مالی شدن همه چیز – اقیانوس اطلس

[ad_1]

آlex Masmej محترم استیو جابز – پیراهن مورد علاقه او با سیب تزئین شده بود که جهان را تغییر داد: به آدام، به اسحاق، به استیو. مسمی رویای نقل مکان به دره سیلیکون را داشت تا شرکت خود را راه اندازی کند، اما به سادگی پولی نداشت. در آوریل 2020، زمانی که جهان تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت، مصمعی خود را در زادگاهش پاریس سرگردان دید.

بنابراین مسمی کاری کرد که کمتر جوان 23 ساله ای فکرش را می کرد: او توکن زد. به این معنا که او یک ابزار مالی به نام نشانه اجتماعی ایجاد کرد، نوعی از ارز دیجیتال که ارزش آن حول محور شخصی می چرخد ​​تا سهام خود را بفروشد. دارندگان دلار ALEX 15 درصد از درآمد Masmej را برای سه سال آینده دریافت خواهند کرد که در مجموع به 100000 دلار محدود می شود و می توانند توکن ها را برای امتیازات ویژه مبادله کنند: 10000 دلار ALEX یک ریتوییت از Masmej در توییتر خریداری کرد. 20000 دلار الکس، گفتگوی حضوری با او. 30000 دلار ALEX، ارائه شخصی در شبکه خود. در عرض پنج روز، مسمی 20092 دلار جمع آوری کرد که برای راه اندازی استارتاپ خود از اقیانوس اطلس به سانفرانسیسکو کافی بود.

من به عنوان سرمایه گذار در سیلیکون ولی کار می کنم و مسمج را در سانفرانسیسکو ملاقات کردم. هنگامی که او داستان خود را با من در میان گذاشت، از آنچه سفر مسمی به کالیفرنیا نشان می دهد شگفت زده شدم. مسمی به جای قرض گرفتن از سرمایه گذاران، دوستان یا خانواده این کار را انجام داد خودم سرمایه گذاری.

این ممکن است برای برخی ضد اتوپیایی به نظر برسد، خط داستانی a آینه مشکی قسمت. اما نمادهای اجتماعی بخشی از یک پدیده گسترده تر و اساسا مثبت هستند: همه یک سرمایه گذار می شوند. با گذشت زمان، ثروت با تعداد معدودی – طبقه سرمایه‌گذار – انباشته شد، در حالی که بقیه آمریکا به عنوان کارگران استخدامی و ساعتی وقت استخدام می‌کنند. از هر دو آمریکایی فقط یک نفر در معرض بازار سهام قرار دارد، و این قرار گرفتن بر اساس درآمد طبقه بندی می شود: فقط 15 درصد از خانواده ها در 20 درصد پایین ترین درآمدها سهام دارند، در مقایسه با 92 درصد از خانواده ها در 10 درصد برتر.

اما حرکات مسمی و امثال او به تغییر اشاره دارد. بیشتر و بیشتر نقاط جهان تحت حمایت مالی قرار می‌گیرند و به مردم این امکان را می‌دهند که نه تنها در شرکت‌ها یا اوراق قرضه دولتی، بلکه در هنر، آثار کلکسیونی و افراد مشهور نیز سرمایه‌گذاری کنند. تغییرات موازی در فرهنگ و فناوری در حال ایجاد یک پارادایم جدید است. قوانین پیرامون نحوه خلق و به دست آوردن ارزش اقتصادی بازنویسی می‌شوند و راه‌های جدیدی را به روی آن نوع خلق ثروت که قبلاً به تعداد معدودی محدود می‌شد، باز می‌کند.

تیجوانی امروز است رهبری این دگرگونی با رد باورهای قدیمی: اینکه باید در یک شرکت بمانید تا زمانی که آماده دریافت حقوق بازنشستگی خود شوید. که شما باید 9 تا 5 ساعت را روی میز خود سنجاق کنید. که اصلا باید برای کسی کار کنی نزدیک به 80 درصد از نوجوانان می گویند که می خواهند رئیس خودشان باشند. 40 درصد به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستند. جوانان شاهد سوختن پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ خود در طول رکود بزرگ و دوباره در طول همه گیری بودند. آنها بدبینی خاصی دارند: اخیراً یک نوجوان 16 ساله مرا مسخره کرد که خنده را با 😂، نه با 💀 یا ⚰️ نشان می دهد. طنز نسل Z طنز چوبه دار است. اما این عملگرایی باعث ایجاد تفکر اصولی می شود. چرا در یک “سیستم” با معلولیت کار کنید، در حالی که می توانید از سردرگمی و دلیل خود برای دیکته کردن شرایط خود استفاده کنید؟

ما این تغییر فرهنگی را در 23 میلیون نفری که در رابینهود سهام می خرند و در 46 میلیون آمریکایی صاحب ارزهای دیجیتال می بینیم. ما آن را در شیدایی NFT، در خدایی شدن ایلان ماسک، در پدیده GameStop زمستان گذشته می بینیم. اگر «همه یک سرمایه گذار هستند» را به «همه یک مالک هستند» بسط دهیم، شاهد تأثیرات هیجان انگیزی در رکورد 4.4 میلیون کسب و کار در سال 2020 یا در 68 میلیون آمریکایی که به عنوان فریلنسر کار می کنند، خواهیم بود.

حتی سوپراستارهای این نسل در حال تجدید نظر در هنجارهای قدیمی هستند. جاش ریچاردز، ستاره 19 ساله TikTok با سفیر بودن برند ردبول لاس زد. وقتی از او پرسیدم چرا قبول کردی، با تعجب به من نگاه کرد – تعجب کرد که چرا باید دادگاه ثروت شخص دیگری باشد؟ این کتاب درسی برای افراد مشهور از گذشته است. در عوض، ریچاردز خود را آزاد کرد خود را برند نوشیدنی انرژی‌زا، Ani Energy، پشتیبان 25 میلیون دنبال کننده خود در TikTok است. یک سال بعد، Annie در بیش از 400 فروشگاه Walmart حضور دارد.

تفکر فرهنگی جدید پیرامون اموال در حال برخورد با فناوری های جدید است. ما در آستانه سومین دوره شبکه هستیم. اولین دوره وب در مورد جریان آزاد اطلاعات بود – فکر کنید که گوگل به شما امکان دسترسی به دانش جهانی را می دهد. اکثر ما در این دوره کاربران منفعل بودیم. دوره دوم شبکه اجتماعی بود – فیس بوک، اینستاگرام، توییتر. مردم شروع به تولید محتوای خود کردند و آن محتوا به رگ حیات پلتفرم های بزرگ تبدیل شد. ما شرکت‌کنندگان فعال شدیم، اما پلتفرم‌ها همه سود را جذب کردند.

وعده اینترنت حذف دروازه بان ها بود. به جای اینکه منتظر بمانید تا یک شرکت ضبط با شما قرارداد امضا کند، می توانید موسیقی خود را در Spotify به اشتراک بگذارید. به جای درخواست پست برای به اشتراک گذاشتن کلمات خود، می توانید توییت کنید. به جای اینکه توسط یک مدیر استودیو شنود شوید، می توانید یوتیوبر شوید. اما اتفاقی که افتاد این است که این پلتفرم ها تبدیل شده اند جدید دروازه بان ها

دوره سوم تور برای صاف کردن کشتی است. سرمایه اجتماعی به سرمایه اقتصادی تبدیل می شود. ارزش دیگر برای دلالان و واسطه ها جمع نمی شود.

Уکلاه این کار را می کند یعنی در عمل؟ به صنعت موسیقی فکر کنید. امروزه شرکت‌های ضبط در حال تصاحب سهم شیر از پول در موسیقی هستند. هنرمندان کمی دور می شوند و مطمئناً طرفداران چیزی دریافت نمی کنند. اما در این دوره جدید شبکه سازی، همه می توانند از فرهنگ بهره ببرند.

همه ما یک دوست دختر (کمی آزاردهنده) داریم که اصرار دارد قبل از شناخته شدن آنها از این و آن خبر داشته است. وقتی صحبت از تیلور سوئیفت به میان می آید، من آن دوست هستم – و بیش از کمی از این موضوع آزرده خاطر هستم. من قبلاً از طرفداران تیلور بودمبی باک، روزهای کامل در حومه شهر، سالها قبل از اینکه کانیه حرف او را در صحنه VMA قطع کند. اما در طراحی فندوم فعلی ما، من با طرفداری که سویفت را کشف کرد، تفاوتی با خودم ندارم SNL چند هفته پیش.

با این حال، اگر تیلور همان کاری را می کرد که مسمی انجام داد و تبدیل به یک سرمایه گذاری می شد، همه اینها متفاوت بود. او می تواند یک نشانه اجتماعی صادر کند. در حالیکه غیر قابل تعویض توکن ها یا NFT به دلیل منحصر به فرد بودن یک دارایی دیجیتال به این نام خوانده می شوند، توکن های اجتماعی هستند قابل تعویض. به عبارت دیگر، هر توکن ALEX دلاری با هر توکن ALEX دلاری دیگری قابل تعویض است، همانطور که یک اسکناس دلاری را می توان با هر اسکناس دلار دیگری معامله کرد. (با این حال، اگر اسکناس دلار توسط باراک اوباما امضا می شد، غیر قابل تعویض می شد).

بیایید فرض کنیم تیلور توکن خود را صادر کرد – اجازه دهید آن را SWIFT دلار بنامیم – و بگوییم که او SWIFT دلاری را به بزرگترین طرفدارانش فروخته است. بگو من اینقدر طرفدار بودم با گذشت زمان، با افزایش محبوبیت تیلور، ارزش SWIFT دلار قدردانی شد. من به عنوان یک معتقد اولیه، جنبه مالی شهرت رو به رشد او را به اشتراک می‌گذارم. SWIFT دلاری که در سال 2007 به قیمت 100 دلار خریدم، امروز می تواند 100000 دلار قیمت داشته باشد.

مینی اکونومی تیلور سویفت هم به خواننده و هم به طرفداران اولیه مثل من خدمت می کند. به عنوان یک هنرمند، تیلور می‌تواند با فروش SWIFT دلاری، کار خود را تامین مالی کند. او ممکن است نیازی به فروش ملک به اربابانش نداشته باشد، و ممکن است مجبور نشده باشد که آلبوم هایش را بازنویسی کند تا دوباره کنترل هنرش را به دست آورد. طرفداران تیلور، به نوبه خود، برای یک دهه حمایت پاداش خواهند گرفت: همه ما انجیلی هنرمندان مورد علاقه خود هستیم، و با این حال، اندکی از ارزشی را که به خلق آن کمک می کنیم، به دست می آوریم. توکن های اجتماعی به طور منحصر به فردی عناصر حمایت (حمایت از هنرمند)، هواداری (ارتباط نزدیک تر با هنرمند) و سرمایه گذاری (اثر مالی قدردانی از دارایی دیجیتال) را ترکیب می کنند.

ما می‌توانیم این مثال را به هر هنرمندی تعمیم دهیم: اگر بیلی آیل را در SoundCloud در سال 2016 یا لیل ناس ایکس را قبل از ویروسی شدن Old Town Road پیدا کنید چه می‌شود؟ چه می شد اگر بیتلز را قبل از اجرا دوست داشتید نمایش اد سالیوان?

این یک دید دور نیست. هنرمندان مبتکر در حال حاضر در حال برداشتن گام هایی برای ایجاد اقتصاد دیجیتال خود هستند. برنده گرمی RAC پاییز گذشته $ RAC را با این هشدار راه اندازی کرد که طرفداران نمی توانند $ RAC بخرند – آنها فقط می توانند بدست آوردن از طریق هواداران آنها RAC $ RAC را به صورت گذشته بین طرفداران بر اساس پشتیبانی آنها توزیع کرد: اینکه آیا آنها مشترک Patreon بودند، آیا در گذشته کالاهایی خریداری کرده بودند و غیره. پس از آن، طرفداران می توانند RAC دلاری را که برای دسترسی انحصاری به هنرمند برنده شده بودند، بازخرید کنند. می‌توانید تصور کنید که این مفهوم با گذشت زمان گسترده‌تر می‌شود: چه می‌شود اگر بهترین صندلی‌ها در کنسرت تیلور سوئیفت به طرفداری که بیشترین پول را دارد تعلق نمی‌گیرد، بلکه به طرفداری می‌رسد که با جمع‌آوری استریم‌ها در Spotify، بیشترین SWIFT دلاری را به دست آورده است. ?

تیo واضح باشد تامین مالی همه چیز یک منفعت فوری نیست. این پدیده جنبه تاریکی دارد. اگر همه سرمایه گذار شوند، عکس آن نیز صادق است: همه چیز – و هر کس– تبدیل به یک سرمایه گذاری بالقوه می شود. به عنوان بخشی از $ ALEX، الکس ماسمی جزء کنترل زندگی من را طراحی کرد. دارندگان توکن می توانند در مورد تصمیمات زندگی او رای دهند – آیا او باید هر روز سه مایل بدود، از خوردن گوشت قرمز خودداری کند، ساعت 6 صبح از خواب بیدار شود. (راستش را بخواهید، مسمج اعتراف می کند که این فقط یک “آزمایش سرگرم کننده” بوده است.)

ما باید به دو سوال کلیدی پاسخ دهیم. اولاً، عامل انسانی در چه مرحله ای جای خود را به تعهد مالی می دهد؟ و دوم اینکه در چه نقطه ای اتصال تبدیل به تراکنش می شود؟ مرز باریکی بین سرمایه گذاری و سفته بازی و بین سفته بازی و قمار وجود دارد. وقتی شخصی از ALEX $ یا $ SWIFT ضرر می کند چه اتفاقی می افتد؟ تأمین مالی زندگی و فرهنگ می‌تواند ارزش اقتصادی را به طور مساوی و عادلانه‌تر توزیع کند، اما سیستم باید با نرده‌هایی طراحی شود تا اطمینان حاصل شود که انسانیت خود را قربانی نمی‌کنیم.

اینها چالش هستند، اما همه نوآوری ها چالش هایی را به همراه دارند. این چالش ها نباید مانع از فرصت ها شوند. سرمایه گذاری محدود به بازار سهام بود، چیزی مرموز و غیرقابل دسترس برای بسیاری از آمریکایی ها. اکنون تقریباً همه چیز قابل سرمایه گذاری است. Masterworks به شما این امکان را می دهد که با داشتن سهامی در بنکسی در هنرهای زیبا سرمایه گذاری کنید. رویال به شما امکان می دهد سهمی از یک آهنگ بخرید و حق امتیاز کسب کنید – می توانید آهنگی از “Bohemian Rhapsody” یا “Hey Jude” بعدی داشته باشید. Otis خود را “بازار فرهنگ” می نامد و به شما امکان می دهد روی کارت های بسکتبال لبرون جیمز و کفش های ورزشی Air Jordan سرمایه گذاری کنید.

این دوره جدید نقدینگی فرهنگی در حال تغییر جهت دسترسی به سرمایه است. دهه گذشته در مورد انتقال سرمایه اجتماعی بوده است: لایک، اشتراک گذاری و ریتوییت. سرمایه اجتماعی ما موتورهای سود فیس بوک، گوگل و توییتر را به حرکت درآورد. ما اکنون به عصر اقتصادی شبکه ای می رویم که همه در آن سرمایه گذار هستند. این بدان معنا نیست که نباید مقرراتی وجود داشته باشد، شرکت ها و موسسات نباید به دقت بررسی کنند که چه اقدامات احتیاطی را معرفی کنند. این بدان معنا نیست که یک بازار سهام انسانی وجود خواهد داشت که در آن ما دوستان خود را خرید و فروش می کنیم. اما این دوره اقتصادی به این معنی است که هر کسی می تواند سرمایه گذاری کند – در هنرهای زیبا، در آهنگ های نمادین، در شخصیت های عمومی که به آنها اعتقاد دارند. این دوره بدان معناست که این چند نفر نیستند که فرهنگ را دیکته می کنند، بلکه بسیاری هستند. فرهنگ عامه سرانجام به نام خود خواهد ماند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet