شما از Omicron بهبود یافتید. حالا چی؟

[ad_1]

به نظر می رسد موج جزر و مدی عفونت های Omicron در ایالات متحده رسیده است، اما هنوز در وضعیت بدی قرار دارد. حتی در حالی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور رو به کاهش است، بسیاری از آمریکایی‌ها از کریسمس آزمایش کووید را مثبت اعلام کرده‌اند که یک چهارم آن را تشکیل می‌دهد. همه چیز موارد ثبت شده در ایالات متحده به لطف مصونیت آمریکا – از طریق تزریقات و عفونت های قبلی – اکثر این افراد تا حد زیادی بدون آسیب از آن خارج شدند. آنها نیز تحت تأثیر ایمنی قرار گرفته‌اند: مدت‌هاست که می‌دانیم عفونت کووید، بدن را تحریک می‌کند تا آنتی‌بادی‌های بیشتری تولید کند.

در حالی که مقامات بهداشت عمومی هنوز از همه آمریکایی‌ها می‌خواهند که مراقب بسیاری از ویروس‌های اطراف خود باشند، دستورالعمل‌هایی برای افرادی که قبلاً از COVID در زمستان بهبود یافته‌اند به شدت وجود ندارد. این موضوع باعث شد بازماندگان Omicron با یک سوال گیج کننده روبرو شوند: حالا چی؟ من با تعداد معدودی اپیدمیولوژیست تماس گرفتم و همه پذیرفتند که دریافت Omicron بلیط طلایی برای عادی شدن نیست. با این حال، تقویت ایمنی در برابر عفونت Omicron همچنان می تواند با سایر اقدامات حفاظتی برای انجام ایمن بسیاری از فعالیت ها ترکیب شود. حفظ چند اصل از همه گیری می تواند کمک کند تا تصمیمات روزانه کمتر شلوغ شود.

در دنیای ایده آل، بازماندگان Omicron نباید نگران ابتلای مجدد به کووید باشند. اما از آنجایی که Omicron هنوز بسیار جدید است، هنوز خیلی زود است که بدانیم چقدر و برای چه مدت در برابر عفونت در برابر شیوع ویروس دیگری، یا آنچه دانشمندان “عفونت مجدد” می نامند، مصون می ماند. مطالعات قبلی Omicron نشان داد که ایمنی ممکن است از سه ماه پس از عفونت شروع به کاهش کند، اگرچه از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. عود کووید اتفاق می‌افتد: افرادی که ماه‌ها پیش، حتی قبل از شناسایی Omicron، به ویروس آلوده شده‌اند، به نظر نمی‌رسد از محافظت قوی در برابر این گزینه برخوردار باشند. (تقریباً هیچ کس نمی داند کدام گزینه را داشته است، اما اگر در ماه گذشته در جایی به کووید مبتلا شده اید، به احتمال زیاد Omicron است.)

قبل از کاهش وزن، آمریکایی هایی که Omicron مصرف کرده اند اما هنوز به طور کامل واکسینه نشده اند، باید واکسن را دریافت کنند. این مهم است نه تنها به این دلیل که از شما محافظت می کند، بلکه به این دلیل که مصونیت جمعی ما را با محافظت از دیگران در این فرآیند ایجاد می کند. با این حال، نظرات در مورد بهترین زمان برای واکسیناسیون پس از عفونت متفاوت است. وفا الصدر، یک اپیدمیولوژیست در دانشگاه کلمبیا، در ایمیلی به من گفت که وقتی فردی از اومیکرون بهبود یافت، باید «واکسن بزند و [a] دوز تقویت کننده به محض اینکه شرایط را برآورده کرد. “بقیه پیشنهاد می کنند منتظر بمانید تا پاسخ ایمنی بهینه شود. استن ورموند، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی در ییل، به من گفت که واکسینه شدن سه تا شش ماه پس از عفونت” ممکن است بسیار منطقی باشد. زیرا ممکن است زمانی باشد که سیستم ایمنی بتواند از تقویت کننده ها استفاده کند.”

از آنجایی که افرادی که قبل از دریافت Omicron به طور کامل واکسینه شده‌اند، سطح خوبی از محافظت در برابر بیماری‌های جدی دارند، انعطاف‌پذیری بیشتری در مورد رفتارهایی که می‌توانند با خیال راحت انجام دهند، دارند. اگرچه عفونت Omicron منجر به افزایش ایمنی می شود، لایه حفاظتی اضافی توسط یک در واقع بوستر شات فقط می تواند کمک کند. جودی گست، اپیدمیولوژیست در دانشگاه اموری، می‌گوید: «سطح کووید که ما در جامعه داریم، سطحی است که مشابه آن را در کل این همه‌گیری ندیده‌ایم، بنابراین بهترین سطح محافظت شما هنوز هم دریافت یک تقویت‌کننده است». با این منطق، افرادی که قبل از آلوده شدن دو دوز واکسن mRNA و تقویت کننده داشتند، بهترین محافظت را از همه دارند. «شما سیستم ایمنی را معرفی کردید [with] ورموند گفت: پروتئین خار در چهار مورد مختلف، بنابراین احتمالاً یک پاسخ ایمنی بسیار مهم ایجاد می کند.

حتی برای کسانی که این سپر چهارگانه را دارند، از سرگیری فعالیت‌های پیش از همه‌گیری در دنیایی که انتقال هنوز گسترده است، ممکن است ایده بدی به نظر برسد. تقریباً 700,000 آمریکایی هر روز آزمایش کووید مثبت می‌گیرند که تقریباً سه برابر اوج زمستان گذشته است. بسیاری از آمریکایی ها در حال بازگشت به زندگی خود قبل از همه گیری هستند. با این حال، من از آن دسته افرادی هستم که از کنار یک رستوران شلوغ می گذرم و فقط می توانم به قطرات ذرات Omicron فکر کنم که می تواند توسط آن همه دهان باز به بیرون پرتاب شده و بلعیده شود. من می خواهم دوستان واکسینه شده و تقویت شده ام را دعوت کنم، اما اینکه بسیاری از آنها مرتباً بدون نقاب بیرون می روند، آزارم می دهد. اپیدمیولوژیست هایی که با آنها صحبت کردم موافقت کردند که برخی اقدامات احتیاطی اساسی هنوز وجود دارد. الصدر به همه توصیه کرد «فعلا از همه جا» در داخل اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند. گست گفت: “این یک اقدام احتیاطی ضروری است زیرا ما “میزان عفونت مجدد را که ممکن است رخ دهد، نمی دانیم، و با وجود تعداد زیادی Omicron در همه جا، این کار درستی است.” (و پوشیدن یک ماسک با کیفیت بالا، مانند N95 یا KN95، مهم است – ماسک های بوم دیگر آن را برش نمی دهند.)

اما اپیدمیولوژیست ها تا حد زیادی نظرات آرام تری نسبت به آنچه من انتظار داشتم به اشتراک گذاشته اند. او گفت: “به عنوان فردی که واکسینه شده و تقویت شده است و این ایده را نمی پذیرد که همه باید Omicron دریافت کنند، من احساس راحتی می کنم که در خانه با چند دوستی که می شناسم واکسینه شده و تقویت شده اند، غذا بخورم.” رفتن به رستوران ها و بارها نیاز به آینده نگری بیشتری دارد، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که دیگران در آنجا واکسینه شوند و تقویت شوند. اگر واقعاً نیاز به صرف غذا در داخل خانه دارید، بهترین گزینه این است که رستورانی با صندلی های جداگانه، تهویه خوب و سرورهایی که ماسک می پوشند انتخاب کنید. مهمان گفت و هنگام قدم زدن در رستوران و زمانی که سرور برای دیدن شما می آید ماسک بزنید.

عبور از عفونت Omicron این ایده ساده را تغییر نمی دهد که کدام فعالیت ها ایمن تر از سایرین هستند. رفتن به سینما، جایی که در سکوت می نشینید، کمتر در معرض خطر یک کنسرت داخلی شلوغ با هزاران بازدید کننده است. ما هنوز همان اصول را داریم: در فضای باز امن تر از داخل خانه است. گوست به من گفت تهویه بهتر از یک فضای بدون تهویه است. همان اقدامات احتیاطی اعمال می شود: او گفت: اگر قصد دارید در یک گردهمایی شرکت کنید، ایده خوبی است که قبل از رفتن سریع آزمایش دهید، به خصوص اگر با فردی که نقص ایمنی دارد و احتمال ابتلا به یک عفونت جدی در تماس است. کووید.

نتیجه همان است که همیشه بوده است – واکسن ها واقعاً در چیزی که برای آن طراحی شده اند، یعنی پیشگیری از بیماری های جدی خوب هستند. اگر واکسن زده اید و تقویت شده اید و مبتلا شده اید، احتمال ابتلا به عفونت مجدد جدی شما زیاد نیست. ورموند گفت این گروه “می توانند بدون ترس غیر ضروری از Omicron زندگی کنند.”

اما هیچ رویکرد یکسانی برای رفتار Omicron وجود ندارد. افراد هنگام محاسبه ریسک فاکتورهای مختلفی را در نظر می گیرند و البته برخی نسبت به دیگران احساس راحتی بیشتری با ریسک دارند. به عنوان مثال، یک فرد 65 ساله که از والدین سالخورده مراقبت می کند، باید بیشتر از یک فرد 25 ساله سالم که به تنهایی زندگی می کند، مراقب باشد. تا کنون، در حالی که موارد هنوز بسیار زیاد است، ما چند دستورالعمل مستقیم داریم – فقط دستورالعمل. یک قانون کلی خوب برای بازماندگان این است که تشخیص دهند بیرون رفتن در اماکن عمومی خطر ابتلای مجدد را افزایش می دهد و اقداماتی برای به حداقل رساندن آن انجام دهند. ما هنوز نمی دانیم که چقدر احتمال دارد بعد از Omicron دوباره آلوده شود. اگر با افرادی که نسبت به شما آسیب پذیرتر از بیماری هستند در تماس هستید، به ویژه مراقب باشید. توجه داشته باشید که خطر عفونت مجدد در مکان هایی که فقط افراد واکسینه شده مجاز هستند کمتر است. و به یاد داشته باشید: ماسک زدن مؤثر است و انجام آن واقعاً آسان است.

اول از همه، سعی کنید در مورد Omicron سرنوشت ساز نباشید، با این فرض که همه افراد را مبتلا می کند. پیشگیری از عفونت و عفونت مجدد ممکن است و ارزش تلاش را دارد. یک عفونت خفیف یا بدون علامت می تواند به یک فرد آسیب پذیرتر سرایت کند که می تواند بسیار بدتر باشد. گست گفت و هر کسی که آلوده شود، “مکانی است که ویروس می تواند جهش یابد.” مجدداً، اگر در طول موج Omicron آگاهانه به COVID-19 مبتلا نشدید، بهتر است مراقب باشید تا موارد از بین بروند.

اگر اعداد Omicron در هفته‌های آینده به حرکت در مسیر درست ادامه دهند، مذاکره در مورد کاری که انجام آن ایمن است به تدریج آسان‌تر می‌شود – نه فقط برای ده‌ها میلیون بازمانده، بلکه برای همه. امیدواریم این آخرین باری باشد که باید چنین تصمیمات سختی بگیریم. ورموند به من گفت که Omicron افراد زیادی را آلوده کرده است – بسیاری از آنها حتی بدون اینکه بدانند – می تواند ما را به پایان رژیم بحران کووید نزدیکتر کند. وی گفت: «در زمستان آینده احتمالاً با سطوح بومی سایر ویروس‌های تنفسی می‌توانیم کروناویروس بیشتری داشته باشیم، و این امیدی است که اگر بتوانیم همه آمریکایی‌ها را متقاعد کنیم که واکسینه شوند و تقویت شوند، می‌تواند به واقعیت تبدیل شود.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma