شگفت انگیزترین شرکای شرکت های فناوری: فروشگاه های گوشه

[ad_1]

مغازه های گوشه ای ظاهر چندانی ندارند. شاید نزدیک‌ترین شما قفسه‌های گرد و غباری داشته باشد که با کیسه‌های چیپس و کلوچه پوشانده شده‌اند، و صندوقدار که کنار بطری‌های سیگار و شامپوهای کوچک می‌نشیند، فقط پول می‌گیرد. بعضی جاها این مغازه های مامان و بابا فقط غرفه یا آلاچیق کنار جاده هستند. آنها چندین دهه است که به همین روش کار می کنند: بسیاری هنوز محصولات خود را از طریق تلفن سفارش می دهند و کتاب های خود را روی کاغذ مدیریت می کنند.

این فروشگاه ها به قدری پیش پا افتاده هستند که می توان به راحتی نقش حیاتی آنها را در جوامع محلی و اقتصاد جهانی از دست داد. در دنیای در حال توسعه، جایی که فروشگاه‌های خواربار فروشی به سبک غربی رایج نیستند، بسیاری از مردم برای بیشتر مواد غذایی و سایر محصولات اولیه خانگی خود به آنها اعتماد می‌کنند. در هند اینها کردانی بیش از 70 درصد از کل خریدهای مصرف کننده را تشکیل می دهد. در اندونزی، تقریبا 80 درصد خواربارفروشی ها با اقلام سنتی خریداری می شود warungs. به طور کلی، بازار جهانی گوشه فروشگاه حداقل 900 میلیارد دلار ارزش دارد.

بنابراین جای تعجب نیست که وقتی صنعت فناوری به این فروشگاه ها نگاه می کند، علائم دلار را می بیند. در چند سال گذشته، ده‌ها استارت‌آپ با بیش از یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری به وجود آمده‌اند تا فروشگاه‌های مادر و کودک را به خرده‌فروشی‌های دیجیتال و مراکز مینی فناوری تبدیل کنند. در مصر، معامله گران اکنون می توانند با کمک یک برنامه قفسه های خود را پر کنند. در نیجریه، مغازه ها اکنون به عنوان شبه بانک عمل می کنند. و در چین، مصرف کنندگان اکنون می توانند سفارشات خواربار فروشی آنلاین را از فروشگاه های گوشه ای دریافت کنند. شرکت های بزرگ و حتی جف بزوس دیوانه هستند – موسس آمازون اخیراً در Ula، یک استارت آپ اندونزیایی که بیش از 70000 خرده فروش را در پلت فرم سفارش موجودی خود ثبت کرده است، سرمایه گذاری کرده است.

میلیون‌ها فروشگاه مادر و پاپ در حال حاضر از نوعی فناوری این استارت‌آپ‌ها استفاده می‌کنند، اما تحول دیجیتالی صنعت فروشگاه‌های گوشه‌ای تازه آغاز شده است. اگر خوب پیش برود – هنوز بزرگ است اگر– فروشگاه های مستقل در جنوب جهانی ممکن است بتوانند آینده ای متفاوت از غرب برای خود رقم بزنند: به جای اینکه توسط شرکت های فناوری نابود شوند، اگر بتوانند همزیستی با آنها را بیاموزند چه؟

اولین استارت‌آپ‌هایی که برای فعالیت در فروشگاه‌های گوشه‌ای طراحی شده‌اند، چند سال پیش ظاهر شدند، اما این بازار، مانند بسیاری دیگر، با شیوع همه‌گیری واقعاً پررونق است. محاصره مردم در سراسر جهان را مجبور کرده است که خرید خواربار و کالاهای بسته بندی شده را به صورت آنلاین آغاز کنند – اقلامی که در مغازه های محلی در گوشه و کنار دریافت می کردند. شرکت‌های فناوری با ارائه برنامه‌هایی که به آنها امکان می‌دهد سفارش‌های تجارت الکترونیکی را بپذیرند، موجودی خود را با محصولات ارزان‌تر پر کنند و از طریق خدماتی مانند تحویل بسته، درآمد بیشتری کسب کنند، از این فرصت استفاده کرده‌اند.

در حالی که سرمایه‌گذاری‌های فناوری در فروشگاه‌های گوشه‌ای در همه جا اتفاق می‌افتد، بیشتر پول به جنوب و جنوب شرق آسیا سرازیر شده است، جایی که این فروشگاه‌ها به ویژه غالب هستند. «این منطقه ده ها میلیون نفر دارد [small and medium-size enterprises] ابهیک آناند، مدیر عامل Sequoia Capital India، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که در پنج استارت آپ از جمله ShopUp سرمایه گذاری کرده است، گفت: Abhiyk Anand، مدیر عامل Sequoia Capital India. در ماه سپتامبر، ShopUp اعلام کرد که 75 میلیون دلار جمع آوری کرده است، که بزرگترین دور سرمایه است هر شروع در بنگلادش همیشه

شرکت‌های فناوری دقیقاً به دلیل تعداد دفعات بازدید از مغازه‌های گوشه‌ای بسیار علاقه مند هستند. به جای تلاش برای تکرار زیرساخت ها و دانش جامعه که این فروشگاه ها دارند، چرا آنها را پس نمی گیریم؟ نزدیکی آن‌ها به خانه‌های مردم، آنها را در موقعیت مناسبی قرار می‌دهد تا به چالش‌های لجستیکی که شرکت‌های فناوری با آن‌ها مواجه هستند، کمک کنند، مانند فهمیدن چگونگی رساندن سریع بسته‌ها از انبار به درب منزل مشتری. و با رایج‌تر شدن تلفن‌های هوشمند و اتصال 4G، حتی در کشورهای در حال توسعه، استارت‌آپ‌ها بر این ایده تکیه می‌کنند که این فروشگاه‌های قدیمی می‌توانند برنامه‌های کاربردی جدید و سایر سیستم‌های دیجیتال را بپذیرند.

برخی از این مشارکت ها کمی شبیه به Uber و DoorDash هستند: مغازه داران کارمند کنسرت هایی می شوند که وظایف پولی را انجام می دهند. در چین، شرکت‌های مواد غذایی صدها میلیون دلار برای یک مدل کسب‌وکار به نام خرید جامعه هزینه کرده‌اند که به عنوان ترکیبی بین Costco و Nextdoor عمل می‌کند. همسایه‌ها می‌توانند در برنامه پیام‌رسانی WeChat سفارشات عمده‌ای را برای خواربارفروشی‌ها ثبت کنند، که سپس به صاحب فروشگاه در گوشه‌ای تحویل داده می‌شود. در ازای کاهش فروش – مثلاً چند صد دلار در ماه – فروشگاه مسئولیت توزیع مواد غذایی را بر عهده دارد و اولین نقطه تماس برای هرگونه اشتباه یا مشکل است. در همین حال، در نیجریه، جایی که تنها حدود 8000 شعبه بانک برای بیش از 200 میلیون نفر وجود دارد، برخی از فروشگاه ها با دو برابر شدن به عنوان مراکز مالی، ترافیک را افزایش داده و درآمد بیشتری کسب می کنند. این راه‌اندازی که بانکداری عامل نامیده می‌شود، در طول همه‌گیری شیوع پیدا کرد و به مصرف‌کنندگان این امکان را داد که با استفاده از دستگاهی شبیه به کارت‌خوان، برداشت‌های خود را انجام دهند یا به فروشگاه‌های محلی انتقال وجه ارسال کنند.

برخی از بزرگترین شرکت های جهان نیز می خواهند. آمازون با هزاران فروشگاه گوشه ای در هند همکاری کرده است تا شبکه ای از مراکز پیاده سازی کوچک بسازد. بیش از 20000 فروشگاه کوچک برای برنامه I Have Space ثبت‌نام کرده‌اند که با تحویل در نزدیکی آمازون یا سهولت جمع‌آوری سنگینی می‌کند. در آمریکای جنوبی، کوکاکولا یک پلتفرم مشابه Uber Eats به نام Wabi راه‌اندازی کرده است که به فروشگاه‌ها اجازه می‌دهد تا سفارش‌های تجارت الکترونیکی را از مشتریان در محله اطراف بپذیرند و تحویل دهند.

و به دلیل سنتی بودن این فروشگاه‌های مادر و پدر، بسیاری از شرکت‌ها بر این باورند که می‌توانند با دیجیتالی کردن ساده‌ترین فعالیت‌های خود سود کسب کنند. در مراکش، استارت‌آپ Chari یک برنامه رجیستری ساده ساخته است که سیستم‌های کاغذی را دیجیتالی می‌کند که فروشگاه‌های گوشه برای مدیریت برگه‌های مشتریان برای دهه‌ها، اگر نگوییم قرن‌ها استفاده کرده‌اند. اسماعیل بلحیات، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Chari، به من گفت که بیش از 50000 فروشگاه برای این سرویس ثبت نام کرده اند، که به طور خودکار به مردم یادآوری می کند که موجودی خود را به موقع پرداخت کنند. و مانند دیگر استارت‌آپ‌های این صنعت، Chari همچنین دارای یک پلتفرم تجارت الکترونیک است که فروشگاه‌ها می‌توانند از آن برای سفارش آنلاین موجودی به جای تماس با تامین‌کنندگان و سپس پرداخت نقدی هنگام رسیدن کالا استفاده کنند.

اگرچه تلاش برای مدرن‌سازی مغازه‌های گوشه‌ای در حال افزایش است، اینطور نیست که همه آنها فردا در آستانه دیجیتال شدن باشند. بر اساس گزارش ها، والمارت، یکی از بزرگترین بازیگران هند، در حال حاضر تنها 1.6 میلیون از حدود 13 میلیون فروشگاه کوچک این کشور را اداره می کند. لیندسی لهر، مدیر روش‌های پرداخت در Americas Market Intelligence، یک شرکت تحقیقات بازار، می‌گوید بسیاری از مادران و پدران ممکن است دلایل خوبی برای تردید در تغییر داشته باشند. برخی زیر میز می فروشند و استفاده از تجارت الکترونیک می تواند فرار مالیاتی را دشوارتر کند. حتی اگر درآمد خود را گزارش کنند، بسیاری از صاحبان فروشگاه معتقدند که پول نقد راحت ترین گزینه پرداخت باقی می ماند. مهمتر از همه، شرکت های فناوری هنوز باید ثابت کنند که آنچه ارائه می دهند مقرون به صرفه است و بهتر از روش قدیمی انجام کارها است. لهر به من گفت: «این بخشی است که از بسیاری جهات و به دلایل زیادی در برابر دیجیتالی شدن مقاوم است.

حتی مغازه‌های گوشه‌ای که مزایای آن را می‌بینند، ممکن است برای پیمایش فناوری‌های جدید مشکل پیدا کنند. بلخیات به من گفت که وقتی تاجرانی که از چاری استفاده می کنند مایل به خرید هستند، اغلب این کار را می کنند زنگ زدن شرکت به جای سفارش آنلاین فقط طبق برنامه ریزی شرکت. او گفت: «ما تیمی در دفتر پشتیبان داریم که عمدتاً به تماس‌های واتس‌اپ گوش می‌دهد و از طرف مشتریان سفارش می‌دهد.

یکی از خطرات این است که تزریق پول تکنولوژیکی باعث می‌شود این کسب‌وکارهای مستقل بسیار شبیه به زنجیره به نظر برسند. لهر می گوید: «هرچه بیشتر دیجیتال شوید، بیشتر به اینترنت متصل می شوید. هر چه بیشتر با روندهای جهانی مرتبط باشید، فشار بیشتری برای انجام برخی کارها احساس می کنید. استارت آپ Jumbotail هند به خرده فروشان اجازه می دهد تا یکی از فروشگاه های J24 شرکت را باز کنند، و S. Karthik Venkateswaran، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Jumbotail، به من گفت که دنیایی را تصور می کند که در آن مشتریان از چهار فروشگاه مختلف J24 عبور می کنند. روز او گفت: «همه‌جنسیت برای ما بسیار مهم است، اما افزود که مالکان هنوز می‌توانند بسیاری از جنبه‌های عملیات خود را سفارشی کنند. “هر فروشگاهی متفاوت است.”

اما احتمال دیگر این است که با مشارکت با شرکت‌های فناوری، این فروشگاه‌های مادر و پاپ می‌توانند توسط غول‌هایی مانند والمارت و آمازون که می‌توانند کالاهای مشابه را با قیمت‌های پایین‌تر به فروش برسانند، در امان بمانند. تا حدودی، این اتفاق قبلاً در ایالات متحده رخ داده است، جایی که آمریکایی ها به دلیل راحتی آمازون پرایم جذب مشاغل کوچک شده اند. بلحیات گفت: ما دوست داریم مراکش و کشورهای در حال توسعه سرنوشت متفاوتی داشته باشند.

در جنوب جهانی، میلیون‌ها فروشگاه مورد علاقه ممکن است روزی بخشی از یک اقتصاد دیجیتال جدید باشند که بسیار متفاوت از غرب به نظر می‌رسد. به جای رفتن به سمت خرده‌فروشی‌هایی با جعبه‌های بزرگ، جوامع همچنان به همان فروشگاه‌هایی که برای نسل‌ها دارند متکی خواهند بود، اما تبدیل به پایگاه‌های آینده‌نگر خواهند شد که مانند انبارهای کوچک، بانک‌ها و خواربارفروشی‌ها می‌شوند. حداقل در حال حاضر، صنعت فناوری جهانی قدیمی‌ترین ترفند کتاب را به دست آورده است: اگر نمی‌توانید آنها را شکست دهید، به آنها بپیوندید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma