من شروع به تسلیم شدن از زندگی پس از یک بیماری همه گیر کرده ام


“امروز بود عالی!» به تازگی وقتی از سر کار به خانه برگشتم، کودک 7 ساله ام فریاد زد. طبق استانداردهای کیهانی، روز او چندان خاص نبود. او به زمین بازی رفت و در نهایت کنترل میمون‌خانه‌ها را به دست گرفت. او از موزه تاریخ – یا حداقل فروشگاه هدیه آن بازدید کرد. او ناچوهای “واقعا بزرگ” گرفت. او به استودیوی هنری کودکان رفت. دو سال پیش، بازدید از موزه و مفصل ناچو آنقدر زیاد بود که او حتی ثبت نام نمی کرد. امروز چیکار میکنی؟ اوه، هیچی. اما استانداردهای ما دیگر کیهانی نیستند.

او گفت: «امروز عالی بود» و چشمان همسرم پر از اشتیاق او شد. خیلی چیزها قبلاً از دست رفته بود – یک چهارم زندگی دخترمان در سایه زندگی می کرد. او خواندن و دوچرخه سواری را آموخت. او از یک کودک کوچک دست کشید و فقط یک کودک شد – در ظاهر، توانایی ها و آرزوها. و از اواخر نوامبر او “کاملا” واکسینه شده است. این درست به موقع برای نسخه دیگری از ویروس، نسخه ای با جهش های بیشتر اتفاق افتاد: Omicron.

امروز بود عالی. در این آخرین تغییر فقط می توان ناامید شد. قرارداد نامگذاری با حروف یونانی، که عاقلانه برای جلوگیری از انگ زدن در مکان‌ها اتخاذ شده بود، قبلاً تلخ بود، گویی هر نسخه جدید به عنوان دشمن در داستان‌های علمی تخیلی نوشته شده بود. Omicron حتی بدتر به نظر می رسد – سریعتر از گونه قابل حمل ویروسی که قبلاً منتقل شده است گسترش می یابد. حالا باید چه کار کنیم؟

قبلا باید چیکار میکردیم؟ فقط منتظر بیمارستان ها باشید، شنیدیم در بهار 2020. فقط ماسک بپوشید، شنیدیم تابستان امسال. وینتر گفت: منتظر سفر باشید. اغلب آزمایش کنید، بهار را هشدار دهید. همانطور که در اوایل پاییز توصیه می شود، فقط منتظر بمانید تا واکسن ها برای کودکان ایمن در نظر گرفته شوند. دوباره زمستان است و حتی با واکسن سال آینده هم دلگرم کننده تر از این نیست. فقط بیشتر از همین.

این فاجعه بارها و بارها پیش بینی شده است. همه می دانستند که در غیاب واکسیناسیون جهانی، ویروس جهش می یابد و می تواند در طبیعت پنهان شود و دوباره ظاهر شود، شاید قوی تر و خطرناک تر. دلتا حقیقت را ثابت کرد، اما هیچ چیز تغییر نکرده است. اکنون که Omicron اینجاست و بدیهی است که بدتر شده است، به راحتی می توان نتیجه گرفت که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

این همان لحظه ای است که در قطعه مربوط به همه گیری همه گیر است، زمانی که اعتراف می کنم که خوش شانس بودم. همه نمی توانند در خانه کار کنند و فرزندان خود را آموزش دهند. افراد مسن و سپس افراد فقیر شاغل و رنگین پوستان نسبت به من یا خانواده نزدیکم همیشه در معرض خطر مرگ ناشی از COVID-19 هستند. در کشورهای در حال توسعه بدتر بود و هنوز هم هست. متخصصان پزشکی که قبلاً شاهد مرگ و میرهای بسیاری بوده اند، مدت هاست که از نقطه شکست گذشته اند. برای مدتی، شادترها می‌توانستند در اقیانوس بزرگ، که همه‌گیری بود، با محموله کافی برای رفع نیازهای اولیه خود حرکت کنند. ما فکر می‌کردیم که اگر بتوانیم آن هفته‌ها، ماه‌ها یا واکسن‌های اولیه را زنده بکنیم، به ساحل جدیدی خواهیم رسید. البته همه چیز درست شد، اما خشکسالی هرگز اتفاق نیفتاد. این ناامیدی منبع دیگری از تیرگی را به همراه داشت.

ناامیدی جدید از شکاف بین آنچه می دانستیم و آنچه انجام می دادیم سرچشمه می گیرد، مانند گوگردی که از اعماق آب جاری می شود. زمانی که ما این شانس را داشتیم که ویروس را مهار کنیم و نتوانستیم این کار را انجام دهیم، و سپس دقیقاً قربانی خطراتی شدیم که پیش‌بینی می‌کردیم – این یک بار جدید است. Omicron ممکن است نباشد بدتر وقتی در زندگی انسان ها اندازه گیری می شود: انبوه 800000 جسد در ایالات متحده نیازی به دو برابر شدن ندارد و دوباره از نظر اندازه. اما این یک است ناهمسان وزن.

تعطیلات فقط کاهش را عمیق تر می کند. زمان شادی و گرما، سرما و افراط است. حتی اگر تعداد کمی برنامه تعطیلات خود را در این ماه تغییر دهند (یا باید) همه ما مجبور به تجدید نظر هستیم. دو هفته برای ما خبر آورد بالاخره اینکه مادربزرگ با بچه ها در خانه باشد بی خطر است به آیا خروج حتی یک مادربزرگ از خانه بی خطر است؟ هر کاری که انجام دهید، با یک سر ضخیم از وحشت احساسی جدید همراه است. مردم امیدوار بودند که این بازدیدها امسال نسبت به سال گذشته بدون استرس باشد. اما در زیر این امید، امید دیگری نهفته بود، به همان اندازه مهم: این آرامش پایدارتر احساس می شد. که احساس کنیم گویی پیشرفتی داشته ایم.

ما اقدامات احتیاطی انجام دادیم، گاهی اوقات بیش از حد، و فکر می کردیم که بهتر عمل می کنیم. اما این هرگز نمی تواند کافی باشد – مبدل در Trader Joe، جنوب جهانی را واکسینه نمی کند. شکست این عدالت فقط بر تاریکی می افزاید. اصلا چرا نگران بودیم؟ و چرا الان ادامه بدم؟ من واکسن زده امژنرال Z می گوید بنابراین من فقط آن را انجام خواهم داد.

امتناع در دستور کار قرار گرفت. “استعفای بزرگ” نشان می دهد که COVID-19 می تواند سوراخی را برای زندگی بهتر باز کند. اما گزارش های احساسی این حرکت ها هنوز در راه است. من امسال استاد دانشگاه جورجیا تک را ترک کردم تا حدی به این دلیل که از مبارزه با دولت ایالتی ناامید شده بودم، دولت ایالتی حاضر به انجام اقدامات احتیاطی در برابر سایر علل ناامیدی نبود. با نگاهی به غم و اندوه رها کردن خانه و زندگی در یک لحظه شکننده، به دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس نقل مکان کردم که مانند اکثر دانشگاه‌های خصوصی، ماسک و واکسن را تحمیل کرد. پاییز را شخصاً در کلاس درس با اعضای نسل C گذراندم – همین درجه سانتیگراد برای کووید.

با تمام شدن مهلت و قرمز شدن برگ ها و فرا رسیدن روز شکرگزاری، چیزی شبیه به عادی شدن اتفاق افتاد. برخی از دانش آموزان دوباره شروع به آوردن آب یا قهوه به کلاس کردند و با احتیاط ماسک های خود را برداشتند تا جرعه جرعه بنوشند. در چنین لحظاتی، من متوجه برق‌های عجیب و غریب در صورت آنها – تمام صورتشان – می‌شوم و خود را در میان غریبه‌های آشنا می‌بینم. شکل غیرمنتظره چانه دانش آموز می تواند دنیایی از اسرار را بگشاید. چه چیز دیگری را از دست دادم؟ من هرگز متوجه نمی شوم که چه چیزی را از دست داده ام، زیرا کنترل گسترده و مؤثر ویروس هرگز انجام نشد؟ این خسارات در حال انباشته شدن است و هیچ کس فرصتی برای اندوهگین شدن آنها نداشته است. شرکت Omicron برای این همه غم و اندوه یک حاشیه را منتشر کرده است.

عفونت نوع Omicron ممکن است هنوز خفیف باشد. این نتیجه بهتر از جایگزین خواهد بود، اما همچنان می تواند باعث ترس شود. از یک طرف، عموم مردم قبلاً به درک نادرست متخصصان پزشکی به عنوان “خفیف” عادت کرده اند، یعنی: او احتمالا شما را به بیمارستان نخواهد برد یا شما را نخواهد کشت. در مورد کووید طولانی، چه کسی حتی می داند؟ از سوی دیگر، عدم قطعیت پیرامون خشونت Omicron، همراه با اتکای بوروکراسی علمی به ارتباطات «برای گفتن خیلی زود است»، تفکر نوع جدید را عمیقاً نگران‌کننده می‌کند. و برای یک سوم دیگر، این همه عدم اطمینان منجر به سیل جدیدی از محتوای ویروس کرونا از جمله این مقاله شده است. این پوشش ممکن است موجه باشد – عموم مردم باید آگاه شوند – اما بیش از حد اطلاعات نیز باعث نگرانی است. حتی اگر این فشار کمتر از آنچه می تواند باشد بد باشد، فقط شانس احمقانه باعث می شود که چنین شود. این نه پیروزی است و نه نشانه ای از پایان وضعیت اضطراری.

ویروس کرونا زمانی «جدید» بود، زیرا جدید بود. اکنون احساس باستانی و ابدی می کند. پس از تحمل ظهور دو سویه اصلی از زمان راه‌اندازی واکسن‌ها، یک فکر دشوار به ذهنم خطور کرد: اگر همه‌گیری هرگز پایان نپذیرد، چه؟ دانشمندان به من می گویند که “بومی گرایی” اکنون هدف است: COVID-19 هرگز از بین نمی رود، اما ما در نهایت قادر خواهیم بود آن را کنترل کنیم. این خوب به نظر می رسد، اما ما فقط یک سال را صرف اثبات این موضوع کرده ایم که نمی توانیم آن را کنترل کنیم، حتی وقتی ابزارهای کنترلی در دسترس هستند.

نوشتم: «اکنون زمان واکنش بیش از حد است که در اقیانوس اطلس در مارس 2020، چند روز پس از اعلام رسمی بیماری همه گیر جهانی. من امیدوار بودم که احساس ترس بتواند باعث اقدامات بیش از حد شود – مسدود کردن یا لغو اجاره یا بستن مرزها – هر چیزی که ویروس را به پاشنه خود رساند. اما ما با هر چرخه اپیدمی کمتر و کمتر واکنش نشان دادیم و بعد از هر پیروزی شاهد شکست های جدیدی بودیم. این شعار وحشتناک باعث ایجاد ترس در نسل های جدید شده است.

پس از گذراندن دو سال گذشته بر روی زمین، باید به این فکر کرد که آیا شرایط کنونی ما می تواند به طور نامحدود ادامه یابد؟ شاید به عنوان یک خرافات برای جلوگیری از ورود او از طریق وودو. شاید به عنوان دشمنی با برای گفتن خیلی زود است بی پروایی علم گرایی بوروکراتیک شاید به عنوان یک احساس، گرمای ناامیدی هر امید یا ترس بیهوده ای را که هنوز باقی مانده است بسوزاند. شاید به عنوان تمرینی برای آماده شدن برای بدترین سناریو. اگر هرگز تمام نشود چه؟

در آغاز همه‌گیری، زمانی که کوچک‌ترین من 5 سال داشت و در خانه دیگری در ایالت متفاوت زندگی می‌کردیم، و من شغل دیگری داشتم، او در مورد اینکه «پس از کروناویروس» چه خواهیم کرد، صحبت کرد. اینهمه طرح موزه ها و رستوران ها. من خانواده را می بینم و به دنیای دیزنی می روم. شاید به یکی از آن مراکز سرگرمی کودکان پر از سازه های بازی بادی که حتی قبل از اینکه همه چیز عجیب و غریب شود و او به هر حال بزرگ شده است، ناقل بیماری به نظر می رسید، بروید.

همه می دانند که گذشته رفته است، اما اکنون آینده گذشته نیز گم شده است. امیدوارم نه، اما نمی توانم از این احساس خلاص شوم.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر