واقعا Omicron چقدر نرم است؟

[ad_1]

برای هفته‌ها، شعار Omicron در بیشتر نقاط آمریکا به نوعی بوده است فو گزارش‌های متعدد باعث شده است که این گزینه در مقایسه با برخی از نسخه‌های قبلی آن نگاه نسبتاً خوبی داشته باشد. به نظر می رسد Omicron تا حدودی از ریه ها محافظت می کند. به نظر می رسد موش ها و همسترهای آزمایشگاهی آلوده در مبارزه با این موضوع مهارت دارند. به نسبت، تعداد کمتری از افرادی که او را می گیرند در بیمارستان بستری می شوند یا می میرند. همه اینها باعث شد تا یک داستان فریبنده اطمینان بخش ریشه بگیرد و رشد کند: Omicron یک دارو است. گزینه مطیع، بی ضرر، دلیل برای یک #امیکولد بدتر از آنفولانزای زودگذر نیست. برخی استدلال می کنند که این بسیار پیش پا افتاده است که جهان باید به سادگی “اجازه دهد این عفونت خفیف در گردش باشد” و برای جلوگیری کند کردن گسترش همانطور که سناتور رند پل از کنتاکی مایل است شما باور کنید Omicron چنین است:در اصل یک واکسن طبیعی است

آکیکو ایوازاکی، ایمونولوژیست در دانشگاه ییل، گفت: این رد این گزینه به عنوان بیهوده – مطلوب، حتی – یک “نگرش بسیار خطرناک” است. در قلب مشکل کلمه است سبک نیل لوئیس، دانشمند علوم رفتاری در کرنل، گفت: به خودی خود، یک اصطلاح لغزنده و مخرب است که “به معنای آن چیزی نیست که مردم فکر می کنند.” اشکال خفیف COVID-19 من میتوانم حتماً توسط افراد آزمایش شود، به خصوص اگر واکسینه شده باشند. و دلایل واقعی وجود دارد که فکر کنیم Omicron، ذره به ذره، ممکن است کمتر از دلتا باشد. اما توزیع نامحدود Omicron شرایطی را به وجود آورده که اصلاً آسان نیست. و در حال حاضر، مفهوم نرمی همه گیری را برای همه بدتر می کند.

بسیاری از مشکلات ما با Omicron را می توان به یک باینری جعلی ردیابی کرد: این گزینه است خطر کمتر اغلب به عنوان یک گزینه اشتباه تعبیر می شود به هیچ وجه خطری ندارد. گرانش بر حسب درجه کار می کند، که واقعاً همان چیزی است که ما می بینیم. به نظر می رسد سرانه Omicron کمتر از دلتا افرادی را که مبتلا می کند در بیمارستان بستری یا بکشد. در آفریقای جنوبی، یکی از اولین کشورهایی که تحت تأثیر این گزینه قرار گرفته است، موارد ابتلا به بالاترین حد خود رسیده است، اما بستری شدن در بیمارستان، مراقبت های ویژه و مرگ و میر بسیار کمتر از موج های قبلی باقی مانده است. به نظر می رسد عفونت ها نیز از بیماری های شدید در بخش هایی از قاره اروپا جدا هستند. حتی در ایالات متحده، جایی که همه‌گیری به همان شدتی است که همیشه بوده است، داده‌های اولیه نشان می‌دهد که تمایل به شدید شدن موارد Omicron کاهش یافته است.

وسوسه انگیز است که همه اینها را به ویروس نسبت دهیم، اما بسیار ساده است. این بیماری همیشه خود را به عنوان یک تعامل بین یک پاتوژن و یک میزبان نشان می دهد، به این معنی که دو وجود دارد دلایل اصلی که موارد Omicron را می توان با علائم خفیف تر نشان داد: یک فرد انعطاف پذیرتر یا یک میکروب مطیع تر. در این جهش فعلی، احتمالاً شاهد برخورد هر دو اثر هستیم.

قسمت اول معادله کاملاً برای ماست. دو سال پس از یک بیماری همه گیر که صدها میلیون نفر را مبتلا به عفونت های شناخته شده کرد و باعث شد میلیاردها نفر برای واکسن ثبت نام کنند، Omicron با جمعیت هایی مواجه است که بهتر از همیشه محافظت می شوند. در بریتانیا، جایی که بیش از 80 درصد افراد بالای 12 سال حداقل دو بار واکسینه شده اند، واکسن ها به وضوح خطر بستری شدن در بیمارستان را در میان افراد آلوده به Omicron، به ویژه آنهایی که واکسینه شده اند، کاهش می دهد. تعداد زیادی از عفونت‌های قبلی ناشی از جهش‌های COVID-19 در گذشته ممکن است اثر آرام‌بخش مشابهی در آفریقای جنوبی داشته باشند، جایی که میانگین سنی جمعیت آن نیز بسیار جوان است و بنابراین در برابر COVID-19 شدید بهتر است.

بخش دوم معادله – قدرت ذاتی خود ویروس – متاسفانه دشوارتر می شود برای تجزیه و تحلیل زمانی که جهان مصون تر است. با این حال، به نظر می رسد که حتی افراد واکسینه نشده با Omicron کمتر در بیمارستان، در بخش مراقبت های ویژه یا دستگاه تنفس مصنوعی بستری شوند. جوندگان آزمایشگاهی آلوده به Omicron نیز به نظر نمی رسد که بیمار شوند، شاید به این دلیل که نسخه جدید مهارت کمتری نسبت به دلتا در استعمار ریه ها دارد، جایی که التهاب، مانند آتش سوزی یک بیماری جدی تنفسی، اغلب شعله ور می شود. راویندرا گوپتا، ویروس شناس در دانشگاه کمبریج، گفت: به طور مشابه، محققان دریافتند که Omicron علاقه ای به عفونت بافت انسانی استخراج شده از ریه ها ندارد و ممکن است ترجیح دهد در مکان های بالاتر مانند گلو بسته شود. آنچه در یک جونده یا یک صفحه پلاستیکی اتفاق می افتد نمی تواند آنچه را که در بدن انسان اتفاق می افتد خلاصه کند. اما ایوازاکی همچنان معتقد است که “چیزی وجود دارد که اساساً در مورد اومیکرون خطرناک نیست.”

بنابراین منصفانه است که بگوییم میانگین مورد Omicron در واقع “کمتر شدید” است. و بسیاری از افراد هستند که ریاضیات برای آنها خوب است. آنها میزبان هایی هستند که جوان، سالم و به روز با واکسن های خود هستند و با یک پاتوژن مبارزه می کنند که تأثیر کمی ضعیف تری دارد، حداقل در مقایسه با دلتا. با این حال، به خاطر داشته باشید که دلتا احتمالاً بدتر از اجداد وحشتناک خود است، بنابراین صرفاً «درمان» نامیدن این ویروس خطری را که هنوز هم دارد را دست کم می‌گیرد، به خصوص زمانی که راه خود را به میزبان‌های واکسینه نشده یا واکسینه نشده اما هنوز آسیب‌پذیر پیدا می‌کند. حتی افرادی که سه بار واکسینه شده اند نیز نمی توانند خطر ابتلا به امیکرون را از بین ببرند، به خصوص نه در حالی که موارد با این سرعت افزایش می یابد و مواجهه ها بسیار مکرر و شدید است.

این گزینه درس سختی را در زمینه ضرب ارائه می دهد: افراد زیادی به این بیماری مبتلا شده اند که درصد نسبتا کمی از موارد شدید پزشکی هنوز کاملاً حیرت آور هستند. در ایالات متحده، جایی که اکثریت جمعیت حداقل یک عامل خطر برای COVID-19 شدید دارند و یک چهارم افراد هنوز یک دوز از واکسن دریافت نکرده اند، انتشار بیماری شدید از موارد به شکل قابل توجهی است. پژواک خفه از آنچه در خارج از کشور دیده شده است. بستری شدن در بیمارستان در حال حاضر به اوج جدیدی از همه گیری رسیده است. تعداد زیادی از کودکان در میان آنها وجود دارد که بسیاری از آنها هنوز برای واکسینه شدن بسیار کوچک هستند. وقتی Omicron میزبان های آسیب پذیر را شناسایی می کند، همچنان می تواند بدترین ها را برای SARS-CoV-2 تعیین کند. و Omicron آنها را پیدا می کند.

COVID-19 نباید از نظر پزشکی شدید باشد تا تأثیر بگذارد. Lexmi Santos، یک پزشک مراقبت های ویژه در UCSF، مشاهده کرده است که Omicron مشکلات مزمن سلامتی را بدتر کرده تا جایی که منجر به مرگ می شود. «به همین دلیل است بر کووید، او به من گفت. اما اگر آنها کووید را نداشتند، این مشکل را نداشتند.» یوازاکی از ییل همچنین نگران طوفان موارد طولانی مدت کووید است که می تواند ناشی از عفونت هایی باشد که در ابتدا تقریباً بدون علامت بودند و ممکن است به زودی در راه باشند. او به من گفت: «بعضی از این افراد در بستر هستند، ماه‌ها نمی‌توانند سر کار برگردند. “هیچ چیز نرمی در مورد آن وجود ندارد.”

به تعداد کافی بزرگ، انواع عفونت Omicron می تواند باعث هرج و مرج شود. در سراسر کشور، مردم به طور دسته جمعی به انزوا می روند، مدارس و مشاغل را می بندند و بیمارستان هایی را ایجاد می کنند که اکنون می توانند کمبود کارکنان را تامین کنند. در بسیاری از نقاط کشور، ظرفیت بیمارستان ها در حال حاضر افزایش یافته و از آن فراتر رفته است، و مراجعه مردم به کمک پزشکی برای هر نوع بیماری را دشوار می کند. از قضا، یک سیستم بیش از حد کشیده می‌تواند میزان پارگی Omicron را نیز بپوشاند: وقتی بیمارستان‌ها پر می‌شوند، دیگر نمی‌توانند بیماران را بپذیرند و به طور مصنوعی سطوح گزارش‌شده بیماری شدید را کاهش می‌دهد، حتی اگر تعداد کل موارد همچنان در حال افزایش باشد. Duana Fulvaili، یک انسان شناس پزشکی استنفورد که این اصطلاح را مطالعه کرده است، گفت: “Omicron ممکن است در سطح علائم فردی خفیف تر باشد.” سبک او به من گفت که تجربه افراد مبتلا به کم خونی داسی شکل در سنگال را تحت تاثیر قرار داده است. اما ما در مورد وزن Omicron صحبت نمی کنیم، زیرا بر روی سیستم تأثیر می گذارد.

Omicron همچنین هنوز ناشناخته های خطرناک را پنهان می کند. این گزینه می‌تواند ریه‌ها را سرکوب کند، اما همچنان به سرعت در گلو و دهان جمع می‌شود – ملکی که آن را طوری قرار می‌دهد که به راحتی توسط افراد آلوده ریخته شود. این، همراه با توانایی Omicron برای فرار از برخی دفاع های ایمنی، آن را به یکباره تهدیدی برای بیشتر ما می کند. علائم سرکوب شده همچنین می تواند با گرفتاری همراه باشد، اگر افراد آلوده آنها را نادیده بگیرند و به مخلوط کردن ادامه دهند. (و به نظر می رسد این گزینه برای تشخیص زودهنگام عفونت با برخی از آزمایشات سریع آنتی ژن دشوارتر باشد.) همچنین محققان هنوز ایده خوبی درباره میزان مصونیت عفونت های Omicron – به ویژه حساس ترین آنها – ندارند.

استفان گلدشتاین، یک ویروس شناس تکاملی در دانشگاه یوتا، به من گفت که Omicron می تواند به اندازه نسخه اصلی SARS-CoV-2 شدید باشد، نسخه ویروسی که شروع کننده این همه بدبختی است. اگر چنین باشد، طعنه آمیز خواهد بود. دو سال پیش نیز زمانی است که سبک و کووید -19 ابتدا به صورت موذیانه در هم تنیده شد: گزارش‌های آن زمان می‌گویند که تقریباً 80 درصد موارد را می‌توان چنین توصیف کرد، که خواستار مقایسه تحقیرآمیز و گمراه‌کننده با آنفولانزا و درخواست‌های تمسخرآمیز از آمریکایی‌ها برای بازگشت به کار و مدرسه بودند. سبک شد مختصر برای حالت تهوع; همانطور که مارتا لینکلن، انسان‌شناس پزشکی می‌نویسد، این چارچوب آرامش‌بخش ضروری بود، سپس کند شد، و آن‌طور که مارتا لینکلن، انسان‌شناس پزشکی می‌نویسد، حتی با وجود میلیاردها عفونت و میلیون‌ها بستری شدن در بیمارستان و مرگ پس از آن، «کاهش احساس فوریت در پیشگیری».

امروزه از گزارش های خبری استفاده می شود سبک النا سمینو، زبان شناس در دانشگاه لنکستر در بریتانیا، گفت: برای توصیف COVID-19 بیش از هر زمان دیگری. پزشکی، اصطلاح سبک به عنوان یک فراخوان آکادمیک برای همه عفونت‌های SARS-CoV-2 که به اندازه کافی شدید نیستند تا در بیمارستان بستری شوند – از موارد بدون علامت گرفته تا افرادی که به نارسایی تنفسی نمی‌رسند، ایجاد شد. اما بیشتر این محدوده مربعات ضعیفی دارد نرمسمینو گفت که مفاهیم محاوره ای در مورد غذا، آب و هوا، حتی مردم «متوسط، دلپذیر، با کیفیت کلی» است. سبک، برای اکثر ما اینطور است هر چه، چیزی که تقریباً نامحسوس باد می کند.

این تله نرمی است: احساس اساسی تقدیرگرایی که ایجاد می کند. “مردم می گویند، این اجتناب ناپذیر است؛ این روشن است؛ امیدوارم او را بگیرم و ادامه دهمسانتوس از UCSF به من گفت. “درمان” نامیدن Omicron به این معنی است که ویروس به طور خود به خود اهلی شده است. مسئولیت کاهش آسیب به پاتوژن را از ما دور می کند. اما Omicron مال ما نیست خدا یک میکروب سابق است. به گفته گلدشتاین از دانشگاه یوتا، ضروری است که ویروس فقط گسترش یابد، نه لزوما مهمان‌نوازی بیشتر برای میزبانانش. (Omicron حتی از دلتا نمی آید، بنابراین ما نمی توانیم وزن آنها را به عنوان یک کاهش تدریجی تکاملی در نظر بگیریم.) میزبان های جدید، گزینه های بیشتری ایجاد می شود. و نمی توان گفت که تکرار بعدی SARS-CoV-2 چه آسیبی به همراه خواهد داشت.

بنابراین، شایان ذکر است که شدت یا عدم آن فقط به ویروس بستگی ندارد. ما، به عنوان میزبان، حداقل به همان اندازه آسیب آن را دیکته می کنیم – و این طرف معادله ای است که می توانیم کنترل کنیم. نمی توان انتظار داشت که SARS-CoV-2 در برابر ضربات خود مقاومت کند، اما ما واکسن هایی داریم که فوراً به آن ضربه می زنیم. اگر نرمی چیزی است که ما به دنبال آن هستیم، این آینده تا حد زیادی به ما بستگی دارد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat