نه، این مثل فریاد زدن “آتش” در یک سالن شلوغ نیست

[ad_1]

حتی افرادی که در مورد متمم اول قانون اساسی می‌دانند، هنوز در این باور مشکل دارند که کسی می‌تواند اظهارات نادرست، غیرمسئولانه و حتی خطرناک را بدون پرداخت جریمه بیان کند. به عنوان مثال، زمانی که فرانسیس کالینز، مدیر مؤسسه ملی بهداشت، درست قبل از عید شکرگزاری، با رادیو عمومی ملی برای ترویج واکسیناسیون و تقویت‌کننده‌ها علیه کووید صحبت کرد، از افرادی که به عمد اطلاعات نادرست درباره ایمنی واکسن منتشر می‌کنند، به شدت انتقاد کرد. او پرسید: “آیا این مانند فریاد زدن آتش در یک تئاتر شلوغ نیست؟” – آیا واقعاً اجازه دارید این کار را بدون هیچ عواقبی انجام دهید؟

در واقع، شما معمولا انجام می دهید هستند مجاز به انجام دهید بدون ترس از دستگیری، شکایت یا سایر عواقب قانونی. فریادهای “آتش” در سالنی شلوغ، استعاره ای که به حکم دادگاه عالی سال 1919 توسط قاضی الیور وندال هولمز جونیور بازمی گردد، به طور گسترده – و به اشتباه – به عنوان یک استثنای گسترده از متمم اول در نظر گرفته می شود که حمایت گسترده ای از آزادی بیان در ایالات متحده ارائه می دهد.

دادگاه ها اقدامات دولتی را که می تواند با اصلاحیه مغایرت داشته باشد به شدت مورد بررسی قرار دادند. اما در استفاده رایج، فریاد زدن “آتش” در یک تئاتر شلوغ به بهانه ای جهانی برای تنظیم گفتار در عین اجتناب از بررسی قضایی تبدیل شده است. به نظر من، مفسران بیش از هر زمان دیگری به این استعاره نامناسب روی می‌آورند، شاید به این دلیل که گسترش رسانه‌های خبری و افزایش رسانه‌های اجتماعی، مردم را بیش از هر زمان دیگری در معرض سخنرانی قرار می‌دهد و حداقل بخشی از آن سخنرانی ناگزیر غیرقابل قبول خواهد بود.

در طول سال گذشته، برخی از کارشناسان بهداشت در به کار بردن این استعاره برای تبلیغات تحریک‌آمیز علیه اقدامات بهداشت عمومی در طول همه‌گیری به کالینز پیوستند. نکوهش کننده امنیت ملی، الکساندر ویندمن استفاده شده تروپ شلوغ تئاتر، که تصویر دلسوزانه تاکر کارلسون توسط مجری فاکس نیوز از شورشیان 6 ژانویه را توصیف می کند. دیگران سخنان تنفرآمیز را به روشی مشابه دسته بندی کردند. رشاد رابینسون، فعال حقوق مدنی، در جلسه استماع مجلس در ماه دسامبر گفت: «در مورد افزایش نفرت، فناوری بزرگ از فریاد زدن «آتش در یک تئاتر شلوغ» سود می برد. بنابراین می‌دانم که ما این گفتگوها را در مورد متمم اول قانون اساسی داریم، اما محدودیت‌هایی برای گفتن و گفتن وجود دارد.»

پیامد چنین ادعاهایی این است که گفتار خاصی بسیار مضر است که نمی توان نادیده گرفت. اما دقیقاً چه کاری باید در مورد آن انجام شود؟ شبکه‌های تلویزیونی ممکن است تصمیم بگیرند که مستند کارلسون را نشان ندهند یا در مورد آن بحث نکنند، و پلتفرم‌های آنلاین خصوصی ممکن است اطلاعات نادرست تحریک‌آمیز و سخنان نفرت‌انگیز را قبل از پخش شدن در فضای مجازی حذف کنند. شاید به این دلیل که فیس‌بوک و توییتر برخی از پست‌های جعلی یا گمراه‌کننده را حذف می‌کنند – در حالی که در حذف دیگران ناکام هستند – این پلتفرم‌ها این انتظار را ایجاد کرده‌اند که کسی شما باید مداخله کنید و استعاره از تئاتر شلوغ نشان می دهد که این یکی دولت است.

اما در واقعیت، فریاد زدن “آتش” در یک تئاتر شلوغ خلأ گسترده ای در متمم اول نیست که اجازه تنظیم گفتار را می دهد. این عبارت از موردی می آید که شامل فریاد، آتش سوزی، جمعیت یا تئاتر نمی شود. چارلز تی شنک، دبیر کل حزب سوسیالیست ایالات متحده، توسط دادگاه فدرال در فیلادلفیا به دلیل نقض قانون جاسوسی با چاپ اعلامیه هایی در انتقاد از خدمت سربازی به عنوان خلاف قانون اساسی محکوم شد.

قاضی هولمز در یک نظر شش پاراگرافی که در 3 مارس 1919 صادر شد، درباره این حکم متفق القول نوشت که حکم شنک موجه است زیرا اعلامیه ها از ممانعت از خدمت اجباری حمایت می کردند و بنابراین در زمان جنگ “خطر آشکار و فعلی” را به همراه داشتند. هولمز نوشت: «ما تصدیق می‌کنیم که در بسیاری از جاها و در زمان‌های عادی، متهمانی که هر آنچه را که در بخشنامه‌ای گفته می‌شود، در چارچوب حقوق قانون اساسی آنها می‌گویند. «اما ماهیت هر عمل بستگی به شرایطی دارد که در آن انجام شده است. شدیدترین حمایت از آزادی بیان از شخصی که به دروغ در تئاتر فریاد می‌زند آتش می‌زند و باعث وحشت می‌شود، محافظت نمی‌کند.»

اما کمتر از یک سال بعد، هولمز صحبت کرد و بسیاری از استدلال ها را به نفع حکم شنک رد کرد. هلمز مخالفت کرد آبرامز علیه ایالات متحده، که در آن هفت قاضی به تایید حکم مهاجران روسی که اعلامیه هایی در انتقاد از سیاست نظامی آمریکا در روسیه پخش می کردند، رای دادند. هولمز که توسط قاضی لوئیس براندیس پذیرفته شد، گفت که او این پرونده را از پرونده شنک و سایر افرادی که به دلیل این سخنرانی محکوم شده بودند متمایز می کند و گفت که پیگرد قانونی شامل قصد ممانعت از عملیات نظامی ایالات متحده در روسیه نیست. که در آبرامزهولمز استدلال می کند که “بهترین آزمون حقیقت، قدرت تفکر است که در رقابت در بازار پذیرفته شود، و حقیقت تنها مبنایی است که بر اساس آن می توان آرزوهای آنها را با خیال راحت برآورده کرد.”

ترجیحات هولمز و برندیس برای بازار آزاد ایده ها در دهه 1920 قوی تر شد. در سال 1927، هولمز با دیدگاه موافق برندیس موافق بود: «ترس از آسیب جدی به تنهایی نمی‌تواند سرکوب آزادی بیان و تجمع را توجیه کند. مردان از جادوگران می ترسیدند و زنان را می سوزاندند. کارکرد گفتار این است که مردم را از اسارت ترس های غیرمنطقی رها کند.» در نهایت دیوان عالی کشور نظر آنان را پذیرفت. در سال 1969، دادگاه چارچوب «خطر واضح و فعلی» را با یک اصل بسیار سخت‌گیرانه‌تر جایگزین کرد: اینکه متمم اول به دولت اجازه نمی‌دهد که وکالت برای استفاده از زور یا نقض قانون را ممنوع یا ممنوع کند، مگر در مواردی که چنین حمایتی انجام شود. با هدف تحریک یا تحریک اقدامات غیرقانونی اجتناب ناپذیر و احتمالاً تحریک یا تحریک چنین اقداماتی است.

دادگاه ها حمایت از آزادی بیان در متمم اول را مطلق تفسیر نکردند. دادگاه ها مسئولیت افترا، فحاشی و سایر شرایط استثنایی را مجاز دانسته اند. اما اجرای این استانداردها دشوار است. به عنوان مثال، مقامات و شخصیت های دولتی باید سوء نیت واقعی را اثبات کنند تا بتوانند با موفقیت تهمت را پیگرد قانونی کنند. دیوان عالی معیار بالایی برای طبقه بندی گفتار به عنوان “بی حیایی” تعیین کرد. و اطلاعات نادرست به طور قاطع از متمم اول مستثنی نیست. در سال 2012، یک دادگاه قانون فدرال را لغو کرد که مجازات های کیفری برای افرادی که در مورد دریافت افتخارات نظامی دروغ می گفتند، تعیین می کرد.

با این حال، مهاجرت گفتمان مدرن به پلتفرم هایی مانند فیس بوک و توییتر باعث شده است که قانونگذاران از این شرکت ها بخواهند به دنبال اطلاعات خطرناک یا گمراه کننده باشند و آنها را سرکوب کنند. کنگره در حال بررسی ده‌ها پیشنهاد طراحی شده برای محدود کردن انتشار هرزنامه در رسانه‌های اجتماعی است و پلتفرم‌ها را در قبال پیام‌هایی که تقویت می‌کنند پاسخگو می‌داند. بسیاری از لوایح، بخش 230 قانون نجابت ارتباطات را اصلاح یا لغو می‌کنند، قانونی در سال 1996 که از پلتفرم‌های اینترنتی در برابر مسئولیت بیشتر محتوایی که کاربران پست می‌کنند محافظت می‌کند.

من استدلال کردم که بخش 230 منجر به ایجاد اینترنت آنگونه که امروز می شناسیم، شد. برای توجیه تغییر اساسی در این قانون، حامیان از یک قیاس آشنا استفاده کردند. سناتور امی کلوبوچار از مینه‌سوتا گفت: «شیوه‌ای که من آن را برای مردم توصیف می‌کنم این است که فریاد زدن در یک تئاتر شلوغ یک سخنرانی محافظت‌شده نیست. روزنامه وال استریت در ماه اکتبر «اگر دعوا شود، احتمالا تئاتر محاکمه نمی شود. اگر تئاتر تصمیم بگیرد از بلندگو استفاده کند و او را وادار کند که آن شخص چه می گوید یا هر اطلاعات نادرستی که در آنجا منتشر می کند، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. در حال حاضر این شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی این محتوا را روی خودشان قرار نمی‌دهند، بلکه این محتوا را پخش می‌کنند.»

سال گذشته، کلوبوچار از لایحه‌ای پرده برداری کرد که حفاظت تحت بخش 230 را در شرایط اضطراری بهداشت عمومی برای “اطلاعات نادرست در مورد سلامت” که پلتفرم‌ها به طور الگوریتمی ترویج می‌کنند، حذف می‌کند. سوال واضح این است: چه چیزی “اطلاعات غلط بهداشتی” در نظر گرفته می شود؟ این لایحه این تصمیم را به وزیر بهداشت و خدمات انسانی تفویض می کند و وزیر بهداشت دستورالعملی در این زمینه صادر خواهد کرد. سانسوری را تصور کنید که یک وزیر HHS می تواند بر روی نظرات بهداشتی اعمال کند که دولت فعلی را مورد انتقاد قرار می دهد – یا به سادگی از دستورالعمل های رسمی منحرف می شود، همانطور که طرفداران پوشیدن ماسک در هفته های اول همه گیری ویروس کرونا انجام دادند.

به عنوان راهی برای مبارزه با اطلاعات نادرست در مورد سلامت، این قانون دارای نقص اساسی تری است: حتی بدون بخش 230، بسیاری از اطلاعات نادرست طبق قانون اساسی توسط متمم اول محافظت می شود. با یا بدون بخش 230، توییتر و فیس بوک در صورت تمایل به انجام این کار آزاد خواهند بود تا بسیاری از دروغ ها و تبلیغات را تقویت کنند. این ایده که می‌توان محدودیت‌های ویژه‌ای برای گفتار در سالن‌های شلوغ اعمال کرد، نظر قانون‌گذاران را درباره آنچه می‌توان با مقررات به دست آورد، مخدوش می‌کند.

نگرانی‌های فرانسیس کالینز در مورد اطلاعات نادرست در طول همه‌گیری کاملاً موجه است. مانند بسیاری از آمریکایی‌ها، من دوستانی دارم که توصیه‌های علمی در مورد واکسیناسیون و سایر اقدامات احتیاطی در برابر کووید را به دلیل نظر بدی که در اینترنت پیدا کردند نادیده می‌گیرند. اما حتی اگر دادگاه‌های فدرال به ایالت‌ها یا سایر شاخه‌های دولت فدرال اجازه دهند داور سخنرانی کنند، هیچ‌کس نباید از این نتیجه حمایت کند – مهم نیست که سخنرانی آنلاین چقدر نفرت‌انگیز باشد.

کشورهایی که در سال های اخیر «اخبار جعلی» را ممنوع کرده اند، از قدرت های جدید خود برای سرکوب مخالفان استفاده کرده اند. اما حتی زمانی که دولت قصد سوء نداشته باشد، دیدگاه غالب در مورد آنچه که اطلاعات نادرست تلقی می شود در طول زمان تغییر می کند. دستورالعمل های اولیه دولت ایالات متحده برای COVID-19 استفاده از ماسک ها را منع کرده و بر ضد عفونی کردن سطوح متمرکز شده است. این فرضیه که ویروس کرونا از یک آزمایشگاه چینی فرار کرد، ایده نهایی در سال 2020 بود، اما در سال 2021 در ایالات متحده به رسمیت شناخته شد. آمریکایی ها ممکن است هرگز در مورد تئوری نشت آزمایشگاهی یا بحث های دیگر به توافق نرسند، اما ایالات متحده در این مورد متفاوت است. بسیاری از کشورهای دیگر، اجازه بحث را می دهند.

من هیچ توهمی ندارم که معتبرترین علم یا درخشان ترین تلاش های روابط عمومی به طور کامل با جریان اطلاعات نادرست در اینترنت مقابله کند. اما مقررات سخت گفتار بعید است که سوء ظن به اقتدار، رد نتایج علمی و سایر پویایی‌های اصلی را برطرف کند – و احتمالاً بدتر خواهد شد – که باعث می‌شود برخی افراد در وهله اول ادعاهای شکاکانه را بپذیرند. آمریکایی ها باید با این مشکلات مقابله کنند و در عین حال اذعان کنند که ما قادر به حل همه آنها نخواهیم بود. متهم کردن دیگران به فریاد زدن “آتش” در یک تئاتر شلوغ آسان است، اما دفاع از یک بازار سالم ایده ها، آمریکایی ها را در موقعیت بسیار بهتری قرار می دهد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat