ما معنای واقعی بدبینی را از دست داده ایم

[ad_1]

صورت خندان

“چگونه یک زندگی بسازیمستون هفتگی آرتور بروکس است که به سوالاتی در مورد معنا و خوشبختی می پردازد. برای گوش دادن به مجموعه پادکست او برای همه شادی اینجا را کلیک کنید چگونه یک زندگی شاد بسازیم.


تیدر اینجا یک امروزه تعداد مارکسیست ها در حال افزایش است. منظورم پیروان گراوچو است نه کارل. مارکس در فیلم خود در سال 1932 می خواند: «هر چه هست، من با آن مخالفم». پرهای اسب. “نمی دانم آنها باید چه بگویند / هنوز تفاوتی ندارد.”

آنچه در آن زمان طنز بود، امروز یک ایدئولوژی است: بدبینی – این باور که مردم معمولاً از نظر اخلاقی ورشکسته و خائن هستند تا منافع شخصی خود را به حداکثر برسانند – بر فرهنگ آمریکایی حاکم است. از سال 1964، درصد آمریکایی هایی که می گویند به دولت برای انجام آنچه درست است “تقریبا همیشه” یا “بیشتر اوقات” اعتماد دارند، 53 واحد کاهش یافته است، از 77 به 24 درصد. نگرش نسبت به سایر نهادهای جامعه نیز از الگوهای مشابهی پیروی می کند.

شما تصمیم می گیرید که آیا بدبینی اکنون بیش از همیشه موجه است یا خیر. اما این واقعیت را تغییر نخواهد داد که دیدگاه بدبینانه مدرن از زندگی برای رفاه شما وحشتناک است. این باعث می شود نسبت به دیگران سالم تر، کمتر شاد، موفق تر و کمتر مورد احترام باشید.

مشکل فی نفسه بدبینی نیست. این است که مردم مدرن معنای اصلی بدبینی را از دست داده اند. به جای اینکه بپذیریم همه و همه چیز بد است، همه ما باید مانند بدبین های یونان باستان زندگی کنیم که علیه قراردادهای جستجوی حقیقت و روشنگری قیام کردند.

تیاو بدبینی اولیه است یک جنبش فلسفی است که احتمالاً توسط آنتیستنس، شاگرد سقراط پایه گذاری شده و توسط دیوژن سینوپی در حدود قرن پنجم پیش از میلاد رایج شده است. این جنبش مبتنی بر امتناع از پذیرش مفروضات و عاداتی است که مردم را از زیر سؤال بردن جزم های متعارف و به این ترتیب آنها منصرف می کند. ما را از جستجوی خرد و خوشبختی عمیق بازدارد. در حالی که یک بدبین مدرن ممکن است مثلاً بگوید که رئیس جمهور یک احمق است و بنابراین سیاست های او ارزش توجه به آن را ندارد، بدبین باستانی به هر سیاستی بی طرفانه نگاه می کند.

بدبین مدرن همه چیز را به طور غیرقابل کنترلی رد می کند (“این احمقانه است”)، در حالی که بدبین باستانی به سادگی از قضاوت خودداری می کند (“این ممکن است درست یا غلط باشد”). «بدبینی مدرن [has] دیوید مازلا از دانشگاه هیوستون می نویسد: «بیا چیزی را بر خلاف معانی قبلی توصیف کنیم، یک حالت روانی که در برابر استدلال اخلاقی و اعتقاد فکری سخت شده است. ایجاد بدبینی مدرن.

در زمان آنتیستنس هیچ مطالعه‌ای درباره شادی وجود نداشت، بنابراین ما نمی‌توانیم رضایت زندگی بدبینان باستان را با رضایت مردم اطرافشان که با فلسفه آنها موافق نیستند مقایسه کنیم. با این حال، قطعاً می‌توان نتیجه گرفت که بدبینی مدرن مخرب است. در مطالعه‌ای در سال 2009، محققانی که نگرش‌های بدبینانه منفی را بررسی کردند، دریافتند افرادی که امتیاز بالایی در این ویژگی تست شخصیت کسب کرده‌اند، تقریباً پنج برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی در آینده هستند. به عبارت دیگر، این جوان 25 ساله خندان در معرض خطر بیشتر تبدیل شدن به یک 44 ساله افسرده است.

بدبین های مدرن نیز از سلامت ضعیف تری نسبت به دیگران رنج می برند. در سال 1991، محققانی که مردان میانسال را مورد مطالعه قرار دادند، دریافتند که دیدگاه بدبینانه به طور قابل توجهی احتمال مرگ ناشی از سرطان و بیماری قلبی را افزایش می دهد – احتمالاً به این دلیل که افراد بدبین نسبت به افراد غیر بدبین، الکل و تنباکو بیشتری مصرف می کنند. در یک مطالعه در سال 2017 بر روی مردان میانسال فنلاندی، بدبینی بالا نیز مرگ و میر زودرس را پیش بینی کرد. (اگرچه هر دو مطالعه فقط شامل مردان بودند، اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه نتایج مربوط به جنسیت خاص باشد وجود ندارد.)

با اضافه کردن توهین به آسیب، مردم تمایل دارند به بدبین ها بی احترامی کنند. نوشتن در مجله روانشناسی تجربی: عمومی در سال 2020، روانشناسان دریافتند که نگرش های بدبینانه منجر به بی احترامی به آنها می شود – احتمالاً به این دلیل که افراد بدبین تمایل به بی احترامی دارند. به دیگران، منجر به یک دور باطل می شوند. پس از شنیدن این که افراد بدبین نیز کمتر از دیگران درآمد دارند، تعجب نخواهید کرد. محققانی که در سال 2015 نوشتند دریافتند که حتی پس از تطبیق جنسیت، تحصیلات و سن، افراد بدبین متوجه افزایش میانگین ماهیانه حدود 300 دلار در طی نه سال شدند. بدبین ترین افراد افزایش قابل توجهی در درآمد خود مشاهده نکرده اند. نویسندگان این مدل را توضیح می‌دهند و خاطرنشان می‌کنند که بدبین‌ها «احتمال بیشتری دارد که فرصت‌های ارزشمند برای همکاری را رها کنند و بنابراین کمتر از مزایای تلاش‌های مشترک و کمک‌های متقابل بهره می‌برند». به عبارت دیگر، انسان دوست بودن گران است.

تیo خود را بهبود بخشید رفاه، شما نباید فقط سعی کنید از بدبینی در همه اشکال آن اجتناب کنید. در عوض، برای تبدیل شدن به یک تلاش کنید درست است، واقعی بدبین، به معنای اصلی آن.

بدبینان باستانی به دنبال این بودند که بر اساس مجموعه ای از اصول زندگی کنند که مشخصه آنها احتیاط، دوری از امیال دنیوی، برابری رادیکال برای همه، و سبک زندگی سالم است. اگر این شبیه مسیحیت یا حتی بودیسم به نظر می رسد، باید: فیلسوفان یونانی، از جمله شکاکانی که معاصر سینیک ها بودند، احتمالاً در هنگام بازدید از شبه قاره با اسکندر مقدونی، تحت تأثیر سنت های هندی قرار گرفتند، و در قرن های بعد ایده های بدبینی رواقی گرایی شاخه ای آن تأثیر زیادی بر تفکر اولیه مسیحیت داشت.

برای تبدیل از مدرن به باستان، توصیه می‌کنم هر روز بر چند مفهوم بدبینانه اصیل تمرکز کنیم، که هیچ‌کدام جهان را محکوم نمی‌کنند، اما همگی ما را زیر سوال می‌برند و در بسیاری از موارد قراردادها و اعمال سکولار را رد می‌کنند.

1 اودمونیا (“رضایت”)

بدبینان باستان می دانستند که رضایت پایدار را نمی توان از مبارزه دائمی برای دارایی ها، لذت ها، قدرت یا اعتبار به دست آورد. خوشبختی تنها در صورتی به دست می آید که از وعده های دروغین دنیا دور شویم. فهرستی از پاداش های دنیوی که شما را جذب می کند – مانند یک کالای لوکس یا تحسین دیگران – تهیه کنید و با صدای بلند بگویید: «من مشمول این آرزو نمی شوم».

2. زهد (“انضباط”)

ما نمی‌توانیم ذهن خود را از سردرگمی و سردرگمی پاک کنیم تا زمانی که از بیهوش کردن خود دست برداریم، چه مواد مخدر و الکل و چه حواس‌پرتی خالی از زندگی واقعی. هر روز یک ماده یا عادت مضر را ترک کنید. به جای تماشای تلویزیون بعد از شام، پیاده روی کنید. به جای یک کوکتل، یک لیوان آب بنوشید و به تازه‌ای که از هر جرعه می‌خورید فکر کنید. این رشته قول می‌دهد اراده شما را تقویت کند و به شما کمک کند رویه‌های معمولی را اتخاذ کنید که شادی شما را بهبود می‌بخشد.

3. خودکامگی (“خودکفایی”)

تکیه بر دنیا – به ویژه جلب رضایت جهانیان – صلح و آزادی واقعی را غیرممکن می کند. از پذیرفتن اشتیاق خود نسبت به نظر بلند دیگران خودداری کنید. در مورد روشی که معمولاً به دنبال تأیید هستید فکر کنید، خواه به دلیل ظاهر شما، هوش شما در مدرسه یا رفاه مادی شما باشد. برای نادیده گرفتن کامل این نیاز برنامه ریزی کنید. توجه داشته باشید که این یک روش بدبینانه مدرن برای رد همه چیز در سراسر جهان نیست. بلکه شما به سادگی از پذیرش استانداردهای مرسوم آن امتناع خواهید کرد.

4. شهری (“جهان وطنی”)

اینکه خودمان را بهتر یا بدتر از دیگران ببینیم ما را در مقابل هم قرار می دهد و عشق و دوستی را دشوار می کند که خود ویرانگر است. این می تواند به اندازه تفکر آشکار باشد، من بهتر از هر کس دیگری هستم زیرا در این کشور متولد شده امیا به خوبی احساس بهتری نسبت به یک همکار به دلیل سابقه تحصیلی ام. هر روز را با یادآوری اینکه دنیا به یک اندازه متعلق به همه است شروع کنید و تصمیم بگیرید که به دلیل موقعیت با کسی متفاوت رفتار نکنید. دقیقاً همین کار را با رئیس و باریستای خود انجام دهید.

تیاو یک بدبین مدرن است او ناراضی است زیرا به دنیای بیرون زنجیر شده است که به دلیل فاسد بودن او را سرکوب می کند. در مقابل، بدبین باستانی خوشحال است – نه به این دلیل که فکر می کند دنیای بیرون کامل است (بدیهی است که خیر)، بلکه به این دلیل که تصمیم می گیرد بر یکپارچگی دنیای درونی خود تمرکز کند، که او بر آن کنترل دارد.

یک داستان معروف (و شاید غیرمعمول) قدرت این آخرین راه زندگی را خلاصه می کند. دیوژن، فیلسوفی که بدبینی را رواج داد، به دلیل عدم تعصب نسبت به هیچ حزب یا دسته ای شناخته شده بود، و به همین دلیل توسط صاحبان قدرت که می توانستند زندگی راحت برای او فراهم کنند، چندان مورد پسند او نبود. روزی فیلسوفی به نام ارسطو که خانواده سلطنتی او را بسیار ترجیح می دادند، دیوژن را در شستن سبزیجات یافت که غذای ضعیف و مطرود یونانیان باستان بود. دیوژن به دور از شرمساری از رژیم غذایی ناچیز خود، به ارسطو یادآوری کرد: «اگر خوردن این سبزی ها را یاد گرفته بودی، در قصر یک ظالم برده نبودی.

اگر می خواهید بدبین خوب و فرد شادتری باشید، یاد بگیرید که سبزیجات خود را بخورید. شاید برای اطرافیانتان تعطیلات مجللی به نظر نرسند، اما متوجه خواهید شد که آنها خیلی بیشتر از کالری های خالی تبعیت اجتماعی به شما غذا می دهند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısıiçli köfte tarifigüvenilir takipçi satın almapornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornoxnxxgratis pornoxnxxmecidiyeköy escortşehirlerarası evden eve nakliyat