سیستم ایمنی نیز می تواند یک ابزار تشخیصی باشد

[ad_1]

تیم سوئینی تنها یک سال بود که جراح شده بود، اما از یک مشکل به ظاهر غیرقابل حل و خطرناک خسته شده بود. بسیاری از بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ یا تروما قرار گرفتند، پس از آن بیمار به نظر می رسیدند، با تب و ضربان قلب بالا. بسیاری به نظر می رسیدند که عفونت بعد از عمل دارند، اگرچه سوینی می دانست که درصد واقعی فقط 5 تا 10 درصد است. پزشکان در هر صورت می توانند داروی قدرتمندی را تجویز کنند، اما این خطرات خاص خود را برای بیمار به همراه دارد و به رشد پاتوژن های مقاوم به دارو کمک می کند. سوینی به من گفت: “شما نمی توانید به این اطراف بروید و همه را با آنتی بیوتیک درمان کنید.” این برای آنها بد است و برای نظام بد است».

این معمای سوئینی را در یک ماموریت قرار داد. در سال 2011، او به آزمایشگاه پوروش خاتری، ایمونولوژیست کامپیوتری در استنفورد پیوست و امیدوار بود نوع جدیدی از آزمایش را ایجاد کند که بتواند به جراحان کمک کند تا تشخیص دهند کدام بیماران واقعاً به درمان نیاز دارند. به طور سنتی، پزشکان عفونت‌ها را با جستجوی ویروس‌ها یا باکتری‌های خطرناکی که می‌توانند در بدن گردش کنند شناسایی می‌کنند – یا با کشت نمونه‌ای برای دیدن اینکه آیا میکروب مهاجم وجود دارد یا بهتر بگوییم با جستجوی نشانگرهای ژنتیکی آن. با این حال، تشخیص برخی از عوامل بیماری زا ممکن است در نمونه های بیماران دشوار باشد یا به قدری نادر هستند که آزمایشات استاندارد قادر به شناسایی آنها نباشد. اما سوئینی و هتری عقاید متفاوتی داشتند. در ماه مه 2015، آنها مقاله ای را منتشر کردند که در آن توضیح می دهد که چگونه ژن ها در سیستم ایمنی بدن ما در پاسخ به سپسیس، یک وضعیت تهدید کننده زندگی که می تواند ناشی از عفونت باشد، رفتار می کنند. یک سال بعد، این دو، همراه با شریک سوم، شرکتی به نام Inflammatix را تأسیس کردند، که در حال تبدیل شدن به یکی از تعداد فزاینده استارت آپ هایی است که تلاش می کنند ابزارهای تشخیصی را توسعه دهند که عفونت را فقط با اندازه گیری آن نوع فعالیت تشخیص دهد.

به عنوان نقطه شروع، سوینی امیدوار است آزمایشی ارائه دهد که بتواند بین عفونت های باکتریایی و ویروسی تمایز قائل شود. هنگامی که فردی بسیار بیمار است، پزشکان همیشه نمی توانند تشخیص دهند که کدام دسته از پاتوژن ها مقصر هستند، حداقل در ابتدا. (مطالعه ای در سال 2015 مجله پزشکی نیوانگلند دریافتند که در بین بیماران مبتلا به پنومونی تایید شده، منبع بیماری در 62 درصد موارد ناشناخته باقی مانده است. اگر بیمار مبتلا به ویروس باشد، پزشکان ممکن است از داروهای ضد ویروسی استفاده کنند. در ماه آگوست، Inflammatix با آزمایشی که از نمونه خون برای اندازه‌گیری سطح فعالیت ۲۹ ژن در سیستم ایمنی استفاده می‌کرد و سپس احتمال باکتری یا ویروسی بودن عفونت را محاسبه کرد، موفقیت کمی را گزارش کرد. گروه های دیگر پیشرفت مشابهی را گزارش می دهند. سال گذشته، گروهی متشکل از Ephraim Tsalik از دانشکده پزشکی دانشگاه دوک، مطالعه‌ای را اعلام کردند که نشان می‌دهد می‌تواند با دقت معقول بین عفونت‌های باکتریایی و ویروسی در کمتر از یک ساعت با مشاهده پاسخ سیستم ایمنی بدن افراد را تشخیص دهد.

ایده ارزیابی پاسخ بدن به بیماری برای شواهد تشخیصی چیز جدیدی نیست – این در نهایت مبنایی برای آزمایش‌های آنتی‌بادی است که می‌تواند نشان دهد آیا فرد به میکروب خاصی مانند SARS-CoV-2 آلوده شده است یا خیر. اما آنتی بادی ها فقط در روزها و هفته های پس از عفونت تولید می شوند. دانشمندانی مانند Sweeney و Tsalik چیز متفاوتی را امتحان می کنند: آنها به رفتار ژن های سیستم ایمنی برای تشخیص نگاه می کنند. فعال عفونت پل درن، پزشک بیماری‌های عفونی و دانشیار دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، گفت: این رویکرد «یکی از هیجان‌انگیزترین حوزه‌های تحقیقات آزمایش‌های تشخیصی در دهه گذشته است». اگر آزمایش ژن‌های سیستم ایمنی در شرایط واقعی کار کند – و به طور دقیق به پزشکان اطلاع دهد که کدام عفونت‌ها ویروسی یا باکتریایی هستند – با کاهش استفاده بیش از حد از آنتی‌بیوتیک‌ها، تأثیر زیادی در کلینیک‌های مراقبت‌های اولیه خواهد داشت.

حتی ممکن است راهی برای گسترش ارزش این رویکرد از تشخیص زودهنگام عفونت تا پیش آگهی وجود داشته باشد. مهداد نورصادقی، استاد بیماری‌های عفونی در دانشگاه کالج لندن، به من گفت که اندازه‌گیری فعالیت ژن‌های سیستم ایمنی می‌تواند روزی به پزشکان اجازه دهد تا پیش‌بینی کنند که بیماران چگونه به عوامل بیماری‌زا واکنش نشان می‌دهند، مانند اینکه آیا احتمال دارد به بیماری شدید مبتلا شوند یا خیر.

در همین حال، آنها در تلاش برای تشخیص ژن سیستم ایمنی برای بسیاری از بیماری ها هستند. محققان در سال 2013 نشان دادند که این استراتژی می تواند روشی برای تشخیص زودهنگام آنفولانزا ارائه دهد. امضای فعالیت ژن بلافاصله 29 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض آنفولانزا، همانطور که مشخص شد، و بیش از یک روز و نیم قبل از اینکه علائم به اوج خود رسید، شناسایی شد.

هاتری، همکار سوینی، سال‌ها روی ارتباط بین نشانگرهای سیستم ایمنی و سل فعال که هر سال حدود 1.5 میلیون جان می‌گیرد، کار کرده است. در سراسر جهان از هر چهار نفر یک نفر به سل نهفته مبتلا است. خاتری می خواهد بفهمد که چه زمانی عامل بیماری زا در یک میزبان دوباره فعال شده است. در سال 2016، او و هم تیمی‌هایش مقاله‌ای منتشر کردند که در آن توضیح می‌داد که چگونه فعالیت سه ژن که با نمونه‌گیری خون اندازه‌گیری می‌شود، می‌تواند به عنوان یک سیستم هشدار اولیه عمل کند. چند سال بعد، این گروه گفت که همین آزمایش می تواند پیش بینی کند که چه کسی شش ماه قبل از آزمایش سنتی به سل فعال مبتلا می شود. این نیز به دلایل عملی گزینه بهتری است: آزمایش های سنتی بیماران را ملزم به سرفه کردن خلط برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی می کند، فرآیندی که می تواند برای کودکان چالش برانگیز باشد و خود می تواند به گسترش بیماری کمک کند.

محققان دیگر واکنش ژن ایمنی به چشم صورتی را که توسط یک ویروس، باکتری یا قارچ ایجاد می شود، بررسی کرده اند. آزمایش آنها نشان می دهد که مشخص می کند کدام موارد توسط یک ویروس و کدام یک توسط یک قارچ ایجاد می شود. (عفونت های باکتریایی را مقایسه نمی کند.)

آزمایش‌های ژنی سیستم ایمنی حتی ممکن است در تشخیص کووید-۱۹ ارزش داشته باشد. در ماه فوریه، تسالیک و برخی از همان محققانی که روی شناسایی علائم آنفولانزا کار کردند، گزارش دادند که پاسخ سیستم ایمنی به عفونت SARS-CoV-2 ممکن است ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد. این به آنها امیدواری داد که یک آزمایش تشخیصی برای ویروس کرونا بر اساس پاسخ ایمنی میزبان ایجاد شود. تسالیک، یکی از بنیانگذاران یک استارتاپ بیوتکنولوژی تشخیصی، می‌گوید که توسعه یک آزمایش ویژه کووید بر اساس این رویکرد حوزه سرمایه‌گذاری فعال نیست، اگرچه او و همکارانش امیدهای خود را در سندی در سال گذشته برای نسل میزبان توصیف کردند. تشخیص های مبتنی بر مبارزه با این بیماری ویرانگر».

نورسادگی هم در همین مسیر است. او و همکارانش کارکنان بهداشتی را در بیمارستان سنت بارتولومئو در لندن مطالعه کردند و نمونه خون هفتگی و سواب بینی را برای SARS-CoV-2 گرفتند. با مقایسه وضعیت شناخته شده COVID کارگران با فعالیت ژن ایمنی آنها، آنها توانستند یک ژن خاص را هدف قرار دهند. IFI27. با اندازه‌گیری فعالیت این ژن که در پاسخ التهابی علیه پاتوژن‌ها نقش دارد، آن‌ها توانستند آزمایشی برای کووید ایجاد کنند که در صورت انجام همزمان، بدتر از آزمایش PCR نیست. تاثیرگذارتر این واقعیت بود که آزمون برای IFI27 فعالیت قادر به تشخیص اندکی کمتر از نیمی از عفونت‌های SARS-CoV-2 حداقل یک روز – و احتمالاً تا یک هفته – قبل از اولین آزمایش PCR مثبت بود.

مالا مینی، یکی از نویسندگان مقاله و استاد ایمونولوژی در دانشگاه کالج لندن، می‌گوید که کار آنها همچنین نشان می‌دهد که پاسخ ایمنی میزبان ممکن است عفونت‌هایی را آشکار کند که آزمایش PCR هرگز آن‌ها را نخواهد دید. این تیم زیرمجموعه‌ای از افراد در معرض SARS-CoV-2 را شناسایی کردند که همچنان در آزمایش‌های PCR منفی می‌شدند، اما افزایش نشان دادند. IFI27 فعالیت. آزمایش‌های آزمایشگاهی اضافی نشان داد که سلول‌های T این بیماران نسبت به افرادی که هرگز آلوده نشده بودند به ویروس پاسخ می‌دهند. به گفته مینی، این فعالیت ممکن است قبل از تأیید SARS-CoV-2 به اندازه کافی برای نشان دادن در آزمایشات استاندارد، عفونت را خاموش کند.

این سیگنال از سیستم ایمنی بدن – تقویت IFI27 فعالیت – با این حال، مختص ویروس کرونا نیست. نورسادگی گفت: این بیماری همچنین در پاسخ به سایر عفونت‌ها از جمله راینوویروس و آنفولانزا رخ می‌دهد و عدم اختصاصیت آن باعث می‌شود در تشخیص بسیار کمتر مفید باشد. از سوی دیگر، انواع ویروسی با جهش‌های جدید نسبت به آزمایش‌های مبتنی بر آنتی‌ژن یا PCR کمتر از آزمایش سیستم ایمنی اجتناب می‌کنند. آزمایش‌هایی که به پاسخ ایمنی فرد می‌پردازند ممکن است حتی برخی از گونه‌های بیماری‌زای کاملاً جدید را که دانشمندان قبلاً هرگز ندیده‌اند، ثبت کنند.

بسیاری از دانشمندان تست های پاسخ ایمنی میزبان را به عنوان یک رویکرد اضافی برای فناوری های آزمایشی موجود می دانند. برخی از محققان در بینش خود جسورتر هستند. هاتری متقاعد شده است که آزمایش‌هایی برای ردیابی پاسخ ایمنی میزبان بسیار رایج‌تر خواهد شد. او به من گفت: “فکر نمی کنم تا 10 سال دیگر تامپون بینی درست کنیم.” ما چنین آزمایشاتی را انجام خواهیم داد.» با این حال، دلیلی برای شک وجود دارد که آنها برای همه کار خواهند کرد. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا بیماری التهابی مزمن دارند ممکن است مانند جمعیت عمومی علائم ژن ایمنی مشابهی را در پاسخ به عفونت نشان ندهند. همین امر را می توان در مورد نوزادان و افراد مسن نیز گفت. با این حال، یک روش آزمایشی جدید می‌تواند به زرادخانه هر پزشک بیماری‌های عفونی اضافه شود و می‌تواند راه دیگری برای تأیید تشخیص و همچنین اطمینان بیشتر در یافتن زمانی که واقعاً بیمار هستید ارائه دهد. در یک بیماری همه گیر پر از عدم اطمینان، این می تواند کمک کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis