نسخه Omicron: ما هنوز تقریباً هیچ چیز نمی دانیم

[ad_1]

با ورود پاییز به زمستان در نیمکره شمالی، ویروس کرونا یک هدیه تعطیلات ارائه می دهد که هیچ کس، مطلقاً هیچ کس، آن را نخواسته است: یک نوع جدید از اضطراب به نام Omicron توسط سازمان بهداشت جهانی در روز جمعه.

Omicron که با نام B.1.1.529 نیز شناخته می شود، اولین بار در اوایل این ماه در بوتسوانا و آفریقای جنوبی کشف شد و تاکنون اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد. اما این گزینه به سرعت در حال پیشرفت است. آفریقای جنوبی، کشوری که اولین بار Omicron را در این هفته به WHO ارجاع داد، شاهد افزایش موارد جدید بوده است – برخی از آنها در افرادی که قبلاً آلوده یا واکسینه شده اند – و ویروس قبلاً در سراسر مرزهای بین المللی به مکان هایی مانند هنگ کنگ گسترش یافته است. بلژیک، اسرائیل و بریتانیا. اکنون چندین کشور به طور انتخابی این سفر را برای جلوگیری از شیوع بیشتر متوقف می کنند. به عنوان مثال، از روز دوشنبه، ایالات متحده محدودیت سفر از بوتسوانا، آفریقای جنوبی، زیمبابوه، نامیبیا، لسوتو، اسواتینی، موزامبیک و مالاوی را آغاز خواهد کرد.

این اخبار زیادی در مورد پردازش است و بدون دانش اولیه زیادی در مورد خود ویروس ارائه می شود. دانشمندان در سراسر جهان هنوز در تلاش برای جمع آوری اطلاعات در مورد سه شاخص اصلی هستند: سرعت گسترش گزینه. اگر بتواند بیماری جدی تری ایجاد کند؛ و اینکه آیا می تواند دفاع ایمنی باقی مانده از عفونت های قبلی SARS-CoV-2 یا واکسن های COVID-19 را دور بزند یا از درمان های متمرکز بر سیستم ایمنی مانند آنتی بادی های مونوکلونال اجتناب کند. همه اینها به دلیل تعداد زیادی جهش هستند که به نظر می رسد Omicron به ثبت رسانده است: بیش از 30 مورد از آنها در پروتئین اسپیک SARS-CoV-2، ابزار چندگانه ای که ویروس برای نفوذ به سلول های انسانی از آن استفاده می کند – و قطعه پاتوژن هستند. ، که تمرکز اصلی تقریباً تمام واکسن های جهان علیه COVID-19 است. تغییراتی از این دست در دیگر انواع آزاردهنده از جمله آلفا و دلتا مشاهده شده است که هر دو از ویژگی‌های سرعت فوق‌العاده خود برای احتراق در سراسر جهان استفاده کرده‌اند. (Omicron فقط پسر عموی دور هر دو است، نه یک نسل مستقیم.) اگر …اگر– Omicron حتی سریعتر از پیشینیان خود حرکت می کند، می توانیم منتظر ضربه جدی دیگری به همه گیری باشیم.

اما هنوز زود است که بدانیم آیا چنین خواهد شد یا خیر. آنچه تاکنون شناخته شده است کاملاً موجه است توجه-من وحشت ندارم. ویروس ها جهش می یابند؛ آنها همیشه انجام می دهند. همه گزینه های اضطراب به نتیجه نمی رسند، خوب، همه اینها مربوط به; بسیاری از آنها در جدول زمانی همه گیری فقط چشمک می زنند. همانطور که Omicron با رقبای ویروسی خود روبرو می شود، ممکن است برای وام گرفتن دچار مشکل شود. هنوز هم می توان با ترکیبی از واکسن ها و اقدامات پیشگیری از عفونت مانند ماسک و فاصله گذاری آن را سرکوب کرد. تولیدکنندگان واکسن قبلاً این کار را انجام داده اند برنامه های اعلام شده برای آزمایش اثربخشی تزریق‌های خود در برابر نوع جدید – با داده‌هایی که در هفته‌های آینده ظاهر می‌شوند – و بررسی استراتژی‌های دوز جدید که می‌تواند به محدود کردن گسترش آن کمک کند. Omicron را می توان برای موفقیت راه اندازی کرد، اما بسیاری از آینده آن نیز به ما بستگی دارد.

برای کمک به درک Omicron، با بوگوما کابیسن تیتانجی، پزشک بیماری های عفونی، ویروس شناس و متخصص بهداشت جهانی در دانشگاه اموری صحبت کردم. گفتگوی ما برای وضوح و طولانی بودن کمی ویرایش شد.


کاترین جی. وو: چرا هنوز مطمئن نیستیم که چقدر باید نگران Omicron باشیم؟

بوگوما کابیسن تیتانجی: چیزی که ما در مورد این نوع می دانیم این است: برخی از جهش های پروتئین-میخچه آن در انواع دیگر و خطوط دیگری که قبلاً در بیماری همه گیر توضیح داده شد مشاهده شده است و با افزایش قابلیت حمل و نقل و توانایی ویروس برای فرار از ایمنی مرتبط است. پاسخ. ما چی انجام ندهید من می دانم، و چیزی که واقعاً پیش بینی آن سخت است، چیست ترکیبی جهش ها با هم انجام خواهند داد. اکنون به نظر می رسد که این گزینه خاص از سایر گزینه های در حال گردش در آفریقای جنوبی پیشی گرفته است – این گروه از موارد وجود داشته است. این در واقع منجر به شناسایی این گزینه در سیستم های نظارتی آنها شد. این نگرانی را ایجاد می کند که این نوع بیشتر قابل انتقال است یا ممکن است از اثرات پاسخ ایمنی ناشی از واکسن ها یا عفونت توسط سویه های قبلی جلوگیری کند. اما ما واقعاً هنوز این را به طور قطع نمی دانیم.

وقفه به شرح زیر است: سیستم های نظارت دقیقاً همانطور که طراحی شده بودند کار می کردند. این باعث می شود که بدانیم باید مراقب چه چیزی باشیم. با این حال، زمانی که این سیستم‌ها سیگنالی را دریافت می‌کنند، ما فوراً اطلاعات اپیدمیولوژیکی را که برای دانستن همه تأثیراتی که یک گزینه جدید ممکن است داشته باشد، دریافت نمی‌کنیم. این زمان می برد. در حال حاضر تعداد محدودی داریم [viral genomic] توالی و تعداد محدودی از موارد. حالا سیگنال بیرون آمده است. مردم نه تنها در کشورهایی که در ابتدا آن را اعلام کردند، بلکه اکنون در سراسر جهان به دنبال این گزینه جدید خواهند بود. اکنون تقاضا برای اطمینان از اینکه این گزینه به خوبی مشخص شده است وجود دارد. سپس بهتر متوجه می شویم که آیا باعث بیماری جدی تری می شود، چقدر از ایمنی جلوگیری می کند و چقدر منتقل می شود.

مهم است که به خاطر داشته باشید که انواع دیگری از اضطراب قبلاً ظاهر شده بودند، از جمله انواع جلوگیری کننده از سیستم ایمنی مانند بتا، که ابتدا در آفریقای جنوبی شناسایی شد اما در نهایت ناپدید شد.

وو: آیا می‌توانیم شاهد آمدن Omicron باشیم؟

تیتانیوم: ویروس ها بدون توجه به اینکه ما چه کار می کنیم تکامل می یابند. کارهایی وجود دارد که می توانیم برای کاهش سرعت این کار انجام دهیم: اقدامات مانع [such as masking]، واکسیناسیون و کارهایی وجود دارد که می‌توانیم انجام دهیم که ممکن است سرعت رشد ویروس را افزایش دهد یا به تکامل آن کمک کند. یکی اینکه اگر کاری را که باید برای جلوگیری از انتشار ویروس در بین مردم انجام دهیم، انجام ندهیم. هر بار که ویروس گسترش می یابد، فرصت جدیدی برای آلوده کردن میزبان جدید و فرصت دیگری برای توسعه، تغییر و سازگاری پیدا می کند.

همه اینها به این معنی است که باید در مورد اینکه آیا انتشار آهسته واکسن ها در سراسر جهان تأثیر داشته است یا خیر صحبت کرد. در مناطق خاصی از جهان، هیچ اقدام محافظتی برای افراد کافی وجود ندارد که به آنها اجازه دهد در برابر عفونت مقاومت کنند و انتقال ویروس را کاهش دهند. در واقع، آیا ما اجازه می‌دهیم ویروس به طور نامحدود در مکان‌های خاصی پخش شود و روند تکاملی آن را هدایت کند؟ در اصل، ما در معرض ظهور گزینه های بیشتری هستیم. پس همین است بود قابل پیش بینی. اگر ویروس بتواند به طور غیرقابل کنترلی در بین جمعیت پخش شود، راه های زیادی برای توسعه و سازگاری در اختیار آن قرار می دهیم.

اگر تضمین می‌کردیم که همه به واکسیناسیون دسترسی برابر دارند و واقعاً دستور کار جهانی واکسیناسیون را به سطح بالایی ارتقا می‌دادیم، شاید ظهور گزینه‌های جدید، مانند مواردی که شاهد آن هستیم، به تأخیر می‌افتادیم.

وو: ما هنوز با دلتا سروکار داریم، یک نوع نگرانی قبلی. از اینجا تا کجا؟

تیتانیوم: یک مکان خوب برای شروع این است که به مردم یادآوری کنیم که ما قطعاً در جایی نیستیم که دو سال پیش در زمان ظهور SARS-CoV-2 بودیم. ما اکنون درک بهتری از نحوه انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر داریم. داروهای ضد ویروسی داریم پایین می آید. ما درک بهتری از نحوه مدیریت و درمان موارد افرادی داریم که مبتلا می شوند. ما واکسن‌ها و فناوری mRNA شگفت‌انگیزی داریم که به ما امکان می‌دهد به سرعت با ویروس در حال تغییر سازگار شویم و واکسن‌های نسل دوم خواهیم داشت. قطعا به موقعیت اولیه برنمی گردد.

دوم، این بدان معنا نیست که واکسن هایی که مردم دارند اکنون کاملاً بی فایده هستند – دوزهایی که دریافت کرده اند قابل چشم پوشی نیست. ما هنوز گونه‌ای از اضطراب را ندیده‌ایم که کاملاً از تأثیرات واکسن‌ها در امان باشد. مصونیت از واکسن ها ممکن است محافظت کمتری داشته باشد، که در صورت ایجاد ممکن است به عفونت های بعد از واکسن بیشتر تبدیل شود تا نوع جدید. اما این باید دید.

ما همچنین می دانیم که دوز تقویت کننده پاسخ آنتی بادی را افزایش می دهد. یک گزینه جدید می تواند آسیب برساند [protection offered by the immune system]اما این معمولا در درجه اتفاق می افتد. هنوز هم پاسخ ایمنی از ایمن سازی های قبلی و عفونت های نسخه های ارثی ویروس وجود خواهد داشت. این ممکن است به سادگی به این معنی باشد که شما به تعداد بیشتری از این آنتی بادی ها نیاز دارید تا بتوانید این نوع جدید اضطراب را خنثی کنید. ما همچنین سلول‌های T داریم که نقش دارند و ممکن است تحت تأثیر این نوع نباشند.

این گزینه نمی توانست زمان بدتری را برای نمایش انتخاب کند. ما در فصل آنفولانزا هستیم. این زمانی است که ویروس های تنفسی به طور کاملا موثری گسترش می یابند. و ما در فصل تعطیلات هستیم و سفرهای زیادی داریم و افراد زیادی با خانواده خود جمع می شوند. اما مطمئناً زمان آن نیست که مردم از مداخلات غیردارویی آرامش یابند. مردم باید مراقب باشند زمانی که در خارج از منزل یا در مکان های شلوغ با افرادی هستند که وضعیت واکسیناسیون آنها را نمی دانند، ماسک بزنند. مردم باید در نظر داشته باشند که وقتی احساس ناخوشایندی دارند آزمایش کنند، خود را به طور مناسب ایزوله کنند و تمام کارهایی را که در دو سال گذشته آموخته ایم انجام دهیم و می دانیم در کاهش شیوع ویروس موثر است. همین اقدامات تا زمانی که متوجه شویم این گزینه جدید برای ما چه معنایی دارد، به کار خود ادامه خواهند داد. تقویت کننده های خود را دریافت کنید. خواهیم فهمید.

وو: چندین کشور ممنوعیت سفر را در این هفته اعمال کردند که بسیاری از آنها عمدتاً بر کشورهای آفریقایی تمرکز دارند، جایی که سیستم های نظارتی اخیراً Omicron را کشف کرده اند. این موضوع چقدر می تواند تاثیر بگذارد؟

تیتانیوم: از نظر تاریخی، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد تا زمانی که ممنوعیت سفر اعمال می‌شود، ویروس از بین رفته است و به طور بالقوه بسیار فراتر از مرزهای کشورهایی است که [the ban is] محدودیت سفر از. معرفی ممنوعیت های سفر در پاسخ به زانو می تواند پیام اشتباهی را به کشورهایی ارسال کند که در تلاش های جهانی نظارت بر ویروس مشارکت دارند. ما در نهایت می توانیم دولت ها را از گزارش دادن منصرف کنیم زیرا آنها از انتقام می ترسند. اقدامات دیگری نیز وجود دارد که می توان برای اطمینان از ایمن بودن سفر انجام داد. به عنوان مثال، برای دریافت یک پرواز بین المللی، به عنوان یک الزام برای اکثر کشورها باید به طور کامل واکسینه شده باشید یا شواهدی مبنی بر منفی بودن آزمایشات نشان دهید.

اگر روی کشورهایی تمرکز کنیم که بیشترین تعداد موارد این گزینه نوظهور جدید را دیده اند، بهتر به ما کمک خواهد کرد: منابعی را در اختیار آنها قرار دهیم که در واقع حاوی این گزینه هستند، و مطمئن شویم که آنها منابع آزمایشی برای موارد جداگانه دارند. با علمی که برای درک بهتر Omicron به آن نیاز داریم سر و کار داریم.

وو: برخی از کشورها در حال حاضر در فرآیند معرفی داروهای تقویت کننده عمیق هستند و بسیاری از محدودیت ها را در ماه های اخیر حذف کرده اند. دیگران هنوز هم به سختی در مدیریت کار می کنند اولین دوزها مهم نیست که با Omicron به کجا می رویم، این در مورد رویکرد ما به COVID-19 به عنوان یک جامعه جهانی چه می گوید؟

تیتانیوم: این دوباره تاکید می کند که جهان بسیار به هم مرتبط است. ما در یک جهانی همه گیر و اگر تنها راه حل های منطقه ای داشته باشیم، نمی توانیم به طور کامل با آن مقابله کنیم. تصمیمات واقعاً باید جهانی باشند. و این تفکر جهانی به این معنی است که منابعی که در اختیار داریم – واکسیناسیون، آزمایش، دسترسی به ابزارهای درمانی و حمایت از نظارت مناسب – باید به طور مساوی در دسترس و به طور عادلانه در تمام نقاط جهان توزیع شود.

ما نمی توانیم مردم را رها کنیم. مهم نیست در کجا هستید، مهم نیست در چه کشوری هستید، ویروس ما را فرا خواهد گرفت. ممکن است شما به طور کامل واکسینه شده باشید، ممکن است یک تقویت کننده داشته باشید، اما از فردی که در کشوری زندگی می کند که تنها 2 درصد از جمعیت آن واکسینه شده اند و به هیچ یک از درمان ها دسترسی ندارند، مستثنی نیستید. ما باید کمتر تمرکز درونی داشته باشیم. زیرا در غیر این صورت ما فقط مدت زمان ماندن در این بیماری همه گیر را طولانی خواهیم کرد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet