من به خاطر Omicron جشن تولدم را لغو کردم

[ad_1]

امروز 40 ساله شدم و قصد داشتم مهمونی بگیرم. ظهور دلتا من را در مورد آن عصبی کرد. آمدن Omicron باعث شد آن را لغو کنم.

برنامه این بود که یک مهمانی خانگی طولانی داشته باشیم، با چند ده نفر در آخر هفته. از یک طرف، این یک رویداد سرپوشیده بدون نقاب است – گونه‌ای که در آن ویروس کرونا، در تمام تجسم‌هایش، به آسانی منتشر می‌شود. از طرفی همه کسانی که آنجا بودند کاملاً واکسینه شده بودند و بیشتر آنها از جمله من تقویت شده بودند. یک ماه پیش، من با این سازش راحت بودم، مخصوصاً اگر افراد در روزهای قبل آزمایش می شدند، همانطور که هشت نفر از دوستان برای شکرگزاری آمدند.

Omicron تغییر چندانی در نحوه دانلود من ایجاد نکرد ریسک شخصی من. اگرچه نسخه جدید ممکن است از برخی از دفاع‌های ایمنی ما جلوگیری کند، اما داده‌های اولیه نشان می‌دهد که افراد تقویت‌شده تقریباً به همان اندازه در برابر عفونت Omicron محافظت می‌کنند که افرادی که دو دوز از واکسن را در برابر دلتا دریافت می‌کنند. این محافظت قابل اعتماد نیست، اما حتی اگر سیستم ایمنی نتواند ویروس را از دریافت حمایت اصلی خود مسدود کند، همچنان باید بتواند از ایجاد آسیب بیش از حد آن جلوگیری کند. اگر در روز تولدم به این ویروس مبتلا شدم، انتظار داشتم برای مدتی سرنگون شوم، اما تا کریسمس – و انتظار دارم همین امر برای همه کسانی که باید بیایند صدق کند.

من نمی دانم چه شانسی برای این اتفاق وجود دارد. اما من می دانم که با توجه به سرعت و آسانی گسترش Omicron، حتی در میان جمعیت های بسیار واکسینه شده، این شانس ها هر روز افزایش می یابد. من می دانم که بسیاری از دوستان من، مانند بسیاری از آمریکایی های واکسینه شده، به رستوران ها، کافه ها، سالن های ورزشی و سینما می روند. من می دانم که دوره نهفتگی Omicron – تفاوت بین عفونت و علائم – به طور غیرعادی کوتاه به نظر می رسد، بنابراین حتی افرادی که چند روز پیش منفی بودند هنوز هم می توانند آلوده و مسری باشند. من می دانم که حتی عفونت های خفیف نیز می توانند منجر به کووید طولانی مدت شوند.

اگر کسی بیمار شود، می دانم که دیگران می توانند. یک هفته بعد، بسیاری از دوستان من کریسمس را با خانواده خود سپری خواهند کرد. در بهترین حالت، گروهی از عفونت‌های جشن تولد، این برنامه‌ها را خنثی می‌کنند، روزهای قرنطینه یا انزوا مضطرب را ایجاد می‌کنند و افرادی را که دوستشان دارم مجبور می‌کنند زمانی را دور از عزیزانشان بگذرانند. در بدترین حالت، افراد ممکن است ناآگاهانه ویروس را به خانواده های مربوطه خود منتقل کنند، که ممکن است شامل افراد بزرگسال، نقص ایمنی، واکسینه نشده، نیمه واکسینه شده یا افراد آسیب پذیر باشد. تولد هشت روز قبل از کریسمس شرایط تقریباً عالی را برای یک رویداد بالقوه با گسترش فوق‌العاده ایجاد می‌کند.

دوستان من، البته، بزرگسالانی هستند که می توانند آگاهانه در مورد خطرات خود و خطرات عزیزانشان تصمیم بگیرند. اما منطق مسئولیت شخصی فقط تا اینجا پیش می رود. Omicron به قدری سریع در حال گسترش است که اگر کسی در مهمانی من آلوده شود، تصمیم من برای میزبانی می تواند به راحتی بر افرادی تأثیر بگذارد که من را نمی شناسند و در خطراتی که ناآگاهانه به آنها تحمیل کرده ام هیچ نظری ندارند. بعید است که Omicron مرا به بیمارستان ببرد، اما می تواند پدربزرگ و مادربزرگم را نزد مهمانان یا والدینم بفرستد.

من هم از وضعیت این بیمارستان ها اطلاع دارم. در طول دو سال گذشته، به خصوص که ماه گذشته در مورد مقاله جدیدی گزارش دادم، صدها پرستار، پزشک و سایر متخصصان بهداشت به من گفتند که آنها و سیستمی که در آن کار می کنند کاملاً از هم پاشیده شده است. برخی شغل یا شغلی را ترک کرده اند که فکر می کردند یک عمر ادامه خواهد داشت. دیگران از سیستمی در بحبوحه فروپاشی صحبت کردند که در آن نیروی کار رو به کاهش دیگر نمی تواند سطح نرمال مراقبت را برای تعداد رو به رشدی از بیماران ارائه دهد – نه تنها بیماران مبتلا به کووید، بلکه همچنین همه چیز بیماران. چند نفر گفتند که برای حفظ همدلی با افراد در معرض خطر تلاش می کنند. در طول مصاحبه ما خیلی ها پشت تلفن گریه کردند. خیلی ساده به صدا درآمد آشپزخانه

وقتی در مورد همه‌گیری تصمیم می‌گیرم، احساس می‌کنم از حرف‌های آن‌ها آزار می‌دهم. وقتی به بیرون از پنجره نگاه می‌کنم، دنیا عادی به نظر می‌رسد، اما از گزارش‌هایم می‌دانم که اینطور نیست. این قبلاً رفتار من را تغییر داده است، نه فقط برای جلوگیری از COVID. من سعی می کردم من رانندگی می کنم با دقت بیشتر، می‌دانستم که اگر تصادف کنم، همان مراقبتی را که دو سال پیش داشتم، دریافت نمی‌کردم. من احساس می‌کنم که سیستم پزشکی در این کشور در نقطه عطفی قرار دارد – گلدانی شکننده، چنان در لبه‌اش متعادل شده است که حتی یک مگس هم می‌تواند آن را به زمین بزند. Omicron یک گلوله است. هر یک از ما می توانیم انتخاب کنیم که شلیک کنیم یا خیر.

برای بسیاری از مردم، همه اینها مانند ملودرام زیادی به نظر می رسد. مطمئناً هنوز احتمال این که کسی در مهمانی اصلاً Omicron داشته باشد کم است، ناگفته نماند که عفونت های حاصل به اندازه ای شدید هستند که بیمارستان را آزار دهند؟ حتی اگر این درست نبود، با مردمی که به طور دسته جمعی مهمانی می‌کنند و سفر می‌کنند، مطمئناً لغو هر رویداد یک قطره کوچک غیرممکن در یک سطل فوق‌العاده بزرگ خواهد بود؟

من با این استدلال ها همدردی می کنم. اما سعی کرده‌ام درسی را که همچنان درباره‌اش می‌نویسم، بدانم: اینکه همه‌گیری یک مشکل جمعی است که اگر مردم (یا دولت‌ها) به نفع خودشان عمل کنند، قابل حل نیست. سعی کردم در نظر بگیرم که چگونه اعمالم بر افرادی که امتیازات کمتری دارند، چه واکسینه شده و چه موارد دیگر تأثیر می گذارد. به جای اینکه بپرسم «ریسک من چیست؟»، سعی کردم بپرسم «سهم من در چیست؟ هر کس“من کارهایی را انجام داده ام که شخصاً باعث ناراحتی من شده است تا از ایجاد ناراحتی اجتماعی بسیار بزرگتر، مثلاً یک سیستم مراقبت بهداشتی فروپاشیده جلوگیری کنم. من هنوز در داخل خانه مبدل هستم. من هنوز در رستوران ها در فضای باز غذا می خورم. مقاله‌هایی بنویسم که بر انعطاف‌پذیری خودم تأثیر بگذارد تا به خوانندگانمان کمک کند بحرانی را که بشدت می‌خواهم هرگز دوباره به آن فکر نکنم، درک کنند. ما بر فراز من.

جشن تولد تقریباً مخالف این اخلاق است – گردهمایی نامتقارن که در آن ما جشن گرفتن من. من با همسرم لیز و دو نفر از همکارانم در مورد راه هایی برای کاهش خطرات صحبت کردم – آیا می توانیم از مردم بخواهیم یک آزمایش سریع انجام دهند. درست قبل از آمدن اواما در نهایت، به سادگی لغو آن راحت تر و امن تر بود. تعداد فزاینده حکایت ها در مورد شیوع در احزاب تقویت شده فقط باعث شد در مورد آن انتخاب احساس اطمینان بیشتری کنم. این تصمیمات سخت است. برنامه ها و امیدها شتاب خود را دارند و از بین رفتن کارها درد است. به هر حال جشن تولد چیز مهمی نیست، اما من همچنان از اینکه دوستانم را نمی بینم ناراحتم و مطمئناً یک جشن سلامت روان خسته ام را بهبود می بخشد. این سازش‌ها که تقریباً دو سال است از ما خواسته شده است، با انباشته شدن، نیروی فرسایشی دارند.

کریسمس ما نیز آرام خواهد بود. من نمی دانم چگونه به دیگران فکر کنم. برای دو سال متوالی، رهبران ایالات متحده مسئولیت کنترل همه‌گیری را تا حد زیادی به افراد واگذار کرده‌اند، و اکنون Omicron برای این افراد چاره‌ای جز تقویت، نقاب زدن و – که کسی نمی‌خواهد بشنود – از تجمعات اجتماعی دوری کند، باقی می‌گذارد. اگر مردم واقعاً هفته آینده جمع می شوند و از انواع نمایش هایی که فقط یک ماه پیش با آن ها راحت بودند اجتناب می کنند، ممکن است در موقعیت امن تری برای دور هم جمع شدن تا کریسمس باشند. اما همانطور که همکارم یان بوگوست نوشت، من باید در این انتخابات بجنگم از نو، درست زمانی که فصل تعطیلات شروع می شود، شبیه یک شوخی بی رحمانه است.

ناامید شدن آسان است، اما ما نمی توانیم تجمل نیهیلیسم را تحمل کنیم. اگرچه داستان‌هایی که نوشته‌ام تلخ هستند، اما سعی کرده‌ام به همه امید بدهم – با اذعان به اینکه آینده‌ای بهتر حداقل ممکن است، اگر نه محتمل. و با این حال من کاملاً معتقدم که چنین است. سیستم های شکست خورده ما را محدود می کنند، اما ما همچنان آزادی انتخاب داریم و انتخاب های کوچک ما از اهمیت بالایی برخوردار هستند. ماهیت مسری این ویروس به این معنی است که یک تصمیم نادرست می تواند صدمات تصاعدی ایجاد کند، اما همچنین یک تصمیم عاقلانه می تواند به منفعت تصاعدی منجر شود.

در آن زمان سال گذشته، با واکسن‌های مؤثر و مدیریت جدید در افق، در توییتر نوشتم که “کمی امیدوارم بتوانم یک مهمانی داشته باشم.” لازم نبود که باشد. اما لغو به این معنا نیست که نمی‌توانم آخر هفته شادی داشته باشم، یا نمی‌توانم یک مهمانی دیگر یا حتی یک جشن تولد 40 سالگی دیگر برگزار کنم. می توانم تصور کنم که اگر انتقال به حالت خفگی خفیف برگردد، این ایده را احیا کنم. هزینه انتظار برای چنین لحظه ای کم به نظر می رسد و مطمئناً بسیار کمتر از عواقب بی حوصلگی بی پروا است. و من می دانم، علیرغم طبیعت بی رحمانه دو سال گذشته، که همه گیری ها بالاخره به پایان رسیده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmaKamagrakameralı su tesisatçısıen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici haptheta healing nedirAnında KrediKısa Saç ModelleriBağlama BüyüsüEvde Paketleme İşi