زندگی تنهایی یک راننده کامیون در مسافت های طولانی

[ad_1]

پدرم پس از ترک لهستان کمونیستی در جستجوی زندگی بهتر در ایالات متحده، از سال 1989 یک راننده کامیون راه دور بوده است. او هزاران روز را در جاده سپری کرده است.

وقتی بزرگ شدم، چیز زیادی از پدرم ندیدم. او یک هفته در خانه بود و پس از آن چهار نفر رفت و هر سال 270 روز به یک سفر رفت. به عنوان یک دختر جوان، من آنطور که باید از کار او قدردانی نمی کردم، و همچنین نمی دانستم که چرا او در روز شکرگزاری به خانه نمی رود. روزهایی که او خانه بود به اندازه کافی زنگ نزدم و اهمیت «وقت خانواده» را درک نکردم.

در بزرگسالی، زمان از دست رفته را جبران می کنم. امروز نمی‌توانستم احترام بیشتری برای کاری که او انجام می‌داد داشته باشم، و شروع به پرسیدن سؤالات بیشتر کردم – در مورد آنچه که او دید و کجا رفت. پس از سه دهه رانندگی با کامیون، پدرم صدها داستان دارد که ارزش گفتن دارد.

ایالات متحده در میان کمبود طولانی مدت رانندگان کامیون قرار دارد که به مشکلات زنجیره تامین ملی کمک می کند. دولت بایدن هفته گذشته طرحی را منتشر کرد امیدوار است که با تسهیل تر شدن راننده کامیون شدن، بهبود کیفیت زندگی رانندگان کامیون و تشویق رانندگان با تجربه به ماندن طولانی تر در تجارت، کمبود را کاهش دهد. اخیراً از پدرم خواستم که کمی از زندگی خود برایم بگوید و نظریات خود را در مورد دلایل کمبود راننده توضیح دهد. داستان او اینجاست.

– سونیا ماتیکو


پس از ترک لهستان کمونیستی در سال 1987، به فلوریدا رفتم. من یک سری کارهای عجیب و غریب انجام دادم تا اینکه حمایتم را پیدا کردم: نمای بیرونی یک کلیسا را ​​در کلیرواتر نقاشی کردم، خانه‌های اطراف منطقه خلیج تامپا را تعمیر کردم. در سال 1989 اولین وسیله نقلیه ام را که نیمه کامیون بود خریدم. پس از چهار هفته تمرین، اولین سفر راه دور خود را از ایندیاناپولیس به آتلانتا آغاز کردم. من از آن زمان در جاده هستم.

وقتی برای اولین بار شروع به جابجایی مردم در سراسر کشور کردم، هنوز در ایالات متحده تازه کار بودم (18.6 درصد از رانندگان کامیون آمریکایی مهاجر هستند) و من خوش شانس بودم که این فرصت را داشتم که کشور را ببینم. تنها در سه سال اول، در تمام ایالت های قاره ای رانندگی کردم. من چشم انداز را غرق کردم و هر ایالت را در امتداد جاده های آن کاوش کردم – 450 نقشه از شهر را قبل از اینکه GPS در دسترس قرار گیرد جمع آوری کردم.

در سه دهه گذشته، 5 میلیون مایل سفر کرده ام، 8640 روز را در جاده سپری کرده ام، به بیش از 2000 مشتری کمک کرده ام و به بیش از 600 کتاب صوتی گوش داده ام.

عکس هایی از رانندگی در جاده.
عکس هایی از جاده در سال 1989 (به سمت چپ) و 2021درست) (از داریوش ماتیکو)

من روسای شرکت ها، ورزشکاران مشهور، خانواده های نظامی و بسیاری از قهرمانان جذاب را جابجا کرده ام. یکی از مشتریانی که همیشه با عشق به او فکر می کنم، مردی است که قبل از بردن من به عمارت خود در پیتسبورگ، برای صبحانه با من در ایستگاه کامیون ملاقات کرد. او مشتری مهربانی بود و همچنین صاحب یکی از بزرگترین شرکت های مواد غذایی در جهان بود. او به ساقی خود گفت که غذا و نوشیدنی را نگه دارد و از فرزندانش هم در جابجایی وسایل با من کمک کرد. حتی بعد از اینکه به او گفتم نمی توانند، او گفت که می خواهد خیلی تلاش کند.

یک بار یک کلکسیونر آثار هنری در نیوجرسی کل تریلر من را رزرو کرد. تنها چیزی که او داشت 30 جعبه و یک مرسدس بنز کانورتیبل بود. نمی توانستم جلوی کنجکاوی خود را بگیرم، بنابراین از او در مورد جعبه ها پرسیدم، و او به من گفت که یکی از آنها صندلی را در دست دارد که زمانی متعلق به جورج واشنگتن بود. اما حتی آن هم به اندازه زمانی که من در حال حمل یک مومیایی بودم جالب نبود. من از فلوریدا به کالیفرنیا رانندگی کردم، از ترس زنده شدن مومیایی. وقتی آن را به یک کلکسیونر خصوصی دادم، او از من و تیمم خواست که آن را باز کنیم و فکر کردم شوخی می کند. (او نبود.) به او گفتم که فقط برای تحویل گرفتن آنجا هستم و سریع بیرون رفتم.

در حالی که حمل بار قطعا داستان های سرگرم کننده خود را دارد، کار آسانی نیست. هزینه هر سفر از 25000 پوند تا 30000 پوند در تریلر شماست که باید آن را بارگیری و تخلیه کنید – گاهی اوقات آن را با دست از سه نردبان بالا ببرید. و گاهی اوقات این بار شامل یک پیانوی بزرگ یا گاوصندوق است که فقط برای جابجایی آن نیاز به استخدام تجهیزات ویژه دارد. این کار می تواند شامل روزهای 11 ساعته و رانندگی صدها مایل در کریسمس باشد.

گاهی اوقات مجبور می شوم یک کامیون کوچکتر برای خانه هایی در مناطق صعب العبور اجاره کنم و همه چیز را از یک تریلر به تریلر دیگر منتقل کنم… و سپس دوباره همه چیز را تخلیه کنم. بیشتر سالها 270 روز در راه هستم. دلم برای تعطیلات، قرارهای دکتر و تولد تنگ شده است. در تابستان روزی چهار پیراهن عرق می کنم و دائماً نفسم بند می آید. من بیشتر از خانواده ام غذا می خورم. من باید مشتریانم را در یکی از پر استرس ترین لحظات زندگیم آرام نگه دارم. و من اغلب بیشتر از آنچه که بتوانم می پوشم – هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ظاهری.

خوشبختانه امروز افرادی را دارم که می توانم در سراسر کشور برای کمک روی آنها حساب کنم. اما روزهای اول کسی را نمی شناختم. گاهی اوقات به ایستگاه پلیس یا آتش نشانی می رفتم و می پرسیدم آیا کسی می خواهد پول اضافی به دست آورد و در بار کمک کند؟ آنها همیشه ظاهر می شدند.

اکنون کشور با کمبود قابل توجه رانندگان کامیون مواجه است و من چندین نظریه در مورد علت آن دارم. یکی از بزرگترین دلایل این است که رانندگان به طور کلی مسن تر از کارگران هستند. در شرکتی که من در آن کار می کنم، میانگین سنی رانندگان 60 سال است و بسیاری از آنها شروع به بازنشستگی می کنند. و شما فقط افراد جوان تر را در جاده نمی بینید. برای جوانانی که می بینم، مدتی تلاش می کنند و بعد منصرف می شوند. و من آن را درک می کنم؛ کار سختی است و سخت است که هر شب در خانه نباشی.

احساس راحتی در رانندگی در مسافت های طولانی و غیبت در مسافت های طولانی زمان می برد. در نهایت عادت می کنی، اما نمی توانی خود را از تنهایی جاده پنهان کنی. برخی از رانندگان گربه دارند (یک نفر را با چهار نفر در کامیون خود دیدم) تا در برابر تنهایی مقاومت کنند، در حالی که برخی دیگر با همسران خود رانندگی می کنند. من به کتاب های صوتی درباره خودم گوش می دهم. اما حتی بهترین کتاب هم نمی تواند جایگزین ارتباط انسانی شود.

کمبود می تواند به دلایل دیگری باشد. شاید نبود فرصت برای غذای سالم در جاده ها یا حتی خود جاده ها، مردم را از شروع رانندگی منصرف کرده باشد. (گذر از برخی ایالت‌ها سخت‌تر از سایر ایالت‌ها است.) یا شاید بحران فزاینده زنجیره تامین، تعمیر کامیون‌های خود یا دریافت خدمات را برای رانندگان سخت‌تر می‌کند. وقتی روغنم را الان عوض می کنم، باید از قبل تماس بگیرم تا مطمئن شوم که حتی مواد لازم برای آن را دارند.

شاید کمبود به این دلیل باشد که مردم تصورات اشتباهی در مورد اینکه رانندگان کامیون چه کسانی هستند دارند. من کلیشه های مختلفی را اینجا و آنجا شنیده ام و هیچ کدام با واقعیت ها مخالف نیستند. رانندگان کامیون افرادی سخت کوش و دور از خانواده هستند، سعی می کنند پول به دست آورند و روزگار سختی را سپری می کنند.

از یک طرف، شما باید نحوه رانندگی با یک نیمه تریلر را یاد بگیرید که کار آسانی نیست. شما مجبور هستید بدون توجه به شرایط یا اینکه آیا یک بیماری همه گیر جهانی وجود دارد، چیزها را به موقع تحویل دهید. با چالش های دائمی آب و هوا، مانند اجتناب از طوفان در فلوریدا، دفع طوفان های شن در آریزونا، یا رانندگی گردباد در تگزاس مقابله کنید. شما همچنین تقریبا هر روز با ترافیک و تصادف سروکار دارید.

و با این همه ناامیدی و کار سخت دستی، دستمزد کافی نیست – دلیل آشکار دیگری که فکر می کنم کمبود وجود دارد.

و با این حال، حتی با در نظر گرفتن همه اینها، رانندگان کامیون همیشه به یکدیگر کمک می کنند. در طول 32 سال گذشته، هر بار که مجروح شدم، یک صف سه چهار کامیون پشت سرم 30 دقیقه ایستاده بود تا ببیند حالم خوب است یا نه. این خیلی چیزها را می گوید.

رانندگان کامیون برای یکدیگر ظاهر می شوند. ما برای مشتریان خود ظاهر می شویم. و برای عزیزانی که برایشان هر کاری انجام می دهیم ظاهر می شویم. شاید رانندگی با کامیون نسخه رویای آمریکایی برای همه نباشد، اما این رویای من بود. این به من اجازه داد تا از خانواده ام حمایت کنم، هر دو فرزندم را در دانشگاه بگذرانم و به اطراف این کشور زیبا سفر کنم.

همچنین به من این آزادی را داد که از هیچ چیزی بسازم و موتور زندگی خودم شوم. کنسرت سختی است، اما من افتخار می کنم که پشت فرمان هستم. و مهم نیست چقدر سخت است یا چند روز را دور می گذرانم، همیشه تریلر تو، مامان و هر چیز دیگری را بسته بندی می کنم و به راهم ادامه می دهم، می دانم که این بار من را به خانه خواهد برد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort