زیرساخت های نیویورک برای سیل مجهز نیست

[ad_1]

سالی بود که باران زیاد بود. در شمال شرق باران بیش از حد می بارد. در شمال غربی اقیانوس آرام، باران بسیار زیادی بارید، جایی که پس از یک تابستان مه آلود با آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه، باران‌های بی سابقه به طور موقت ونکوور را از طریق جاده یا راه آهن غیرقابل عبور کرد. در سواحل خلیج فارس و در وسط اقیانوس اطلس، مرطوب ترین روزها همچنان مرطوب تر می شوند. این یکی از بخش های تحریف شده منطق تغییر آب و هوا است: جایی که خشک بود، خیلی خشک بود. اما جایی که خیس بود، خیلی مرطوب بود.

در نیویورک، نزدیک به 15 سال پس از اینکه شهرداری شروع به اعلام استراتژی های جسورانه برای کاهش و سازگاری با آب و هوا کرد، باران این برنامه ها را به سخره گرفت. در ماه جولای، 1.5 اینچ باران در یک ساعت بارید، خیابان ها را غرق کرد و شبکه های اجتماعی را سیل کرد. ناسازگار تصاویری از افرادی که برای رسیدن به قطارهایی که به نوعی همچنان در حال حرکت هستند، از ورودی های مترو سیل زده عبور می کنند. در ماه سپتامبر، لاشه طوفان آیدا که حیات خود را به عنوان یک موج گرمسیری در سراسر دریای کارائیب شرقی آغاز کرد، در عرض چند ساعت بیش از شش اینچ باران بر فراز نیویورک بارید. تقریباً نیمی از بارندگی – 3.15 اینچ – در یک ساعت اول بارید.

یک یا دو اینچ باران ممکن است زیاد به نظر نرسد. به عنوان مثال، یک اینچ مایع در شیشه رانندگی استاندارد شما، آن را تا نیمه پر می کند. اگر این مایع ودکا بود، احتمالاً شما را مست نمی کرد.

اما یک اینچ آب در یک ظرف بزرگتر، مثلاً به اندازه پارک مرکزی، بیش از 20 میلیون گالن آب است. در این مقیاس، به راحتی می توان فهمید که چگونه چیست احساسات همانطور که مقدار کمی باران می تواند یک شهر را سیل کند، به خصوص زمانی که باران سریع می بارد.

آرت دی گاتانو، استاد علوم زمین و جوی کرنل و مدیر بخش شمال شرقی منطقه می‌گوید: «وقتی این دو اینچ در یک ساعت و نه یک روز می‌آیند، هیچ راهی وجود ندارد که این آب بتواند به خاک نفوذ کند تا در منظره جذب شود. آب و هوا مرکز اداره ملی اقیانوسی و جوی.

اگر تا به حال به یک گیاه گلدانی آبیاری کرده اید، ایده ای از معنای DeGaetano دارید. آب را خیلی سریع بریزید و آب سرریز شود. اما اگر نشت را فقط چند ثانیه به تعویق بیندازید، خاک زمان دارد تا آب را جذب کند. باران به همین صورت عمل می کند.

در شهرهایی مانند نیویورک که آسفالت و سیمان آن بسیار بیشتر از خاک است، بیشتر مسئولیت جذب باران بر عهده سیستم های فاضلاب است. اما سیستم فاضلاب یک قرن و نیم نیویورک به گونه ای طراحی شده است که در طوفان بارانی یک ساعته بیش از 1.75 اینچ باران را تحمل نمی کند. زمانی که بارندگی از این مقدار بیشتر شود یا طوفان بیشتر طول بکشد، سیل می‌آید.


وقتی آب آمد، ادیسون سینزبری خانه نبود. زمانی که آیدا در حال عبور از نیویورک بود، در بالتیمور مشغول اجرای نمایش بود. زمانی که او به آپارتمان زیرزمینی در خانه خانواده اش در قناری، بروکلین بازگشت، او به من گفت: “ما نمی توانستیم کاری انجام دهیم تا آب را به اندازه کافی سریع خارج کنیم.” او تخمین زد که او بیش از سه فوت به قد یک کودک 2 ساله رسید.

بیش از 50 نفر در باران شمال شرقی آیدا کشته شدند، از جمله 11 نفر در آپارتمان های زیرزمینی در Sainsbury غرق شدند. در جنوب شرقی لوئیزیانا، جایی که طوفان به خشکی رسید، تعداد تلفات کمتر بود – اما طوفان هنوز هم به روش‌های دردناک دیگر ضربه سختی می‌زند. بیش از 1 میلیون نفر در ابتدا برق خود را از دست دادند. برخی هنوز آن را برنگشته اند.

به عنوان یک حادثه مجزا، طوفان شدید خواهد بود. اما کارشناسان هشدار می‌دهند که در سراسر کشور، از جمله بخش‌هایی از سواحل شرقی، شمال و میانه‌غرب و دریای کارائیب، تغییرات آب‌وهوایی این نوع بارش‌های شدید را بیشتر می‌کند.

دگاتانو به من گفت: «حتی اگر میزان بارندگی شما در طول سال یکسان باشد، بیشتر آن در رویدادهای بزرگ می آید. “بنابراین به جای دریافت 100 رویدادی که نیم اینچ باران می بارد، مثال افراطی این است که 10 رویدادی که 5 اینچ باران می بارد. در نهایت، شما همان مقدار آب را دارید، اما به روشی بسیار متفاوت می آید.»

این نوع سیل با سیل های ناشی از باد و طوفان در هنگام بالا آمدن اقیانوس از ساحل، مانند طوفان شنی متفاوت است. این نوع سیل، سیل با بارندگی بیش از حد، به یک مشکل تکراری تبدیل شده است. خانه ای که سینزبری در آن زندگی می کند برای اولین بار در سال 2019 زیر آب رفت. ماه ها پس از سال 2020، این اتفاق دوباره و سپس دوباره در پایان سال رخ داد. و سپس آیدا در سال 2021. سیل ناشی از این طوفان، به گفته Sainsbury، بیش از 30000 دلار از خسارت خود را جمع آوری کرده است. این خانواده بیمه سیل نداشتند و زمانی که می خواستند آن را دریافت کنند، به آنها گفته شد که واجد شرایط نیستند. به طور رسمی، خانه در منطقه سیل FEMA نیست. وقتی سینزبری با یکی از مقامات شهری صحبت کرد، درباره علت سیل پرسید و به او گفت که به یاد دارد که لوله‌های زیر خیابان به سادگی نمی‌توانند مقدار آبی را که آیدا در شهر ریخته است تحمل کند. او می گوید: «آب باید جایی می رفت و متاسفانه جایی در خانه های مردم بود.


یکی از راه حل های این مشکل، دستگاهی به نام شیر چک است که به آب اجازه می دهد از خانه خارج شود اما از جهش مجدد آن به خط فاضلاب جلوگیری می کند. این شیر می تواند برای صاحب خانه بین 1000 تا 2000 دلار هزینه داشته باشد. و آب ناشی از سیل هنوز باید به جایی برود. شیر بدون بازگشت سیستم فاضلاب طراحی شده برای آب و هوای کاملاً متفاوت را تعمیر نمی کند.

جینی کی باویسی، مدیر دفتر شهردار برای پایداری آب و هوا، به من گفت که نیویورک سیستم فاضلاب خود را با نصب لوله‌هایی به‌عنوان مثال نزدیک‌تر به سطح که می‌تواند به تخلیه آب در هنگام حوادث شدید کمک کند، ارتقا می‌دهد. این شهر همچنین در حال سرمایه‌گذاری در راه‌هایی برای ذخیره آب در هنگام رویدادهای مهم بارانی است، حیاط مدارس و دیگر فضاهای باز را تغییر می‌دهد تا بتوانند آب بیشتری جذب کنند.

اما سرعت انطباق شهر با این تهدیدات از سرعتی که باران آن را غرق می کند عقب است. در سال 2007 – 14 سال قبل از آیدا – طوفانی چهار اینچ باران بارید و در مترو به طرز عجیبی غرش کرد. این سومین طوفان مهم امسال بود. حتی در آن زمان، کارشناسان به طور گسترده اذعان کردند که تغییرات آب و هوایی احتمال وقوع چنین رویدادهایی را بیشتر می کند. با این حال، گزارش شهر که جزئیات مناطقی را که در معرض خطر سیل باران هستند تا می 2021 منتشر نشده بود. شهر خاطرنشان کرد که بسیاری از افرادی که در خانه های خود غرق شدند در مناطقی بودند که گزارش آن را پرخطر ذکر کرد. شهر یک سیستم هشدار زودهنگام طراحی کرده است که برای هشدار ده ها هزار نفر از مردمی که در زیرزمین زندگی می کنند در مورد بارندگی های خطرناک طراحی کرده است، اما قرار نبود تا سال 2023 (ایدا، شهر اعلام کرد که جدول زمانی را تسریع خواهد کرد.) همه گیری، اقدامات پیشگیرانه اولیه، مانند پاکسازی فاضلاب، کاهش یافت.

این نوع بارندگی شدید در حال ناپدید شدن نیست – نه در شمال شرقی، نه در وسط اقیانوس اطلس و نه در شمال غربی اقیانوس آرام. بدتر خواهد شد. نیکلاس باند، اقلیم شناس در دانشگاه واشنگتن، گفت: در شمال غربی اقیانوس آرام، مدل های آب و هوایی نشان می دهد که “زمستان های ما مرطوب تر و تابستان های ما خشک تر می شوند.” «و افزایش در زمستان از کاهش در تابستان بیشتر است».

و برای شمال غربی اقیانوس آرام، یک چین و چروک اضافی وجود دارد. رطوبتی که افتاد مثل برف الان باران می آید. این بخشی از دلیلی است که چرا سیل‌های پاییز امسال در آغاز بسیار شدید بودند – حداقل بخشی از باران از ابتدای فصل روی برف بارید، آن را ذوب کرد و سیل را بدتر کرد. باند گفت: در سال‌های آینده، حتی اگر بارندگی ثابت بماند، در زمستان بیشتر «مثل باران می‌بارد و از تپه پایین می‌آید، نه مانند برف، و تا بهار در آنجا می‌ماند».

چگونه برای این نوع سیل آماده شویم؟ آنائیس روک، دانشجوی دکترا در دانشگاه ایالتی آریزونا، گفت: «تا زمانی که به شما ضربه نزنند، متوجه نمی‌شوید که چقدر بزرگ است. “تغییر درک مردم از خطر بسیار دشوار است، زیرا آنها به تنهایی از این رویداد جان سالم به در نبردند.” او این را درک می کند – این پیامدهای طوفان ماریا بود که او را مجبور کرد پورتوریکو را به مقصد آریزونا ترک کند. و هر خانواری فقط می تواند به همین میزان تهیه کند، او افزود: جوامع نیاز به طرح های واکنش در بلایا، از جمله طرح های تخلیه. اگر مجبور بودید، حتی موقتا، کجا بروید، با چه کسی و چگونه به آنجا می رسیدید؟

حتی این نوع آماده سازی در سطح جامعه کمی شبیه یک سوپاپ است. این می تواند به شما کمک کند از یک فاجعه جان سالم به در ببرید، اما با طرز فکر ما درباره آمادگی در برابر بلایا، مشکلات اصلی را حل نمی کند. روک خاطرنشان کرد: «بهتر بسازید، بسته زیرساختی و انعطاف‌پذیری آب و هوا که در سنا متوقف شد، بر زیرساخت‌های فیزیکی تمرکز دارد و اصلاحات لازم در مدیریت اضطراری را نادیده می‌گیرد. پس از آیدا، شهردار نیویورک، بیل دی بلازیو، طوفان را عامل آب و هوای بد دانست و گفت که شهر یک سرویس هواشناسی خصوصی برای نظر دوم استخدام خواهد کرد. اما پیش بینی سرویس ملی هواشناسی دقیق بود و هشدار داد که این منطقه تا هشت اینچ باران خواهد بارید. مشکل پیش بینی نبود، بلکه این بود که شهر نتوانست عواقب هشدار را درک کند و باران خیلی سریع می بارید و هیچ کس برنامه ای برای مقابله با آن نداشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmaKamagrakameralı su tesisatçısıen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici haptheta healing nedirAnında KrediKısa Saç ModelleriBağlama BüyüsüEvde Paketleme İşi