هرج و مرج نشاط آور آلبوم های Arca “Kick”.


چیزی در مورد گوش دادن به Arca، شاید مهمترین نوازنده تجربی که امروز کار می کند، به من یادآوری می کند که در یک ماشین داغ بنشینم تا با گلوله های ساختگی اصابت نکنم. این خاطره ای از دوران نوجوانی من است، زمانی که گروهی از دوستان مرد من روزها را در یک زمین پینت بال در پایگاه نظامی نزدیک محل زندگی ما سپری کردند. من شرکت کردم، اما دوست نداشتم بی ادب باشم بازدید از انفجار پوسته های رنگی روی کلاه من. احساس رقت انگیز از دست دادن تمام شوت هایم را دوست نداشتم. تمایل داشتم زودتر از مسابقات حذف شوم، به سمت ماشین می رفتم و خودم را در هدفون سی دی پلیر قابل حملم می بستم.

برخی از این لحظات تنهایی با گوش دادن به Aphex Twin، موسیقیدان الکترونیکی تأثیرگذار بریتانیایی که در اینترنت به عنوان یک اسنوب تازه کار درباره او خوانده بودم، گذشت. ریچارد دی جیمز از Aphex Twin ضرب‌های الکترونیکی را در طرح‌های پیچیده تنظیم می‌کند که هم هیپنوتیزم و هم بیش‌آگاهی را تحریک می‌کند. موسیقی او گمراه کننده و جذاب و به طور کلی غیرقابل توضیح بود. با نگاه کردن به لبخند وحشتناک جیمز روی جلد آلبوم، نمی‌دانستم که آیا هر چیزی را که گوش می‌دهم دوست دارم یا نه. اما من واقعاً از احساس فرار از ماچیسم در حومه شهر برای چیزی که احساس می‌کردم در واقعیت دیگری غوغا می‌کرد خوشم آمد.

موسیقی Arca، یک ونزوئلایی 32 ساله به نام آلخاندرا گرسی، شامل ترکیبی مشابه از ریتم های پیچ خورده، سینت سایزرهای درخشان و ارتعاشات تاریک است. با این حال، ارتباط عمیق تر با Aphex Twin احساسی است که موسیقی او مانند بسیاری دیگر به من می دهد. بسیاری از هنرمندان تجربی در گمنامی کار می کنند، اما برخی با خلق موسیقی که لذت آن مانند رمزگشایی رمز هویت خود است، به شهرت می رسند.

اگر در دهه گذشته با موسیقی مواجه شده اید که در آن زلزله های شوک الکتریکی از هر چیز دیگری جلوتر است، ممکن است این اثر Arca باشد. او آهنگ هایی از آلبوم کانیه وست در سال 2013 تولید می کند. عیسیو همچنان سهم عمده ای در کار FKA Twigs و Björk داشت. هم در همکاری ها و هم در مواد خودش، سبک آرکا پیچیده نیست. او صدا را طوری می سازد که به نظر می رسد از روده شنونده وارد می شود نه از گوش. ملودی های او کیفیت احضار طلسم را دارد. من سه آلبوم انفرادی اول او را پیدا کردم – از سال 2014 Xen، 2015 جهش یافته، و 2017 آرکا– در یک کلام، وحشتناک بودن.

و با این حال، در طول سال ها، یک اتفاق خنده دار رخ داده است. در رسانه های اجتماعی قدم بزنید – به خصوص در محافلی که تاکید بر پاپ، عجیب و غریب یا مد است – و اغلب با نام و تصویر Arca روبرو خواهید شد. شما با دیوارهایی روبرو خواهید شد که تحسین شنوندگان تیلور سویفت بیشتر از پیروان آن طراحان صدا رادیکال است. اخیراً در TikTok با بیش از نیم میلیون بازدید، از شخصی پرسیده شد که او با هدفون خود به چه چیزی گوش می دهد. پاسخ “Whip” از Arca است، و با کاهش جلوه های صوتی خشن آهنگ، تم TikTok شروع به شبیه سازی میسی الیوت می کند. این جوک یک احساس حیاتی برای تکامل هنر را به تصویر می کشد: غرور در ناهماهنگی، غرور در تنوع.


چهار آلبوم جدید با موسیقی غالباً نفس گیر در این هفته از Arca وارد شد که در مجموع حدود دو ساعت و نیم گوش دادن است. این حجم بی‌نظیر، بیش از دیگران، مانند یک تحریک به نظر می‌رسد: صدای روبات‌هایی که برای خون لکنت دارند و sex، ضرباتی که مانند کامیون های زباله بر روی سوراخ ها رعد و برق می زند ، آکوردهایی که در زشتی و جذابیت خود باعث کبودی میوه می شود. با این حال، این آلبوم ها شامل برخی از قابل دسترس ترین و تحسین برانگیزترین آثار Arca است. علی‌رغم بخش‌هایی که احتمالاً خسته‌کننده یا باگ هستند، بهترین قسمت‌ها نیاز به یک سطح سرزده از تکرار دارند.

این آلبوم ها دنباله ای بر انتشار Arca در سال 2020 هستند. KiKk و، که فاز جدید و پرنوسانتری را برای این هنرمند اعلام کرد. او خودش روی جلد این آلبوم بود (میخ های ورزشی و رکاب)، مهمان ها پراکنده بودند (بیورک و روزالیا زوزه می کشیدند) و آهنگ ها بازیگوش بودند (اما هنوز هم ترسناک). آهنگ متمایز، “Mequetrefe”، صفحه کلیدهای بازیگوش را در معرض جلوه های صوتی سوسو زدن قرار می دهد و باعث می شود شنونده احساس کند که در حال تماشای یک توکان نفیس است که از طوفان جان سالم به در می برد. در حالی که موزیک ویدیو آرکا را بدون حرکت دادن او از مرکز کادر له می‌کند و می‌کشد، او نشان می‌دهد که چگونه کلید هنر او، برخلاف شهود، پشتکار است. حتی زمانی که به نظر می رسد که هر قسمت از چیدمان در عرض چند دقیقه جهش می یابد، کاملاً احساس می کنید که یک فرد مجرد این عمل را هدایت می کند.

چهار آلبوم این هفته با جهش بین صداها و زیرژانرها، این اصل را به سطح جدیدی ارتقا می دهند. سر و صدای رگیتون، شور و شوق فانک برزیلی و زیبایی مردم ونزوئلا مدت‌هاست بر آرکا تأثیر گذاشته است، اما URIT II کامل ترین ادای احترام او به موسیقی لاتین است. برای چند آهنگ او حتی اجازه می‌دهد که شیارهایش به آرامی رشد کنند، و در نتیجه ضرباتی ایجاد می‌شود که فقط اندکی بیشتر شنوندگان را آزار می‌دهد. KickK iiiشاهکار این مجموعه، از ضربات شکست بیش فعال و رپ برای خلق ریز لحظه هایی استفاده می کند که در مغز می نشیند. سپس اوج آهسته از ضربه III-موجی از جوهای درخشان و گاه گرم و به دنبال آن سقوطی ملایم ضربه iiiii.

بخشی از چیزی که این واژگان کشیده را ثابت نگه می دارد، صدای آرک است، یا بهتر است بگوییم رویکرد آن به صدا: به عنوان ابزاری که باید در چندین شخصیت فیلتر شود، وزوز و خش خش از همه جهت. چنین جلوه‌های صوتی بر توانایی او در تضاد و شگفتی دلپذیر تأکید می‌کند، و او این درس هیپ‌هاپ را آموخته است که کلمات می‌توانند به اندازه طبل‌ها برای زمان نگهدار مهم باشند. زمانی که آرکا سوان از شبح‌آلود بودن آهنگ به فهرست‌های عمیق‌تر تک‌آهنگ «پرادا» شیرجه می‌زند، احساس می‌کند که آسمان با زمین صحبت می‌کند. در لهجه ای دیگر، «امواج» انفجاری، هر یک از عناصر موسیقی به نظر می رسد که صدای کر جیرجیر – «تپش ها امواج می سازند!» – را در سطح زیراتمی بیان می کند.

محل مرکزی صدا روشن است لگد زدن آلبوم‌ها بیانیه‌ای را بیان می‌کنند: برخی از پیشینیان آشکار Arca (به Aphex Twin مراجعه کنید) هویت خود را مرموز نگه داشته‌اند و خود Arca تا حد زیادی تا سومین آلبوم خود از خواندن دست کشیده است. با این حال، هنر Arca شامل نمایش های خود یابی، از جمله استریم های پرحاشیه Twitch و عکس های برهنه است. هنگام دستگیری تصاویری که بخشی از وست ورلد و بخشی از جروم بوش، پنج لگد زدن تمام جلدهای آلبوم او را به عنوان یک خدای سایبورگ به تصویر می کشند – یکی که مشخصاً مأموریت الهام بخشی دارد. یکی می گوید: «من اشک ریختم، اما اشک آتش لگد سوم یک گروه کر که توسط هنرمند Planningtorock خوانده می شود. “اشک قدرت، اشک قدرت … قدرت عجیب.”


قدرت کوئیر در قلب رادیکالیسم آرک قرار دارد و آن را به روندهای موسیقی گسترده تر متصل می کند. باگ‌ها – صداهایی که عمداً باعث خرابی ماشین‌ها می‌شوند – این روزها همه جا هستند: در چرخه‌های پر هرج و مرج TikTok، در نمونه‌های خشن رپ Hot 100، در شلوغی تهاجمی هایپرپاپ. همانطور که او در سال 2020 توضیح داد برای Arca Glamcult در مصاحبه، چنین مشکلاتی نشان دهنده ناکافی بودن زبان برای بیان حقیقت درونی است – ناهماهنگی که همه ما می توانیم در سطحی آن را درک کنیم، اما او به عنوان یک زن تراجنسیتی به شدت احساس می کرد. او گفت: «من فکر می‌کنم گاهی اوقات مکالمات جنسیتی به‌ویژه پیچیده است، زیرا ممکن است از نظر خوبی به بن‌بست تبدیل شوند.»

در واقع، راهی برای گوش دادن به موسیقی آرکا به عنوان درهم تنیده ای از استعاره برای هویت وجود دارد. یک بار آرکا در صحبت با خواننده مارینا آبراموویچ، این انتقال را آشکارکننده “یک ایستا در درون من بود که دیگران متوجه وجود آن نبودند” توصیف کرد، بنابراین اکنون می تواند بین محیط و هویت من اصطکاک ایجاد کند، اما کمی پر سر و صدا است که در حالی که او درباره بدن با عباراتی می خواند که ممکن است برای دیگران ترسناک باشد، بی رحمی تغییر شکل موسیقی ماهیت بیان سازش ناپذیر را نشان می دهد.

کوئیرنس از ویژگی های جذاب تر موسیقی او نیز خبر می دهد. اس لگد زدن مجموعه، آرکا بیشتر با کهن الگوی دیوای پاپ صحبت کرده است – آن زن غالب توده‌ها، که از لحاظ تاریخی پرشورترین پرستش طرفداران LGBTQ را به خود جلب می‌کند. (تجزیه چنین نیروی زنانه نیز پروژه هنرمند فقید سوفی بود، یک تولید کننده ترانس که در دهه گذشته مانند یک آب نبات در سیاهچال چرمی آرچ احساس می کرد.) لگد II، آرکا در آهنگی با سیا همکاری می کند که فقط کمی آواز دیدنی هیت میکر را پیچیده می کند. نوع دیگری از دیوا، شرلی منسون، از گروه Garbage ظاهر می شود لگد سوم برای یک مونولوگ در مورد “بیگانه درون”.

مفهوم “بیگانه در درون” مطمئناً عجیب است، اما همچنین به معنای گسترده تر از جابجایی اجتماعی و فردیت مرموز است که موسیقی تجربی می تواند برانگیزد. آخرین روزهای مصرف من از لگد زدن سریال در هدفون وقتی با واگن‌های مترو تصادف می‌کردم و از کنار چاه‌های کنار پیاده‌رو می‌گذرم، آن هیجان نوجوانانه را در استفاده از موسیقی به‌عنوان جداکننده بین شما و محیط‌تان به من داد. اما همانطور که به درک خالق جنون در گوشم نزدیکتر شدم، آرکا همچنین راه هایی را به من یادآوری کرد که صداها – هر چند عجیب و غریب – می توانند افراد را به هم پیوند دهند.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر