سلول های T ممکن است بهترین شات برای بدن ما در برابر Omicron باشند

[ad_1]

سلول های T کشنده، همانطور که از نامشان پیداست، به خاطر رحمتشان شناخته نمی شوند. وقتی این قاتلان ایمنی با سلولی که توسط یک ویروس ربوده شده است برخورد می کنند، اولین غریزه آنها کشتن آنهاست. کشنده T سوراخ هایی را در سلول آسیب دیده سوراخ می کند و سموم را برای از بین بردن آن از داخل به بیرون پمپ می کند. سلول کوچک می شود و فرو می ریزد. سطح سوراخ شده آن به صورت حباب هایی می ترکد و می جوشد که تا زمانی که مقدار کمی باقی نماند، به جز یک دوغاب تکه تکه، از بین می روند. سلول به طرز شگفت انگیزی می میرد، اما ذرات ویروسی داخل آن نیز می میرد، و قاتل T، مشتاق کشتن دوباره ادامه می دهد.

کمی بی رحم است، اما قاتل تی اهمیتی نمی دهد. او به سادگی به اعتقاد خود پایبند است: سلول های آلوده به ویروس باید بمیرند تا دیگران شانس بیشتری برای زندگی داشته باشند. آزا گدیر، ایمونولوژیست و مشاور تحقیقاتی در Seed Health گفت: کشتار خونسرد می تواند بین فردی که یک عفونت خفیف و شدید دارد تفاوت ایجاد کند. و این دقیقاً همان چیزی است که کارشناسان اکنون امیدوارند برای افراد واکسینه شده که آنتی‌بادی‌هایشان ممکن است Omicron، نوع جدیدی از ویروس کرونا که در حال گسترش در سراسر جهان است، از بین برود، بیفتد. سلول‌های T به تنهایی نمی‌توانند به طور کامل از عفونت جلوگیری کنند، بنابراین ما همچنان به استراتژی‌های دیگری که برای دور نگه داشتن ویروس استفاده می‌کنیم نیاز داریم. اما این قاتلان نخبه که از تزریقات یا عفونت‌های گذشته تهیه شده‌اند، می‌توانند به حفظ صف در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر کمک کنند و یک شبکه ایمنی ارائه دهند که می‌تواند ما را از برخی از بدترین اثرات ویروس کرونا نجات دهد.

داده های اولیه کافی جمع آوری شده است تا نشان دهد که Omicron ممکن است برخی از دفاع های ساخته شده توسط بدن های ایمن شده را تضعیف کند. پروتئین اسپایک این نوع – کلید مولکولی که ویروس برای باز کردن قفل سلول‌ها استفاده می‌کند و در مرکز اکثر تصاویر COVID-19 در سراسر جهان قرار دارد – در مقایسه با SARS-CoV-2 اصلی بیش از 30 جهش دارد. هفته گذشته، چندین تیم از دانشمندان و همچنین Pfizer داده های اولیه آزمایشگاهی را منتشر کردند که نشان می دهد این تغییرات می تواند با اجتناب از خنثی کردن آنتی بادی های ناشی از واکسن ها، این گزینه را تا 41 برابر بهتر کند. در بدن واقعی، این می تواند شروع عفونت را برای Omicron آسان تر کند.

ولی عفونت همیشه تضمین نمی کند بیماری جدی. و آنتی بادی های خنثی کننده تنها دفاعی نیستند که سیستم ایمنی می تواند از آن استفاده کند. پاسخ های ایمنی چند لایه و اضافی هستند. هنگامی که یک اسکادران تلو تلو می خورد، دیگری ممکن است برای کمک عجله کند. کشنده های T یکی از این لایه ها هستند و شیوه عمل خشونت آمیز آنها مزایای جدی دارد: آنها با جنبه های مختلف ویروس نسبت به آنتی بادی ها تداخل دارند و سرکوب آن با جهش بسیار دشوارتر است. تائو دونگ، ایمونولوژیست در دانشگاه آکسفورد گفت: دفاع سلول های T در برابر Omicron ممکن است اندکی کاهش یابد. اما این چیزی نیست که واقعاً باید نگران آن باشیم.»

آنتی بادی ها محافظ قدرتمند اما ساده ای هستند. آنها که توسط سلول های B بیرون می افتند، روزهای خود را به سرگردانی در بدن می گذرانند و سعی می کنند با یک قطعه آناتومیک فوق خاص روی یک پاتوژن برخورد کنند. هنگام کنترل این شاهکار، برخی از آنها – خنثی کننده ها – می توانند آنقدر محکم نگه داشته شوند که ویروس نتواند برهمکنش کرده و وارد سلول ها شود. اندرو رد، ایمونولوژیست در موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی می گوید: «به همین دلیل است که ما به آنتی بادی ها اهمیت زیادی می دهیم. آنها می توانند عفونت را به تنهایی مسدود کنند. بقیه سیستم ایمنی هرگز نباید دخالت کنند.

با این حال، این سناریوی عالی همیشه محقق نمی شود. پس از واکسیناسیون یا عفونت، سطح آنتی بادی به آسمان بالا می رود – سپس به آرامی اما مطمئناً شروع به کاهش می کند و به پاتوژن ها فرصت بیشتری برای نفوذ می دهد. آنتی بادی های خنثی کننده نیز به راحتی توسط جهش هایی که حتی اندکی ویژگی های سطح میکروب را تغییر می دهند گمراه می شوند. جایی که زمانی به یکدیگر چسبیده بودند، به سادگی از بین می روند. بنابراین، ویروس ها هم زمان و هم جهش دارند: با ناپدید شدن آنتی بادی ها و دگرگونی میکروب ها، عفونت آسان تر می شود. و بعد از اینکه عامل بیماری زا راه خود را مشخص کرد داخل سلول، «غیرقابل دسترسی می شود [neutralizing] الساندرو ست از موسسه ایمونولوژی در لاهولا به من گفت که آنتی بادی ها. بخش های مربوط به خطا دیگر برای آنها قابل مشاهده نیست، بنابراین آنها فقط واگرا می شوند.

اما جایی که پادتن ها تلو تلو می خورد، Ts قاتل می درخشد. تمام دلیل وجودی آنها از بین بردن سلول های آلوده – نه ویروس های شناور آزاد – است و آنها این دستاورد را از طریق تمایل به خون مدیریت می کنند. به عنوان یک سیگنال فاجعه، سلول‌های آلوده می‌توانند برخی از ویروس‌هایی را که مجبور به تولید آن‌ها هستند خرد کرده و قطعات تخریب شده را در خارج نشان دهند. ایوری آگوست، ایمونولوژیست در دانشگاه کرنل، به من گفت: “آنها می گویند، “ببین، من به چیزی آلوده شده ام.” تکه‌های جدا شده خشن اما مؤثر هستند: هیچ چیز به اندازه یک تکه ویروس مثله‌شده که روی سطح سلول آلوده پراکنده شده است باعث پخش شدن کشنده‌های T نمی‌شود.

در حالی که آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده ویروس‌ها را از روی ظاهرشان شناسایی می‌کنند، معادل میکروبی مو و پوست، کشنده‌های T نیز می‌توانند آن‌ها را از طریق درونشان – خون، ماهیچه‌ها و استخوان‌های زیر – شناسایی کنند. و از آنجایی که ویروس در این مرحله کاملاً تجزیه می شود، سلول های T همیشه به اندازه آنتی بادی هایی که از فرم مراقبت می کنند توسط جهش تحریک نمی شوند. گادیر از Seed Health می‌گوید: «همه این‌ها باعث می‌شود که ویروس از پاسخ‌های سلول T اجتناب کند. SARS-CoV-2 باید خیلی بیشتر از فیزیولوژی خود تغییر کند تا با موفقیت خود را پنهان کند – بازسازی قسمت های خارجی آن با جراحی پلاستیک و تنظیم مجدد اندام های داخلی با پیوند – چیزی که ویروس ممکن است بدون به خطر انداختن توانایی خود در هک نتواند به آن دست یابد. به سلول های ما

حتی اگر ویروس کرونا به نحوی توانسته باشد تغییر شکل دهد، باز هم باید از ترفند دیگری پیشی بگیرد: به لطف عجیب و غریب‌های ژنتیکی، سلول‌های آلوده افراد مختلف قسمت‌های مختلفی از ویروس را به Ts قاتل ارائه می‌کنند – دست و کبد در شما، گوش و یک کلیه در من این بدان معناست که نسخه‌ای از ویروس که می‌تواند از سلول‌های T در یک فرد خارج شود، هنوز می‌تواند در فرد بعدی کاملاً از بین برود. آگوست گفت: «این واقعاً از ما در سطح جمعیت محافظت می کند. به این ترتیب، سلول های T می توانند از گسترش عفونت در داخل و بین بدن جلوگیری کنند.

همه این‌ها در یک پیش‌بینی نه چندان فاجعه‌بار از جایی که ایمن‌سازهای Omicron می‌توانند بروند ادغام می‌شوند. برخی از سلول‌های T ممکن است متزلزل شوند، اما گروه عظیمی هنوز باید برای مبارزه با عجله زمانی که این گزینه مورد حمله قرار می‌گیرد، تا زمانی که واکسن یا عفونت قبلی آنها را عاقل‌تر کرده باشد. صادقانه بگویم، ما هنوز تصویر کاملی از Omicron نداریم. داده های بیشتری هنوز در راه است. با این حال، آنچه تاکنون شناخته شده است، امیدوارکننده به نظر می رسد. داده های جدید جمع آوری شده توسط تیم ها به رهبری ست و Redd نشان می‌دهند که اکثر بیت‌های ویروسی که سلول‌های T آموزش‌دیده تمایل به تشخیص دارند، از جمله آنهایی که در پروتئین اسپایک هستند، هنوز به‌طور طبیعی روی Omicron حفظ می‌شوند، تنها چند استثنا. برای مثال، در افرادی که قبلاً آلوده شده بودند، تیم Sette پیش‌بینی می‌کند که حدود 95 درصد از قاتل‌های خاص سنبله هنوز باید به هدف خود برسند. در واکسینه شده 86 درصد است. داده های مشابه Pfizer و همچنین شرکت بیوتکنولوژی Adaptive، نزدیک به 80 درصد را برای افراد تلقیح شده نشان می دهد. (سلول‌های T گرفته‌شده از افراد واکسینه‌شده روی یک سنبله ثابت می‌شوند – تنها چیزی که عکس‌های آن‌ها نشان می‌دهد – اما سلول‌های T در افرادی که قبلاً آلوده شده‌اند می‌توانند در بخش‌های دیگر آناتومی ویروس کرونا درگیر شوند.)

بنابراین احتمالاً کاهشی در میزان توانایی سلول‌های T در پخش Omicron وجود دارد، اما نه به طور گسترده. و این مطابق با چیزی است که محققان در انواع دیگر SARS-CoV-2 با یک سنبله ناخوشایند مشاهده کردند: سلول های T مدام به آنها برخورد می کردند زیرا بیشتر قطعاتی را که آنها را در برابر تشخیص آسیب پذیر می کرد تغییر نداده بودند. واکسن ها هنوز کار می کنند البته Omicron انحراف بیشتری دارد و دانشمندان هنوز باید آزمایش کنند که سلول‌های T در برابر بخش‌هایی از نوع آن چقدر خوب عمل می‌کنند، چیزی که تیم Sette در حال حاضر روی آن کار می‌کند. اما ست تاکید کرد که نتیجه مهم این است که بیشتر پاسخ سلول T مورد نیاز است هنوز موثر –این بدان معناست که “توانایی سیستم ایمنی برای محدود کردن گسترش ویروس … همچنان حفظ خواهد شد.”

دونگ گفت: «اگر آنتی‌بادی‌ها به خوبی کار نکنند، سلول‌های T مهم‌تر می‌شوند. عفونت‌های سلولی می‌توانند به سرعت شروع به گسترش کنند، اما سلول‌های T می‌توانند برای کمک به نگه داشتن پاتوژن در محل خود، معمولاً ظرف چند روز، به آن حمله کنند. این انسداد سریع می تواند پیشرفت بیماری را متوقف کند و حتی ممکن است انتقال را محدود کند. او همچنین بقیه زمان سیستم ایمنی را می‌خرد تا ذهنش را جمع کند. در سلول‌هایی که دوباره از خواب بیدار شده‌اند، شروع به تولید آنتی‌بادی‌های بیشتری می‌کنند تا جایگزین آنتی‌بادی‌هایی شوند که محو شده‌اند. گروه دیگری از سلول های T، به نام کمک کننده، برای کمک به هماهنگ کردن بقیه پاسخ ایمنی وارد می شوند. دریافت یک تقویت کننده همچنین می تواند این فرآیند را قبل از عفونت آغاز کند، آنتی بادی های اضافی را جذب کند و احتمالاً سلول های T بیشتری را برای پیوستن به نبرد قلقلک دهد.

همه اینها احتمالاً به این معنی است که تعداد بیشتری از افراد واکسینه شده می توانند به Omicron آلوده شوند – یک مانع جدید و تاسف بار در حالی که جهان همچنان در تلاش برای کنترل دلتا فوق العاده قابل حمل است. اما افراد واکسینه شده نسبت به همسالان واکسینه نشده خود در خطر بسیار کمتری برای ابتلا به بیماری جدی قرار دارند، مدلی که به نظر می رسد با مطالعات اولیه آفریقای جنوبی مطابقت دارد. این با روش تدریجی کاهش تمایل دفاعی ایمنی مطابقت دارد: اقدامات احتیاطی در برابر عفونت – عمدتاً آنتی بادی های خنثی کننده – ابتدا کاهش می یابد. اما محافظت در برابر بیماری جدی و مرگ است آخر رفتن؛ برای دستیابی به این نتایج بسیار جدی، ویروس ها باید در بدن باقی بمانند و مکرراً مدافعان بسیاری را که سیستم ایمنی به آنها می زند ناامید می کند.

اما نمی توان انتظار داشت که سلول های T آموزش دیده ما برای همیشه روی زمین بمانند. تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان واکسینه نشده باقی می‌مانند و این به ویروس شانس بسیار بیشتری برای نفوذ به خطوط جدید و دردسرساز می‌دهد. هر چه ویروس سریعتر برای استعمار ما حرکت کند، احتمال اینکه از دفاع ما سبقت بگیرد بیشتر می شود. SARS-CoV-2 ممکن است در نهایت یاد بگیرد که از قاتل های T بیشتری بپرد – خطری که وقتی بدن خود را مجبور می کنیم مکرراً با این دشمن در حال تغییر به سرعت در حال تغییر مبارزه کنیم، در معرض آن قرار می دهیم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma