مهمانان تعطیلات واکسینه نشده چقدر خطرناک هستند؟

[ad_1]

در آن زمان سال گذشته، مقامات بهداشتی به آمریکایی ها توصیه کردند که برای تعطیلات در خانه بمانند. CDC نسبت به سفر هشدار می دهد. آنتونی فائوچی اعلام کرد که برای اولین بار در 30 سال گذشته کریسمس را جدا از فرزندانش می گذراند. اما این توصیه تلخ با امید به یک فصل تعطیلات عادی در سال 2021 همراه بود: واکسن کووید-19 فایزر برای استفاده اضطراری در بزرگسالان در 11 دسامبر 2020 تأیید شد و پیروان مدرنا از نزدیک پشت سر گذاشتند.

اکنون 61 درصد از آمریکایی ها به طور کامل واکسینه شده اند و بیش از 70 درصد حداقل یک دوز از این واکسن را دریافت کرده اند. این اعداد به این معنی است که میلیون‌ها خانواده آمریکایی نسبت به سال گذشته که برای تعطیلات جمع می‌شوند احساس امنیت بیشتری می‌کنند.

اما سطوح واکسیناسیون در ایالات متحده هنوز فضای زیادی را برای اعضای خانواده یا دوستان محافظت نشده در طول جشن‌ها، بسته‌بندی هدایا یا جشن‌های شب سال نو با هم باقی می‌گذارد – از جمله کودکان زیر 5 سال که هنوز واجد شرایط واکسن کووید نیستند. -19. جنیفر بیم داود، پروفسور واکسیناسیون، گفت: در حالی که افراد واکسینه شده تمایل دارند با سایر افراد واکسینه شده و افراد واکسینه نشده با سایر افراد واکسینه نشده زندگی کنند، “من فکر می کنم وقتی شروع به اضافه کردن به خانواده های گسترده کنید … وضعیت واکسیناسیون مختلط کاملاً رایج خواهد شد.” او به ما گفت که جمعیت شناسی و سلامت عمومی در دانشگاه آکسفورد.

این خانواده ها باید با این سوال دشوار روبرو شوند که اگر برخی از افراد حاضر واکسینه نشوند، اتحاد مجدد آنها چقدر می تواند عادی باشد. ما با داوود و چند کارشناس دیگر در مورد چگونگی ارزیابی خطرات ناشی از ملاقات مجدد با بستگان واکسینه نشده و ایمن سازی تعطیلات تا حد امکان صحبت کردیم.

امن ترین سفره تعطیلات امسال، سفره ای خواهد بود که همه حاضران به طور کامل واکسینه شده و در صورت داشتن شرایط، تقویت می شود. راشل پیلچ لوب، محقق دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan، گفت: اگر چنین است و هیچ یک از جمع شما در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید COVID-19 نیست، هر کسی می تواند نقاب خود را برداشته و با خوش بینی محتاطانه جشن بگیرد. ما از طریق ایمیل

همه افراد حاضر در این مهمانی فرضی هنوز شانس ابتلا به یک عفونت جدید را دارند. اینکه این شانس چقدر بزرگ است تا حدی به این بستگی دارد که آیا گزینه Omicron در منطقه شما در گردش است یا خیر. نشان داده شده است که این نوع از دلتا قابل حمل‌تر است و خطر ابتلا به عفونت جدید بیشتر است. خبر خوب این است که به نظر می رسد واکسن های تقویت کننده به جلوگیری از عفونت Omicron کمک می کنند. موارد کووید-19 در میان واکسینه شده‌ها بسیار خفیف است، اما ما هنوز نمی‌دانیم که آیا این در درازمدت برای Omicron صادق خواهد بود یا خیر، و سردرد لجستیکی یک آزمایش مثبت هنوز هم ارزش دارد قبل از اینکه بنشینید برای آزمایش باز. ، غذای داخل منزل. .

برای بسیاری از آمریکایی ها، اقامت در اتاقی با اقوام واکسینه نشده در حالی که تعداد موارد زیاد است و گزینه جدیدی در حال ظهور است، خطری غیرقابل قبول است. جاشوا باروکاس، محقق بیماری‌های عفونی در دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو، می‌گوید: «شخصاً از ملاقات با بزرگسالان واکسینه نشده راحت نیستم. اما اگر به خطری که چنین تجمعی برای شما و دیگران دارد فکر کرده اید و تصمیم گرفته اید که هنوز آماده رفتن هستید، بدانید که همه اجتماعاتی که وضعیت واکسیناسیون مختلط دارند برابر نیستند.

برای کمک به درک بهتر خطرات مرتبط با سناریوهای مختلف، ما شانس عبور از یک مجموعه را با یک بزرگسال واکسینه نشده، چندین بزرگسال واکسینه نشده، و کودکان واکسینه نشده یا نیمه واکسینه شده از بین برده ایم، که لایه دیگری از پیچیدگی را به موقعیت های از قبل دشوار اضافه می کند. .

اگر مجموعه شما فقط یک فرد بزرگسال واکسینه نشده را شامل می شود – مثلاً پسرعموی پائولا – احتمال ابتلای او تقریباً سه برابر بیشتر از دیگران است. باروکاس گفت که خطر دقیق عفونت پائولا به میزان انتشار ویروس کرونا در جامعه او، توانایی افراد واکسینه شده برای ابتلا به عفونت های ناگهانی، اینکه آیا همه افراد در داخل خانه از ماسک استفاده می کنند و وضعیت تهویه بستگی دارد. و اگر او به این ویروس مبتلا شود، خطر بستری شدن در بیمارستان حدود دو برابر بیشتر است و خطر مرگ او هفت برابر بیشتر از واکسینه شده است.

به گفته پیلچ-لوب، دقیقاً تهدیدی که پائولا برای دوستان و خانواده واکسینه شده‌اش ایجاد می‌کند به عوامل مختلفی بستگی دارد: رفتار او قبل از شرکت در مراسم، اقدامات احتیاطی که کل گروه انجام می‌دهند، و اینکه از کجا آمده است. (CDC هنوز توصیه می کند که آمریکایی های واکسینه نشده تا زمانی که به طور کامل واکسینه نشده اند، سفر نکنند.) پیلچ-لوب گفت، اگر تست پائولا قبل از جمع آوری منفی بود و در جامعه نسبتاً کم انتقال زندگی می کرد، سایر افراد حاضر به این اندازه قابل توجه نخواهند بود. اما به خاطر داشته باشید که CDC در حال حاضر انتقال را در بیش از 90 درصد از شهرستان های ایالات متحده به عنوان مهم یا بالا طبقه بندی می کند.

اگر پائولا تنها بزرگسال واکسینه نشده ای نباشد که برای کریسمس آمده است، خطر مجموعه شما بیشتر و ارزیابی آن دشوارتر خواهد بود. داود گفت که احتمال قرار گرفتن در معرض کووید افزایشی است: اگر از هر 100 نفر در جامعه شما، یک نفر هر روز یک نمونه مثبت بدهد، یک مهمان واکسینه نشده به معنای 1 درصد در معرض خطر قرار گرفتن، دو مهمان واکسینه نشده به معنای 2 درصد خطر است. و غیره. .n. بر. به عبارت دیگر، زمانی که حجم کار زیاد است، هر فرد جمع آوری واکسینه نشده خطر را برای همه با فاکتور بالاتری نسبت به زمانی که حجم کار کم است افزایش می دهد.

کودکان لایه دیگری از پیچیدگی را اضافه می کنند. کودکان 12 ساله و بالاتر از ماه می واجد شرایط واکسیناسیون هستند، اما گروه 5 تا 11 فقط در پایان اکتبر چراغ سبز دریافت کردند. فقط کسانی که اولین واکسن خود را در دو هفته اول واجد شرایط بودن دریافت کرده اند، فرصت دارند تا شب کریسمس به طور کامل واکسینه شوند. این در حالی است که حدود 23 میلیون کودک زیر 5 سال در کشور هنوز به واکسیناسیون دسترسی ندارند. و هیچ کس زیر 16 سال واجد شرایط برای تقویت نیست. این بدان معناست که بسیاری از کودکان آمریکایی تعطیلات را بدون محافظت کامل در برابر واکسیناسیون سپری می کنند.

بعید است کودکان در صورت آلوده شدن به ویروس کرونا به شدت بیمار شوند یا بمیرند، اما تاکنون بیش از 600 کودک بر اثر کووید-19 در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند و موج دلتا منجر به بستری شدن تعداد زیادی از کودکان در تابستان امسال شده است. حتی در بهترین حالت، یک آزمایش مثبت می تواند باعث هرج و مرج در خانه شود. “رویدادهایی در زندگی وجود دارد که با قرنطینه همراه است: از دست دادن مدرسه، از دست دادن کار. لری کوری، ویروس شناس در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون در سیاتل، گفت: این انتخاب دشواری برای والدین است.

برای محافظت از کودکان واکسینه نشده و نیمه واکسینه شده در طول تعطیلات، Barocas توصیه می کند که آنها را از بزرگسالان واکسینه نشده دور نگه دارید، به خصوص در مناطق پرسرعت. او گفت که امن ترین اجتماع برای کودکان زمانی است که همه بزرگسالان حاضر واکسینه شوند. ما هنوز به طور قطع نمی دانیم که چگونه Omicron چشم انداز خطر را برای کودکان تغییر می دهد. تعداد بیماران جوانی که در بیمارستان‌های آفریقای جنوبی به ویروس کرونا مثبت شدند در چند هفته گذشته افزایش یافته است، اما پزشکان آنجا گفتند. نیویورک تایمز هفته گذشته جهشی در بستری شدن کودکان به دلیل کووید در بیمارستان مشاهده نکردند و تعداد کمی از کودکان به اکسیژن نیاز داشتند.

حتی اگر آنها در اتاقی پر از بزرگسالان واکسینه شده نسبتاً ایمن باشند، کودکان واکسینه نشده می توانند خطر خاصی برای دیگران ایجاد کنند: مطالعات نشان می دهد که کودکان می توانند دیگران را در خانواده خود و همچنین در مدارس و سایر محیط های گروهی آلوده کنند. به همین دلیل، داود توصیه می‌کند زمانی را که کودکان واکسینه نشده در مجاورت بستگان آسیب‌پذیرتر خود، مانند پدربزرگ و مادربزرگشان می‌گذرانند، محدود کنید.

واکسیناسیون بهترین راه برای محافظت از خود و اطرافیانتان در برابر ویروس کرونا است، اما این تنها راه نیست. اگر تصمیم دارید در یک گردهمایی جشن با افراد دارای وضعیت واکسیناسیون مختلط شرکت کنید، Barocas توصیه می کند که همه، حتی اگر واکسینه شده اند، در روزی که قصد دارند دور هم جمع شوند، یک آزمایش سریع انجام دهند.. کوری اضافه کرد که کوزین پائولا همچنین باید یک آزمایش PCR (آهسته تر و قابل اطمینان تر) انجام دهد. اگر نمی‌توانید آزمایش‌های آنقدر سریع پیدا کنید که همه را تحت پوشش قرار دهد، داود توصیه می‌کند که اولویت را به افراد واکسینه نشده، سپس افرادی که در صنایع پرخطر مانند مراقبت‌های بهداشتی و خدمات غذایی کار می‌کنند و هر کسی که اخیراً در معرض خطر قرار گرفته‌اند، بدهید.

مانند همکارمان کاترین جی. وو گفت که آزمایش‌های سریع احتمال بیشتری دارد که در صورت مسری بودن شما را بگیرند – آنها در رد کردن عفونت در یک فرد بدون علامت خیلی خوب نیستند. باروکاس گفت: “این یک تمایز پیچیده است: “تست منفی نشان می دهد که ممکن است هنوز آلوده باشید، اما تا آنجا که می توانیم بگوییم، بعید است که ویروس را در این زمان خاص به فرد دیگری منتقل کنید – شما اینطور نیستید. مسری. یک آزمایش سریع مثبت، چه واکسینه یا بدون واکسن، علامت دار یا بدون علامت، نشان می دهد که شما به احتمال زیاد آلوده هستید. و عفونی باروکاس گفت، اگر آزمایش در یک آزمایش سریع مثبت شد، باید آزمایش PCR را برای تأیید انجام دهید، از هر جلسه صرف نظر کنید و خود را ایزوله کنید.

علاوه بر آزمایش، داود توصیه می‌کند که در هفته قبل از تعطیلات به ویژه مراقب قرار گرفتن در معرض احتمالی باشید، از تجمع‌های بزرگ و فضاهای داخلی شلوغ خودداری کنید و اگر نمی‌توانید از آنها اجتناب کنید، از ماسک استفاده کنید. هر چه سطوح خطر بیشتری در برنامه های تعطیلات شما گنجانده شود – به شکل بازدیدکنندگان واکسینه نشده یا احتمال پیش از قرار گرفتن در معرض – لایه های حفاظتی بیشتری باید اضافه کنید. اگرچه آنها ممکن است به شما کمک نکنند که رویاهایتان را بیخیال کنید، اما اقدامات احتیاطی اضافی مانند باز کردن پنجره ها و درها برای تهویه هوا، غذا خوردن در بیرون از خانه در صورت اجازه آب و هوا و پوشاندن ماسک در حالی که غذا نمی خورید می تواند خطر تجمع واکسیناسیون مختلط را کاهش دهد، اما از بین نرود.

البته همه این نکات تنها در صورتی مفید هستند که بدانید دوستان و خانواده شما به طور کامل واکسینه شده اند یا خیر. تارا کرک سیل، دانشمند ارشد مرکز امنیت سلامت جانز هاپکینز، به ما گفت که قبل از شروع این گفتگو با یکی از عزیزانتان، باید بدانید که مایل به پذیرش چه سطحی از خطر هستید. او گفت: «خوب است قبل از شروع تلاش برای یافتن اطلاعات، ابتدا قوانین اساسی خود را بدانید. سپس توضیح دهید که چرا شما علاقه مند به دانستن وضعیت واکسیناسیون آنها هستید: ممکن است کودکی واکسینه نشده در خانه داشته باشید. شما ممکن است نگران باشید که زندگی شما توسط یک عفونت پیشرفت مختل شده است.

لیزی پست، رئیس مشترک مؤسسه پست امیلی و میزبان مشترک برچسب عالی پادکست، گزینه دیگری را ارائه می دهد اگر درخواست مستقیم وضعیت واکسیناسیون شخصی می تواند منجر به درگیری شود. می‌توانید به عزیزتان در مورد اقدامات احتیاطی ایمنی COVID-19 خود بگویید – مانند اینکه همه کسانی که هدایایی را در صبح کریسمس باز می‌کنند واکسینه شوند – و از آنها بپرسید که آیا می‌توانند رعایت کنند. پست می‌گوید اگر آنها بگویند که نمی‌توانند، می‌توانید جایگزینی مانند پیوستن به Zoom، پوشیدن ماسک یا دور هم جمع شدن در بیرون ارائه دهید.

اگر این تحول داغ شود، آماندا کریگ، یک درمانگر ازدواج و خانواده دارای مجوز که در نیویورک و کانکتیکات تمرین می کند، توصیه می کند به اعضای خانواده یا دوستان خود بگویید که برای آنها ارزش قائل هستید، اما از امنیت خود عقب نشینی نمی کنید. کریگ به ما گفت که توانایی ابراز وجود، به ویژه برای عزیزانمان، برای سلامتی ما نیز بسیار مهم است. خانواده افرادی هستند که باید از ما مراقبت کنند. او گفت: “اگر نتوانیم با آنها صادق باشیم، این یک مشکل کاملا متفاوت است.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmaKamagrakameralı su tesisatçısıen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici haptheta healing nedirAnında KrediKısa Saç ModelleriBağlama Büyüsü