پوتین می داند که در اوکراین چه اتفاقی می افتد

[ad_1]

اگر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیست او در آستانه حمله به اوکراین است – یا به عبارت دقیق تر، او در آستانه گسترش تهاجم قبلی خود نیست – او قطعا نمایش خوبی از آن ارائه می دهد.

ارتش روسیه هفته‌ها است که به سمت مواضع خود حرکت کرده است. روسیه و بلاروس تمرین های غافلگیرکننده ای را اعلام کرده اند که حداقل یک ماه به طول می انجامد. پرزیدنت جو بایدن می گوید که در انتظار تهاجم است و گزارش هایی وجود دارد که سفارت ایالات متحده در کیف در حال برنامه ریزی برای تخلیه خانواده ها و کارکنان کم اهمیت است. برخی از اعضای ناتو در حال افزایش کمک ها و کمک های نظامی هستند. دولت بریتانیا می گوید که یک طرح روسی برای سرنگونی دولت در کیف و جایگزینی آن با دست نشانده های روسی را کشف کرده است (احتمالا به این امید که رونمایی از این طرح آن را خنثی کند).

اگر این مکان برای تهاجم گسترده روسیه نیست، این یک تمرین لباس لعنتی خوب است.

از طریق همه اینها، دولت بایدن از تمام تهدیدات برای جلوگیری از حمله روس ها استفاده کرد. اما واقعیت این است: پوتین این بحران را ایجاد کرد و فقط پوتین می تواند به آن پایان دهد.

گزینه های ایالات متحده به دلایل مختلفی محدود است. شاید مهم‌تر از همه، هیچ‌کس واقعاً نمی‌داند چرا پوتین این کار را می‌کند – یا اصلاً قصد انجام این کار را دارد یا خیر. بعید است که حلقه درونی او حتی خواندن خوبی از رئیس خود داشته باشد. همانطور که فئودور لوکیانوف، یکی از چهره‌های فعال سیاست خارجی روسیه، گفت: «نظر کارشناسی که می‌توانم به طور معتبر اعلام کنم این است: لعنتی چه کسی می‌داند؟»

با وجود تمام افسانه های غربی در مورد حیله گری سرد خود، پوتین احساساتی، بی ثبات و بیهوده است. تهاجم او در سال 2014، که در آن کریمه و شرق اوکراین را تصرف کرد، در پاسخ به تحقیر کامل اخراج رئیس جمهور وقت اوکراین، متحدش ویکتور یانوکوویچ بود. وقتی پوتین حرکت کرد، هیچ کس نمی دانست که او چه زمانی متوقف خواهد شد – و احتمالاً او هم نمی دانست. روس ها املاک و مستغلات به دست آوردند و به اوکراینی ها آسیب رساندند، اما بدون برنامه ریزی برای اقدامات بعدی.

حرکت تکانشی پوتین در سال 2014 به منظور آرام کردن نفس او و پوشاندن ضعف خود با تحریک ناسیونالیسم در داخل بود. اما همه اینها هفت سال پیش بود و اکنون روسیه درگیر درگیری منجمد شده است. البته پوتین نشان داده که می تواند قلمرو را بگیرد و روی آن بنشیند و بقیه را مجبور کند به آن عادت کنند. اما دیر یا زود، حتی روس‌ها، که عمدتاً نسبت به هموطنان اسلاو خود در اوکراین مثبت هستند، شروع به تعجب می‌کنند که آیا همه اینها منطقی است یا خیر.

این سوال ممکن است در زوایای تاریک روح پوتین باشد. رئیس جمهور روسیه عزاداری خود را برای شوروی قدیم پنهان نمی کند. (این اشتیاق به سوسیالیسم یا کمونیسم نمی رسد؛ ثروتمندترین مرد جهان ممکن است یک نوستالژیک سالخورده باشد، اما او دیوانه نیست.) و با این حال او روشن کرد که او فکر نمی کرد اوکراین یک دولت واقعی است، بلکه – به زودی یک تصرف امپراتوری مرتد، باید به کنترل کرملین بازگردانده شود.

وابستگی عاطفی و عمیق پوتین به اوکراین دلیل دیگری است که غرب در شرایط کنونی نفوذ محدودی دارد. مذاکره کنندگان آمریکایی تصور می کنند که آنها در حال بحث در مورد یک بحران سیاسی بین چندین کشور هستند. با این حال، پوتین چیزی جز مداخله در یک منطقه بزرگ و غیرمتمایز روسیه نمی بیند. روس‌ها، حتی در دوران شوروی، همیشه اسیر پارادوکسی بوده‌اند که در آن خود را یک امپراتوری بزرگ و هم ملتی از قربانیان بی‌مال می‌دانند، و پوتین نمونه‌ای عالی از آن است. Homo Soveticus، محصول سیستمی که جهان بینی آن دائماً بین پارانویا و مسیحیت در نوسان است.

این بدان معنا نیست که پوتین غیرمنطقی است. بلکه به سادگی چارچوب مرجع مشترکی برای جهان با مخالفان خود در غرب ندارد. شاید آمریکایی‌ها درست می‌گویند که پوتین در «سوی اشتباه تاریخ» قرار دارد، اما با صحبت با او به گونه‌ای که انگار در یک سمینار دیپلم در روابط بین‌الملل شکست می‌خورد، مانع از حمله او به اوکراین نمی‌شوند.

رئیس جمهور روسیه همچنین دلایل عملی و مفیدی برای ادامه چرخه مستمر رویارویی نظامی با غرب به طور کلی و با اوکراین به طور خاص دارد. به یاد داشته باشید که اکثر سیاستمداران کرملین مستقیماً از این واقعیت مطلع هستند که پوتین در نهایت در راس دولتی قرار دارد که عملاً یک مافیا است.

این مهم است زیرا جنبه دیگری از سیاست خارجی روسیه است که خارج از کنترل آمریکاست. اگر آمریکایی‌ها واقعاً بخواهند نخبگان روسی را که تحت رهبری پوتین کار می‌کنند تحت آزار و اذیت قرار دهند، ایالات متحده ممکن است دارای اهرم فشار باشد، اما این به معنای رفتن به مکان‌هایی با ثروت الیگارشی، مسدود کردن دارایی‌ها در مکان‌هایی مانند لندن (که این روزها عملاً خزانه بانک روسیه است) است. مثل مال من اقیانوس اطلس همکار دیوید فروم پیشنهاد کرد، شاید حتی ریشه کن کردن کودکان از مدارس نخبه غربی و آنها را به خانه بفرستید.

با این حال، یک هشدار لازم است. به گفته جیمی مالون دست نیافتنی هااگر قرار است توپ را به روی این افراد باز کنید، باید آماده باشید تا تمام مسیر را طی کنید. تشدید تنش علیه منافع روسیه در آمریکا یک بازی مودبانه دیپلماتیک و مالی نخواهد بود. اگر قدرت های غربی قصد دارند بر نخبگان روسیه فشار بیاورند تا پوتین را از جنگ منصرف کنند، بهتر است این را در نظر داشته باشیم. آنها باید سوگند یاد کنند که خشونت در اوکراین نه تنها برای پوتین بلکه برای همه اطرافیان او، از جمله روسای فرعی که منابع سیاسی و مالی قابل توجه پوتین برای دفاع از خود را ندارند و در نتیجه با هزینه های واقعی و زیان های شخصی مواجه خواهند شد، به معنای شب های بی خوابی خواهد بود. .

بایدن سعی کرده چیزی در این زمینه بگوید، اما روس ها به طور قابل درک تهدیدهایی را که قبلا از آمریکایی ها شنیده بودند رد می کنند. حتی بدون سفر رایگانی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین سال‌ها به پوتین داده است – که تقریباً به همان بیرحمی خود پوتین به ناتو حمله کرد – روس‌ها خاطره‌ای دارند که قبل از ترامپ است. مشاوران پوتین بدون شک به مقامات کاخ سفید که قبلاً با آنها آشنا هستند و آخرین حرکت جسورانه آنها در قبال اوکراین در سال 2014 راه اندازی یک کمپین هشتگ در توییتر بود، با اطمینان لبخند می زنند.

مهمتر از آن، حتی اگر غرب در مورد دفاع نظامی اوکراین جدی‌تر بود، ایالات متحده برای یک کشور غیر آتلانتیک وارد جنگ جهانی سوم نمی‌شد، به‌ویژه که شکاف‌های واضحی بین متحدان وجود دارد. بریتانیا و سایر کشورهای ناتو افزایش یافته و کمک ارسال کرده اند، اما آلمان به صراحت اعلام کرده است که نمی خواهد تامین انرژی خود از روسیه را به خطر بیندازد. اولاف شولز، صدراعظم آلمان، مجبور شد فرمانده نیروی دریایی خود را به دلیل سخنان علنی علیه پوتین برکنار کند. این فرمولی برای یک جبهه متحد در برابر تجاوز روسیه نیست.

پس چه چیزی باقی می ماند؟ نیکلاس گوسدف، ناظر قدیمی روسی در دانشکده نیروی دریایی، معتقد است که تا زمانی که غرب مایل به تحمیل مجازات شدید اقتصادی بر نخبگان روسیه نباشد، تنها راه نجات از طریق «دست دیپلماتیک» است که در آن واشنگتن علناً از پذیرش خواسته‌های غیرمنطقی خودداری می‌کند. روسیه، روسیه، اما راه‌هایی برای “تصمیمات قضایی و مصالحه‌های احتمالی بین ایالات متحده و روسیه، روسیه و اوکراین، و بین ایالات متحده و متحدان اروپایی‌اش” پیدا می‌کند.

اگر پوتین به اندازه کافی منطقی باشد که چنین مذاکراتی را معادل پیروزی بر ناتو و اوکراین اعلام کند، این می تواند نتیجه بحران فعلی باشد. او رسانه های سازگار در خانه و جمعیتی دارد که مایلند او را باور کنند. او می‌تواند امیدوار باشد که اعصاب متزلزل غرب در چند ماه گذشته کیف را متقاعد کند که او هیچ دوستی در جهان ندارد و ممکن است اقدامات دیگری را برای بی‌ثبات کردن دولت اوکراین اعمال کند، به این امید که در نهایت دولت دیگری را به دلخواه خود جایگزین کند. برای بستن زخم 2014

با این حال، اگر پوتین مستعد جنگ باشد، ما کاری نمی توانیم انجام دهیم. روس ها ممکن است تهاجم کامل را رها کنند (که در طول زمان بسیار پرهزینه خواهد بود)، اما پوتین ممکن است همچنان سعی کند از تشدید ناگهانی نظامی برای ایجاد هرج و مرج و تلفات استفاده کند و از نوعی شوک و هیبت روسیه برای وادار کردن به فروپاشی دولت اوکراین استفاده کند. . یا می‌تواند نیروهای بیشتری را به مناطقی که قبلاً توسط روس‌ها اشغال شده است، منتقل کند تا بتواند دست کرملین را در مذاکرات بعدی تقویت کند.

خطر در اینجا این است که کرملین، هنگامی که ارتش در حال حرکت است، می تواند زنجیره ای از رویدادها را به راه بیندازد که هیچ کس نمی تواند پیش بینی یا کنترل کند. تنها اقداماتی که آمریکا و غرب می توانند انجام دهند این است که پوتین را برای انداختن تاس آماده کنند. این به معنای اطمینان از این است که یک تیم بحران از قبل در واشنگتن تشکیل شده است تا اقداماتی را برای نگه داشتن رهبران دو حزب سیاسی آمریکایی – با وجود تمایلات طرفدار روسیه و جمهوری خواهان – در تله انجام دهد. همچنین به معنای تأیید مجدد این است که ارتباطات با متحدانمان باز و آماده است و به ارتش ایالات متحده و ناتو دستور می دهیم مراقب حوادث یا اشتباهاتی باشند که می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد.

تنها ولادیمیر پوتین می داند که چرا تنش ها تشدید شده است و تنها پوتین می تواند انتخاب کند تا اروپا را در آستانه یک جنگ بزرگ بازگرداند. آمریکایی ها و متحدان آنها باید توانایی محدود خود را برای تأثیرگذاری بر محاسبات فوری کرملین بپذیرند. در عوض، بایدن و ناتو باید با کنترل آنچه در اختیارشان است، آماده عبور از این بحران شوند، از جمله برنامه‌ریزی از پیش برای استفاده از ظرفیت قابل توجه غرب برای وادار کردن روسیه به پرداخت هزینه یک ماجراجویی نظامی برای سال‌های آینده، در صورت لزوم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmaKamagrakameralı su tesisatçısıen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici haptheta healing nedirAnında KrediKısa Saç ModelleriBağlama Büyüsü