پلوتون پنجره ای به زندگی پس از یک بیماری همه گیر نیست


این بهترین پلوتای بود، بدترین پلوتای بود.

اگر نمودار نوسانات قیمت سهام Peloton برنامه ای برای یک ترن هوایی جدید بود، برای هر کسی که به اندازه کافی شجاع باشد سفری وحشتناک خواهد بود. این خط با بلایا گرفتار شده است: از آنجایی که شرکت فناوری تناسب اندام در اواخر سال 2019 عمومی شد، از یک کمپین تبلیغاتی بسیار بد در تعطیلات رنج برد، تاخیر در تحویل در یک بیماری همه گیر به قدری زیاد است که هزاران فضای گران قیمت برای هواپیماهای باری خریداری کرد و یکی از آنها را عقب نشینی کرد. تردمیل های آنها پس از ده ها جراحت و مرگ یک کودک.

در بین این افتهای شدید، این شرکت تقریباً از هر تجارت دیگری در این سیاره یک بیماری همه گیر بهتر داشت. پس از بسته شدن باشگاه‌های ورزشی، قیمت سهام پلوتن، همراه با فروش دوچرخه‌های اسپین و تردمیل‌های آن، بیش از هشت برابر از مارس تا دسامبر 2020 افزایش یافت. تا آگوست 2021، این شرکت 2.3 میلیون مشتری داشت که تقریباً 40 دلار در ماه برای درس خواندن پرداخت می‌کردند. در محصولات “تناسب اندام متصل” – بیش از چهار برابر تعداد گزارش شده دو سال قبل. اما فراز و نشیب ها ادامه یافت: سهام پلوتن در ماه نوامبر پس از گزارش فروش سه ماهه شرکت بسیار کمتر از انتظارات خود و کاهش پیش بینی درآمد سالانه خود، سقوط کرد. با بازگشت تعداد بیشتری از افراد به سالن های ورزشی، ثبت نام های جدید به تاخیر می افتد و اعضای فعلی درس های کمتری می گذرانند. که در مجله ی وال استریت این پدیده را نامگذاری کرد: خستگی پلتون. (پلوتون از اظهار نظر در مورد این داستان خودداری کرد.)

از بهار گذشته، هر صعود و فرود فیبر در پارک تفریحی پلوتن حجمی از عناوین را ایجاد کرده است که گاهی اوقات با اهمیت عمومی (همانطور که هست) شرکتی که دوچرخه های ورزشی لوکس می فروشد، نامتناسب به نظر می رسد. این تا حدی به این دلیل است که Peloton یک شرکت عجیب و غریب است که پیروان فرقه‌اش عقاید قوی را القا می‌کند و وجودش به جریان اصلی فرهنگ پاپ نفوذ کرده است – کارگردان خوش‌تیپ و پرانرژی دوچرخه‌سواری آن، کودی ریگزبی، فینالیست فصل گذشته بود. رقصیدن با ستاره ها. به نظر می رسد که مالکان واقعی پلوتن بیش از حد در رسانه ملی بازنمایی می شوند، ضرری ندارد. اما شیفتگی نقاط ضعف پلوتن به قدری پایدار و ظاهراً گسترده است که چیزی پیچیده تر از کنجکاوی در مورد پتانسیل بلندمدت برای سود از چرخش های خانگی را نشان می دهد. سوالی که مردم در ابتدایی ترین سطح آن در حال تلاش برای حل آن در مورد پلوتون هستند، بزرگترین سوال بی پاسخ در یک سال و نیم گذشته است: آیا همه چیز به حالت عادی باز می گردد یا چه؟

به یک معنا، این یک مسئله عملی برای Peloton – و Zoom، و DoorDash، و Amazon و بسیاری دیگر است. آنها خود را در شرایط ایده آل برای یک نتیجه پیش بینی نشده پایدار قرار داده اند که نمی توانستند آن را پیش بینی کنند و خداوند روح ما را بیامرزد دیگر تکرار نخواهد شد. با این موضوع، ابهامی به وجود می‌آید: واقعاً چقدر می‌توانید به کسی بگویید که مردم در یک سال و نیم گذشته در مورد کارهایی که در آینده انجام خواهند داد چه کرده‌اند؟

احتمالاً شما شخصاً به کیفیت داده های فروش Peloton علاقه ندارید. من قطعا این کار را نمی کنم. اما بسیاری از شرکت‌ها بر اساس این نوع اطلاعات برای سال تصمیم می‌گیرند – برای تولید، موجودی، استخدام – و بسیاری از آنها تقریباً دو سال داده‌هایی دارند که در بهترین حالت با ادامه زندگی، استفاده مؤثر از آنها دشوار خواهد بود. در بدترین حالت، اعداد مزخرف هستند. اگر جستجو کرده باشید، ماه هاست که اثرات این پدیده قابل مشاهده است. قبلاً در بهار، زمانی که واکسن‌ها به‌طور گسترده در دسترس قرار گرفتند و مردم نسبت به تابستان خوش‌بین بودند، حتی سریع‌ترین خرده‌فروشان مد سریع دستگیر شدند. اطلاعاتی که آنها به طور سنتی برای تولید سبک‌های جدید به آن‌ها تکیه می‌کنند، همچنان یک تابلوی نئونی بزرگ و چشمک زن را نشان می‌دهد که روی آن نوشته شده بود پاتالونی.

برای شرکت‌هایی مانند Peloton که محبوبیت آن‌ها به دلیل محدودیت‌های خاص زندگی همه‌گیر افزایش یافته است، این سوال مطرح می‌شود که تا چه اندازه در زندگی مردم در آینده مشارکت خواهند داشت، با این فرض که مردم همچنان احساس راحتی در بازدید از باشگاه‌ها، دفاتر و رستوران‌ها داشته باشند. تا چه حد محصولات و خدمات آنها در فواصل زمانی مناسب بوده است و موفقیت آنها تا چه اندازه نشان دهنده تغییر پایدارتر در تعداد افراد خرج کردن پول و انجام فعالیت های روزانه در زندگی خود است؟ برای مشاغلی که پس از واکسیناسیون از رونق دوباره برخوردار هستند، مشکل روی دیگر سکه است: آیا همه کسانی که ترک کرده اند بازخواهند گشت؟ چقدر سریع؟ آنها باید چند نفر را استخدام کنند و چه تعداد از چه چیزهایی را باید در دست داشته باشند؟ داده های آنها نیز چندان بزرگ نیست. اگر اطلاعات کمی در مورد اینکه سال گذشته چگونه ممکن است آنها را تغییر داده باشد، چگونه می دانید که انبوهی از مشتریان بالقوه (در نهایت) در ماه آینده از شما چه می خواهند؟

اما این سؤالات عملی در مورد پلوتون یا هر تجارت دیگری واقعاً دلیل این نیست که این فراز و نشیب ها بسیاری از ناظران عادی را آزار می دهد. در طرح بزرگ اندیشه بشری، برخی چیزها نسبت به چیزهای دیگر هدف آسان تری برای اندیشیدن هستند. “آیا تعداد قابل توجهی از مردم واقعاً ترجیح می دهند در خانه تمرین کنند؟” ساده است. «آیا زندگی ای که من بدیهی می‌دانستم به نوعی ناپدید شده است؟» کمی سخت‌تر است که دستانتان را کنار هم بگذارید.

بالاخره این چیزی نیست که ما در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم؟ بخش عمده ای از زندگی آمریکایی با خریدهای مصرف کننده انجام می شود، و دنبال کردن فراز و نشیب های آنها روشی است که مردم دمای انواع تغییرات اجتماعی را درک می کنند. نوسانات در اعتماد مصرف کننده باعث تشدید بازارهای مالی و نشت بهار در رتبه های تایید ریاست جمهوری شده است. دانستن اینکه چه چیزی می‌فروشد و چه کسی می‌خرد، دریچه‌ای، هرچند ناقص، به ایده‌های بسیار کمتر مشخصی می‌دهد. شاید اگر مردم خریدن Peloton‌ها را متوقف کنند یا از آن‌هایی که دارند استفاده نکنند، به این معنی است که کارهایی را انجام می‌دهند که قبل از همه‌گیری انجام می‌دادند – تمرین در باشگاه، بازی در تیم‌های ورزشی، گذراندن درس‌های واقعی. شاید این یک شاخص قابل اندازه گیری باشد که ما در مسیر درست یا حداقل مسیر آشنا پیش می رویم.

مردم در تلاشند حدس بزنند که چگونه این بیماری همه گیر زندگی آمریکایی ها را از آغاز همه گیری تغییر خواهد داد، و سنگ قبرها برای بسیاری از چیزهایی که بدیهی است زنده خواهند ماند – دست دادن، رستوران ها، کارهای اداری شخصی و، بله، سالن های ورزشی، حک شده اند. این همان کاری است که مردم در مواجهه با عدم قطعیت بی‌پایانی که همه ما برای نزدیک به دو سال در آن زندگی کرده‌ایم، انجام می‌دهند – آن‌ها به دنبال سیگنالی در سر و صدا، سرنخ‌هایی برای آنچه ممکن است در پی خواهد آمد، برخی از شاخص‌های عینی نحوه شکل‌گیری باورهای ذهنی خود هستند.

توجه به محدودیت های این روش همیشه در نگاه گذشته بسیار آسان است. بیشتر تجربیات ما در گستردگی تاریخ از اهمیت کمتری برخوردارند، اما در خلاء اطلاعاتی، هر خرده امنیت مانند تعطیلات است. با این حال، این ما را از تکرار اشتباهات مشابه باز نمی دارد. جمعه گذشته با انتشار خبر نسخه جدید Omicron در سراسر جهان، سهام پلوتن دوباره افزایش یافت.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر