نیل کاتال: وزارت دادگستری باید درباره ترامپ و فعالانش تحقیق کند

[ad_1]

در سالی که کاپیتول و دموکراسی آمریکایی مورد حمله وحشیانه قرار گرفتند، مؤسسه مورد علاقه ای که در اوایل کارم برای آن کار می کردم، وزارت دادگستری، در مورد بسیاری از وقایع آن روز به طرز شومی سکوت کرد. درست است که وزارتخانه در تعقیب برخی از مهاجمان عادی کار بزرگی انجام داده است، اما تاکنون تحقیقات دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را بررسی نکرده است، چه رسد به گروه دستیاران او مانند جفری کلارک، مقام سابق وزارت دادگستری و سابق مارک میدوز رئیس کابینه کاخ سفید یا وکلای ساختگی او جان ایستمن و رودی جولیانی. این تحقیقات در سطح بالا در مورد تخلفات، بزرگترین چالشی است که دادستان کل می تواند با آن روبرو شود. و در حال حاضر، علیرغم آنچه که دیروز در یک سخنرانی به طور کلی خوب گفت، باید نگران بود که آیا مریک گارلند در آن آزمون مردود می شود یا خیر.

هشدارها فراوان است. شاید منتقدان گارلند اشتباه می کنند و سکوت در مورد اینکه آیا او درباره ترامپ و دستیارانش تحقیق می کند یا خیر، در واقع دلیلی بر صلاحیت عالی اوست. گارلند در سخنرانی دیروز خود اشاره کرد که می تواند وجود چنین تحقیقاتی را نشان دهد، به عنوان مثال، زمانی که او گفت که این وزارتخانه “متعهد به پاسخگویی همه مجرمان از 6 ژانویه در هر سطحی است.” ما در مورد یک کارمند افسانه ای دولت صحبت می کنیم، کسی که تحقیقات مربوط به بمب گذاری های اوکلاهاما سیتی را به عنوان وکیل وزارت دادگستری به موفقیت رساند و بعداً طی دو دهه خدمت در دومین دادگاه عالی کشورمان هرگز توسط دادگاه لغو نشد. دادگاه عالی. تحقیقات جنایی عموماً مخفیانه است، و شاید اتفاقی که می افتد این باشد که گارلند به سرعت ادامه یافت، اما نه علنی. اگر چنین است، منتقدان نابهنگام هستند و گارلند دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که باید انجام دهد.

اما اگر این درست نباشد چه؟ تاکنون هیچ مدرکی دال بر تحقیقات واقعی درباره ترامپ و مشاورانش وجود ندارد. یک سال تمام می گذرد و کتاب راهنمای دادستان کل ایالات متحده، که قوانین مربوط به تعقیب قضایی فدرال را تعیین می کند، می گوید: “زمانی که جامعه باید اطمینان حاصل کند که سازمان مجری قانون در حال بررسی یک موضوع است … نظرات یا تایید تحقیقات در حال انجام. ممکن است مورد نیاز باشد.” علاوه بر این، اگر چنین تحقیقاتی صورت می‌گرفت، احتمالاً تا به حال در مورد آن مطلع شده بودیم، یا از طریق درز اطلاعات یا از طریق مصاحبه‌شونده‌ای که چیزی می‌گوید (یا کسی که سعی می‌کند از طریق دعوای عمومی جلوی تحقیقات را بگیرد، همانطور که ترامپ در نیو انجام داد. یورک.). مقامات مجری قانون می دانند که شما نمی توانید به راحتی چنین مصاحبه هایی را یک سال یا بیشتر پس از واقعیت شروع کنید – شواهد در حال ناپدید شدن هستند (مشکل با افراد ترامپ) و خاطرات در حال محو شدن هستند. بنابراین جای نگرانی است که آیا احتیاط گارلند به عنوان قاضی – از آنجایی که شما دو دهه است در دومین دادگاه عالی کشور ننشینید و بدون احتیاط زیاد از لغو آن اجتناب کرده اید – امروز منجر به تصمیم گیری می شود یا خیر. اگر چنین است، همانطور که بسیاری از جمهوری خواهان ارشد ادعا می کنند، “ادامه” آنچه اتفاق افتاده چه ضرری خواهد داشت؟

ضرر اینجاست: ماهیت حاکمیت قانون، رفتار یکسان با طرفین است. به همین دلیل است که لیدی جاستیس چشم بسته به نظر می رسد، زیرا او باید عدالت را بی طرفانه اجرا کند. من به دانشجویان حقوق کیفری خود می آموزم که این اصل “معیارهای یکسان” است – آنچه اساساً قانون است دستور قضاوت مردم بر اساس همان معیارها است، خواه ناخواه. این بدان معناست که اگر شواهد جدی دال بر جرم وجود دارد، هر چقدر هم که پیگرد شدید باشد، به طرف دیگر نگاه نکنید. در عین حال، این اصل به این معنا نیست که گارلند باید همین الان علیه ترامپ و دوستانش اتهامات کیفری ارائه کند. مریک گارلند دادستان کل است نه بابا نوئل. این به سادگی به این معنی است که افراد، از جمله مقامات بلندپایه دولتی، باید مصاحبه شوند و مدارک مورد بررسی قرار گیرند تا مشخص شود که آیا علت احتمالی وجود دارد یا خیر. اصل این معیار ما را ملزم می کند که وانمود کنیم که مسئولین دموکرات هستند و از این آزمایش فکری برای تصمیم گیری در مورد موجه بودن تحقیق استفاده کنیم.

وقتی نوبت به 6 ژانویه می رسد، دادستان کل گارلند باید متوجه شود که این معیار در جهت روشنی است. همانطور که یک مقام ارشد دولتی می گوید: «شکی نیست – بدون شک – رئیس جمهور ترامپ از نظر عملی و اخلاقی مسئول تحریک حوادث روز است. درباره اون هیچ شکی نیست. افرادی که به این ساختمان هجوم بردند بر این باور بودند که طبق خواست و دستور رئیس جمهور خود عمل می کنند… رهبر جهان آزاد نمی تواند هفته ها وقت بگذارد که نیروهای تحت الشعاع کشور ما را می دزدند و بعد وانمود کنند که از افرادی که به آنها اعتماد دارند شگفت زده شده اند. او و انجام کارهای بی پروا.»

علاوه بر این، با توجه به سوابق عمومی از قبل موجود – از جمله شواهد مربوط به “اتاق های جنگ” در هتل ویلارد، اخطارهای قانونی نادرست ارسال شده به رهبران ارشد دولت و حتی یکی از اعضای کنگره که در این روزها جلیقه ضد گلوله پوشیده است – بسیار است. درک اینکه چگونه بررسی همه اینها ضروری نخواهد بود. عدم تحقیق در مورد مقامات دولتی، از جمله رئیس جمهور سابق، که باید می دانست که تلاش برای جلوگیری از شمارش آرا بود، چه رسد به پتانسیل او برای خشونت مشترک، بسیار خطرناک است. تمام هدف حقوق کیفری اطمینان از محکومیت عمومی اعمال شیطانی و جلوگیری از آنها در آینده است. اگر رهبران دولت و ارتش خصوصی مشاوران آنها بتوانند با تشویق جمعیت در سال 2021 برای متوقف کردن یکی از جدی ترین کارکردهای کشورمان، یعنی شمارش آرا، کنار بیایند، چه چیزی آنها را از تلاش مجدد در یک سال دیگر باز می دارد؟


به مصاحبه با ویلیام جی گوش دهید. واکر، گروهبان در مجلس نمایندگان ایالات متحده، در آزمایش.

گوش کنید و مشترک شوید: پادکست های اپل اسپاتیفای | خیاطی پادکست گوگل


خوشبختانه قوانین کیفری برای چنین رفتاری مجازات های شدیدی در نظر گرفته است. اگر کسی “فساد … مانع هر گونه روند رسمی شود یا سعی در انجام آن کند” جرمی است که مجازات آن 20 سال زندان است. این تنها یکی از چندین قانون احتمالی مورد بحث است، اما قبلاً توسط سه قاضی جنایی فدرال مختلف برای کسانی که در 6 ژانویه به ساختمان کنگره حمله کردند، تأیید شده است. دو قاضی از این سه قاضی توسط ترامپ منصوب شدند.

کمیته ویژه در کنگره که به این رویدادها نگاه می کند، البته می تواند حقایق و رفتارهای خاصی را آشکار کند. اما کنگره جایگزینی برای مرد فقیر برای قدرت های بزرگ تحقیقاتی وزارت دادگستری است. دادستان ها و ماموران وزارت دادگستری دقیقاً می دانند که چگونه تحقیقات جنایی را انجام دهند و مجموعه ای از ابزارهای اجرای قانون را در اختیار دارند. و اگرچه قاضی لوئیس براندیس در مورد نور خورشید درست می‌گفت، که وقتی میکروب‌ها به خون زندگی دموکراتیک ما حمله می‌کنند ضدعفونی‌کننده است – روشی که انتخابات کار می‌کند – شفافیت به تنهایی کافی نخواهد بود. زندان خواهد گرفت.

نظام سیاسی ما بر این باور استوار است که یک رهبر منتخب از اختیارات خود برای ماندن در سمت خود سوء استفاده نخواهد کرد. تمام حوزه‌های قانون با این ایده هدایت می‌شوند که کارمندان دولت نباید مورد قضاوت قرار گیرند و اعمال آنها منظم و مستحق احترام است. در 233 سال اول جمهوری ما، این دیدگاه بسیار منطقی بود، زیرا روسای جمهور تلاش نمی کردند با تلاش برای بی اعتبار کردن آرای عمومی، قدرت را به دست آورند. اما دنیایی که در آن روسای جمهور چنین کارهایی را انجام می دهند بسیار متفاوت است: به کسی اجازه می دهد که به طور غیرقانونی ریاست جمهوری را به دست آورد و سپس همان مجموعه وسیعی از اختیارات را که پیشینیان خود داشتند، داشته باشد. به همین دلیل است که این تحقیق با سایر تحقیقات بسیار متفاوت است. چیزی کمتر از حفاظت از معماری دولت ایالات متحده در خطر نیست. در حال حاضر، اعضای کنگره که به نظر همدست در حمله 6 ژانویه هستند، از همکاری با تحقیقات کنگره امتناع می کنند، زیرا این باور تشویق شده اند که هیچ خطر جدی برای پیگرد قانونی توسط وزارت دادگستری وجود ندارد. تحقیقات وزارت دادگستری این موضوع را تغییر خواهد داد. این ماهیت دادستان کل گارلند را نشان می دهد که او این تحقیقات را با درایت انجام داده است. اما ما در یک چهارراه ملی هستیم. اگر گارلند در مورد دامنه تحقیقات صحبت نکند، پسران دیگر صحبت خواهند کرد.

اوه، این مقام ارشد دولتی که گفت “شکی نیست” که ترامپ “عملی و اخلاقا مسئول” حمله 6 ژانویه است؟ نام او میچ مک کانل است. و در حالی که او به توجیه استیضاح ترامپ رای داد، گفت این رای صرفاً به دلیل اعتقاد او به این است که ترامپ به عنوان رئیس جمهور سابق، طبق قانون اساسی ما نمی تواند استیضاح شود. اما او گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ همچنان مسئول تمام کارهایی است که در دوران ریاست جمهوری به عنوان یک شهروند عادی انجام داده است». ما در این کشور یک سیستم عدالت کیفری داریم.»

اکنون بر عهده مریک گارلند است که تحقیقات جنایی را انجام دهد تا مطمئن شود ترامپ و مشاورانش از این کار خلاص نمی شوند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle