فرایند طراحی داخلی در یک شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی چگونه است ؟

 

 

معرفی طراحی داخلی فضا و سبک های گوناگون آن در شرکت مهران طاهری

در ابتدا و اول از همه مسئله خود طراحی مطرح می شود و سپس چیزی که اهمیت پیدا می کند توانایی توضیح و فهمیدن ماهیت مسئله طراحی داخلی است چرا که به یافتن راه حل اساسی مسئله کمک بسیاری می کند. این توضیح در واقع مشخص کننده این می شود که چگونه راه حل طراحی داخلی انجام می پذیرد و چه هدف هایی هستند که با این راه حل و طراحی قابل دست یابی هستند.

در فرایند شرکت طراحی داخلی چند کار وجود دارد که به کمک آن ها ایده ها و راه حل هایی که امکان پذیر است را می توان پیاده سازی کرد.
•    جدا کردن مشکلات بزرگ و با اهمیتی و با ارزش و پیدا کردن راه حل هایی که دور از دسترس نمی باشد.
•    تحقیق بر روی پروژه های دیگر که مشکلاتی این چنینی داشته اند و شبیه سازی کردن راه حل های آنان.
•    تکه تکه کردن مشکلات و سپس جمع کردن راه حل های کوچک و در نهایت پیدا کردن یک راه حل کلی با استفاده از واقعیت ها.

در طراحی و دکوراسیون داخلی باید تمام نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار گیرد تا آنجایی که حلقه گم شده بین راه حل و مسئله پیدا شود. ممکن است در مسئله راه حل های مختلفی وجود داشته باشد که باید هر کدام از آن ها را در چرخه آزمایش قرار داد تا میزان صحت و درستی آن ها مشخص شود.

طرح خوب و بد

از ویژگی هایی که فرانید طراحی داخلی دارد این می باشد که به هیچ وجه به سادگی به یک پاسخ قطعانه و روشن نمی رسد یا به گونه ای دیگر اینکه جواب های بیشماری برای مسئله به وجود می آید اما واقعا یک طرح چگونه می تواند به یک طراحی خوب تبدیل شود؟ جواب این سوال بدین صورت می باشد که از نظر مردمی که در این زمینه تجربه دارند و یا تیم داوری شرکت طراحی داخلی، به دلایل متنوعی می تواند خوب به نظر برسد که این دلایل عبارتند از :

•    به دلیل کارایی بالا می تواند طرح خوب باشد.
•    به دلیل مسائل اقتصادی و کار آمدی و دوام آن می تواند طرح خوب باشد.
•    به دلیل اینکه کار یاد آورنده ی خاطره ای خوش است و یا تداعی کننده یک مکان دیگر می باشد می تواند طرح خوب باشد.

گاهی نیز پیش می آید که خودمان می توانیم داوری کنیم و نیازی به تیم داوری نخواهد بود و این در زمانی پیش می آید که از نتیجه کار کاملا راضی بوده و متوجه می شویم که کار در دیگران تاثیر گذاشته است و یا به نوعی شخصیت ما را بالاتر برده است.

برداشت های مختلف از شرکت طراحی داخلی  :

با مطالعه مبحث طرح خوب و بد متوجه شدید که با به وجود آمدن یک طرح ممکن است برداشت های متفاوتی از آن شرکت طراحی داخلی شود. بعضی از طرح ها به گونه ای می باشد که اکثر مردم می توانند معنی آن را درک کنند و فهمیدن آن چه که آن طرح قصد دارد به مخاطب برساند دشوار نمی باشد اما در مقابل طرح هایی نیز وجود دارد که معنا و مفهوم آن ها را فقط عده خاصی از مردم متوجه می شوند و اکثریت جامعه از درک ساده و روان آن عاجزند. بعضی از طرح ها نیز در تنها عده ای از مردم به طور کل آن ها را قبول می کنند.

یک شرکت طراحی داخلی موفق باید به گونه ای باشد که بتواند نظر اکثر مردم را به خود جلب کند و منجر به گروه بندی زیادی بین مردم نشود، طرح خوب بر روی مردم تاثیر مثبت می گذارد و معنی و مفهوم آن را به طور واضح و کامل بیان می کند در غیر این صورت اگر طرح به کسی پاسخ ندهد و یا مورد بی اعتنایی مردم قرار گیرد به عنوان یک طرح موفق یاد نخواهد شد.

ایندکسر