واقعاً آمریکایی‌ها درباره ۸۰۰ هزار مرگ ناشی از کووید-۱۹ چه احساسی دارند؟

[ad_1]

در پایان ماه مه 2020، ایالات متحده به یکی از مواردی رسید که به بسیاری از مراحل تاریک همه‌گیری تبدیل شد: اولین 100000 کشته بر اثر کووید-19. یادم می آید که در آن زمان چقدر ویران شده بودم – و چقدر ناامید شدم. کروناویروس جدید، یک پاتوژن پنهان، بدون توجه به اینکه واکنش آمریکایی ها به بحران چقدر عالی بود، باید تأثیر می گذاشت. اما واکنش آمریکایی‌ها بسیار عالی بود. من از افرادی که از پوشیدن ماسک خودداری کردند ناامید شدم. این باعث شد من احساس کنم که زندگی بیمارانم – و زندگی من به عنوان یک متخصص مراقبت های بهداشتی – یک بار مصرف است. من از اینکه بیماران درمان مورد نیاز خود را دریافت نمی کردند – مانند مراقبت از حملات قلبی و سکته مغزی – ناامید شدم، زیرا بیمارستان های سراسر کشور بیش از حد شلوغ بودند. و من از نیازهای اولیه برآورده نشده ناامید شدم: غذا، سرپناه و مرخصی با حقوق به طوری که افراد مبتلا به کووید بتوانند خود را ایزوله کنند و همچنین یک شبکه ایمنی برای کسانی که معیشت خود را از این همه گیری از دست داده اند.

چیزی که این همه ناامیدی را بیشتر دردناک می کرد، تصویر واضحی از این بود که چه کسی بیشترین آسیب را خواهد دید. کارگران اصلی ما – مراقبان، کارگران خانگی، کارگران کشاورزی، کارگران رستوران – به طور نامتناسبی مهاجر و رنگین پوست هستند و به آنها حق انتخاب اشتباه بین رفتن به سر کار، به خطر انداختن سلامتی و ماندن در خانه داده شده است، اما نمی توانند خانواده ها را تغذیه کنند. . دیگر تفاوت‌های بهداشتی مرتبط با نژاد، مانند دسترسی به آزمایش کووید، شروع به ظهور کردند. ویروس از شهرهای بزرگ، از جمله نیویورک و سیاتل، که در ابتدا به شدت تحت تأثیر قرار گرفتند، به مناطق روستایی که برای مقابله با این همه و تعداد زیادی از بیماران بیمار آماده نبودند، گسترش یافت. جوامع محلی که قرن‌ها از ناتوانی و عدم سرمایه‌گذاری رنج می‌بردند، برخی از بالاترین مرگ‌ها را در اثر کووید متحمل شده‌اند. کووید-۱۹ مسیر پیموده شده سایر بیماری‌های عفونی را دنبال کرد – در ابتدا تهدیدی برای جمعیت عمومی بود، اما سپس در میان گروه‌های آسیب‌پذیر متمرکز شد – مانند سل، اچ‌آی‌وی/ایدز و سایر بیماری‌های قبل از آن.

ما می دانیم که این بار ما را به کجا رساند. امروزه بیش از 800000 آمریکایی کشته شده اند. این یک عدد بزرگ و دشوار است. به نظر می رسد آمریکایی ها از این مقیاس از دست دادن بی حس شده اند. اما یکی از مواردی که نادیده گرفتن آن بسیار آسان است این است که این مرگ‌ها چیستند هستند. COVID-19 به ویژه برای افراد مسن در ایالات متحده و در سراسر جهان کشنده است. حدود 75 درصد از مرگ و میر ناشی از کووید در ایالات متحده – 600000 جان از دست رفته – در میان افراد 65 سال و بالاتر بوده است. اسپانیایی‌ها، سیاه‌پوستان و مردم بومی دو برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست خود در معرض ابتلا به کووید هستند.

آمریکا در سال گذشته پیشرفت قابل توجهی در برابر این ویروس داشته است و تلاش‌های واکسیناسیون در میان جوامع آسیب‌پذیر قطعا جان بسیاری را نجات داده است. در عین حال، این مرگ‌ها برای خود صحبت می‌کنند، بارها و بارها، هر بار که ما به یک نشانگر وحشتناک دیگر راهپیمایی می‌کنیم. ما برای سالمندان ارزشی قائل نیستیم. ما برای آمریکایی های سیاه پوست و قهوه ای ارزشی قائل نیستیم. در جایی که خشونت ساختاری و نژادپرستی سیستماتیک وجود داشته باشد، بیماری های عفونی رشد خواهند کرد.

ما به COVID-19 نیاز نداشتیم تا به ما بیاموزد که افراد مسن در برابر بیماری آسیب پذیرتر هستند. ما ابزارهایی برای کمک به محافظت از آنها از روزهای اول همه گیری داریم. حتی قبل از اینکه واکسن بزنیم، ماسک داشتیم. می توانستیم درها و پنجره ها را باز کنیم. ما فیلترهای هوای HEPA را برای خانه ها و مشاغل داریم (اگرچه ارزان نیستند). طبق تعریف، مراقبت از سالمندان زیرساخت است – آنچه برای حفظ عملکردهای اجتماعی و اقتصادی لازم است. آمریکا باید گزینه‌های مراقبتی مقرون‌به‌صرفه و قابل‌اعتماد را ارائه دهد، در حالی که به مراقبان خود برای نگهداری و شرایط کار ایمن پرداخت می‌کند. در عوض، سیستم مراقبت طولانی مدت کشور مدت ها قبل از شروع همه گیری از هم پاشید. درصد کمی از آمریکایی‌های مسن در مقایسه با همتایان خود در سایر کشورهای توسعه‌یافته، مراقبت‌های خانگی را دریافت می‌کنند. در عوض، ما از نیروی کار زنان رنگین پوست عمدتاً فقیر می خواهیم که این بار را در خانه های سالمندان و سایر مراکز مراقبت طولانی مدت به دوش بکشند. ما بیماری، ناتوانی و مرگ را پنهان می کنیم.

جوامعی که بیشتر به خاطر ارزش قائل شدن برای بزرگان خود شناخته می شوند، همانطور که در بسیاری از کشورهای آسیای شرقی مانند سنگاپور، کره جنوبی، چین و ژاپن اتفاق می افتد، در طول همه گیری بیماری همه گیر بسیار بهتر از ایالات متحده عمل کردند، با مرگ و میر و مرگ و میر کمتر. بالاترین سطوح واکسیناسیون علیه کووید در ایالات متحده، ما برای فردگرایی، خوداتکایی و بهره‌وری ارزش قائل هستیم. ما جایگاه و هویت خود را از کارمان می گیریم. وقتی افراد دست از کار می کشند و وابسته و غیرمولد می شوند، می توان آن ها را یک بار در نظر گرفت. تنش در این نوع تفکر آشکار است. جمعیت آمریکا خاکستری شده است و 16 درصد آمریکایی ها اکنون 65 سال یا بیشتر دارند. بار مراقبت از بزرگترها از همیشه سنگین تر است. والدین خود را بین مراقبت از فرزندان و والدین مسن خود درگیر می یابند. مراقبت به طور سنتی به زنان داده می شود، به این معنی که اغلب بدون دستمزد، بدون حمایت و قدردانی است. و با افزایش عمر افراد مسن، نیازهای آنها پیچیده تر می شود.

COVID-19 همچنین مجبور نیست به ما بیاموزد که جوامع رنگی در معرض خطر بیشتری هستند. برای من تعجب آور نبود که همزمان با انتشار گسترده قتل جورج فلوید، ایالات متحده 100000 نفر در اثر کووید جان خود را از دست داد. آمریکایی ها ایستاده اند و مردن رنگین پوستان را بارها و بارها در طول همه گیری همه گیر تماشا می کنند. خیلی ها از راه دور، در عناوین خبری و آماری تماشا کرده اند، اما نه از نزدیک. آنها افرادی نیستند که می شناسند، زیرا آمریکا به همان اندازه که دهه ها بوده جدا شده است. ما در خانه‌هایمان، در مدارس، در کار و سلامت‌مان تقسیم‌بندی شده‌ایم. جوامع سیاه‌پوست و قهوه‌ای برای نسل‌ها بیشتر در خانه‌های متراکم زندگی می‌کنند. محله های آنها تحت پوشش امکانات بهداشتی و داروخانه ها قرار دارد. بسیاری از مدارسی که به اکثریت سیاه‌پوستان یا دانش‌آموزان آمریکای لاتین خدمت می‌کنند، مشکلات ایمنی و بهداشتی دارند، مانند تهویه نامناسب داخل خانه، که انتقال SARS-CoV-2 را تسهیل می‌کند. کارگران کلیدی در دوران نیو دیل از قوانین فدرال مستثنی هستند و از حمایت کافی از سلامت و ایمنی در محل کار یا دستمزد مناسب برخوردار نیستند.

اوایل این هفته، روزنامه نگار متیو والتر بحث کرد اقیانوس اطلس که بسیاری از آمریکایی ها علاقه ای به کووید ندارند. این متأسفانه درست است. اما در عین حال غیر حساس است. این واقعاً به این معنی است که بسیاری از آمریکایی‌ها علاقه‌ای به افرادی ندارند که بر اثر کووید جان خود را از دست داده‌اند و همچنان به دلیل ابتلا به کووید جان خود را از دست خواهند داد. به کسانی که اهمیتی نمی دهند، می گویم: کووید نه تنها ارزش جنگیدن برای آن را دارد، بلکه چیزی است که ما داریم دارند جنگیدن، چه همه ما بخواهیم یا نه. حتی اگر به مردن غریبه ها اهمیتی ندهید، این مرگ ها – و تمام عوارضی که با گسترش بیماری به وجود می آید – همه ما را تحت تأثیر قرار می دهد. در مجموع 7 میلیون آمریکایی در حال حاضر بیکار هستند. طبق نظرسنجی اداره سرشماری ایالات متحده در پاییز امسال، نزدیک به 4 میلیون آمریکایی گفتند که کار نمی کنند زیرا از شخصی مراقبت می کنند یا علائم کووید را دارند. تقریباً 2.5 میلیون نفر چون نگران دریافت یا توزیع SARS-CoV-2 بودند. حدود 4.5 میلیون نفر به دلیل اخراج یا اخراج به دلیل بیماری همه گیر. و بیش از 3.2 میلیون به دلیل تعطیلی موقت یا دائمی کارفرمای آنها به دلیل بیماری همه گیر.

کارفرمایان نگران بازگرداندن افراد به کار و بازگشت به دفتر هستند. اما هر استدلالی مبنی بر اینکه همه فقط باید دست خود را بالا ببرند و یاد بگیرند که با کووید زندگی کنند، در حالی که ما به مسیر خود به سوی بومی شدن ادامه می دهیم، بسیاری از ترس های واقعی را از بین می برد. مردم زمانی زندگی خود را از سر خواهند گرفت که احساس امنیت کنند. در حال حاضر، روزانه بیش از 1000 آمریکایی بر اثر ابتلا به کووید جان خود را از دست می دهند، و با جمع شدن مردم برای تعطیلات و گسترش نوع Omicron، این تعداد در هفته های آینده افزایش خواهد یافت. برای جوامعی که مردم در آن می میرند، این ضررها قابل قبول نیست. آنها باید ترس از مردن در اثر کووید، به خصوص زمانی که بدانند برای زندگی‌شان ارزشی قائل نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet