاره به اینکه بسیاری از کشورها در هفته دوازدهم از آنها محافظت می کنند، گفت: “نوزادان تازه متولد شده می توانند تا 15 هفته احساس درد کنند.” او از SCOTUS می‌خواهد که آنچه را که او به عنوان «گامی عظیم برای محدود کردن سقط جنین و محافظت از زندگی قبل از تولد با بازگرداندن حمایت‌های قانون اساسی که تا زمان تصمیم فاجعه‌بار در کشور ما وجود داشته است، بردارد. رو در مقابل وید

پروفسور حقوق دانشگاه هاروارد، جیانی سوک گرسن، قانون را به گونه ای متفاوت تدوین کرد. به گفته او، این تلاشی برای بازگرداندن حق زندگی نیست. این تلاشی است برای از بین بردن حق قانونی برای حفظ حریم خصوصی و استقلال بدنی. او پس از شنیدن استدلال های شفاهی در مورد این پرونده نوشت: «قضات محافظه کار به نظر می رسید مشتاق بازگرداندن موضوع سقط جنین انسان هستند. «اما منظور از حقوق اساسی قانون اساسی این است که نباید در اختیار مردم قرار گیرد، به ویژه زمانی که ترکیب خود دادگاه با ابزارهای سیاسی برای این منظور تغییر کرده است.

علاوه بر این، او استدلال می کند که دیوان عالی با لغو یک سابقه طولانی در پاسخ به یک قانون ایالتی که با آن مغایرت دارد، اختیارات خود را تضعیف خواهد کرد. همانطور که او می‌گوید: «منظره‌ای که دولت‌ها وقیحانه در برابر سوابق قانون اساسی دیوان پرواز می‌کنند، و به زودی با رد این سوابق توسط دادگاه برای قانونی کردن اقدامات غیرقانونی در نهایت، به طور مؤثر نشان می‌دهد که دیوان عالی در واقع نیست. ، عالی . . »

مقاله گزارش شده توسط روزنامه نگار سینتیا اوپر “همبلیغ با سقط جنین” که در ابتدا در هارپرز، بی طرفانه دوران قبلی بحث بر سر به اصطلاح سقط جنین جزئی را به تصویر می کشد.

[Caitlin Flanagan: The dishonesty of the abortion debate]

بحث اخلاقی

راس داوت اخیراً یک مورد واضح علیه سقط جنین مطرح کرده است. بیل چر سعی کرد آن را با تمرکز بر آنچه که به عنوان نیاز به حقوق سقط جنین برای برابر کردن زنان و مردان می‌دانست، رد کند.

فرفری شده، گاهی اوقات گرافیکی، با دقت فکر شده بررسی بوستون کریستین هنبرگ در مقاله‌اش چرا سقط جنین می‌کنم، می‌نویسد که تلاش می‌کند «استقلال زنانه» را حفظ کند.

من معتقدم که بیماران من می توانند حقایقی را که ارائه می دهم بپذیرند و تصمیمات آگاهانه خود را بگیرند، حتی اگر دشوار باشد. و اغلب بسیار بسیار دشوار است. وقتی زنی می خواهد کپی تصویر سونوگرافی خود را ببیند، آن را به او نشان می دهم. وقتی می‌خواهد میوه‌ها را بعد از بیرون آوردن من ببیند (بعضی از خانم‌ها این کار را می‌کنند)، آن را در یک بشقاب کوچک به اتاق می‌آورم. یک مادر بیست و پنج ساله، مادر پنج فرزند، از او پرسید که آیا اجازه دارد بافت جنین را به خانه ببرد تا برایش تشییع جنازه کند؟ این در کلینیک ما مجاز نیست. توافق نامه ای که او امضا کرد بیان می کند که تمام بافت های جنین با زباله های زیست پزشکی دفع می شود. بنابراین در عوض سرش را به بشقاب در دست من تکیه داد، چشمانش را بست و زمزمه کرد: «دوستت دارم. و من متاسفم. “

راز واقعی این است که سقط جنین دشوار است. دشوار است زیرا یک زن باردار مرزهای فیزیولوژیکی مشخصی ندارد، هیچ خط مشخصی که نشان دهد چه کسی متعلق به چه کسی است، ندارد. همچنین – و این ممکن است تکان دهنده به نظر برسد، زیرا از یکی از این “طرف های” بحث ناشی می شود – دشوار است زیرا مادران فرزندان خود را دوست دارند و اغلب نمی دانند دقیقاً چگونه در مورد یک کودک متولد نشده فکر کنند یا اینکه آیا آنها مجاز به عشق ورزیدن هستند یا خیر. هر زنی دلایل خود را برای سقط جنین دارد. او ممکن است دلایل خود را غم انگیز نداند – احتمالاً تعداد کمی از زنان چنین می دانند. اما من همیشه از تراژدی در سایه ها، منطقه خاکستری آرام آگاهم: همه چیزهایی که او هرگز بیرون از این اتاق نمی گوید، حقایق پراکنده ای که هیچ کس دیگری نمی خواهد بشنود. همه راه‌هایی که ما به عنوان زن، توسط جامعه‌ای که استقلال ما را بی‌متن‌سازی می‌کند، کار ما را بی‌ارزش می‌کند و برابری‌مان را نادیده می‌گیرد، به سمت انتخابی غیرممکن تحت فشار قرار می‌دهیم.

نیویورک زمانی تصویری از 26 زن منتشر کرد که در آن سقط جنین خود را توصیف می کرد. یک مثال:

وقتی پسرم را باردار شدم، دوست پسر بسیار کنترلم مرا متقاعد کرده بود که سموم ضد بارداری بدن من هستند. ما معمولا در ماشین می خوابیدیم. من با ادرار کردن از روی سطلی که در آن شما در حال مخلوط کردن بتن در خارج از یک خانه ویران و خالی هستید، آزمایش بارداری دادم. بر اساس تصمیم احمقانه ای که گرفتم تصمیم گرفتم که نمی توانم بچه را سقط کنم. آنها به شما می گویند که شما به طور خودکار کودک خود را دوست دارید، اما این درست نیست.

سپس در سال 2008 از دوست پسرم استیو باردار شدم. ما در Target با هم کار کردیم. می خواست ازدواج کند و بچه دار شود. من به سختی می توانستم پسری را که داشتم حمایت کنم، هنوز با پدر و مادرم زندگی می کردم. من نمی خواستم برای همیشه به استیو گره بخورم. من و مادرم به برنامه ریزی والدین رفتیم. باران می بارید. تظاهرکنندگان با عکس های مشمئز کننده در ماشین از ما استقبال کردند. من کاملاً احساساتی بودم، اما آنقدر ترسیده بودم که اگر احساسی نشان می دادم، نمی گذاشتند این کار را انجام دهم. من به آنها گفتم که قبلاً یک بچه داشتم. دکتر مثل تسمه نقاله عمل می کرد. به استیو گفتم سقط کردم. یه سال دیگه رفتیم بیرون راز ویرانگر بود. اگر زمانی که در یک ماشین در یک رابطه خشونت آمیز زندگی می کردم، سقط جنین داشتم، ممکن است مردم درک بیشتری داشته باشند. این بار من در کنترل بارداری بودم، با یک کار تمام وقت، دوست پسر.

ممکن است مردم فکر کنند که باید آن را حفظ می کردم، اما نتوانستم.

کیتلین فلانگان در سال 2019 استدلال می‌کند که بحث سقط جنین اغلب ناعادلانه است زیرا هیچ یک از طرفین نمی‌خواهند با قوی‌ترین استدلال‌ها برای موقعیتی که امیدوارند به دست آورند مبارزه کنند.

او نوشت:

استدلال برای سقط جنین، صادقانه بگویم، مستلزم کلمات زیادی است: باید گذشته نزدیک را به شما یادآوری کنم، عواقب وحشتناک غیرقانونی کردن یک روش پزشکی بسیار ساده برای زنان. استدلال بر ضد این یک کلمه هم نمی گیرد. استدلال مخالف این یک عکس است.

این بحثی نیست که کسی برنده شود. پر سر و صداترین مدافعان هر دو طرف نمایندگان وحشتناک آرمان خود هستند. وقتی از زنان خواسته می‌شود که «سقطت را سقط کن» و زمانی که سقط جنین به موضوع یک استندآپ کمدی تبدیل می‌شود، نگرش‌ها نسبت به سقط جنین ناپسند به نظر می‌رسد. چه کسی می تواند افتخار کند که اصلاً انسانیت را در تصاویری که علم به طرز دردناکی روشن کرده است نمی بیند؟ وقتی طرفداران سقط جنین در مورد زنانی که “کودکان را از رحم می مکند” صحبت می کنند، بدون رحم ظاهر می شوند. آنها صرفاً دلایل انسانی، پیچیده و اغلب دلخراش را در پس تصمیمات شخصی زنان در نظر نمی گیرند. حقیقت این است که بهترین استدلال در هر طرف لعنتی خوب است، و تا زمانی که این واقعیت را نپذیرید، صادقانه در مورد آن صحبت نمی کنید یا حتی فکر نمی کنید. مطمئنا کسی را متقاعد نخواهید کرد. فقط حقیقت قدرت حرکت دارد.

چنین مجادله ای زمانی باعث شد که جورج مک کنا این فرض را مطرح کند که “ما می توانیم در لفاظی های لینکلن علیه برده داری موضعی منسجم پیدا کنیم که می تواند به عنوان الگویی برای سیاستمداران به نفع زندگی امروزی باشد.”

در اینجا چیزی است که چنین سیاستمداری توصیه می کند که تا حدی بگوید:

در صورت انتخاب شدن، تلاشی برای حذف نهادی که دیوان عالی کشور حکم کرده است از نظر قانون اساسی حمایت شده است را حذف نخواهم کرد، اما تمام تلاشم را انجام خواهم داد تا از گسترش آن جلوگیری کنم و آن را در جایی قرار دهم که جامعه بتواند آرام بگیرد، با این باور که در حال تبدیل شدن است. نادرتر من این الزام را که اغلب توسط طرفداران سقط جنین بیان می شود، بسیار جدی می گیرم که سقط جنین باید نادر باشد. بنابراین، اگر من انتخاب شوم، به دنبال پایان دادن به تمام یارانه های دولتی برای سقط جنین، حمایت از سقط جنین و آزمایش بر روی کودکان سقط شده خواهم بود. من از تمام محدودیت های معقول در مورد سقط جنین که با دادگاه عالی توافق شده است حمایت می کنم و کسانی را که جایگزین هایی برای سقط جنین ارائه می دهند تشویق می کنم. اول از همه، من می خواهم آن را اشتباه تلقی کنم. من از انجمن ارائه شده توسط دفترم استفاده خواهم کرد تا علیه سقط جنین و اعمال مربوط به آن، مانند اتانازی، که بنیادی ترین حقوق مندرج در منشور بنیانگذار این کشور را نقض یا تضعیف می کند، صحبت کنم.

همانطور که او می بیند، موضع «اجازه، محدود کردن، دلسرد کردن» برای زندگی «بی ابهام است، حتی اگر در واقع یک انتخاب باشد»، زیرا نمی گوید: «من شخصاً با سقط جنین مخالف هستم». می نویسد سقط جنین شر است. و با این حال، او به روش خودش طرفدار انتخاب است… نیازی به توقف فوری سقط جنین نیست… او نتیجه می گیرد که همه کسانی که با سقط جنین مخالفند که در حال حاضر می توانند انجام دهند باید سرطان را کنترل کنند. به این ترتیب، او وضعیت حقوقی فعلی «انتخاب» را به رسمیت می شناسد، حتی زمانی که آمریکایی ها را به انتخاب زندگی ترغیب می کند.

سوال هفته

داوت در ستون خود نوشت: «چیزی قابل توجه در مورد بحث سقط جنین در آمریکا این است که خود درباره سقط جنین چقدر کم بحث می شود». حساسیت و صمیمیت موضوع، احساسات مختلط بسیاری از آمریکایی ها به این معناست که اکثر سیاستمداران و حتی بسیاری از کارشناسان واقعاً دوست ندارند در مورد آن صحبت کنند. عادات ذهنی قطبی‌سازی، این فرض که طرف مقابل همیشه با انگیزه‌های باطنی یا بد نیت عمل می‌کند، به این معنی است که اتهامات ریاکاری یا شر صرف، رایج‌تر از درگیر شدن مستقیم با بحث انتخاب یا زندگی است.

کریستوفر هیچنز فقید زمانی نوشت: «تنها بازنده اخلاقی در این مناقشه کسانی هستند که می گویند هیچ تعارضی وجود ندارد و چیزی برای بحث وجود ندارد. تعارض لاینحل قانون و قانون، تعریف هگل از تراژدی بود و تراژدی از زندگی انسان جدایی ناپذیر است و هیچ پیشرفتی در علم یا پزشکی هرگز اجازه نمی دهد از این امر اجتناب کنیم.

من مشتاقانه منتظر خواندن همه چیزهایی هستم که درباره سقط جنین می گویید که روح هر یک از این نقل قول ها را ارج می نهد، خواه ناامیدکننده بحث برانگیز باشید یا طرفدار سرسخت یک موقعیت.

برای conor@theatlantic.com یک ایمیل ارسال کنید.

تحریک هفته

بارتون گلمن که در مقالات نوامبر 2020، “انتخاباتی که می تواند آمریکا را بشکند” و “ترامپ چگونه می تواند کودتا را امتحان کند”، انتظار امتناع دونالد ترامپ از پذیرش شکست انتخابات 2020 را داشت، مقاله جدیدی با عنوان “کودتای بعدی ترامپ” دارد. قبلاً شروع شده است.” در بخشی از آن آمده است:

اکنون بیش از یک سال است که با حمایت ضمنی و آشکار رهبران ملی حزب خود، عوامل جمهوری خواه ایالتی دستگاهی برای دزدی انتخابات ساخته اند. مقامات منتخب در آریزونا، تگزاس، جورجیا، پنسیلوانیا، ویسکانسین، میشیگان و سایر ایالت‌ها جنگ صلیبی دونالد ترامپ برای لغو انتخابات 2020 را مطالعه کرده‌اند. آنها نقاط شکست را مورد توجه قرار داده و گام‌های مشخصی برای جلوگیری از شکست در دفعات بعدی برداشته‌اند. برخی قوانین را بازنویسی کرده اند تا کنترل احزاب را از بین ببرند که کدام آرا را بشمارند و کدام را رد کنند، کدام را تایید کنند و کدام را رد کنند. آنها قدرت مقامات انتخاباتی را که در نوامبر گذشته از اجرای توطئه خودداری کردند تا نمایندگان دروغ بزرگ را جایگزین آنها کنند، اخراج یا سلب می کنند. آنها یک استدلال حقوقی را مشخص می کنند که هدف آن اجازه دادن به قانونگذاران ایالتی برای لغو انتخاب های رأی دهندگان است.

به عنوان مبنایی برای دیگران، ترامپ و حزبش تعداد بسیار زیادی از آمریکایی ها را متقاعد کرده اند که کارکردهای اساسی دموکراسی فاسد است، ادعاهای ساختگی تقلب درست است، که فقط تقلب می تواند پیروزی آنها در انتخابات را خنثی کند، که استبداد آنها را غصب کرده است. دولت و اینکه خشونت پاسخی مشروع است.

این هشدار دهنده است.

یادداشت های پایانی

Up for Debate جدید است. اگر پیشنهادی برای موضوعات آینده یا نحوه بهبود تجربه خواندن خود دارید، به من ایمیل بفرستید و اگر آنچه را که می بینید دوست دارید، به دوستی بگویید که او نیز خوشحال خواهد شد.

با ارسال یک ایمیل، موافقت می کنید که به ما اجازه استفاده از آن را – به طور جزئی یا کامل – در این خبرنامه و در وب سایت خود بدهید. به‌طور پیش‌فرض، بررسی‌های منتشر شده شامل نام کامل، شهر و ایالت نویسنده می‌شود، مگر اینکه در یادداشت اصلی شما درخواست دیگری داده شود.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر