زبان بازار زبان عشق به میراث است


این مقاله حاوی اسپویل هایی از قسمت هشتم است میراث فصل 3.

ماه گذشته، زمانی که ترس از تورم اخبار آمریکا را فرا گرفت، ایلان ماسک پیامی را ارسال کرد توییت. پیام کوتاه او “به دلیل تورم” بود، “420 69 افزایش یافت.”

مشک مشک است، این یادداشت موجی از گمانه زنی ها را برانگیخت. چیکار کردی به معنای، این چشمک اشاره به sex و چمن؟ ثروتمندترین مرد روی زمین چه چیزی را در مورد ذهن و بازار که در حال نزدیک شدن به یک چیز هستند، بیان می کرد؟ در یک قسمت اخیر از میراثمعلوم می‌شود که خانواده روی سؤالات مشابهی می‌پرسند و سعی می‌کنند اظهارات یک غول تکنولوژی سرسخت عضلانی به نام لوکاس ماتسون را رمزگشایی کنند. ماتسون بدون شوخ طبعی به کندال در مورد علاقه احتمالی خود به فروش رویکو به وایستار گفت: “من نباید چیزی بگویم.” حتی حالت صورت من از نظر تجاری حساس است.

ماتسسون یک قهرمان جدید است میراثاما یک چهره آشنا: کسی که به عنوان یک شریک تجاری بالقوه برای رویس وارد یک ترکیب می شود و در نهایت برای تغییر شرایط خود بسیار کم کاری می کند. ماتسون که توسط الکساندر اسکارسگارد با غرور لزج بازی می‌شود، تکرار دیگری از استوی حسینی، لارنس یی یا نان پیرس است: او وعده می‌دهد یا تهدید می‌کند که امپراتوری رویس را بازسازی می‌کند. در زمان نگارش، او قادر به ارائه آن نیست. او به تعبیری مظهر نمایشی است که در آن خیلی اتفاق می افتد و خیلی کم تغییر معنادار دارد.

“واقعا؟ دوباره؟” گاهی اوقات فکر می‌کردم که کی استوی برگشته است، همانطور که کندال دوباره برنامه‌ریزی کرده بود، وقتی خانواده روی برای جشن تولد لعنتی دیگری (یا عروسی یا تعطیلات مدیترانه‌ای) گرد هم می‌آیند. این قرائتی از همه یکنواختی های آلوده است میراث، نمایشی که به نویسندگی پیشران معروف است متوقف شد. اما نکته دیگر این است که برابری بخشی از طنز است. میراث دنیایی را به نمایش می گذارد که در آن افراد، مانند شرکت ها، می توانند برای شکست خوردن بسیار بزرگ در نظر گرفته شوند. اینرسی او که بر اساس هوی و هوس ثروتمندان بدبخت شکل گرفته است، به عنوان اتهاماتی علیه فرهنگی که دوست دارد در مورد تغییر صحبت کند دو چندان می شود – و سپس تصمیم می گیرد بارها و بارها با وضعیت موجود طرف شود.


کندال روی، مردی که زمانی کلمات را چیزی جز «جریان هوای پیچیده» توصیف می‌کرد، عادت دارد مکالمات را به سخنرانی تبدیل کند. یکی از مونولوگ های فصل سوم او با تأملی در مورد اجتناب ناپذیری و نارضایتی از آن به پایان می رسد. او به خواهر و برادرش می گوید: «شاید همه ما بی ربط باشیم. “شاید همیشه اردوگاه های مرگ وجود داشته باشد و شاید کره زمین سرخ شود، و ما هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم. یا شاید مردم تفاوت ایجاد کنند. نمی دانم؛ آیا فکر می‌کنید انسان‌ها اهمیت دارند؟ “کندال دوست دارد فکر کند که این کار را انجام می‌دهد. یا بهتر است بگوید که انجام می‌دهد.” این کاری است که من انجام می‌دهم: تغییر، “کندال به استوی گفت. نمایشگاه Vanity Fair“برادر” جواب می آید.

با این حال، تمام جریان هوا توسط نیروی وارده قطع می شود میراثبه عنوان یک تهدید در حال ظهور، ابزاری برای سرکوب بین فردی و عقلانی سازی جهانی: “بازار”. در یک نقطه، کندال فریاد زد: “لعنت به پدرسالار!” در یکی دیگر، او به خواهرش می گوید که چرا او هرگز مدیرعامل نخواهد شد. کندال می‌گوید: «تو هنوز خودت را یک زن نمادین می‌بینی، فریاد بزن، بیدار شو، دانه‌ی برف.» و سپس-“من اینطور فکر نمی کنم، اما بازار چنین می کند.»

این خط کندال را مسخره می‌کند، کسی که به راحتی اجازه می‌دهد تعیین کند که آیا خود را ارباب بازار می‌خواند یا مینیونش. اما به عنوان یک شوخی گسترده تر عمل می کند. حتی 1 درصد از 1 درصد این نمایش نیز به خواسته های مبهم بازار متعهد هستند. رعایت آنها به طور دقیق منعکس کننده – و به طرز ظریفی طعنه آمیز – روشی است که امور مالی، با تمام منطق و محدودیت هایشان، به آمریکایی ها جان می دهد. اگر استعاره ها تمایل دارند زمان خود را منعکس کنند، از انسان به عنوان یک ماشین در دوران صنعتی به انسان به عنوان یک حیوان در میانه داروین، بسیاری از استعاره های امروزی به سرمایه تقلیل یافته اند. مردم تبدیل به برند می شوند، شرکت ها تبدیل به مردم می شوند، کارگران تبدیل به منابع انسانی می شوند. مردم انتزاع می کنند و سپس جذب خدمت این قدرتمندترین خدا می شوند: تولید ناخالص داخلی.

زبان هم در نمایش و هم در هر جای دیگر جریان دارد. برادر نور دوست لوگان، یوان، تشخیص داد که لوگان از نظر اخلاقی ورشکسته است. شیو که زمانی ظاهراً مترقی بود، حضور خود را در یک گردهمایی بزرگ محافظه‌کاران ساده کرد و گفت که «فقط از بازار ایده خرید می‌کند». او عدم واکنش گری به آزار و اذیت رومن را به عنوان یک پیشنهاد “اهرمی” تشخیص می دهد. تام رازی را که گرگ برای او فاش می کند به عنوان “سرمایه ارزشمند” تعبیر می کند. لوگان توصیه مدیر عامل را به عنوان “سرمایه گذاری بلندمدت در اعتماد من به شما” توصیف می کند. شخصیت‌ها این‌طور صحبت می‌کنند، زیرا بسیاری از افراد، غول‌ها و فانی‌ها، این‌طور صحبت می‌کنند.

ولی میراث فقط کاراکترهای خود را در بازار آزادانه صحبت نکنید. کار تجارت صمیمی ترین تعاملات آنها را شکل می دهد. برخی از خانواده ها بعد از شام شکرگزاری Pictionary بازی می کنند. رویز یک بازی به نام I Went to Market انجام می دهد. لوگان عشق خود را – یا حداقل اظهارات دقیق عاشقانه اش – را از طریق بیان می کند وضعیت رتبه بندی سبک 500 شما شماره یک هستید، معمولاً زمانی که به چیزی از آنها نیاز داشته باشد به یکی از فرزندانش می گوید. کارولین، مادر غایب شیوا، به شیوا توضیح می دهد که چرا پس از طلاق لوگان برای او مبارزه نمی کند: “من به او حضانت دادم تا بتوانی از سهامت محافظت کنی و من بتوانم از منافع تو محافظت کنم.” کندال به گرگ، پسر عموی و متحدش اطلاع می دهد: ” من هنوز این را نمی گویم اراده تو را بسوزاند تنها چیزی که می گویم من هستم می تواند، شاید تو را بسوزاند این یک فراخوان حاشیه است.» پس از اینکه او (شیو!) در مورد احساساتش نسبت به یکدیگر صحبت می کند، تام با خستگی نتیجه می گیرد: “خوب است که بدانیم مجموعه عشق نامتعادلی نداریم.” بعداً، در حالی که آنها در مورد امکان بچه‌دار شدن صحبت می‌کردند، شیوا گفت: «فقط فکر می‌کنم ذخیره چند جنین هوشمندانه است. “و سپس، می دانید، ما می توانیم ببینیم که کجا هستیم.”

و همچنان ادامه دارد. طنز به بازگشایی ماهرانه تعبیرات توسط شخصیت‌ها گسترش می‌یابد – روشی که آنها مجبورند هیچ چیز و همه چیز را یکباره بگویند. کسانی که در خارج از مدار روی زندگی می کنند، آنقدر افراد نیستند که یک تصادف جوی منحصر به فرد در ذهن آنها وجود دارد. افکار عمومی به زبان رویس «دما»، «اقلیم» است. شیوا به لوگان گفت: “شما باید به آب و هوا نگاه کنید.” پدرش این اضطراب را رد می کند. او به او می گوید: «آب و هوا گفت که دارم پایین می روم. آب و هوا می گوید من فقط باید عقب نشینی کنم. من حدس می‌زنم که آب و هوای منفی دارم.» یکی از وحشیانه ترین خطوط میراثفصل اول «هیچ مرد واقعی درگیر نبود» – عبارتی که از کندال در برابر عواقب قتل یک کارگر در عروسی شیو دفاع کرد – تا کنون تبدیل به یک ترفند شده است. “ما مردم واقعی هستیم!” کارل، مدیر ارشد مالی Waystar، وقتی متوجه می شود که رومن روی سرنوشت مدیران شرکت شرط بندی کرده است، می گوید. رومن با شرمندگی و سردی پاسخ می دهد: “تو نیستی.” “شما ادعا می کنید که واقعی هستید، اما به خودتان نگاه کنید. نگاهت کن!»

در کیهان شناسی محدود کننده نمایش، رومن معنا پیدا می کند. لوگان درست میگه هیچ شخص واقعی درگیر نیست: بارها و بارها، روی ها از دنیایی سوء استفاده می کنند که با منافع انسانی مخالفت می کند و نتایج نهایی را ندارد. آنها راه هایی برای کیمیا کردن مردم به صورت نقدی پیدا می کنند. هر اتفاقی که برای آنها بیفتد، در اطراف آنها یا به دلیل آنها، با عواقب مهم کمی روبرو هستند. این مجله گزارش خود را در مورد جنایاتی که ادعا می شود خط مسافرت شرکت خانوادگی است منتشر کرد: تجاوز جنسی، آزار و اذیت، قتل عمد، پنهان کاری. افشاگری ها منجر به موجی از کنش های دراماتیک – شهادت در کنگره، تصمیم لوگان برای قربانی کردن کندال، حمله FBI به دفاتر ویستر – و در نهایت تقریباً هیچ کاتارسیسی برای بیننده وجود ندارد. وزارت دادگستری عملاً تحقیقات خود در مورد تخلفات Waystar را کنار می گذارد. خبرچین که آماده شهادت در کنگره بود، به سادگی پا به سایه گذاشت. هیچ کس، نه کندال، نه تام، نه خود لوگان، لحظه ای را در زندان نمی گذراند. (لوگان با شامپاین در دست گفت: “این یک عدد خواهد بود.

او به این اعتقاد دارد; این جوک سیاه است در ذهن لوگان، جهان طلوع کرده است. در دنیایی که به تعادل قدیمی خود معتاد است، اینرسی همیشه پیروز خواهد بود. وضعیت موجود برای شخصیت های این نمایش بهترین نماد وضعیت موجود است. آنها ممکن است ادعا کنند که بازار تهدید آنها است، اما نجات آنها نیز هست. او آنها را در چنگ خود نگه می دارد و در همان زمان آنها را بالا می برد – تضمین جهانی با انتخاب نامحدود و امکانات بسیار کم.

استاد تاریخ و نویسنده یووال نوح هراری در مورد “دستورات خیالی” صحبت می کند: اسطوره هایی که اساسی ترین ایده های مردم را در مورد قوانین جهان شکل می دهند. قوانین، شرکت ها، پول – اینها واقعیت های دشواری نیستند. آنها اختراعاتی هستند که با جامعه موافق هستند تا زندگی را راحت‌تر و آسان‌تر کنند، اگر منصفانه یا عادلانه نباشند. نظم های خیالی شکل می گیرد میراثطنز است (لوگان گفت: «بیشتر چیزها وجود ندارند. شرکت فورد موتور تقریباً وجود ندارد. این فقط بیانگر صرفه جویی در زمان برای افزایش منافع مالی است.») استعاره ها به همان اندازه که اجازه دارند محدودیت هستند. وقتی مردم مشروط شوند که اخلاقیات را به مفاهیم مبهم «بازار» اختصاص دهند، تولید ارزش دارد. مردم نیستند رشد جشن گرفته می شود حتی زمانی که زندگی مردم در حال پیشرفت است. لوگان به کندال گفت: “زندگی شوالیه های سوار بر اسب نیست.” «این یک عدد روی یک تکه کاغذ است. این یک نبرد برای چاقو در گل است.” شاید تاریک ترین و آشکارترین خط نمایش باشد.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر