نقد و بررسی: «بیایید تاریکی را روشن کنیم» اثر جو موشنسکا

[ad_1]

تیما را پس بدهیک ماشین زمان کوچک با سیگنال ها و فلاش های شما. ما را به لندن قدیمی ترد در اواخر دهه 1650 برگردانید تا بتوانیم سر خواب جان میلتون نابینا را الکترود کنیم. ردیابی فعالیت در مغز شاعر. بیایید امواج شب او را تماشا کنیم. و بیایید زمانی که چشمان نامرئی او شروع به چرخش و چرخش در عمیق ترین، تاریک ترین و راحت ترین خواب REM می کنند، توجه ویژه ای داشته باشیم، زیرا درست در آن لحظه (فرض می کنیم) روحی که او اورانیا می نامد، یک بازدیدکننده شبانه با کامل … ناگفته نماند میلتونیک – دستور یک آیه خالی، در ناخودآگاه او ظاهر می شود و 40 خط بعدی را به او می دهد. بهشت گم شده.

واقعا این اتفاق افتاد؟ آیا ممکن است که به یاد ماندنی ترین و کیهانی ترین شعر انگلیسی، نزدیک به 11000 بیت جنگ در آسمان، مارها در باغ و کوبیدن دروازه های پشت سر آدم و حوا، با صدایی در خواب دیکته شده باشد؟ میلتون – به عبارت دیگر – او نوشت بهشت گم شده در رویای شما؟ البته ما فقط حرف او را داریم، اگرچه به نظر می رسد یک واقعیت است که او هر روز صبح با سطرهایی کاملاً شکل گرفته و آماده برای رونویسی از خواب بیدار می شود. (به نظر می رسد که میلتون برای این کار از هر کسی که اتفاقاً در اطراف بوده است استفاده کرده است – همانطور که دکتر جانسون در زندگی نامه کوتاه خود می نویسد: «هر بازدیدکننده گاه به گاه را استخدام می کند تا حواس او را پرت کند.») واقعیت دیگر: اگر او سعی در نوشتن داشت. بعداً در روز، او بدشانس خواهد بود.

شرایط ترکیب بهشت گم شده، از جدید جو موشنسکا یاد می گیریم ساختن تاریکی نور: زندگی جان میلتون، بخش مهمی از خود شعر هستند. این حماسه سقوط انسان با الهام فراطبیعی، در تاریکی کسی که در تاریکی زندگی می‌کند، از شاعری برگزیده که او نیز انقلابی ناامید شده است، صحبت می‌شود، این حماسه سقوط انسان ارتباط نزدیکی با سقوط یک مرد – یکی جان میلتون – و آنچه او دارد دارد. تصمیم گرفت در مورد آن انجام دهد.

پس او کی بود؟ موشنسکا، در 11 فصل، 11 راه برای نگاه کردن به میلتون به ما ارائه می دهد، از پسر موسیقیدان درخشان پدر از طریق چند زبانی در حال سفر (او از گالیله در توسکانی بازدید می کند) تا دیوانه الهیات، از طریق تبلیغ کننده جزوه سرسخت تا مرد نابینایی که در خانه او نشسته است. شعر بزرگ او زمان او، به بیان ملایم، کاملاً قطبی بود: او 36 ساله بود که الیور کرامول نیروهای شاه چارلز را در نبرد نایسبی شکست داد. میلتون، به عنوان یک پروتستان رادیکال و جمهوری خواه، در کنار کرامول قرار گرفت. برای انگلیسی ها، شایان ذکر است که آنها یک بار شاه خود را سر بریدند. جان میلتون برای این سر بریدن بسیار بود. رساله او در سال 1649 مأموریت پادشاهان و قاضیان مشروعیت محاکمه و کشتن یک «شاه ظالم یا شریر» را اعلام کرد. مدت کوتاهی پس از اعدام چارلز در لندن منتشر شد، زمانی که میلتون در راه رسیدن به دولت جدید جمهوری خواه بود: وزیر امور خارجه برای زبان های خارجی.

یک پیروزی کوتاه به نقل از گروه انگلیسی The Fall، که کاملاً غیرمیلتون نیست، “از تپه یک مقام دولتی قاتل می رود.” منشی قاتل پادشاه از بالای تپه می رود. در سال 1652، بینایی او که اکنون ضعیف بود، کاملاً از بین رفت: میلتون نابینا بود. دشمنانش از ضعف او خوشحال خواهند شد. کرامول در سال 1658 درگذشت. در سال 1660 چارلز دوم به تخت سلطنت بازگردانده شد و میلتون مخفی شد. با ظهور مجدد، دستگیر و برای مدت کوتاهی زندانی شد. به خانه اش برمی گردد و آنجا می نشیند.

دقیقا کی شروع به کار کرد بهشت گم شده، یا کار روی آن را آغاز کرده است مشخص نیست. موشنسکا می نویسد: «محتمل به نظر می رسد که بیشتر آن بین اواخر دهه 1650 و اوایل دهه 1660 سروده شده باشد.») اولین جمله شعر («از اولین نافرمانی انسان» آغاز می شود) نمایشگاهی از تکنیک ناب و ناب است. غم و اندوه. مانند یک نت بلند از یک گیتار الکتریک که توسط بازخوردی با رشد آهسته احاطه شده است، از پنج خط تشکیل شده است که قبل از رسیدن به فعل خود، بر فراز شکست ها می درخشد –آنها آواز می خوانند– و 11 سطر دیگر را پیش از لغزش ادامه می‌دهد، در برابر دوره او زنگ می‌زند، و به درستی با وعده «چیزهایی که هنوز در نثر یا قافیه امتحان نشده‌اند» به پایان می‌رسد. تی اس الیوت، که معتقد است میلتون در مجموع تأثیر بدی بر شعر انگلیسی داشته است، با این وجود به «احساس خاص، تقریباً یک حس فیزیکی یک جهش بی‌نفس» شهادت داد که این دویدن‌های طولانی میلتونیک در او برانگیخت.

عمل در جهنم آغاز می شود، زیرا جهنم برای اولین بار خود را می شناسد. فرشته سرکش شیطان و لشکریانش که از خدا شکست خورده بودند، توسط جنگجویان درخشان بهشت ​​رانده شدند، «از هوای بهشت ​​رانده شدند» و اکنون حیرت زده و در حال دود شدن در منطقه ای بی نام، بی اندازه و تاریک آتشین قرار دارند: هیچ نوری نیست اما دیده می شود، بلکه تاریکی است.» شعر در حال حاضر در یک الگوی وسواس گونه اما استادانه کنترل شده بین افراطی نور و تاریکی، دیدن و ندیدن حرکت می کند، همانطور که میلتون شروع می کند – از طریق یک عمل خلاقانه عالی – کوری فیزیکی خود را با شکوه آخرالزمانی بینش درونی خود ترکیب می کند.

میلتون کاملاً به خدای بی طنز و امپراتوری اعتقاد داشت. او همچنین می دانست که یک نابغه است. – میپرسی من چی فکر میکنم؟ او یک بار به یکی از دوستانش نامه نوشت. “به جاودانگی!” و چه کار کنم؟ بالهای من در حال رشد هستند و پروازی از مراقبه. “در جوانی او می توانست صدای زوزه باد را زیر دندان هایش بشنود. و اینجا بود که در دهه 50 خود داشت کتاب پیدایش را بازنویسی می کرد. چگونه با خدایی بودن تخیل و مقیاس خود رفتار اخلاقی داشته باشد. آن را به یک فرشته سقوط کرده بدهید آن را به کسی بدهید که مانند او از دیوارهای قلعه به تبعید پرتاب شده است، به پرتگاهی، تاریک که دیده نمی شود، با لشکرهای درهم شکسته پراکنده در اطراف و تنها نفس باشکوهش برای حمایت از او.

“ذهنی که تا جایی که می تواند در هر جهتی برود به سمت بیرون منبسط می شود، به طوری که می تواند به جایی که از آنجا شروع شده بازگردد، اما با حسی جدید از وجود خود” – این، موشنسکا بسیار زیبا می نویسد: توجه داشته باشید که میلتون هم می خواهد و هم می خواهد که مخاطبش بخواهد. تصویر سایه این ذهن، ج بهشت گم شدهشیطان در حال فرار است: یک سرکش در پرتگاه، عالی به سمت بالا که از طریق انزوای کامل آسمانی-سیاسی راه خود را به درخشش می‌دهد. انقلاب او شکست خورد، اما بال هایش باز شد. شیطان به دوستش بلزبوب می گوید: «ذهن جای خودش است.» و هنگامی که او ضد مأموریت خود را به زمین تازه ایجاد شده برمی انگیزد، به نظر می رسد که خود نیروی ذهنی است: : گاهی / او در ساحل راست قدم می زند. گاهی چپ، / حالا با بال صاف اعماق را می تراشد، سپس بلند می شود / به گود آتشین، بلند می شود.» آنها فوق العاده هیجان انگیز هستند، این شیطانی افزایش می یابد. آنها همان کاری هستند که چهار کتاب اول انجام می دهند بهشت گم شده چنین تجربه شگفت انگیز و ویرانگر چشم انداز: چشم ذهنی باید دائماً تمرکز کند. اما حدس بزنید، شیطان – هر کجا که بروید، آنجا هستید. آرش دیمون پس از یک دور زدن شکایت کرد و گفت: “من جهنم هستم.”

از آنجا که الهیات میلتون و شاید روح او چنین می خواست، شیطان باید کاهش می یافت. تخیل در ورطه کوری می چرخید – باید زیر چشمان خدا بازگردانده می شد. چه ساموئل تیلور کولریج، در یادداشت های خود بهشت گم شده، باید با به اصطلاح “الکل خودخواهی” مخالفت می کرد. شیطان بی‌پایان در خلأ سفر می‌کند و بال می‌زند. وقتی به باغ عدن رسید، برای اولین ملاقاتش با حوا به شکل قورباغه در آمد. ایتوریل و زفون، قاتلان فرشتگان به دستور جبرئیل، فریب نمی‌خورند: ایتوریل قورباغه را با نیزه خود خنجر می‌زند. شیطان از نوک نیزه نیش می زند، «مثل جرقه / برافروختن انبوهی از غبار نیتروژن»، در طبیعت شیطانی خود، به شکل خود فوران می کند. آشکار شده است. فرشتگان عقب نشینی می کنند، “نیمه متعجب / چنان ناگهانی برای دیدن پادشاه وحشتناک”. فقط نیمه شگفت زده: شیطان، با بال های تا شده، به اندازه بریده شده است.


این مقاله در نسخه چاپی ژانویه / فوریه 2022 با عنوان “جهنم جان میلتون” منتشر شد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort