ستاری: زمینه نوآوری دانشجویان در دانشگاه‌ها فراهم شود

ستاری: زمینه نوآوری دانشجویان در دانشگاه‌ها فراهم شود

[ad_1]

سورنا ستاری روز دوشنبه در آیین افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند افزود: از اینکه می‌بینیم دانشگاه‌ به این بلوغ رسیده است که بهترین مکان و فضا را برای مراکز نوآوری اختصاص داده است خوشحالیم.

وی با بیان اینکه با پول مردم درس خوانده‌ایم تا مشکلاتشان را رفع کنیم ادامه داد: باید ساختاری در دانشگاه‌ها داشته باشیم که مشکلات مردم و استان را حل کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: نمی‌شود در استانی تعداد دانشگاه‌ها زیاد باشد اما مردم کماکان مشکل کشاورزی، آب، اشتغال و محیط زیست داشته باشند.

وی تصریح کرد: از اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند به این سمت و سو حرکت کرده است خوشحالیم و این وظیفه ما را در قبال کمک به این حرکت بیشتر می‌کند ما نیز در خدمت دانشگاه هستیم.

ستاری عنوان کرد: با همکاری صندوق پژوهش و پارک علم و فناوری به صورت ساختاری و با یک اکوسیستم همکاری خواهیم کرد و برای اینکه این مهم محقق شود بایستی همه با هم کار کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه داریم به دانشگاه صنعتی در زمینه توسعه زیرساخت‌ها و پرداخت تسهیلات کمک کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری عنوان کرد: همراهی که در استان خراسان جنوبی وجود دارد و فرهنگی که گسترش یافته به طور قطع کمک می‌کند این مهم محقق شود و ما نیز به طور کامل در اختیار استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: امید است دوباره دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان با اتمام کرونا شلوغ شود و همه در کنار هم فعالیت داشته باشیم.

رییس دانشگاه صنعتی بیرجند هم گفت: راه‌اندازی مرکز نوآوری این دانشگاه در سفر گذشته معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در سال ۹۷ مصوب و سال ۹۸ قرارداد منعقد شد.

سید حجت هاشمی افزود: برای احداث این مرکز ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری به دانشگاه اختصاص یافت تا این مرکز در فضایی با زیربنای ۶۰۰ مترمربع به بهره‌برداری برسد.

وی عنوان کرد: برای استقرار بیش از ۱۵ شرکت نوپا، استارتاپی و کارآفرین در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند فضای لازم مهیا شده است اما به دلیل شیوع کرونا اکنون مستقر نیستند.

رییس دانشگاه صنعتی بیرجند تصریح کرد: آورده دانشگاه صنعتی و استان برای مرکز نوآوری تاکنون سه میلیارد تومان بوده است که خواهش داریم به همین میزان به مرکز کمک شود.

سورنا ستاری که امروز (دوشنبه) وارد بیرجند شد، با همراهی استاندار خراسان جنوبی از مرکز نوآوری و شتاب‌دهی و مرکز اشتغال‌زایی و کارآفرینی دانشگاه بیرجند، مرکز رشد و تیم‌های مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بازدید کرد.

بازدید از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری، افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان، ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور فردوس و مرکز نوآوری طبس به صورت ویدئو کنفرانس و شرکت در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به خراسان جنوبی است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>