عذرخواهی لیگ آیوی برای 6 ژانویه

[ad_1]

یکی از پاک‌ناپذیرترین تصاویر شورش کنگره در 6 ژانویه، جاش هاولی، سناتور میسوری بود که با مشت از استنفورد و ییل فارغ‌التحصیل شد و از گروهی آشوبگر حمایت کرد که به زودی زندگی او و زندگی یک موسسه را تهدید می‌کرد. که او به آن تعلق داشت. تقریباً به محض تشویق شورشیان، خود را در یک اتاق امن دید که توسط آنها محافظت می شود.

در این برهه از بحران بزرگ، هاولی یکی از عمیق ترین اسرار بحران کنونی آمریکا بود: چرا برخی از بهترین مردان و زنان تحصیل کرده در کشور، بیشترین سرمایه گذاری روی قدرت آن، شادترین ها، تخریب مؤسسات خود را تماشا کرده اند. به عنوان نوجوانان لوس که در آخر هفته وارد خانه والدین خود می شوند.

آبراهام لینکلن در خطاب خود به لیسیوم پرسید: «پس در چه نقطه ای می توان انتظار داشت که خطر نزدیک شود؟ «جواب می‌دهم، اگر روزی به ما برسد، باید در میان ما پدید آید. نمی تواند از خارج بیاید اگر نابودی سرنوشت ماست، باید نویسنده و فارغ التحصیل آن باشیم. به عنوان ملتی از مردم آزاد، ما باید همیشه زنده بمانیم یا در اثر خودکشی بمیریم. “آمریکا به تحقق این پیش بینی فاجعه بار نزدیک می شود. اما لینکلن هرگز نمی توانست پیش بینی کند که نابودی آمریکا از ممتازترین مردم آن سرچشمه خواهد گرفت. خودکشی نخبگان خواهد بود.

پوپولیسم آمریکایی همیشه یک اصطلاح نادرست بوده است. از یک سو، دونالد ترامپ هرگز رای مردم را به دست نیاورده است. از سوی دیگر، پوپولیست‌ها از نظر اقتصادی چپ‌گرا هستند و سیاست‌های دولت ترامپ هیچ کاری برای مهار منافع شرکت‌ها یا انحصارات فناوری انجام نداده است. حلقه درونی او به اندازه مخالفانش بخشی از نخبگان آمریکایی بود – استفان منوچین (ییل 85)، بن کارسون (ییل 73)، ویلبر راس (ییل 59)، استفن شوارتزمن (ییل 69)، جرد کوشنر (ییل 69). هاروارد 03)، استیو بنن (هاروارد 85)، مایک پمپئو (قانون هاروارد 94) و البته خود ترامپ (دانشگاه پنسیلوانیا، 68). تعداد فارغ التحصیلان هاروارد در کابینه اول ترامپ بیشتر از اوباما بود. از 6 ژانویه، بسیاری از قوی ترین حامیان تئوری انتخابات دزدیده شده از Ivy League فارغ التحصیل شده اند. تد کروز (پرینستون 92) یکی از اولین کسانی بود که گواهینامه انتخابات را به چالش کشید و کیلی مکنانی (قانون هاروارد 16) به عنوان دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور به طور فعال اتهامات تقلب را منتشر کرد. الیز استفانیک که در سال 2006 از هاروارد فارغ‌التحصیل شد و جوان‌ترین زنی است که به کنگره راه یافته است، دونالد ترامپ را قوی‌ترین حامی هر رئیس‌جمهوری در مورد حمایت از قانون اساسی توصیف کرد.

قابل توجه ترین توانایی ترامپ به عنوان یک رهبر، توانایی او در متقاعد کردن نخبگان، افرادی که غرور او می خواهد استخدام کند، بوده و هست، تا شهرت و حرفه آنها را در خدمتش از بین ببرد. کمتر از 11 نفر از حامیان ترامپ که کمپین های ریاست جمهوری یا دولت او را رهبری می کردند متهم شده اند، اما او هرگز افراد با تحصیلات عالی و موفقی برای کار برای او کم نداشته است. اصرار مرگ وارد سیاست آمریکا شده است.

نماد این دوره ترامپ نیست، بلکه مایک نیرمن، نماینده ایالت اورگان (به طور واضح، عضو آیوی لیگ نیست)، که پس از انتشار ویدئویی که می‌گوید آنها را آزاد خواهد کرد، درب پشتی مجلس قانونگذاری اورگان را به روی شورشیان باز کرد. آن را «گذرگاه تالار عملیات» می نامند. بخش دیوانه کننده حتی این نیست که Nirman خرابکاری مؤسسه خود را ترویج می کند. بخش احمقانه این است که پس از اینکه Nirman در را در پشت مجلس باز کرد، او در اطراف ورودی قدم زد تا منتظر خشونتی باشد که او تبلیغ می کرد. در این مزخرفات، Nirman نماینده نسلی است – نسلی که خشم را تغذیه می کند که در نهایت او را فرا خواهد گرفت.

جاش هاولی و مایک نیرمانز از این جهان تضاد ذاتی را در خود جای داده اند. آنها سعی می کنند نماینده دولت برای وطن پرستان ضد دولتی باشند. آنها سعی می کنند نخبگان ضد نخبگان باشند. در سال 2020، جو بایدن 60 درصد رای دهندگان آموزش عالی را به دست آورد. حوزه های انتخابیه بایدن مسئول 70 درصد تولید ناخالص داخلی بودند. شهروندان آمریکایی با تحصیلات کمتر و بهره وری کمتر، میهن پرستی ضد دولتی را، چه در میان افراد مسلح و چه در رای دهندگان، هدایت می کنند، اما آنها عمدتاً، علیرغم خودشان، نمایندگان خود را از صفوف اتحادیه آیوی و سایر نهادهای نخبه مشابه در کل کشور انتخاب می کنند. حتی در خشم خود علیه نخبگان، ضد نخبگان به ساختار عمیق قدرت آمریکا باز می گردند.

علیرغم تقسیم بیش از حد که ایالات متحده را هیجان زده می کند، تسلط آیوی لیگ فراتر از وابستگی سیاسی است. و بسیاری از مشهورترین افرادی که برای زنده نگه داشتن مؤسسات آمریکایی تلاش می کنند نیز از آیوی لیگ آمده اند. اما آنچه من تا کنون شرح داده ام – نخبگان جمهوری خواه، که با خشونتی خشمگین به سمت نهادهایی که قدرت خود را از آنها می گیرند- روی می آورند – جدید است. شکست نخبگانی که همیشه بر کشور حکومت کرده اند – چپ، میانه و راست – اینطور نیست. بزرگترین مطالعه درباره شکست تخصص آمریکایی هنوز توسط دیوید هالبرستام انجام می شود بهترین و درخشان ترین; قبل از تولد من نوشته شده بود، اما روندی که او با جزئیات زیاد توصیف می کند، کم و بیش دو بار در زندگی من به طور کامل بازتولید شده است. افراد مورد تایید سازمانی، بهترین مردان و زنان، با بهترین نیت ها و کامل ترین آموزش و دسترسی به بهترین اطلاعات موجود، سیاست های پیچیده ای را ایجاد می کنند که ابتدایی ترین حقایق جهان را به درستی درک نمی کنند، که منجر به رنج های بزرگ برای مردم عادی می شود. این روش اتحادیه پیچک است – به قول هالبرستام “سیاستمداران درخشان مخالف عقل سلیم”.

یک بار، پس از اینکه لیندون بی. جانسون لیست کارشناسانی را که به او در جنگ ویتنام کمک کردند را حذف کرد، دوستش سام ریبرن پاسخ داد: “خب، لیندون، ممکن است حق با شما باشد و آنها ممکن است به اندازه ای که شما می گویید باهوش باشند. اما من احساس می کردم. اگر فقط یکی از آنها یک بار برای کلانتر کاندیدا می شد، با آنها خیلی بهتر بود.» جنگ در افغانستان و عراق یک سیاست اجماع بین نخبگان جمهوری خواه و دموکراتیک در خدمات ملکی، طبقه سیاسی و رسانه ها بود. تکرار یک سوال مهم را مطرح می کند: با توجه به اینکه آمریکا بارها توسط اعضای همان طبقه متخصص گمراه شده است، چرا همچنان به آنها تکیه می کند؟

پاسخ در ماهیت خاص نخبه گرایی Ivy League نهفته است، که اشرافی از شبکه ها است. فارغ التحصیلان لیگ آیوی 0.4 درصد از کل کشور را تشکیل می دهند. آنها به طور قابل توجهی در مجموعه های Fortune 500 C-suites، مجلس نمایندگان، سنا، دانشگاه ها و رسانه ها بیش از حد حضور دارند. بایدن/ هریس اولین بلیط ریاست جمهوری در 44 سال بدون فارغ التحصیل لیگ آیوی بود. برای یک دهه، دادگاه عالی ایالات متحده شامل هیچ چیز جز فارغ التحصیلان آیوی لیگ نبود. و این موجودات استثنایی و خودپرور هستند. وصیت نامه هاروارد توسط تقریباً 34 درصد در مقایسه با 5.9 درصد از مردم عادی پذیرفته می شود. متولد شدن برای این تنها راه نیست: خرید دسترسی ساده ترین است. (چارلز کوشنر به مدت 10 سال 250000 دلار در سال به هاروارد می داد تا از پذیرش پسر بی فایده خود اطمینان حاصل کند.)

هر کسی که حضور دارد، قبل از اینکه فرصت انجام کاری را داشته باشد، در معماری قدرت تثبیت شده است، و این مهم است: شبکه قدرت می دهد. اشراف شبکه فرصت ها و امنیت را هم از نظر مادی و هم از نظر معنوی فراهم می کند. شبکه حفظ و محافظت می کند. هیچ یک از سیاستمداران، روزنامه نگاران یا روشنفکرانی که 70 سال گذشته جنگ های شکست خورده را آغاز کردند، با هیچ پیامد مهمی برای شکست خود مواجه نشده اند. دقیقا برعکس کسانی که با این جنگ‌ها مخالفت کردند، نشان دادند که بخشی از شبکه نیستند و بنابراین حتی پس از اثبات حق با آنها کنار گذاشته شدند، در حالی که کسانی که شکست خوردند نشان دادند که به طور قابل اعتماد بخشی از شبکه هستند و بنابراین در داخل باقی مانده‌اند. این شبکه با سفت شدن به تهدیدات خارجی پاسخ می دهد. تا زمانی که تعلق داشته باشی، خوب خواهی بود.

آنچه که Ivy League در اوج خود تولید می کند، چه در سمت چپ و چه در سمت راست، اعتماد بی دلیل است. مؤسسات آن کارخانه استکبار است. در مرکز فروپاشی کنونی نظم سیاسی آمریکا یک بی اعتمادی بسیار اساسی و بسیار گسترده به انواع نهادها وجود دارد و این بی اعتمادی مبتنی بر بی اعتمادی مردم عادی آمریکا نسبت به مستکبرانی است که این نهادها را اداره می کنند. آیا می توانید آنها را سرزنش کنید؟ همان کسانی که به آمریکایی ها می گفتند صدام حسین سلاح کشتار جمعی دارد، حالا به آنها می گویند واکسینه شوند. بی اعتمادی اجتناب ناپذیر است.

برای جمهوری خواهان، قدرت شبکه، حداقل تا حدی، روانشناسی انحرافی نخبگان خودکشی را توضیح می دهد. شبکه به آنها معنا می بخشد و بیرون انداختن از این شبکه به معنای رنج بردن از بی معنا بودن است، بنابراین آنچه لازم است را انجام می دهند، تبدیل به آن چیزی می شوند که باید بشوند تا در زنجیر قدرت بمانند. رفتار آنها در خارج متناقض به نظر می رسد – سناتور جاش هاولی مشت خود را برای حمایت از ویرانی سنا بالا می گیرد – اما در باطن منطق بی عیب و نقص است: واضح ترین راهی که او می تواند در سنا بماند تشویق به تخریب سنا است.

که در زوال و سقوط امپراتوری رومادوارد گیبون نتوانست در مورد علت نهایی نابودی امپراتوری تصمیم بگیرد. آیا این نتیجه شکست های فردی است، مانند شکست های لوسیوس کورنلیوس سولا و کالیگولا؟ یا آیا روندهای خارج از کنترل کسی، مانند ظهور مسیحیت و محدودیت های جغرافیایی گسترش، مقصر هستند؟ در مورد ایالات متحده، روندهای عمیق تر واضح است – بیش از حد حزبی، که کشور را در سطح فدرال غیرقابل مدیریت می کند، سطوح بالای نابرابری عمودی و افقی، تخریب محیط زیست. اما حقیقت این است که هیچ کشوری نمی تواند زنده بماند، زمانی که رهبران نهادهای آن فعالانه برای نابودی این نهادها تلاش می کنند. مایک پمپئو ابتدا در کلاس خود از وست پوینت فارغ التحصیل شد و سردبیر آن بود بررسی حقوق هاروارد. وقتی مردی با این امتیازات بر تخلیه وزارت امور خارجه نظارت می‌کند، به رئیس‌جمهور اجازه می‌دهد تا بازرسانی را که بازرسی او را راضی نمی‌کنند، اخراج کند، از موقعیت خود برای پرورش کمک‌های مالی برای حزبش استفاده کند و به طور مداوم هنجارها را زیر پا بگذارد و سنت‌هایی را که ارتقا داده‌اند از بین ببرد. در قدرت، چه امیدی برای کشورش می توان داشت؟ اگر او نتواند به نظام ایمان داشته باشد، چه کسی می تواند؟

واکنش به شورش‌های 6 ژانویه نشانه قطعی‌تری از فروپاشی سیاسی است تا خود شورش‌ها. تقریبا نیمی از مردان و زنانی که جانشان به خطر افتاده بود از شرکت در کمیسیون تحقیق درباره خشونت علیه خود خودداری کردند. محو و کم اهمیت جلوه دادن این رویداد به موضع استاندارد جمهوری خواهان در آن زمان تبدیل شده است – که توسط آیوی لیگز و سایرین با ظرفیت برابر برای فراموشی انگیزه حمایت می شد. به نظر می رسد نه پیچیده ترین آموزش و نه عقل سلیم تفاوت چندانی ایجاد نمی کند. آنها نمی توانند خود را مجبور به دفاع از دولت کنند، حتی زمانی که امنیت فیزیکی آنها در خطر است.

لنین گفت که “سرمایه داران طنابی را که ما آنها را با آن آویزان خواهیم کرد به ما خواهند فروخت.” درست متوجه نشد. دشمنان ایالات متحده تقریباً به اندازه تحصیلکرده ترین و شناخته شده ترین شهروندان خود، ظرفیت کمتری برای آسیب رساندن به منافع خود دارند. هیچ کس نباید به آمریکایی ها طناب بفروشد. خودشان می بافند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü