آشنایی با لیفت ابرو

لیفت ابرو یا لیفت پیشانی عملی است که برای اصلاح عوارض مربوط به سن که بر ابروها و پلک بالا اثر می‌گذارد انجام می‌شود. روش های زیادی برای لیفت ابرو و لیفت پیشانی وجود دارد. انتخاب روش مناسب نه تنها به میزان افتادگی ابرو و پر بودن پلک بالا بستگی دارد، بلکه به خط مو و سفت شدن پوست شما نیز بستگی دارد. روش‌های لیفت ابرو از نظر طول و محل برش و گاهی استفاده از آندوسکوپ باهمدیگه تفاوت دارند. ابروهایی که ظاهر جوانی دارند در حاشیه فوق مداری یا کمی بالاتر از آن قرار دارند. زنان و مردان دیدگاه‌های زیبایی‌شناسی مختلفی با توجه به موقعیت و شکل ابرو دارند. ابروهای مردان در مقایسه با زنان شکل مستقیم‌تری دارد، جایی که اغلب ابروهای قوس‌دار ترجیح داده می‌شود. اما مهمتر از استاندارد دستورالعمل‌های زیبایی، حفظ شکل آشنای ابروهای بیمار است، یا اینکه در صورت تمایل  خود بیمار کمی تغییر کند. اکثر بیماران به دنبال تغییر نوع شکل ابرو نیستند، همانطور که مردان به دنبال زنانه شدن ناحیه پلک خود نیستند. ناحیه پلک شامل ابروها برای درک احساسی دیگران بسیار مهم است. رسانه‌ها متوجه این موضوع شدند و اپرا در مجله O-Magazine خود در مورد “زبان مخفی ابرو” گزارش داد.

گاهی اوقات با روش‌های غیر‌جراحی می‌توان تغییرات ظریفی در شکل و موقعیت ابرو به دست آورد. تعدیل کننده‌های عصبی مانند بوتولینومتوکسین (بوتاکس) طیف درمانی را افزایش داده است. با این حال، اثر آنها گذرا است و به تدریج از بین می‌رود.

آیا من واجد شرایط برای لیفت ابرو می‌باشم؟

بیمارانی که ممکن است از لیفت ابرو استفاده کنند اغلب نگران هستند، نگرانی‌هایی از جمله

• ابروهای کم‌ارتفاع، مانع از چین و چروک پلک بالا خسته، ناراحت یا کدر به‌نظر می‌رسد

• خطوط افقی عمیق در کل پیشانی و بین ابروها

• تغییرات شکل ابرو که تحت تاثیر سن فرد می‌باشند

لیفت ابرو – آیا درمان‌های مختلفی وجود دارد؟

به طور کلی، روش‌های تهاجمی لیفت ابرو کمتر وجود دارد که می‌توان آنها را با بی‌حسی موضعی انجام داد، و برخی دیگر که پیچیده‌تر هستند و نیاز به بیهوشی عمومی و آندوسکوپ دارند. هنگام تصمیم‌گیری در مورد لیفت ابرو باید به نکات مهمی توجه کرد. اول، اینکه آیا شما واجد شرایط لیفت ابرو هستید باید توسط جراح بررسی شود. دوم بسته به خط مو، سن آینده و تغییرات خط موی شما که با هورمون‌ها در ارتباط است و خطوط برش باید تعیین شود. برخی از بیماران برای قرار دادن نامحسوس برش‌های ابرو خود کاملا واجد شرایط خواهند بود و برخی دیگر اینطور نیستند. در برخی بیماران برش‌های لیفت ابرو را می‌توان به گونه‌ای قرار داد که لیفت ابرو خط موهای عقب‌ رفته را نیز کاهش دهد. لیفت ابرو اغلب با سایر عمل‌های زیبایی صورت مانند بلفاروپلاستیِ‌بالایی یا لیفت صورت ترکیب می‌شود. از آنجا که شکل و موقعیت ابروها از نظر سن و احساسات مهم است، دکتر‌ها می‌دانند که این یک مبحث مهم برای صحبت کردن در طی مشاوره شما می‌باشد.

الو جراح یکی از مراکز معتر در زمینه انجام لیفت ابرو و لیفت شقیقه است که از روش جراحی باز برای انجام لیفت استفاده می کند.

هنگام تحت یک روش لیفت بار قرار گرفتن چه انتظاراتی باید داشت؟

به گفته تکنیکال نیوز بدیهی است موفقیت‌آمیز بودن عمل لیفت ابروی شما به برنامه‌ریزی دقیق، انتظارات واقع‌بینانه، حس زیبایی‌شناسی، عملکرد و مهارت جراح شما بستگی دارد. بیماران اغلب نگران به‌جا ماندن رد زخم‌ها هستند. در تکنیک جراحی دقیق با ایجاد زخم در بخشی از پوست که در معرض تابش نور طبیعی قرار دارد، یا در نواحی تغییر رنگدانه، و چین‌های طبیعی باعث می‌شود زخم‌های اشخاص مستعد عمل با بهبودی مناسب همراه باشد. برخی از روش‌های لیفت ابرو را می‌توان با خیال راحت به صورت سرپایی انجام داد، در حالی که سایر لیفت ابروها پیچیده‌تر هستند، یا در ترکیب با لیفت صورت انجام می‌شوند و نیاز به یک شب اقامت در بیمارستان دارند. بر اساس سلامت عمومی شما، طول و نوع عمل و راحتی شخصی شما، مدت اقامت شبانه در بیمارستان ممکن است متفاوت باشد. بعد از عمل لیفت ابرو، مقداری تورم و کبودی خواهید داشت که به تدریج طی روزها الی هفته‌های اول فروکش می‌کند. میزان کبودی و تورم می‌تواند در هر بیمار متفاوت باشد.

دکتر اکبر بیات، دکتر اکبری، دکتر میر، دکتر نداف کرمانی، دکتر نجف بیگی، دکتر مرادیان

کلمات کلیدی: لیفت شقیقه، لیفت ابرو، عمل لیفت شقیقه، جراحی لیفت شقیقه، بالا کشیدن دم ابرو، لیفت چشم گربه ای، لیفت گوشه چشم، دکتر خوب برای لیفت شقیقه، عوارض لیفت شقیقه، هزینه لیفت شقیقه، قیمت لیفت شقیقه، بهترین دکتر لیفت شقیقه