رستگاری مادر بد

[ad_1]

لحظاتی که من در مگی جیلنهال بیشترین احساس را داشتم دختر گمشدهاکتشاف متناوب رویایی و تهدید آمیز دوسوگرایانه مادری، زمانی نبود که لدا (با بازی اولیویا کولمن) با گریه اعتراف کند که به عنوان یک مادر جوان فرزندانش را رها کرده است، یا زمانی که کرمی از دهان عروسک لدا بیرون می زند. دزدیده است، گویی به معنای واقعی کلمه مضامین عشق و مراقبت فیلم را خراب کرده است. در عوض، دو صحنه دیگر برایم آزاردهنده بود: یکی زمانی که لدا در خلوتی سعادتمندانه در ساحل نشسته است و دیگری زمانی که در سینما مشغول تماشای فیلم است. آخرین باری که پاریس را دیدم. در هر دو، جذب رضایت‌آمیز لدا توسط گروه‌های پر سر و صدا و بی‌فکری که فضای او را کنترل می‌کنند و آرامش او را به هم می‌ریزند، به‌طور گستاخانه‌ای قطع می‌شود.

باید گفت که این یک بازآفرینی نسبتاً بی رحمانه از تجربه بچه دار شدن است. در مادری وجود ندارد فضا دیگر؛ هیچ زمان بیهوده ای وجود ندارد که در آن بتوانید نشخوار فکری کنید یا به آسمان نگاه کنید یا به سادگی اجازه دهید ذهن خود هیچ کاری انجام ندهد. دیگر چیزی برای پذیرایی از خودتان وجود ندارد. زمان، در عین با ارزش بودن، قابل خرید است. فضا، آن حالت روانی بی احتیاطی بی بند و بار، نمی تواند. ریچل کاسک در کتاب خود در سال 2001 درباره نوزادش نوشت: «وقتی او را ترک می‌کنم». اثر زندگی: در مورد مادر شدن، «دنیا لکه رفتن من را دارد، به طوری که اکنون باید رها شدن از مجموع هر کاری که انتخاب می کنم کم شود. بازدید از سینما دیگر آن نیست: کمتر، یک چیز لکه دار، یک لذت آلیاژی است.»

فضا خودخواهانه است، و معامله ای که وقتی تصمیم می گیرید یک مادر “خوب” باشید این است که دیگر خودی وجود ندارد – همه شادی و رضایت اکنون از شادی و رضایت فرزندان شما ناشی می شود. یک مددکار اجتماعی به فریدا، شخصیت اصلی رمان جدید جسامین چان، می گوید: «باید تفاوت بین آنچه می خواهید و آنچه او می خواهد را تشخیص دهید. مدرسه برای مادران خوب. مفهوم او این است که آنچه فریدا می خواهد دیگر اعمال نمی شود. هنگامی که فریدا پس از تصمیم فاجعه بار برای تنها گذاشتن کوتاه مدت کودک نوپایش، در نهادینه می شود، مربیان به فریدا می گویند: «مادر همیشه یک بیمار است. «مادر حائل بین فرزندش و دنیای بی رحم است. به او می گویند که جذبش کن. “بگیر. بگیر.” ناشناخته ماندن این حقیقت است که انسان فقط می تواند قبل از شکستن آنقدر دراز کند.

سوال این است که آن شکستن چگونه به نظر می رسد. سال گذشته در این زمان به 20 نقطه شکست رسیده بودم، زمانی که دو کودک شش ماهه داشتم که قرار بود در یک مهدکودک که به دلیل شیوع کووید تعطیل شده بود و مغزی که بیش از حد خسته شده بود شروع کنند. مشتاقم که بتوانم کلماتی برای نوشتن پیدا کنم. این هفته یکی را زدم که بالاخره توانستم یک پاراگراف را تمام کنم، اما بعد با تماس تلفنی از من خواست بچه‌ای را که سرفه می‌کرد و گریه می‌کرد بیاورم. من در این 18 ماه گذشته بارها و بارها شکسته‌ام و هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است، زیرا حقیقتاً شکستن یک گزینه نیست. من – تقریباً همه مادران – به شادی و امنیت دوران کودکی خود بیشتر از خودم اهمیت می دهم. اما من برای انبوهی از کارهای جدید سپاسگزارم، دختر گمشده و مدرسه برای مادران خوب در میان آنها، که با این ایده روبرو می شوند که مادر “خوب” بودن به معنای سرکوب کامل تمام نیازها، خواسته ها و غرایز خود است. آنها پیمان دیرینه مادری آمریکایی را به چالش می کشند: ما به مادران چیزی نمی دهیم و در ازای آن همه چیز را انتظار داریم.


اجازه دهید به این ایده از فضا برگردم، زیرا این برعکس کودکان است، روزهایی که به طور آیینی در زمان غذا و زمان چرت و زمان بازی و زمان حمام و حمام حک شده اند. خیر و لطفا مامان مامان مامان لطفا. فضا همان چیزی است که لدا را مجبور می‌کند دخترانش را ترک کند، چیزی که فریدا را وادار می‌کند، پس از تنها شش ساعت و نیم خوابیدن در چهار شب، کودک نوپایش را در یک ExerSaucer بگذارد و بدون او خانه را ترک کند. فریدا احساس “سرخوردگی و اضطراب فزاینده، میل خودخواهانه برای لحظه ای آرامش” می کند. اغلب روزها، او فکر می کند، “او می تواند خودش را از آن صخره صحبت کند.” اما یک روز، او نمی تواند. او سوار ماشین می‌شود تا برگه‌هایی را که برای کار نیاز دارد بردارد، اما نمی‌تواند خودش را به خانه برساند. لذت رفتن خیلی قوی است، «لذت فراموش کردن بدنش، زندگی اش». وقتی حدود دو ساعت و نیم بعد برمی گردد، یکی از همسایه ها با پلیس تماس گرفته و دخترش در بازداشت دولتی است.

چان در توصیف جنایت فریدا چشم روشنی دارد. در حالی که او رفته است، دخترش، هریت، آنقدر گریه می کند که وقتی فریدا او را در ایستگاه پلیس می بیند صدایش خشن می شود. ExerSaucer کثیف است، که دلیل قابل مشاهده ای از ناراحتی هریت است. هدف این صحنه این است که شک نکنیم که فریدا کار وحشتناکی انجام داده است، بلکه باید به دلیل انجام این کار فکر کرد و مجازات او را در کنار او تجربه کرد. رمان چان دیستوپیک است اما مبتنی بر رئالیسم عاطفی است: پس از اینکه قاضی تشخیص داد که فریدا دخترش را رها کرده است، مجبور است یک سال را در موسسه ای بگذراند که مسئول بازپروری مادران بد است، ابتکار جدیدی که ظاهراً با پول فناوری تامین می شود و احتمالاً با یک همه پرسی در سال 2018 اجرا می شود. یک انتخابات محلی این مرکز که در یک کالج هنرهای لیبرال سابق مستقر شده است (یک شوخی تاریک)، زندانیان خود را در سختی‌هایی قرار می‌دهد تا آزمایش‌های مادری را تکرار کنند، که هر کدام وحشتناک‌تر از گذشته است. اگر مادران بد موفق شوند «خوب بودن را بیاموزند»، شانس بازگرداندن فرزندانشان را دارند.

مدرسه برای مادران خوب مانند یک گودال ساخته شده است، که کابوس تر از آن است که چقدر منطقی فریدا را به داخل می کشد و او را به دام می اندازد. پیچش‌های آینده‌نگر کتاب – در مدرسه، ربات‌ها کودکان نوپا را شبیه‌سازی می‌کنند – موسیقی جاز، فرض ساده‌ای را به وجود می‌آورد: این رمانی است که انجام یک اشتباه وحشتناک را به تصویر می‌کشد که برای فرزندتان هزینه دارد. ما طرف شک و خستگی و وحشت فریدا هستیم. سنگینی گناهش خفه کننده است. این مؤسسه، از برخی جهات، نسبت به مونولوگ درونی خود او کمتر وحشیانه است – تمام صداهایی که در سر او وجود دارد به فریدا می‌گوید که چگونه در حال شکست است. در روز شکرگزاری، او با جزئیات، در چندین صفحه، تمام چیزهای وحشتناکی را که اعضای خانواده اش درباره او می گویند و دلیل غیبت او تصور می کند. دولت می‌تواند فریدا را با بی‌رحمی هرچه می‌خواهد بررسی کند، اما هرگز نمی‌تواند به بهترین نحو از تمام روش‌هایی که او خودش را نقد می‌کند، استفاده کند.

چان در یادداشت های کتاب بیان می کند که تا حدی از دو داستان در کتاب الهام گرفته شده است نیویورکریکی در مورد مادری که مانند فریدا فرزندش را بدون نظارت در خانه رها کرد و دیگری در مورد تلاش‌هایی در پراویدنس، رود آیلند، برای آموزش والدین کم‌درآمد برای صحبت بیشتر با فرزندانشان، تا حدی با ضبط آن مادران در طول روز. بخشی از قدرت روایت چان ناشی از شوکه شدن است که مادری که معمولاً توسط دولت محافظت می شود – زنی تحصیل کرده و طبقه متوسط ​​رو به بالا که خراب می کند – ناگهان به اندازه مادری بدون آن نوع امتیازات در برابر آن آسیب پذیر است. . یک مربی پس از یک دور ارزیابی وحشتناک به فریدا می گوید: «شکنجه کلمه ای نیست که بتوان آن را ساده به کار برد. “ما شما را در سناریوهای پرفشار قرار می دهیم تا ببینیم شما چه نوع مادری هستید.” این یک تصدیق تصادفی صریح است که «نوع» مادری که یک فرد دارد ممکن است کمتر به او بستگی داشته باشد تا به شرایط.


دختر گمشده دیدگاه متفاوت و واضح تری دارد. لدا به نینا (داکوتا جانسون)، زنی جوانتر که افسردگی و بی میلی به درگیر شدن با فرزندش، لدا را به یاد خودش می اندازد، می گوید: «من یک مادر غیر طبیعی هستم. جیلنهال، که هم کارگردانی فیلم و هم نگارش فیلمنامه، که بر اساس رمانی از النا فرانته است، هیچ تلاشی نمی‌کند تا رفتار لدا را در شرایط تسکین‌دهنده ثابت کند. در عوض، جیلنهال قطع ارتباط شادی‌بخش او، آزادی او در تعطیلات در میانسالی، بحث اصلی فیلم است. در یکی از صحنه‌های ابتدایی فیلم، لدا به سمت آپارتمانش در جزیره خیالی کیوپلی یونان می‌رود، در حالی که نور خورشید روشن و شل شده است و به بازویش اجازه می‌دهد در جریان‌های بیرون از پنجره برقصد. روز بعد، او از خواب بیدار می شود و به سمت آب می رود و اجازه می دهد بدون بار در دریا شناور شود. تقریباً ناعادلانه به نظر می رسد، دو سال پس از یک بیماری همه گیر که والدین را مانند قبل تحت فشار قرار داده و خشمگین کرده است، ارائه این واقعیت جایگزین: خورشید، دریا، تنهایی، پل مسکال با خوشحالی یک کورنتو ارائه می دهد.

با این حال، در نهایت، لدا نمی تواند از فرزندانش فرار کند. آمدن خانواده نینا، یک قبیله پرهیاهو از کوئینز، لدا را با خاطرات تعطیلات با دخترانش، دعواهای فریاد زده، تمام روزهایی که او می‌خواست اتاق کار کند، اما نمی‌توانست، سرازیر کرد. در این فیلم، معشوقه لدا از فیلسوف سیمون ویل نقل قول می کند که می نویسد “توجه نادرترین و ناب ترین شکل سخاوت است.” با نگاهی به گذشته، لدا هیچ چیز کمی برای فرزندانش دارد. (ما به ندرت زمان هایی را که همه کارها را درست انجام دادیم به یاد می آوریم.) “بدون آنها چه حسی داشتیم؟” نینا می پرسد چه زمانی لدا به گناهان خود اعتراف می کند؟ “احساس شد شگفت انگيز“لدا پاسخ می دهد. “این احساس را داشتم که سعی می کردم منفجر نشوم و بعد منفجر شدم.” در فلاش بک، شوهرش نه تنها از کارهایش رها شده، بلکه بدون سرنشین نیز احساس می کند: “آیا به من نیاز داری که توپ هایم را قطع کنم؟” از او می پرسد. آن لحظه مرا به یاد راوی رمان کلر وای واتکینز انداخت من تو را دوست دارم اما تاریکی را انتخاب کرده ام، که اعلام می کند که فرزندش را ترک می کند زیرا می خواهد “مثل یک مرد رفتار کند، کمی بد”، انتخاب قید او پانوشت توضیحی خودش است. ترک فرزندان تنها یک گناه کبیره است، ظاهراً زمانی که زنان این کار را انجام می دهند.

محکوم کردن لدا آسان است. او مانند فریدا خود را محکوم می کند. (او توضیح می‌دهد: «من برگشتم چون دلم برای آن‌ها تنگ شده بود،» و اضافه می‌کند: «من یک فرد بسیار خودخواه هستم.») یکی از دلایلی که از فکر کردن به آن قدردانی کردم. مدرسه برای مادران خوب در کناردختر گمشده این بود که یکی با جزییات دردناک بار مادری را به تصویر می کشد و دیگری نبود آن را. جیلنهال در مصاحبه ای با همکارم شرلی لی، به خط “مادر غیرطبیعی” لدا اشاره کرد که سوال معکوس خودش را مطرح می کند: “چیست؟ طبیعی مادر؟ ” من استدلال می کنم که، هر طور که شما پاسخ را تعریف کنید، این همان پاسخ “خوب” بودن نیست.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısıiçli köfte tarifigüvenilir takipçi satın almapornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornoxnxxgratis pornoxnxxmecidiyeköy escortşehirlerarası evden eve nakliyat