ماموریت دفاع سیاره ای ناسا در راه رسیدن به یک سیارک است

[ad_1]

آخرین چیزی که در حال حاضر هر کسی باید به آن فکر کند یک سیارک فاجعه آمیز است.

و خوشبختانه، بسیاری از ما مجبور نیستیم! زمین در خطر فوری از یک سنگ فضایی نیست. احتمال اینکه یک سیارک معروف به اندازه کافی بزرگ باشد که صدمات واقعی ایجاد کند – یا می دانید، کل موجودیت ما را تهدید کند – در 100 سال آینده به این سیاره برخورد کند بسیار اندک است. (اگر می خواهید نگران انقراض باشید، انقراض های ناشی از تغییرات آب و هوایی و سایر پیامدهای منفی حضور ما در اینجا روی زمین را در نظر بگیرید.)

اما آمادگی برای چنین سناریوهایی مفید است و خوشبختانه افرادی هستند که فکر کردن به آنها برایشان یک شغل تمام وقت است. بنابراین این هفته، درست قبل از عید شکرگزاری، ناسا یک ماموریت فضایی را برای آزمایش فناوری پرتاب کرد که ممکن است روزی به بشریت کمک کند یک سیارک خطرناک در حال حرکت در مسیرش را منحرف کند.

این فضاپیما اکنون ماه ها را صرف نزدیک شدن به یک سیارک چند صد میلیون مایلی از زمین خواهد کرد. (این سیارک خاص با ما چه کرد؟ هیچی، اما ناسا به یک سوژه آزمایشی نیاز دارد.) در سپتامبر 2022، با مشاهده سیارک، کاوشگر در یک ردیف قرار می گیرد و سپسبام!– با سرعت تقریباً 15000 مایل در ساعت دقیقاً به صخره ناآگاه برخورد کنید. انتظار می‌رود این برخورد کمی مدار سیارک را تغییر دهد. سپس دانشمندان این تغییر را با تلسکوپ های روی زمین زیر نظر خواهند گرفت تا تعیین کنند که آیا این تکنیک می تواند برای محافظت از سیاره ما در برابر یک تهدید فضایی واقعی کار کند یا خیر.

این اولین باری نیست که یک فضاپیمای ناسا با یک سیارک برخورد می کند و فقط به کار خود نگاه می کند. سال گذشته یک کاوشگر روی سطح یک سیارک فرود آمد و آن را با گاز نیتروژن منفجر کرد تا سنگ ها را جابجا کند. این ماموریت برای جمع آوری برخی از این سنگ ها و بازگرداندن آنها به زمین طراحی شده است تا دانشمندان بهتر درک کنند که چگونه طبیعت منظومه شمسی را شکل داده و به سیاره ما اقیانوس های خود را بخشیده است. ناسا به نام علم به این سیارک برخورد کرد. این ماموریت جدید برای بقا است.

آزمایش تغییر جهت دوگانه سیارک یا به اختصار DART، اولین تلاش بشر برای تغییر مدار یک سیارک را نشان می دهد. به یک معنا بی ادبی است؟ گروهی از “اشیاء ستاره ای”، همانطور که کارل سیگان ما را نامید، به اندازه کافی باهوش و باهوش شده اند که با مکانیک مداری تداخل داشته باشند و ماهیت منظومه شمسی خود را در مقیاس کوچک تغییر دهند. این یک حرکت عجیب الهی از قدرت است – می دانید، جابجایی آسمان و زمین برای اهداف خودمان. اما اینجا هستیم که یک دستگاه خودکار به اندازه یک دستگاه خودکار به سمت سیارکی به بزرگی هرم بزرگ مصر پرتاب می کنیم.

سلسله رویدادهایی که ما را به این نقطه خاص در تاریخ بشر هدایت کردند را می توان به سال 1998 ردیابی کرد، زمانی که موسسه نجوم هشداری درباره سیارکی اخیراً کشف شده صادر کرد که به نظر می رسید می تواند در سال 2028 برخورد کند. در زمان نجوم، چنین بود. اساساً فردا، بنابراین اگر سیارک واقعاً یک تهدید بود، باید به زودی کاری در مورد آن انجام می دادیم. دانشمندان ناسا به سرعت دریافتند که این صخره با زمین برخورد نمی کند، اما این آژانس مرکزی را برای ارزیابی احتمال برخورد سیارک ها و دنباله دارها به زمین ایجاد کرد، بنابراین ما فرصتی داریم که در واقع آنها را متوقف کنیم.

هدف ماموریت DART دیمورفوس است، سیارکی کوچک که مانند ماه به دور یک سیارک بزرگتر به نام دیدیموس می چرخد. آنجلا استیکل، دانشمند سیاره‌شناسی در آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جانز هاپکینز که رهبری تیم شبیه‌سازی ضربه را بر عهده دارد، توضیح می‌دهد که اگر مأموریت طبق برنامه‌ریزی انجام شود، DART دهانه‌ای را روی سطح دیمورفوس حک می‌کند و توده‌ای از بقایای سنگ معروف به پرتاب را بیرون می‌اندازد. . . استیکل به من گفت: «از آنجایی که این پرتاب سیارک را ترک می کند، مانند یک موتور موشک عمل می کند و سیارک را هل می دهد. “شما چیزی شبیه موتور طبیعی سیارک ایجاد می کنید که سپس سرعتش کاهش می یابد.” استیکل و تیمش پیش‌بینی می‌کنند که این برخورد مدار 12 ساعته دیمورفوس را حدود 10 دقیقه کاهش می‌دهد. تغییر در سرعت جسم به تغییر مسیر مداری آن تبدیل می شود. اگر سیارک به سمت زمین می رفت، نسخه ای از این تکنیک می تواند مسیر سیارک را به اندازه ای تغییر دهد که یک فاجعه خاص را تقریباً به حذف تبدیل کند.

اگر شما، مانند من، فردی که معمولاً بدترین را فرض می کنید، تعجب می کنید که آیا ناسا می تواند در این ماموریت شکست بخورد و تصادفاً سیارک را به زمین هل دهد – نگران نباشید. فضاپیمایی به اندازه یک ماشین خودکار قادر به کشتن Dimorphos از مدار خود در اطراف Didymos یا حتی ایجاد آسیب جدی نیست. نانسی شابات، رئیس این مأموریت در آزمایشگاه فیزیک کاربردی، در اوایل این ماه به خبرنگاران گفت: «این سیارک را نابود نخواهد کرد. “این فقط کمی او را فشار می دهد.”

ماموریت DART با برخی ناشناخته ها مواجه است. ستاره شناسان بر این باورند که دیمورفوس احتمالاً یک نوع معمولی از سیارک سنگی است. اما سیارک ها قبلاً آنها را غافلگیر کرده بودند. سیارکی که سال گذشته ناسا فرود آمد، بننو، چگالی تر از حد انتظار بود. کریستینا توماس، دانشمند سیاره‌شناسی در دانشگاه آریزونا شمالی که رهبری یک تیم رصدی DART را بر عهده دارد، گفت و منحرف کردن سیارک‌های متراکم دشوارتر خواهد بود. او گفت: “اگر یک چیز دشوار را در نظر بگیرید و آن را به چیز دشوار دیگری تقسیم کنید، آزمایش فیزیک بسیار ساده‌تری است.”

در سال 2024، یک ماموریت دفاعی سیاره‌ای دیگر، به رهبری آژانس فضایی اروپا، زمین را به مقصد دیدیموس و دیمورفوس ترک می‌کند تا صحنه را مطالعه کند و نگاهی دقیق‌تر به عواقب تلاش بشر برای درهم‌خوردن با یک سیارک ارائه دهد. در همین حال، در زمین، ناسا به جستجو و نظارت بر اجرام نزدیک به زمین با اندازه معین ادامه خواهد داد. در سال 2005، کنگره به ناسا دستور داد تا حداقل 90 درصد از سیارک های بالقوه خطرناکی را که از نظر آماری احتمال وجود آنها در آنجا وجود دارد، شناسایی کند. یادتان هست که گفتم هیچ سیارکی شناخته شده شانس قابل توجهی برای برخورد با زمین در قرن آینده ندارد؟ خوب، ناسا قرار بود تا سال 2020 به هدف 90 درصدی دست یابد، اما تاکنون دانشمندان تنها توانسته اند 40 درصد را پیدا کنند. به گفته توماس، اجرامی مانند دیمورفوس در تلسکوپ‌ها ضعیف‌تر از سیارک‌های بزرگتر به نظر می‌رسند، که مطالعه آن‌ها آسان‌تر است و به‌عنوان یک خطر رد می‌شوند. او به من گفت: “اما یک جسم به این اندازه در واقع خطری برای سیاره خواهد بود.”

بیایید بگوییم که روزی اخترشناسان یک سیارک جدید را شناسایی می کنند که برخلاف کشف 1998، واقعاً می تواند خطرناک باشد. دانشمندان نزدیک به یک دهه است که هر سال این سناریو را در یک رویداد ناسا در مورد حفاظت از سیاره ها تمرین می کنند. امسال، ستاره شناسان وانمود کردند که سیارکی را کشف کرده اند که بعید به نظر می رسد ظرف شش ماه به زمین برخورد کند. پس از یک ماه مشاهدات در این سناریوی فرضی، این احتمال به 100 درصد افزایش یافت. اخترشناسان بیش از یک سال طول کشید تا دقیقاً محل برخورد یک سیارک خطرناک به زمین را تعیین کنند و آنها زمان زیادی در اختیار نداشتند. طی چند روز پس از برخورد، اخترشناسان فقط مناطق در معرض خطر را پیش‌بینی کردند، از جمله مکان‌هایی که «ناسالم» در نظر گرفته می‌شدند. این تمرین خاص با یک نتیجه تلخ به پایان رسید: با یک تلسکوپ قدرتمندتر که آسمان را اسکن می کرد، ستاره شناسان می توانستند سیارک را زودتر مشاهده کنند و آژانس های فضایی فرصت داشتند تا مأموریتی مانند DART را انجام دهند تا سعی کنند آن را از زمین منحرف کنند. و این تلسکوپ باید در سال 2014 نصب می شد.

یک ماموریت اولیه مانند DART گام مهمی در دادن فرصتی به زمین در آینده است. با وجود فرهنگ پاپ (یا بهتر است بگوییم، آخرالزمان) ما را به این باور رساند که آژانس های فضایی برای نجات ما به گروهی از کارگران شجاع روی سکوهای نفتی متکی نیستند، بلکه به یک سفینه فضایی با GPS خوب متکی هستند. (ناسا در واقع دعوت کرد بروس ویلیس برای شرکت در ارائه در کالیفرنیا؛ بازیگر امتناع کرد.) هر سلاح هسته ای – گزینه دیگری برای از بین بردن یک سیارک که به سمت ما نشانه رفته است – احتمالاً توسط فضاپیمای خود مختار ارسال می شود، نه توسط فضانوردان. یک ماموریت تخصیص مجدد سیارک در آینده را می توان با طراحی فضاپیماهای قبلی که به نام حفاظت از سیاره خود تخریب می شوند و توسط تلسکوپ هایی که آسمان شب را از نزدیک رصد می کنند و هر سیارک جدید را ثبت می کنند هدایت می کند. وقتی نوبت به سیارک های تهدید کننده زمین می رسد، به تعبیر Aerosmith، “نمی خواهید چیزی را از دست بدهید.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle