معترضان به سفارت آمریکا در مکزیک حمله کردند

معترضان به سفارت آمریکا در مکزیک حمله کردند

[ad_1]

تارنمای هیل بامداد شنبه گزارش داد سفارت آمریکا در یادداشتی اعلام کرد که این سفارتخانه تعطیل شده است و از کارمندان خواسته تا از حضور در محوطه سفارت امتناع کنند.
قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس باعث بروز تظاهرات گسترده در ایالات متحده و کشورهای مختلف دنیا شده است.
در روزهای گذشته معترضان از استرالیا گرفته تا فرانسه و انگلیس در اعتراض به خشونت پلیس آمریکا و کشورهای متبوع خود تظاهرات کردند.
ادامه‌دار بودن این اعتراضات در پاریس باعث شد تا پلیس فرانسه تظاهراتی را که قرار است شنبه مقابل سفارت آمریکا در پایتخت این کشور برگزار شود، ممنوع کند.
نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که دو سوم مردم این کشور «دونالد ترامپ» را مسؤول افزایش تنش‌های نژادی پس از قتل فلوید می‌دانند.
رییس جمهوری آمریکا با این ادعا که هر کسی باید از رفتار منصفانه نیروهای انتظامی و اجرای قانون بهره‌مند شود، خواستار تسلط نیروهای امنیتی و پلیس بر خیابان‌هایی شد که این روزها شاهد تظاهرات اعتراضی است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>