ما به اندازه کافی درباره Omicron می دانیم که بدانیم در مشکل هستیم

[ad_1]

فقط در دو هفته چیزهای زیادی برای Omicron تغییر کرده است. در ابتدای دسامبر، این نوع تقریباً در اروپا وجود نداشت و در 1 تا ظاهر شد 2 درصد موارد کووید. اکنون گزارش شده است 72 درصد موارد جدید در لندن، جایی که همه به نظر می رسد او می داند فردی مبتلا به کووید. در بریتانیا و دانمارک، تعداد موارد Omicron هر روز دو برابر می شود. همان رشد تصاعدی در ایالات متحده اتفاق می افتد – یا اتفاق می افتد – درست در زمان تعطیلات.

آنچه در اوایل این ماه محتمل به نظر می رسید اکنون قطعی است: یک موج بزرگ Omicron در بالای یک موج دلتا قابل توجه در حال آمدن است. هنوز ناشناخته هایی در مورد این گزینه وجود دارد، مانند شدت این موارد. اما ما آنقدر درباره Omicron می دانیم که بدانیم اکنون زمان اقدام است. لورن آنسل مایرز، مدیر کنسرسیوم مدل‌سازی کووید-19 در UT، می‌گوید: «اگر منتظر بمانیم تا بیمارستان‌های ما شروع به پر شدن کنند، آن‌گاه خیلی دیر خواهد شد.»

جذاب ترین ناشناخته – چیزی که ما می خواهیم به آن امیدوار باشیم – این است که آیا Omicron می تواند نرم تر از دلتا باشد یا خیر. اما یک ویروس سبک تر و قابل حمل تر می تواند به راحتی افراد زیادی را مبتلا کند که در نهایت باعث افزایش بستری شدن در بیمارستان و به طور کلی مرگ و میر می شود. در اینجا یک ریاضی ساده برای توضیح خطر وجود دارد: فرض کنید دو ویروس داریم که یکی دو برابر دیگری قابل حمل است. (برای ثبت، Omicron در حال حاضر سه تا پنج برابر بیشتر از دلتا در بریتانیا حساس است – اگرچه این تعداد احتمالاً در طول زمان کاهش می یابد.) و فرض کنید بین آلوده کردن یک فرد و آلوده کردن دیگران پنج روز طول بکشد. پس از 30 روز، ویروس قابل حمل تر اکنون باعث 26 یا 26 می شود 64، تعداد موارد جدید بیشتر از تعداد کمتری است. نمایی یک هک رشد جهنمی است. اگر ما به این ایده تکیه کنیم که Omicron برای گذراندن زمستان با ما نرم تر است، باید امیدوار باشیم که واقعاً چنین است. واقعا سبک.

واکسن ها خواهد شد کاهش سهم بستری شدن در بیمارستان در این موارد اضافی بسیار کم است، به خصوص به این دلیل که Omicron بسیاری از افراد واکسینه شده را آلوده می کند. اما این یک صعود طولانی به این منحنی نمایی است. علاوه بر این، هنگامی که موارد زیادی به طور همزمان جمع می شوند، اثرات آنها به زندگی افرادی که بیمار نیستند نیز سرایت می کند. اگر Omicron از محل کار عبور کند، می تواند ناراحتی موقت ایجاد کند. اما اگر این محل کار مدرسه باشد، مدرسه باید تعطیل شود و زندگی هر کودک و والدینی را مختل کند. اگر این محل کار بیمارستان باشد، پزشکان و پرستاران نمی توانند کار کنند. این یک مشکل در آفریقای جنوبی است، جایی که Omicron در حال حاضر مسلط است و نزدیک به 20 درصد از کارکنان مراقبت های بهداشتی مبتلا به کووید هستند. حتی اگر بیشتر این موارد خفیف باشند، تعداد زیادی از افرادی که به یکباره بیمار می شوند، واقعیت روزمره را تغییر خواهند داد.

با این حال، هر مورد خفیف نخواهد بود و حتی درصد کمی از بستری شدن در بیمارستان در تعداد زیاد موارد، تعداد زیادی خواهد بود. رابی باتاچاریا، پزشک عفونی در بیمارستان عمومی ماساچوست، گفت: با دلتا، “ما از قبل به سمت یک زمستان بد پیش رفته بودیم.” اکنون، همانطور که همکار من اد یونگ گزارش می دهد، Omicron می تواند سیستم مراقبت های بهداشتی در حال فروپاشی را حتی بیشتر به سمت فاجعه بکشاند. بیمارستان ها در حال حاضر با آنفولانزا و سایر ویروس های زمستانی سروکار دارند. آنها در حال حاضر رای دهندگان را از بین می برند عملیات. پس از یک سال دیگر فرسودگی بیماری همه گیر، ممکن است به سادگی با کمبود کارکنان مواجه شوند تا ظرفیت رو به رشدی را ایجاد کنند که زمستان گذشته به سختی توانستیم زنده بمانیم. بیمارستان‌های پر ازدحام به این معنی است که مراقبت‌ها برای افراد مبتلا به کووید، و همچنین برای هرکسی که لگن شکستگی یا سکته مغزی دارد یا نوزادی که نیاز به تولد فوری دارد، بدتر می‌شود. قابلیت حمل Omicron یک خطر است، زیرا سطوح بالای موارد کووید با عواقب درجه دوم همراه است که بر خطرات آن برای افراد بیشتر است.

بر اساس بدبینانه ترین پیش بینی های مایرز و تیم او در دانشگاه تگزاس در آستین، اگر تغییری در رفتار یا سیاست ایجاد نشود، موج زمستانی امسال به حدود دو برابر بیشتر از زمستان گذشته در بدترین حالت خود خواهد رسید. این تیم در مجموع 18 سناریو را بر اساس فرضیات مختلف در مورد حساسیت ذاتی و فرار ایمنی، جذب تقویت کننده و اثربخشی واکسن ها در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ بازی کردند. خوشبینانه ترین پیش بینی نشان می دهد که تعداد موارد مشابه زمستان گذشته است، اما با توجه به اینکه واکسن ها سطح بسیار بالایی از محافظت در برابر بیماری های جدی را حفظ می کنند، در حدود نیمی از مواردی که در آن زمان بودند، بستری شدن و مرگ و میر در بیمارستان وجود دارد.

محافظت با واکسن ها در برابر بیماری های جدی باید ماندگارتر از عفونت باشد، اما ممکن است سکته مغزی همچنان وجود داشته باشد. بسیاری از داده های اولیه از بزرگترین شرکت بیمه سلامت در آفریقای جنوبی نشان می دهد که دو دوز واکسن Pfizer-BioNTech 70 درصد در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان به دلیل عفونت های Omicron موثر است که کمتر از 93 درصد قبل از آن بود. مایرز گفت، اگر این درست باشد، “کاهش بزرگی” است و با فرضیات تاریک‌ترین اما نه تاریک‌ترین پیش‌بینی‌های تیمش مطابقت دارد. زمانی که آنها سناریوهایی را مدلسازی کردند که در آن اثربخشی واکسن بستری در بیمارستان بسیار کاهش یافته بود، تفاوت ده ها هزار نفر را مشاهده کردند.

شواهد موجود در مورد وزن ذاتی Omicron احتمالاً به گونه‌ای مغرضانه است که آن را امیدوارکننده‌تر می‌کند. در وهله اول، بستری شدن در بیمارستان با عفونت عقب است. Bhattacharyya می گوید: “Omicron سه هفته است که در دسترس است.” اما بسیاری از این عفونت ها در هفته آخر این سه مورد به دلیل رشد تصاعدی رخ داده است. ثانیاً، اولین افراد آلوده می‌توانند جوان را تحریف کنند و بنابراین بدون در نظر گرفتن گزینه، احتمال ابتلا به موارد خفیف بیشتر است. و سوم، برخی از سهولت های نسبت داده شده به ویروس ممکن است در عوض نتیجه مصونیت موجود باشد. در آفریقای جنوبی، جایی که پزشکان در مقایسه با موج های قبلی بستری شدن نسبتا کم را گزارش می دهند، بسیاری از موارد احتمالاً عفونت مجدد هستند، با توجه به اینکه اکثریت مردم آنجا قبلاً به کووید مبتلا بوده اند. داده‌های شرکت‌های بیمه سلامت در آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که Omicron ممکن است ۲۹ درصد کمتر از ویروس اصلی برای بستری شدن در بیمارستان با عوامل خطر از جمله سن تنظیم شود. sex، وضعیت واکسیناسیون و عفونت قبلی مستند – اما بسیاری از عفونت های قبلی ممکن است بدون سند باشند، که باعث می شود کاهش خطر بیشتر از آنچه هست به نظر برسد. (تحلیل اخیر موارد اولیه در بریتانیا “محدودترین تغییرات در شدت را در مقایسه با دلتا” نشان داد.) در همین حال، Omicron “بقدری سریع گسترش می یابد که انتظار تا رسیدن به پاسخ های نهایی بسیار طولانی است.”، بهاتاچاریا می گوید. “اگر چیزی جز بهترین سناریو نباشد و منتظر باشیم تا بدانیم، برای کاهش بدترین سناریو خیلی دیر خواهد بود.”

ناشناخته دیگر این است که تمایل Omicron به گسترش سریعتر از دلتا از کجا می آید. آیا در طبیعت قابل حمل تر است، در جلوگیری از مصونیت بهتر است یا هر دو؟ و چه مقدار از یکی یا دیگری؟ لون سیمونسن، اپیدمیولوژیست در دانشگاه روسکیلد دانمارک، گفت: ما تعادل جدید را درک نمی کنیم. کاتیا کول، ویروس شناس تکاملی در دانشگاه اموری می گوید، در دراز مدت، اگر مزیت Omicron تا حد زیادی مبتنی بر فرار ایمنی باشد، دلتا و Omicron می توانند با هم به عنوان خطوط آنفولانزای متعدد در گردش باشند. بیمار شدن با یک گزینه ممکن است محافظت زیادی از گزینه دیگر ایجاد نکند. اما اگر Omicron دارای مزایایی در هر دو فرار ایمنی باشد و انتقال، سپس دلتا ممکن است در نهایت ناپدید شود.

به هر حال در کوتاه مدت تعداد زیادی کیس Omicron روی تعداد زیادی کیس دلتا خواهیم داشت. آنها با هم تعداد زیادی از مردم را آلوده خواهند کرد، چه واکسینه شده باشند و چه نشده باشند، و بار سیستم مراقبت های بهداشتی را که از قبل شلوغ کرده اند، تحت فشار قرار دهند. تقویت کننده ها، فاصله گذاری اجتماعی، آزمایش سریع و ماسک ها می توانند این تاثیر را کاهش دهند. به زودی درباره Omicron بیشتر می دانیم، اما از قبل به اندازه کافی می دانیم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet