وزیر بهداشت انگلیس: کرونا تهدید جدی است، تظاهرات نکنید

وزیر بهداشت انگلیس: کرونا تهدید جدی است، تظاهرات نکنید

[ad_1]

«مت هنکاک» روز جمعه در نشست خبری روزانه دولت افزود: از تظاهراتی که برای روزهای آینده برنامه ریزی شده مطلع و مانند بسیاری از معترضان از کشته ‌شدن جورج فلوید شوکه است. 

وی با بیان این ادعا که ناراحتی معترضان را درک می‌کند ، تصریح کرد: اما هنوز ما در وضعیت بحران سلامت قرار داریم و ویروس کرونا همچنان یک تهدید جدی به‌شمار می رود.

وزیر بهداشت انگلیس از شهروندان این کشور خواست تا مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی، در گردهمایی‌های بیشتر از شش نفر شرکت نکنند.

کشته شدن جورج فلوید به دست ماموران پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، موجب خشم سراسری در ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان در اعتراض به رفتار ماموران پلیس آمریکا با شهروندان آفریقایی‌تبار این کشور شده است.

فلوید سه‌شنبه هفته گذشته (۶ خرداد) در حالی که «درک شووین» افسر پلیس سفیدپوست زانویش را روی گردن او گذاشته بود، بطور غم انگیزی جان سپرد.

جمعیت کثیری از معترضان انگلیسی در چند روز گذشته به نشان همبستگی با تظاهرکنندگان آمریکایی در خیابان های لندن و چندین شهر دیگر راهپیمایی کردند.

معترضان انگلیسی با حمل شعارنوشته‌هایی در اعتراض به نژادپرستی و نابرابری اجتماعی مقابل پارلمان، سفارت آمریکا و دفتر نخست وزیری دست به تظاهرات زده‌اند.  آنها همچنین برای تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه) تظاهرات متعدد دیگری را برنامه‌ریزی کرده‌اند. 

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پس از هشت روز سکوت، چهارشنبه گذشته رفتار وحشیانه پلیس آمریکا را تکان‌دهنده و توجیه‌ناپذیر خواند و آن را محکوم کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>