سیاست امتناع از آزادی مشروط برای قاتل رابرت اف کندی

[ad_1]

مآکسول تیلور کندییکی از 9 فرزند بازمانده رابرت اف کندی فقید، اوت گذشته به همراه گروهی از بستگان و خواهران و برادرانش در مجتمع خانوادگی در بندر هیانیس، ماساچوست بود که هیئت رسیدگی به آزادی مشروط کالیفرنیا به طور غیرمنتظره‌ای به آزادی مردی که کشته شد توصیه کرد. پدرش سیرهان سیرهان.

ماکسول دیروز به من گفت: «ما ویران شدیم. من شوکه شدم، عمیقاً ترسیده بودم، احساساتی شدم.

برای ماکسول و بیشتر خواهر و برادرهایش، هفته‌های بعد هم بی‌حوصله و هم بسیج‌کننده بود. کریستوفر کندی، یکی دیگر از پسران بازمانده این سناتور نیز برای توصیف احساسات خود از کلماتی مانند «بهت زده، شوکه، غرق، ناامید، عصبانی، افسرده، هیجان زده، فعال» استفاده می کند. “من در عمرم هیچ کلمه ای نگفته ام آدمکش یا آدم کشی یا سیرهان یا هتل سفیر [the place where his father was shot]او گفت. این در ماه اوت تغییر کرد.» از آن زمان صدها بار آنها را گفته ام.

اکثر فرزندان بازمانده RFK سرانجام دیروز بعدازظهر وقتی که فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوزوم، که دادستان کل سابق، سناتور نیویورک و نامزد ضد جنگ ریاست جمهوری در سال 1968 را قهرمان سیاسی خود توصیف کرد، اعلام کرد که از قدرت استفاده کرده است، درگذشتند. تصمیم بگیرد و از آزادی مشروط سیرهان خودداری کند. که در لس آنجلس تایمز در این مقاله، نیوسام در توضیح تصمیم خود، بر نقش سیرهان به عنوان “نماد قدرتمند خشونت سیاسی” و امتناع او از “پذیرفتن مسئولیت جنایات” تاکید کرد.

امکان آزادی مشروط برای سیرهان همیشه برای اکثر فرزندان بازمانده از RFK بسیار احساسی و دردناک بوده است. با این حال، مشکل واقعی که نیوسام با آن مواجه بود، ربطی به معنای آزادی مشروط برای خانواده نداشت، نه به معنای آن برای کشور.

ایالات متحده اکنون با روندی تلخ روبرو است که در آن خشونت، تهدید و ارعاب که ریشه در جنبش سیاسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا دارد، در جوامع سراسر کشور رو به افزایش است. نگرانی ها از اینکه مقامات مجری قانون در مقابله با آتش از طریق پیام روشن در مورد عواقب آن ناکام هستند، افزایش یافته است. همانطور که نیوسام متوجه شد، این لحظه بسیار عجیبی به نظر می رسد برای آزادی معروف ترین قاتل سیاسی زنده کشور.

بحث بر سر سرنوشت سیرهان دو دوره مجزا از خشونت سیاسی آمریکا را به هم مرتبط می کند – و یادآور شومی است که مارپیچ خشونتی که اکنون در حال افزایش است، اگر کنترل نشود، ممکن است به هزینه ای حتی بیشتر از قبل برای جامعه نیاز داشته باشد.

بorn در اورشلیم، سیرهان و خانواده فلسطینی مسیحی او در اواخر دهه 1950 به ایالات متحده نقل مکان کردند و عمدتاً در پاسادنا، کالیفرنیا زندگی می کردند. او در 5 ژوئن 1968 کندی را به ضرب گلوله کشت و درست زمانی که کندی در حال ترک گردهمایی بود تا پیروزی خود را در انتخابات مقدماتی کالیفرنیا جشن بگیرد، اوج روند نامزدی دموکرات ها.

ترور RFK – پس از ترور مارتین لوتر کینگ جونیور چند هفته قبل و ترور برادر RFK، رئیس جمهور جان اف کندی کمتر از پنج سال پیش – نقطه عطف دیگری بود که اخیراً ایالات متحده موجی طولانی را تجربه کرد. خشونت ناشی از دلایل سیاسی

حملات به رهبران حقوق مدنی و نژادپرستان سفیدپوست جنوبی، به ویژه در اوایل دهه 1960 یک امر ثابت خونین بود، اما پس از ترور کینگ در آوریل 1968 ادامه یافت. بعدها، و در دهه 1970، صحنه خشونت به سمت چپ تغییر کرد، با گروه های رادیکال مانند Weather Underground (به نام اشعار باب دیلن) و ارتش آزادیبخش سیمبیونز (جناح عزیزی که وارث روزنامه، پتی هرست را ربود) حملات پراکنده ای را دنبال می کنند که برای الهام بخشیدن به یک قیام تمام عیار علیه سرمایه داری و نظام سیاسی طراحی شده اند. مطالعه ای که توسط شرکت رند در سال 1980 انجام شد، نزدیک به 600 حادثه را در دهه گذشته در ایالات متحده شمارش کرد که به عنوان نوعی تروریسم داخلی شناخته می شدند و بمب گذاری رایج ترین تاکتیک بود.

سیرهان دقیقاً در این طیف سیاسی داخلی نمی گنجید. (در مواردی که سیرهان به تیراندازی به کندی اعتراف کرد، او گفت که این کار را به دلیل حمایت سناتور از اسرائیل، به ویژه موافقت او با ارسال جت های جنگنده به کشور یهود انجام داده است.) اما سیرهان این احساسات رو به رشد در آن زمان را منعکس و تقویت کرد. شماری از آمریکایی‌های ناراضی که خشونت وسیله‌ای مؤثر و قابل توجیه برای دستیابی به اهداف سیاسی است، هر چند به طور مبهم تعریف شده باشد.

این ایده خورنده به وضوح دوباره در حال گسترش است، این بار بیشتر در سمت راست. در تعدادی از نظرسنجی‌ها، اکثریت جمهوری‌خواهان موافق بودند که “شیوه سنتی زندگی آمریکایی به سرعت در حال از بین رفتن است که ممکن است برای نجات آن نیاز به استفاده از زور داشته باشیم.” وقایع دو سال اخیر به وضوح نشان داده است که برای بسیاری از جناح راست، اینها فقط نظرات بی دقتی نیستند که در یک نظرسنجی بیان شده اند. البته دیدنی ترین نمونه، حمله به ساختمان کنگره توسط حامیان ترامپ در 6 ژانویه 2021 بود. اما تهدیدها به گونه ای در روند سیاسی نفوذ می کند که از دهه 1960 مشاهده نشده بود و احتمالاً بیش از آن زمان گسترش می یابد. (ساعتی قبل از اعلام نیوزوم مبنی بر اینکه سیرهان از آزادی مشروط خودداری شده است، استوارت رودز، رهبر شبه نظامیان راست افراطی محافظان سوگند، به توطئه شورشی به دلیل نقشش در قیام متهم شد.)

رویترز اخیراً بیش از 800 تهدید به خشونت از سوی حامیان ترامپ علیه مقامات انتخاباتی در 12 ایالت فهرست کرده است. دموکرات ها تنها هدف نیستند: بسیاری از جمهوری خواهان منتخب که از ترامپ انتقاد کرده اند یا به استیضاح او رای داده اند، ارعاب مشابهی را گزارش کرده اند. همچنین تهدیدها، دوباره عمدتاً در سمت راست، علیه مقامات بهداشت عمومی، اعضای هیئت مدیره مدارس و مقامات شهرداری در لباس مبدل، توقف کار و سایر سیاست‌های مرتبط با کنترل همه‌گیری ویروس کرونا افزایش یافته است.

در میان این گروه‌های هدف، ناامیدی فزاینده‌ای وجود دارد که چقدر پیگرد قانونی ناشی از این تهدیدات کم است. مانند جوسلین بنسون، وزیر امور خارجه حزب دموکرات میشیگان، که در جریان مبارزه برای اثبات شکست ترامپ در دسامبر 2020، جمعیتی از معترضان را مجبور کرد به خانه او بیایند، اخیراً به من گفت: «آنچه من از آن می‌ترسم، به من داده شده است. عدم مسئولیت کامل و عواقب آن برای کسانی که این تهدیدات را به هر شکلی اعمال کرده اند، فقط تشدید خواهد شد.»

همه اینها زمینه اجتناب ناپذیر تصمیم نیوسام بود.

در طول سال ها، همانطور که نیوزوم اشاره می کند، سیرهان روایت های بسیار متفاوتی از قتل ارائه کرده است. در طول محاکمه در سال 1969، او به اعمال خود اعتراف کرد و در یک نقطه (نه در حین سوگند) در دادگاه برخاست و گفت: “من عمدا کندی را کشتم، با 20 سال سوء نیت از قبل” – اشاره ای به طول مدت این ماجرا. درگیری عربی – اسرائیل. اما اغلب در جلسات آزادی مشروط خود، او می‌گوید که به یاد نمی‌آورد چه اتفاقی افتاده است، یا اینکه در آن شب مست بوده است، یا حامیان کندی که در پشت صحنه با او درگیر هستند، مسئول تمام شلیک‌ها هستند. شلیک کرد. . (علاوه بر RFK، پنج نفر دیگر نیز به ضرب گلوله کشته شدند.) روانپزشکی که سیرهان را در جلسه آزادی زودهنگام در سال 2001 معاینه کرد، به نقل از او گفت: “من شک دارم که این جنایت را انجام داده باشم.” در جلسه آزادی مشروط در سال 2016، سیرهان شهادت داد که او فقط حضور در آنجا را به یاد داشته و “ظنواً با یک تپانچه تیراندازی کرده است.”

از سال 1983 تا 2016، کمیسیون آزادی زودهنگام 15 درخواست اول سیرهان برای آزادی را رد کرد. اما در آگوست گذشته، یک شورای دو نفره آزادی مشروط را توصیه کرد. (در این جلسه، سیرهان گفت که بخشی از آن شب را به یاد می آورد، اما اعتراف کرد که “حتما اسلحه ای به هتل آورده است.”) به ویژه، این اولین جلسه ای بود که دادستان منطقه لس آنجلس در آن به نظر نمی رسید که در آن اختلاف نظر داشته باشد. رفتار او در زندان وکیل جدید این شهرستان، جورج گاسکون، بخشی از موج دادستان های چپ که به دنبال بازنگری در قوانین عدالت کیفری هستند، سیاست کلی عدم مداخله در جلسات استماع آزادی مشروط را تعیین کرده است.

توصیه آزادی مشروط فرزندان کندی را که زنده مانده بودند تقسیم کرد، اما نه به طور مساوی. رابرت اف کندی جونیور، که یکی از مخالفان برجسته واکسن شد، مانند برادرش داگلاس کندی از آزادی مشروط حمایت کرد. هر دو برای حمایت از درخواست سیرهان در جلسه آزادی مشروط حاضر شدند.

اما شش کودک از هفت کودک دیگر به شدت با این توصیه مخالفت کردند. (کاتلین کندی تاونسند، معاون سابق فرماندار مریلند، اظهار نظری نکرد.) با این حال، هیچ یک از آنها در جلسه اوت شرکت نکردند. کریستوفر در پاسخ به این سوال که چرا این اتفاق افتاد، گفت: «راستش را بخواهید، دریافت ایمیلی که در موضوع «سیرهان» نوشته شده، برای همه ما نگران کننده است. این فقط شما را از بازی خود خارج می کند. شما را از روز بیرون می اندازد. شما نمی توانید از فکر کردن به آن دست بردارید… و ما استراتژی هایی را برای حذف آن کلمات، این زبان ایجاد کرده ایم.»

کریستوفر گفت که این غریزه، همراه با ارتباط ضعیف با یک دوست خانوادگی که به عنوان وکیل آنها برای نظارت بر این روند خدمت می کرد، باعث شد اکثر کودکان تا آخرین لحظه از اینکه هیئت آزادی مشروط در ماه اوت گذشته اجرایی شود، بی خبر بودند. او به من گفت: “من از این واقعیت که داگلاس و بابی در این جلسه شرکت داشتند کور شدم و از تصمیم هیئت آزادی مشروط متاثر شدم.”

پس از اینکه هیئت مدیره تصمیم خود را گرفت، کریستوفر و سایر خواهر و برادرهایی که با آزادی مشروط مخالفت کردند، تلاش کردند تا استدلال خود را به نیوسام که حرف آخر را می زد ارائه دهند. دو در ظاهر شد صبح یکشنبه سی بی اس; دو نفر دیگر گزارش نوشتند که در نیویورک تایمز و لس آنجلس تایمز در برابر تصمیم (مکسول، دادستان سابق فیلادلفیا که نوشت لس آنجلس تایمز تصمیم گاسکون برای عدم حضور به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.) چند تن از برادران و خواهران اظهاراتی را در مورد تأثیر آن بر قربانیان ارسال کردند، که همانطور که کریستوفر آنها را توصیف کرد، «جزئیات و بررسی دردناک بود. آن‌ها همان‌قدر متن‌های قطعی هستند که هر یک از ما احتمالاً با آن مواجه شده‌ایم.»

ماکسول به من گفت که آزادی سیرهان اکنون پیامی را ارسال می کند که “مقامات دولتی را در معرض خطر قرار می دهد و … کل دموکراسی ما را در معرض خطر قرار می دهد.” ماکسول گفت که در مورد همه مسائل فکر کنید که پدرش و در این راستا کینگ در سیستم سیاسی پیشرفت کرده اند و تاریخ کشور چقدر متفاوت است زیرا قاتلان صدای خود را خفه می کنند. «اگر یک نفر اجازه داشته باشد در ازای 50 سال از این همه بحث جلوگیری کند [prison]پس در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟ “او گفت.” شما به معنای واقعی کلمه مردم را در معرض خطر قرار می دهید … سیاست عمومی هرگز نباید این اجازه را بدهد. “وقتی تعداد زیادی از آمریکایی ها از قبل آماده اند” خطر زندان را بپذیرند … برای آسیب رساندن به افرادی که این خطر وجود داشت که نشان دهد 50 سال مجازات کافی برای ترور یک رهبر سیاسی ملی است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle