سایت گوگل اسکولار فارسی

چرا وقتی که تیم ای از تولید ها Google موجود هست , اکثری از رایگان , که به به عبارتی میزان یا این که چه بسا بیشتر اثر گذار میباشند , پژوهش ها تکالیف خویش را به جستجوی Google محدود نمائید ؟!

Google Scholar , یکی دیگر از مطالب اثر گذار برای علم آموزان , موتور جستجوی اینترنت پنجاه ( و رایگان! ) است که نوشته بی نقص یا این که ابرداده ادبیات علمی را در اشکال قالب ها و فن های نشر منتشر می نماید .

اولی ورژن از Google Scholar در نوامبر 2004 تحت عنوان یک رابط کاربری معمولی و کاربردی سهل وآسان برای جستجوی داده ها ساخته شد . مسئله را در نوار کاوش وارد نمایید و نتیجه ها ( 389 میلیون گواهی از ژانویه سال 2018 ) مشتمل بر استنادهای مرتبط با ادبیات علمی , انتشارات بررسی شده به وسیله همسالان , پایان طومار ها , مقاله‌ها , نظرها دادگاه و حق ثبت اختراعات و غیره است . در سراسر دنیا از هر موتور کاوش گر دیگر .

در اینجا نکات برتر ما در زمینه‌ی چگونگی به کارگیری از شایسته ترین تجربیات خویش در مطرح ترین موتور جستجوی دانشگاهی در دنیا , این نکات جستجوی بی آلایش گوگل اسکولار را دنبال فرمایید :

‘ نقل شده بوسیله ’ = رخنه
در پایین تیتر و توضیحات یکسری لینک و پیوند موجود هست . یکی آن ها “ نسبت دادن شده بوسیله ” است که در پی آن چند پخش شده شده‌است . هرچه این تعداد بیشتر باشد , تأثیر آن بیشتر می شود , علی الخصوص در شرایطی که اخیراً تقریبا تشکیل شده باشد .
از لینک و پیوند “ نسبت دادن ” برای اشکال سبکهای نسبت دادن به کار گیری نمایید
لینک دیگر در انتهای توضیحات “ نسبت دادن ” است . با کلیک بر روی این , شما می‌توانید نسبت دادن آن را در گونه های سبک های نسبت دادن ببینید , برای مثال . APA , شیکاگو , هاروارد , MLA , ونکوور .
برای یافتن جدیدترین مقاله‌ها در اسکولار
نتیجه ها معمولا با اعتنا طبقه بندی می‌شوند . در حالتی‌که می‌خواهید مبتنی بر مورخ نظم دهی فرمائید , به نوار کناری سمت چپ بروید . آن گاه یکی آیتم های تحت را گزینش فرمائید :

روی “ از سال ” کلیک نمایید تا تنها مقاله ها چاپ شده اخیر , آراسته شده مبنی بر رابطه را نشان دهید .
بر روی “ نظم دهی مبتنی بر مورخ ” کلیک فرمایید تا تنها ورژن های نو آراسته شده بر پایه ی مورخ نشان داده شوند .
روی آرم پاکت کلیک فرمایید تا نتیجه ها نو به صورت عصر ای از روش نشانی اینترنتی تحویل داده شود .
4 – برای اخذ شایسته ترین جواب ها در Google Scholar
در حالی که گوگل پژوهشگر به طور معمول بیشترین تعداد نتیجه ها در مقایسه با دیگر موتورهای کاوش خبرنامه علمی , این است که مدام یک چیز خیر و خوبی که آنچه شما می‌خواهید است شایسته ترین جواب .

به کار گیری از اصطلاحات دارای ارتباط خیس یاری می نماید . این بدان مضمون‌ است که به جای “ پشه مالاریا ” به جای “ بیش تر وزن ” یا این که “ پشه آنوفل ” به جای “ پرفشاری خون خردسالان ” میتوانید کاوش نمایید .

همینطور میتوانید روی “ نسبت دادن به ” کلیک فرمایید تا مقاله ها جدیدتری را ببینید که به آنان اشاره شده‌است چون این ها معمولاً یگانه خیس میباشند .
البته نتیجه ها همینطور قادر است خیلی یگانه باشد . برای حاصل همگانی خیس , بر روی بخش “ منابع ” کلیک نمائید که معمولاً از نگاه ماهیت همگانی خیس است

بیشتر از روش پیوند های “ مقاله‌ها دارای ارتباط ” یا این که “ نقل شده بوسیله ” تحقیق فرمائید
این دو لینک و پیوند به شما قابلیت و امکان می‌دهد اثری از نزدیک با نیز ببینید , یا این که اسم مولف را کاوش فرمایید و مشاهده کنید که چه چیز دیگری نوشتند . از‌آن‌جا‌که معمولاً بیش تر از یک جواب به یک سؤال موجود است , بسط جستجوی شما به شما در اخذ پاسخهای خوب تر امداد خواهد کرد .
با کتابدار خویش کلام نمائید
تلاوت نوشته بی نقص مقاله‌ها ممکن است نیاز به اشتراک داشته باشد . کتابخانه محلی یا این که مکتب شما لیستی از اشتراک های آنلاین را در اختیار شما قرار خواهد بخشید . با کتابدار خویش سخن فرمائید تا دریابید که چه‌گونه می‌توانید از این اشتراک ها به کار گیری فرمائید . احتمال دارد واجب باشد از روش کامپیوتر ای در دانش کده کاوش نمائید یا این که از پروکسی کتابخانه در مرورگر خویش به کار گیری فرمائید .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>