هند داروی “رمدیسویر” را به عنوان درمان اضطراری کرونا تایید کرد

هند داروی "رمدیسویر" را به عنوان درمان اضطراری کرونا تایید کرد

[ad_1]

به گزارش روز سه شنبه رسانه‌های هند، “رمدیسویر” اولین دارویی است که در آزمایش‌های بالینی رسمی بر روی بیماران مبتلا به کرونا، به بهبودی آن‌ها منجر شده است. 
سازمان دارو و غذای آمریکا ماه گذشته استفاده اضطراری از این دارو را تایید کرد و سازمان‌های پزشکی ژاپن نیز استفاده از آن را تایید کرده‌اند. 
سازمان کل دارویی هند گفت: از اول ماه ژوئن، داروی “رمدیسویر” به عنوان داروی اضطراری درمان کرونا تایید شده است. این دارو می‌تواند به مدت ۵ روز برای بیماران تجویز شود. 
داده‌های وزارت بهداشت هند نشان می‌دهند که تا روز سه شنبه، این کشور ۱۹۸ هزار و ۷۰۶ مورد ابتلا به کرونا و ۵ هزار و ۵۹۸ فوتی ناشی از این بیماری را به ثبت رسانده است. 
به این ترتیب هند اکنون در جایگاه هفتم جهان از نظر آمار ابتلا به کرونا قرار دارد. 
شرکت “گیلیاد ساینسز” روز دوشنبه اعلام کرد که تجویز پنج روزه داروی “رمدیسویر” برای بیماران کرونایی با علایم خفیف، نتایج مثبتی داشته است. این شرکت همچنین اعلام کرد مصرف ۱۰ روزه این دارو نتایج مشابهی نداشته است. 
مقامات در اروپا و کره جنوبی نیز به دنبال استفاده از این دارو هستند. کره جنوبی جمعه هفته گذشته اعلام کرد که به زودی این دارو را وارد خواهد کرد. 
شرکت گیلیاد هنوز مجوز فروش داروی “رمدیسویر” خود را در بازار به دست نیاورده است. 

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>