سرپرست جدید وزارت بهداشت افغانستان معرفی شد

سرپرست جدید وزارت بهداشت افغانستان معرفی شد

[ad_1]

روزنامه ۸صبح افغانستان امروز یکشنبه نوشت که عثمانی، از طرف محمداشرف غنی رییس جمهوری، به‌عنوان نامزد ‌وزیر و سرپرست وزارت بهداشت تعیین شده است.

پیش‌ از این، فیروزالدین فیروز به عنوان وزیر بهداشت افغانستان کار می‌کرد که خودش از طریق صفحه فیسبوک خود بطور رسمی پایان ماموریت خود را اعلام کرد.

فیروز در صفحه فیسبوک خود نوشته است که پس از پنج سال خدمت به عنوان مسئول وزارت بهداشت و خادم مردم، ماموریت ام را بطور رسمی در این وزارت به پایان رساندم.

‏فیروزالدین فیروز پس از تشکیل دولت وحدت ملی افغانستان در سال ۱۳۹۳ از طرف تیم عبدالله عبدالله به‌عنوان وزیر بهداشت معرفی شد و در پنج سال ماموریت خود موفق شد در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ جایزه «بهترین وزیر جهان» را از آن خود کند.

فیروز این جایزه را در هفتمین همایش جهانی دولت‌ها در شهر دوبی از شیخ محمد بن راشد نخست وزیر امارات و حاکم دوبی بدست آورد.

در مراسم اعطای این جایزه بیش از چهار هزار نفر از ۱۳۰ کشور جهان شرکت داشتند.

هرچند افغانستان طی ۴۰ سال جنگ و ناامنی زیرساخت‌های خود را در بخش‌های مختلف از جمله بهداشت از دست داده اما براساس گزارش وزارت بهداشت افغانستان طی ۵ سال گذشته پیشرفت‌های خوبی در این بخش بدست آورده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>