هشت داستان ارواح که در آن مردگان بی سر و صدا نمی روند

[ad_1]

ادیت وارتون یک بار نوشت: “من به ارواح اعتقادی ندارم، اما از آنها می ترسم.” نویسندگان نه تنها به دلیل لرز و ترس به داستان های ارواح روی می آورند، بلکه به این دلیل که ابزاری قدرتمند برای خواندن حافظه و تاریخ هستند. بسیاری از داستان‌های کلاسیک ارواح شامل یک ترومای فراموش شده است که دوباره ظاهر می‌شود یا یک فاجعه سرکوب‌شده که بازمی‌گردد. روح به چیزهای ناتمام و ناگفته می چسبد. به گواهی، پاسخگویی یا استرداد نیاز دارد. در بیشتر تاریخ آمریکا، نیروهای قدرتمند تلاش کرده‌اند تا گذشته خشونت‌آمیز این کشور را دفن کنند – لکه‌های برده‌داری، نسل‌کشی سرخپوستان، و بسیاری از اقدامات جزئی تروریستی دیگر. ژانر داستان ارواح به این صداهای خفه اجازه می دهد تا صحبت کنند. از تونی موریسون عزیزم معروف‌ترین نمونه از این موضوع باقی می‌ماند، اما به هیچ وجه تنها اثر بزرگی نیست که پیرامون یک روح ساخته شده است.

در اینجا مجموعه‌ای از دیگر داستان‌های ارواح قانع‌کننده است که در آن شخصیت‌ها با درد حل‌نشده‌ای مواجه می‌شوند که در زمان حال به شیوه‌ای گاهی ترسناک اما همیشه روشنگر فوران می‌کند. همه این ارواح وحشتناک نیستند – برخی از آنها حتی کمدی هستند – اما همه این کتاب ها مدت ها پس از ترک آنها به شما می چسبند.


ارواح، توسط ادیت وارتون

جلد ارواح اثر ادیت وارتون.
کتاب هایی برای بررسی نیویورک

وارتون (در نقش هنری جیمز) علاوه بر رمان‌هایی که به آن‌ها شهرت دارد، داستان‌های ارواح را در طول زندگی حرفه‌ای خود نوشته است. این مجموعه اخیر از NYRB Classics شامل 11 مورد از آنها از 1902 تا 1937 است. وارتون همیشه ناظر دقیق اخلاق اجتماعی و پویایی های پنهان قدرت بوده است و از داستان های ارواح برای بررسی بیشتر آسیب های روانی که این ساختارها بر مردم وارد می کند استفاده کرده است. برای مثال در فیلم The Lady’s Maid’s Bell، قهرمان داستان به عنوان خدمتکار در خانه ای تاریک که خدمتکار قبلی در آن مرده است، استخدام می شود. او به زودی شروع به دیدن ظاهر شبح زنی زنی که او جایگزین کرده است می کند. وارتون با خلق و خوی شبیه به کتاب «پیچ پیچ» جیمز، داستانی را بیان می‌کند که چگونه خدمتکاران خانگی خسته شده‌اند و توسط طبقه بالا قابل جایگزینی هستند – و عواقب باورنکردنی چنین رفتاری.


مراسم توسط لزلی مارمون سیلکو

جلد مراسم اثر لزلی مارمون سیلکو.
زندگی پنگوئن ها

به عزیزم هیچ رمان آمریکایی دیگری از استعاره های شبح مانند برای ارائه چنین نقد ویرانگری از تاریخ آمریکا استفاده نکرده است. تایو، نیمه سفید و نیمی لاگونا پوئبلو، کهنه سرباز جنگ جهانی دوم است. در نیومکزیکو، او توسط ارواح اعضای خانواده مرده‌اش، چیزهایی که در طول جنگ دید، و آسیب‌های زیست‌محیطی که به سرزمینی که زمانی می‌دانست، تسخیر می‌شود. خشکسالی شدیدی رخ داد که منعکس کننده ویرانی معنوی در تایو بود، که بیماری آن توسط پزشکان سفیدپوست یا داروی پوئبلو قابل درمان نبود (الدر کوش گفت: «چند چیزهایی وجود دارد که نمی‌توانیم مانند قبل درمان کنیم). با نوشته های عالی درباره جنوب غربی آمریکا عکس گرفته شده است، مراسم به نوبه خود، این پرهیاهو و دردناک است، بر اساس این ایده که سفیدپوستان در واقع جادوگری هستند – و پرداختن به حضور آنها مستلزم انواع جدیدی از تشریفات است. این مدیتیشن که در سال 1977 منتشر شد، همچنان یک مراقبه شوم خیره کننده برای کشوری پر از ارواح است.


اشک های سفید توسط هری کونزرو

جلد اشک سفید اثر هری کونزرو.
محصول

نامیدن یک رکورد قدیمی “شبح” یک کلیشه است، اما برای کونزرو اشک های سفید این ایده را به معنای واقعی کلمه می گیرد. دو جوان عاشق موسیقی سفیدپوست در نیویورک، کارتر و ست، با یکی از ضبط های میدانی ست از یک آهنگ غیرزمینی بلوز روبرو می شوند. او به یاد نمی آورد که این کار را انجام داده باشد، اما او و کارتر آن را با آهنگسازی خود بازسازی کردند و نام خواننده را چارلی شاو گذاشتند. علاقه کونزرو نهایتاً در تأثیرات اختلاس است، با استفاده از یک روح برای کشف میراث طولانی استثمار فرهنگ سیاه‌پوستان توسط سفیدپوستان: پس از اینکه کارتر و ست متوجه شدند که نوازنده ساختگی بلوز آنها به نوعی واقعی و انتقام‌جو است، می‌دانند که دزدی از گذشته عواقبی دارد مانند مرد قبلی و به دنبال آن صدای «قدیمی و خونین» چارلی به کارتر می گوید: «چارلی شاو از تو چیزی می خواهد، و این چیزی است که تو نمی خواهی بدهی. شما از مرز عبور کرده اید و اکنون باید آماده شوید.»


طاقتومی: گلچین داستان های ترسناک قطب شمال، ویرایش شده توسط نیل کریستوفر

جلد طاقتومی.
در رسانه ها ساکن شوید

دنیای طبیعی در این مجموعه داستان‌های معاصر که عمدتاً توسط نویسندگان محلی منتشر شده و توسط Inhabit Books متعلق به اینوئیت‌ها منتشر شده، از تعادل خارج شده است – گاهی ظریف، گاهی وحشتناک. مردم ارواح را به چالش می کشند که بهتر است تنها بمانند، در اشتهای غیرطبیعی افراط کنند و هزینه فراموش کردن خرد سنتی را یاد بگیرند. در آویاک جانستونIqsinaqtutalik Piqtuq: کولاک خالی از سکنه، نوجوانی به نام اینو تنها در خانه در طوفانی گرفتار می شود که از ناکجاآباد می آید. مادرش پشت تلفن به او یادآوری می کند که فقط آب و هوا است، اما اینو کاملاً قانع نشده است: “او برای به یاد آوردن بخش های وحشتناک سرزمین ما پیرتر از آن است. چیزهای وحشتناکی که در اطراف ما پنهان شده اند.” از این گذشته، بزرگان شهر به او هشدار می دهند که گاهی اوقات چنین اتفاقاتی خطرناک یا بدتر است و هیچ ایمانی به علم مادرش نمی تواند جلوی هر چیزی را که از پشت پرده روح به اینو فریاد می زند – یا در حالی که پرده پایین است از او محافظت کند. به آرامی کنار زد. هر یک از داستان های موجود در تااکتوم واقعیت را به شیوه‌های شگفت‌انگیز و اغلب وحشتناکی تحریف می‌کند و منعکس کننده ارتباط ناپایدار طبیعت و فرهنگ انسانی است.


شهر نادیده، توسط امی شرن

جلد فیلم Unseen City اثر امی شرن.
پرس مرغ قرمز

آخرین رمان‌های نویسنده بروکلین شرن برای کشف لایه‌های غیرمنتظره نیویورک بر رئالیسم جادویی تکیه می‌کنند، و لمس بی‌خیال او جذابیت جدی نسبت به نحوه عملکرد شهر را از بین می‌برد. سومین رمان او، شهری بی سابقه، مگ ریس، کتابداری را دنبال می کند که با گربه خواهر مرده کیت و روح کیت زندگی می کند. شبح به سختی مخرب است. برای مگ، این بیشتر شبیه یک “احساس راحتی، یک هوای خاص” است. اما وقتی مگ مجبور به حرکت می شود، شروع به نگرانی می کند که روح خواهرش ممکن است نداند چگونه او را دنبال کند. در همین حال، او جذب یک حامی خوش تیپ می شود تا خانه ای را کشف کند که ارواح نیز در آن زندگی می کنند. در زیر این خطوط داستانی، داستان تاریک تری نهفته است که مگ و همراه جدیدش به آرامی در حال کشف آن هستند، از جمله جامعه سیاهپوست ویکزویل قرن نوزدهمی. در مکانی مانند نیویورک، هر نسلی در زیر لایه‌های تازه‌ای از نجیب‌سازی مدفون است و هر توسعه‌دهنده یا فرد چابک جدیدی مشتاق است که گذشته را در جستجوی پول سریع پاک کند. به عنوان نگهبانان حافظه شخصی و تاریخ یک مکان، ارواح شهری بی سابقه آنها مدام می آیند تا داستان های خودشان و همچنین داستان های خانه هایشان را تعریف کنند.


هادس، آرژانتین، توسط دانیل لودل

جلد کتاب هادس، آرژانتین اثر دانیل لودل
کتاب های ریورهد

از لودل هادس، آرژانتین یک رابطه عاشقانه شبح‌آلود بین دو قربانی حکومت نظامی وحشیانه آرژانتین را توصیف می‌کند. توماس، یک جاسوس مقاومت، از کشور گریخت و تنها پس از احیای دموکراسی آسیب دیده، به تازگی بازگشته است. او دوباره با معشوقه خود ایزابل که توسط رژیم کشته شده بود و تنها به عنوان یک روح وجود دارد، متحد می شود. در طول هفت سال جنگ موسوم به جنگ کثیف در آرژانتین، ده ها هزار نفر کشته یا “ناپدید شدند”. بسیاری از خانواده‌های قربانیان حتی اگر می‌دانستند چه اتفاقی افتاده است، از بسته شدن اولیه محروم شدند. توماس، می‌دانی که در آرژانتین مرده‌ای وجود ندارد. این فقط ناپدید شد، “سرهنگ به سبک ویرجیل قبل از فرود توماس به دنیای زیرین عنوان کتاب توضیح می دهد. در رمان لودل، ارواح زبان این زخم باز است، راهی برای گفتن مرگ و فقدان در غیاب هر نوع سابقه.


ارواح، توسط دالی آلدرتون

جلد Ghosts اثر دالی آلدرتون
دکمه

نینا یک نویسنده موفق کتاب آشپزی است که مرد رویاهایش را ملاقات کرد – با این تفاوت که به محض اینکه به او می گوید دوستش دارد، او را ارواح می کند، به هیچ یک از متن های او پاسخ نمی دهد و سپس روی زمین را ترک می کند. مکس هیچ حضور آنلاین یا حساب های رسانه های اجتماعی ندارد و نینا بدون استفاده از ابزار معمول برای دنبال کردن یک نفر، مجبور می شود با این واقعیت روبرو شود که مکس رفته است. دوست نینا به او یادآوری می‌کند که روح بودن به معنای “تعقیب شدن توسط کسی که ناپدید می‌شود، هیچ بسته نمی‌شوی” و اگرچه رمان آلدرتون هیچ ربطی به ماوراء طبیعی ندارد، او هنوز به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه کسانی که بدون هیچ ردی می‌روند، سوراخ‌های عجیبی را در آن جا می‌گذارند. دنیایی که خاطرات خودشان را شگفت انگیز می کند. چگونه می توانید بفهمید که اگر نیمه دیگر رابطه بدون هیچ توضیحی وجود نداشته باشد، چه چیزی واقعی است؟ رمان آلدرتون عمدتاً مردان نابالغ را هدف قرار می دهد، اما در این فرآیند او سؤالاتی در مورد آنچه که ما با ورود و خروج از زندگی دیگران پشت سر می گذاریم می پرسد.


جمله توسط لوئیز اردریچ

جلد حکم اثر لوئیز اردریچ
هارپر

آمریکایی‌های سفیدپوست مدت‌هاست که با ایده ارواح سرخپوستان که از ساختن گورستان‌ها آشفته و برای انتقام می‌آیند وسواس دارند. این یک نوع داستان ارواح است که به سفیدپوستان اجازه می‌دهد بدون مواجهه مستقیم با آن به وحشت استعمار آمریکای شمالی نزدیک‌تر شوند. رمان اردریچ این تروپ را معکوس می کند: راوی اوجیبوه او، کارمند کتابفروشی توکی، متوجه می شود که مزاحم ترین مشتری مغازه، زنی سفیدپوست به نام فلورا، از قبر بازگشته است. ظهور فلورا سناریوی کلیشه ای را معکوس می کند. دوست توکی آسما توضیح می دهد: “به این فکر کنید که چگونه سفیدپوستان معتقدند که خانه ها، حیاط ها یا مناظر دیدنی آنها توسط سرخپوستان زندگی می کنند، اما در واقع برعکس است.” ما توسط مهاجران و نوادگان آنها مورد آزار و اذیت هستیم.» در زندگی واقعی، فلورا ادعا می کند که تبار محلی دارد و ادعا می کند که با توکی رابطه دروغین دارد. در مرگ او رمز و رازی را پشت سر می گذارد، کتابی که حاوی جمله محکمی است که توکی شروع به باور می کند که ممکن است او را کشته باشد. در حالی که توکی شاهد تحولات دراماتیک کشور در طول همه‌گیری و اعتراضات پس از ترور جورج فلوید است، باید تلاش کند تا بفهمد روح فلورا از او چه می‌خواهد.


هنگام خرید کتاب از طریق لینک موجود در این صفحه، ما پورسانت دریافت می کنیم. با تشکر از شما برای حمایت اقیانوس اطلس.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle