ظهور دژا زوم: ملاقات با دوستان مجازی IRL شما


اگر سال 2020 سال انزوا بود، 2021 سال گردهمایی بود. در آغوش گرفتن و به اشتراک گذاشتن وعده های غذایی با عزیزانی که چند ماه است ندیده اید عالی است. اما اگر قبلاً او را فقط از طریق جلسات مجازی و چت های تصویری می شناختید، دیدن شخصی در بدن می تواند احساس عجیبی در شما ایجاد کند. ملاقات با دوستان زوم در زندگی واقعی نشان می‌دهد که چقدر دلتنگ می‌شوید وقتی کارت گرافیک رایانه‌تان به کسی نشان می‌دهد: قد او، اینکه آیا تماس چشمی خود را حفظ می‌کند یا اجتناب می‌کند، چگونه به نظر می‌رسد در خارج از آشپزخانه خود به نظر می‌رسد. ارتعاشات باورنکردنی فراوان است. دیدن دوستان مجازی ما شخصاً منجر به چیزی شبیه به دژاوو می شود که ناشی از یک بیماری همه گیر است. اسمش را دژا زوم بگذارید.

اگر دژاوو احساس آشنایی با چیزی خارجی است و جامایس وو احساس بیگانه بودن با چیزی آشنا، دژا زوم جایی در این بین است. دیوید جونز، 35 ساله، از واشنگتن دی سی، در مورد اولین برخورد واقعی خود با دوستان زوم به من گفت: “احساس می کردم که به جای ملاقات با مردم، دوباره آنها را می بینم.” زوم دژا این می تواند آزاردهنده یا ناراحت کننده باشد و میزان آن را زیر سوال ببرد واقعا ما افرادی را می شناسیم که در قرنطینه ملاقات کردیم. اما این همچنین گواه این است که چقدر با افرادی که هرگز از نظر فیزیکی ندیده‌ایم صمیمی شده‌ایم.

جونز به لطف عشقش به تئاتر، در طول همه گیری همه گیر، دوستان جدیدی پیدا کرد. وقتی برادوی در بهار 2020 بسته شد، تصمیم گرفت با یک بازیگر تماس بگیرد شبح اپرا، موزیکال مورد علاقه او، تا ببیند آیا می تواند در برنامه تازه منتشر شده خود آموزش های صوتی مجازی ارائه دهد. او موافقت کرد و همچنین شروع به تدریس کلاس‌های گروهی کرد، جایی که جونز چندین دوست پیدا کرد، از جمله زنی که او را به زوم‌های ماهانه دعوت کرد، که او برای خواندن مجازی موزیکال‌ها و فیلم‌ها ترتیب داد. از آن زمان، او به نیویورک و فلوریدا سفر کرده است تا با همکلاسی هایش ملاقات کند و پشت میز بنویسد. در ماه اکتبر، او – همراه با همکلاسی ها – برای دیدن رفت شبح اپرا در آخر هفته بازگشایی خود برای حمایت از معلمش.

در روزهای قبل از همه گیری، جونز دوستان انگشت شماری داشت، اما گفت که در تلاش است تا دوستان جدیدی پیدا کند. او می گوید: «من خیلی به خودم اعتماد ندارم و سعی می کنم جای زیادی در دنیا اشغال نکنم. “من فکر می کنم زوم باعث شد همه چیز مانند یک زمین بازی برابر باشد. برای او راحت‌تر بود که در مکالمات ویدیویی خودش باشد، زیرا هیچ اجباری نداشت که در صورت عدم موافقت مردم، دوباره ببیند. در حین خواندن فیلمنامه ها، عشق مشترک گروه به تئاتر، به علاوه عنصر اجرایی دیدارهای مجدد زوم، حس ارتباط و آسیب پذیری را ایجاد می کند. از زمان شروع همه‌گیری، جونز با 25 نفر ملاقات کرده است که در ابتدا از طریق Zoom با آنها دوست شد. بسیاری از قد او شوکه شدند (او 6 فوت و 2 است).

همه دوستی های جونز در زوم ادامه پیدا نکرده است. زنی که بیش از یک سال با او صحبت کرده بود، پس از یک ملاقات حضوری ناخوشایند دیگر با او صحبت نکرد. امی جانسون، استاد ارتباطات در دانشگاه اوکلاهاما که دوستی های از راه دور را مطالعه می کند، می گوید: این یک اتفاق رایج است. اکثر مردم از تعارض در ارتباطات دیجیتال اجتناب می کنند زیرا به عنوان یک تعامل رو در رو عادی می شود (به جای از طریق پیام متنی یا حتی تماس تلفنی، ترجیح دادن جدایی با شخصی را در نظر بگیرید). در غیاب تضاد، افراد می توانند روابط آنلاین خود را ایده آل کنند و هرگونه اطلاعات گمشده در مورد شخص مقابل را به طور مثبت پر کنند. بنابراین، ملاقات در زندگی واقعی اگر فرد با تصور ما از او مطابقت نداشته باشد، می تواند باعث شود کمتر احساس نزدیکی کنیم. جانسون به من گفت که این شکاف در مجاورت نباید به عنوان یک پرچم قرمز تلقی شود، تا زمانی که مردم دوباره متعهد به آشنایی نزدیک یکدیگر هستند.

یکی دیگر از جنبه‌های آزاردهنده آوردن دوستی‌های زوم به دنیای واقعی، یادگیری عادات غیرکلامی دیگران است که گاهی اوقات در ویدیو به‌طور ضعیف یا اصلاً بیان نمی‌شوند. این فقدان سیگنال می تواند باعث ایجاد وقفه یا مکالمات نامتعادل در طول جلسات گروه مجازی شود و همچنین می تواند منجر به احساس اضطراب یا تعجب در هنگام ملاقات نهایی شود. جرمی بایلنسون، استاد ارتباطات استنفورد، به من گفت که برقراری ارتباط با کسی در زوم مانند دیدن او با یک چشم است. اما شخصاً، وقتی از تمام حواس خود استفاده می کنیم، می توانیم لایه های کوچک اما غنی از جزئیات را به درک خود از اینکه دیگران چه کسانی هستند و چگونه آنها را درک می کنیم اضافه کنیم. بیلنسون زمانی که برای اولین بار با یک دانش آموز دختر در آزمایشگاهش ملاقات کرد، پس از ماه ها دیدن او در زوم، احساس سردرگمی کرد. با این حال، این احساس به زودی ناپدید شد. او گفت: «فقط باید وقت بگذارید و راه جدیدی را برای بودن دوباره با کسی یاد بگیرید.

چت تصویری نمی تواند نشانه های غیرکلامی، آگاهی فضایی یا لمس فیزیکی را به طور کامل ترجمه کند. سایر اشکال حضور از راه دور نوید بیشتری می دهند. تابستان امسال، بیلنسون یک کلاس تقریباً به طور کامل در واقعیت مجازی تدریس کرد. شاگردان او هدفون به سر می‌کردند و مانند آواتار با یکدیگر تعامل داشتند. او مزایای داشتن راه های واقعی تر برای برقراری ارتباط در عمل را حتی پس از یک بیماری همه گیر، به ویژه زمانی که سفر غیر ضروری یا چالش برانگیز است، می بیند. اما او همچنان عاشق جلسات واقعی رو در رو با دانش آموزان و دوستان است.

ملاقات حتی با دوستان بسیار نزدیک پس از دوستی طولانی در زوم می تواند یک چالش باشد. Raz Bar-Ziv، محقق دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، پس از یک سال مقیاس روزانه، مکالمات تلفنی و به اشتراک گذاری صدا برای اولین بار در تابستان امسال در اسرائیل با دوست خود تال، دانشمند ساکن آلمان، ملاقات کرد. واتس اپ. این دو از طریق ScienceAbroad، شبکه ای متشکل از دانشمندان اسرائیلی که در سراسر جهان زندگی می کنند، به هم متصل شدند و در حین برنامه ریزی برای یک سمپوزیوم آنلاین با یکدیگر ملاقات کردند. وقتی فهمیدند که هر دو در تابستان در اسرائیل خواهند بود، تصمیم گرفتند با هم ملاقات کنند. بارزیو به من گفت که مدتی طول کشید تا متوجه شود تال واقعی است. این مردی بود که خیلی خوب می‌شناخت، اما وقتی مقابلش نشست، احساس غریبی کرد، انگار غریبه است. بار-زیو حتی مطمئن نبود که آنها باید در آغوش بگیرند، اما وقتی آنها این کار را کردند، “مثل اینکه قبلا بارها ملاقات کرده ایم.” ما خیلی سریع اینطور رفتار کردیم.”

من همچنین با گروهی از دوستان زوم صحبت کردم که در ابتدا با هویت مشترک خود به عنوان نویسندگان کمدی لاتین ارتباط داشتند. آنها ابتدا توسط خورخه تامسون جمع آوری شدند، که چهار نفر دیگر را که از بورسیه ها و سمینارهای مختلف می شناخت دعوت کرده بود. او امیدوار بود که فضایی برای نویسندگان کمدی لاتین ایجاد کند تا بتوانند در مورد پروژه هایی که روی آنها کار می کردند با هم ارتباط برقرار کنند و یادداشت کنند. هنگامی که این گروه در اوایل سال 2021 شروع به جلسات هفتگی کرد، در سراسر کشور در نیویورک، کالیفرنیا، ایلینویز و فلوریدا پراکنده شد. در تابستان، گروه پس از واکسینه شدن کامل، برای اولین بار در پارکی در لس آنجلس ملاقات کردند. Anneliese Decker-Hernandez، یکی از اعضای گروه گفت: “ما از فرهنگی هستیم که صمیمیت ارگانیک اما فوری است.” “شما احساس می کنید که همه شما یک خانواده دور هستید، بنابراین ما از پرش با یکدیگر بسیار راحت بودیم.”

یادگیری سبک های کمدی و داستان های زندگی یکدیگر از طریق کارگاه ها به نویسندگان کمک کرد تا اعتماد ایجاد کنند. تامسون به من گفت که هویت مشترک آنها به این معنی است که او نباید زیاد فیلمنامه‌هایش را توضیح دهد و راحت سؤالاتی مانند “آیا اسپانیایی در فیلمنامه زیاد است؟” و “در مورد چه احساسی داری؟” این نماینده جامعه ما؟ “هنری الکساندر کلی، یکی دیگر از اعضا، به من گفت که گروه کنجکاو شده بود که تعداد دوستان و ارتباطات مشترک آنها را کشف کند.” او گفت: ما سال ها به معنای واقعی کلمه در اطراف یکدیگر دویدیم. جلسات کمدی آمریکای لاتین چیزی است که در نهایت این رابطه را متحد می کند.”

شاید شگفت‌انگیزترین چیز در مورد دژا زوم این باشد که چیز جدیدی نیست. مردم قبل از همه گیری از طریق Reddit و Twitter و پیشینیان آنها MySpace و AOL به صورت آنلاین دوست شدند. حتی قبل از اینترنت، مردم با غریبه ها به عنوان دوستان نویسندگی آشنا می شدند. جوانا یاو، محقق دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می‌گوید تمرکز بر روی جدید بودن دوستی‌های آنلاین می‌تواند بی‌معنی باشد. او توضیح داد که جنبه‌های اصلی روابط معنادار هم در دوستی‌های آنلاین و هم در دوستی‌های آفلاین وجود دارد، اما آنها خود را به روش‌های مختلفی نشان می‌دهند. بیشتر مردم می خواهند احساس کنند که با دیگران مرتبط هستند، تثبیت شده اند، گویی به آنها تعلق دارند. ما از پیام های متنی، اسنپ چت و زوم متفاوت استفاده می کنیم، اما به دلایل مشابهی از آنها استفاده می کنیم. حتی با ویدیوی دانه دار و صدای تکه تکه شده، هنوز هم می توانیم امیدها، ترس ها و رازهای خود را به اشتراک بگذاریم.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر