میراث باب دول: چگونه حزب جمهوری خواه در طول زمان تغییر می کند


وقتی باب دول برگشت قبل از مجلس سنا در سال 1988، پس از دومین شکست از سه شکست خود در ریاست جمهوری، به جمعی از مقامات و هوادارانش گفت: «به قول شاعر خون آلودم، اما تسلیم ناپذیرم». نقل قول معروف Invictus چندین سیاستمدار آمریکایی قرن بیستم را به اندازه دول که صبح امروز درگذشت شناسایی کرد. در سن 98 سالگی

پسر راسل، کانزاس، دول، اولین کسی بود که در طول جنگ جهانی دوم در میدان نبرد اروپا خونریزی کرد، زمانی که گلوله توپ برای او یک کلیه، یک شانه و استفاده مداوم از دست راستش تمام شد. در طول یک کار سیاسی تقریباً 50 ساله، او به مدت یک دهه به عنوان رهبر جمهوری خواهان در سنا خدمت خواهد کرد و به ارائه قوانینی برای اصلاح اصلاحات تامین اجتماعی تحت ریاست جمهوری رونالد ریگان و قانون قابل توجه آمریکایی های معلولیت در دوره رئیس جمهور جورج دبلیو بوش ارشد کمک خواهد کرد.

اما دول در هر چهار نامزدی برای پست ملی شکست خورد و این افتخار تاسف بار را داشت که تنها کسی بود که در مبارزات انتخاباتی شکست خورد، هم به عنوان نامزد جمهوری خواه برای معاونت رئیس جمهور در سال 1976 و هم به عنوان رئیس جمهور در سال 1996. دول را از میدان خارج کرد. او ارشدیت و قدرت را به دست آورد، و برای چهار دوره سنا نماینده کانزاس بود، در نهایت به نیوت گینگریچ، رئیس مجلس نمایندگان، به عنوان نافرجام بیل کلینتون ملحق شد، قبل از اینکه رئیس جمهور جوان دموکرات با پیروزی قاطع در انتخاب مجدد به کار سیاسی دول پایان دهد.

دول از سنا استعفا داده بود تا بر مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری تمرکز کند، اما حتی پس از شکست، از زندگی عمومی بازنشسته نشد. او مجری تلویزیون و لابی گر دولت های خارجی شد. او نقش مهمی در ایجاد بنای یادبود ملی جنگ جهانی دوم ایفا کرد که در سال 2004 در یک مرکز خرید در واشنگتن افتتاح شد. سه سال بعد، رئیس جمهور جورج دبلیو بوش از او خواست به عنوان رئیس مشترک یک کمیسیون دو حزبی که ناشی از رسوایی درمان کهنه سربازان ارتش در مرکز پزشکی والتر رید.

دول که در سال 1923 متولد شد، یک ورزشکار ستاره در دبیرستان بود و بسکتبال دانشگاهی در دانشگاه کانزاس بازی می کرد. او قبل از ورود به ارتش در طول جنگ جهانی دوم، در رشته پزشکی تحصیل کرد. در 14 آوریل 1945، یگان دول در لشکر 10 کوهستان بخشی از یک حمله علیه سربازان آلمانی در ایتالیا بود که با ترکش انفجاری مورد اصابت قرار گرفت که شانه راستش شکست و او قادر به احساس هیچ یک از دستانش نبود. او بیش از سه سال را در بیمارستان‌ها برای نقاهت سپری کرد، اما جراحات، او را برای همیشه از کار انداخت. دول تا آخر عمرش نمی توانست بند کفش هایش را ببندد، غذایش را با چاقو قطع کند یا دختر خردسالش را بزرگ کند. در انظار عمومی، هم برای جلوگیری از پراکندگی انگشتانش و هم به عنوان علامتی برای مردم برای تکان دادن دست چپش، همیشه خودکاری در دست راست خود داشت.

دول بر اساس لایحه GI به کالج و دانشکده حقوق رفت و در سال 1950 وارد سیاست شد و کرسی در مجلس نمایندگان کانزاس به دست آورد. او قبل از اینکه دادستان منطقه شود، یک دوره دو ساله خدمت کرد. در سال 1960، او اولین رقابت خود را برای مجلس نمایندگان ایالات متحده برد و پس از چهار دوره به سنا رفت و تا 38 سال آینده در آنجا خواهد ماند.

ظهور دول در سیاست ملی در سال 1971 آغاز شد، زمانی که او رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان شد. در سال 1976، جرالد فورد، رئیس جمهور، تصمیم گرفت تا به عنوان معاون رئیس جمهور، نلسون راکفلر، معاون رئیس جمهور را جایگزین کند تا از حمایت محافظه کاران از رونالد ریگان برای نامزدی جمهوری خواهان جلوگیری کند. فورد در روز اول کنگره، دول را به عنوان انتخاب خود اعلام کرد. دول در ارائه خود گفت: “من مطمئن نیستم که چه چیزی می توانم به بلیط اضافه کنم، اما بهترین کار را انجام خواهم داد.”

فورد به جیمی کارتر باخت و دول به سنا بازگشت. او در مبارزات انتخاباتی نامزدی جمهوری خواهان در سال 1980 به مدت کوتاهی تلاش کرد، اما در انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر بسیار عقب ماند و از رقابتی که ریگان و جورج دبلیو بوش بر آن تسلط داشتند کنار رفت. دول هشت سال بعد با بوش، معاون وقت رئیس جمهور روبرو خواهد شد و او عملکرد بسیار بهتری داشته است. او قبل از اینکه بوش در سوپر سه‌شنبه از جنوب او پیشی بگیرد، در آیووا و دو ایالت دیگر قفقاز را برد. نبرد داغ شد و در طول مصاحبه با تام بروکائو از NBC، از دول پرسیده شد که آیا چیزی برای گفتن به حریف خود دارد یا خیر. او گفت: «بله، به او بگویید که درباره سابقه من دروغ نگوید.

در آن زمان، دول قبلاً یک رهبر اقلیت در سنا بود، جایی که او در تصویب قانون آمریکایی‌های دارای معلولیت در سال 1990 کمک کرد. او پس از موج جمهوری‌خواهان در سال 1994 به رهبری اکثریت رسید و متحد شد – و گاهی اوقات با نیوت گینگریچ برای به دست گرفتن قدرت می‌جنگد. کلینتون از نظر مراقبت های بهداشتی، اصلاحات رفاهی و هزینه های دولت. دول و گینگریچ به هم نزدیک نبودند، و او بعداً به یاد آورد که گاهی اوقات از کلینتون می‌خواست به جای آن با متحد جمهوری‌خواه خود معامله کند. “من با او صحبت نمی کنم، شما با او صحبت کن، او گفت: «دول در مورد گینگریچ به کلینتون گفت GQ در سال 2012 “نه، شما صحبت کردن با او.”

شکی وجود نداشت که دول در سال 1996 نامزد ریاست جمهوری خواهد شد. جمهوری خواهان عادت داشتند مردی را که آخرین بار دوم شده بود، نامزد کنند و دول مدل را ادامه دهد. اما نکاتی مبنی بر تغییر قریب الوقوع در حزب راستگرایانه وجود داشت، زیرا مفسر محافظه کار پت بوکانان با پیروزی در انتخابات مقدماتی در نیوهمپشایر، دول را شگفت زده کرد. دول همچنین مبارزه با بودجه را که دولت را در اوایل سال 1996 بسته بود، سخت دید، مخالفی که کلینتون از آن حمایت می کرد. پنج ماه بعد، او سنا را به طور کامل ترک کرد تا به رای دهندگان نشان دهد که برای ریاست جمهوری مبارزه می کند – که او گفت که جایی جز کاخ سفید یا مجلس ندارد.

چیزی که دول در مهارت‌های سخنرانی در جمع فاقد آن بود، با شوخ طبعی کج‌رو و غالباً تحقیرکننده‌ای جبران کرد. دول پس از باخت از بیل کلینتون در سال 1996، سخنرانی تخفیف خود را آغاز کرد: “فردا اولین روز زندگی من است که کاری برای انجام دادن ندارم.” شنبه شب زنده. زمانی که کلینتون مدال آزادی ریاست جمهوری را درست یک روز قبل از مراسم تحلیف دوم خود در ژانویه ژانویه سال بعد به او اعطا کرد، دول روی تریبون رفت و گفت: «من، رابرت جی. دول، قسم می خورم… «اتاق از خنده منفجر شد. دول با ناراحتی گفت: «متاسفم، سخنرانی اشتباه است. دو سال بعد، دول دوباره در کانون توجه قرار گرفت و سخنگوی داروی ناتوانی جنسی ویاگرا شد.

در قرن بیست و یکم، دول، مانند مردی که در سال 1996 او را شکست داد، عمدتاً یک شوهر سیاسی بود. اولین ازدواج دول به طلاق ختم شد و در سال 1975 با الیزابت هانفورد ازدواج کرد که بعداً منشی کابینه دو رئیس جمهور جمهوریخواه و رئیس صلیب سرخ آمریکا شد. او نامزدی مختصری برای نامزدی جمهوری‌خواهان برای ریاست‌جمهوری در سال 2000 کرد و سپس به دنبال دول در سال 2002 به سنا رفت و یک دوره به نمایندگی از کارولینای شمالی خدمت کرد.

در سال‌های بعدی دول، رهبران هر دو حزب او را همراه با بوش، رقیب جمهوری‌خواه دیرینه‌اش، به عنوان نمادی از دوران گذشته که سیاست کمتر شخصی یا حزبی بود، در نظر خواهند گرفت. اما به نظر می رسد که این میراث در تصویر قبلی دول، ابتدا به عنوان رئیس حزب در دوران نیکسون و سپس در طول مبارزات انتخاباتی 1976 به عنوان یک “مرد تبر” سیاسی نقش بسته است. و او تا آخر مهمانی عالی بود. دول پس از آخرین انتخابات خود در سال 1996 در هر یک از پنج کمپین انتخاباتی از نامزدهای جمهوری خواه، از جمله حتی دونالد ترامپ، که حملات شخصی تندش به مخالفانش به شدت با شخصیتی که از او حمایت می کرد، در تضاد بود، حمایت کرد. در تابستان 2016، دول تقریباً 93 ساله بود و روی ویلچر نشسته بود، با این حال او تنها نامزد سابق جمهوری خواه ریاست جمهوری بود که در کنگره نامزدی ترامپ در کلیولند شرکت کرد.

با این حال، نفوذ او در حزب مدت هاست که از بین رفته است. در سال 2012، دول از جمهوری خواهان سنا خواست تا معاهده سازمان ملل را برای ممنوعیت تبعیض علیه افراد دارای معلولیت تصویب کنند. او توسط همسرش الیزابت که او نیز سناتور سابق جمهوری خواه بود به مجلس سنا آورده شد. سناتور دموکرات جان کری از همکارانش خواست: «باب دول را ناامید نکنید». اما در سال‌هایی که دول رهبری حزب را برعهده داشت، حزب جمهوری‌خواه از بین‌المللی‌گرایی که نسل او پس از جنگ جهانی دوم تجسم یافته بود، فاصله گرفت و نگرانی‌ها در مورد حاکمیت ایالات متحده، ضدیت با سازمان ملل و مخالفت با توافق‌نامه‌های مورد حمایت دولت اوباما غالب شده است. این قرارداد نتوانست دو سوم اکثریت لازم را کسب کند و باب دول برای آخرین بار شکست خورد.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر