نماینده قائمشهر: وزرات نیرو از هدر رفت برق در شبکه انتقال جلوگیری کند

نماینده قائمشهر: وزرات نیرو از هدر رفت برق در شبکه انتقال جلوگیری کند

[ad_1]

کمال علی پور خنکداری در جلسه علنی امروز- چهارشنبه- پس از استماع گزارش وزیر نیرو درباره تولید انرژی در کشور گفت: اگرچه شعار این روزهای دولت کاهش مصرف برق است اما در تحقق این موضوع باید به شبکه فرسوده برق نیز توجه شود.

وی افزود: به دلیل فرسودگی شبکه انتقال، برق زیادی هدر می رود، وزارت نیرو باید با اصلاح و نوسازی شبکه انتقال از هدررفت برق جلوگیری کند. از هم اکنون بسیاری از روستاها با مشکل برق رسانی روبرو هستند.

نماینده قائمشهر در مجلس ادامه داد: برخی از روستاها با ۲۰ خانوار برق ندارند، باید به انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی باد و خورشیدی توجه ویژه شود در برنامه ششم توسعه نیز به این ظرفیت مناسب اشاره شده است، سلامت آب یکیاز مهم ترین مسائل است زیرا به دلیل فرسوده بودن تصفیه خانه ها از یک سو آب بسیاری هدر می رود و از سوی دیگر آب شرب بهداشتی تامین نمی شود

گفتنی است پیش از سخنان نماینده قائم شهر نمایندگان خوزستان اطراف وزیر نیرو حلقه زده و خواستار رفع مشکلات آب این استان شدند که قالیباف از آنان خواست در صندلی ها خود قرار گیرند. این تذکر چند بار تکرار شد تا سرانجام نمایندگان در جایگاه های خود قرار گرفتند.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>