دیوار بزرگ مرزی ترامپ اکنون به انبوهی از فولاد زنگ زده تبدیل شده است

[ad_1]

ده‌ها هزار تخته فولادی سنگین که زمانی قرار بود بخشی از دیوار مرزی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا شوند، به آرامی در خارج از مرزهای جنوب غربی زنگ می‌زنند. ارزش تیرهای توخالی به طول 18 یا 33 فوت، که بیشتر آنها با بتن و آرماتور تقویت شده اند، حداقل یک چهارم میلیارد دلار هزینه دارند. وزارت دفاع بیشتر این فولاد را در اختیار دارد، اما مشخص نیست که با آن چه می شود یا می توان کرد. در حال حاضر، او در تارهای عنکبوت انباشته شده باقی می ماند و در مناطق دیدنی عظیم در امتداد دیوار آفتاب می گیرد.

پرزیدنت جو بایدن برای جدایی آشکار از سیاست های دولت ترامپ مبارزه می کند. شاید در هیچ حوزه دیگری، منتقدان ترامپ به تغییر سریعتر و کاملتر از سیاست مهاجرت و مرز امیدوار نبودند. این امیدها بر باد رفت: علیرغم وعده های زیاد، دولت بایدن به طور موثر به اقدامات ضد مهاجرتی شدیدی که توسط ترامپ اجرا شده بود، پایان داد و در برخی موارد حتی گسترش داد. دیوار باید به راحتی تغییر می کرد. اما توقف پروژه ای به این بزرگی هرگز آسان نیست.

در ماه‌های آخر دولت ترامپ، تیم‌های ساختمانی عجله داشتند و گاهی اوقات شبانه‌روز برای ساختن دیوارهای بیشتری تلاش می‌کردند. در نزدیکی دره گوادالوپ، در گوشه جنوب شرقی آریزونا، زمینی ساخته شده از سواحل گرد و دره های شیب دار – زیستگاهی حیاتی برای جگوارها و دیگر گونه های فرامرزی در معرض خطر – خدمه برای ساختن یک سنگ دینامیت را به کشورهای کوهستانی منفجر کردند.

دیوار مرزی در حال حاضر بیشتر طول آریزونا را در بر می گیرد، جایی که بیشتر ساخت و سازها در چهار سال گذشته انجام شده است. یک بعدازظهر اخیر، وقتی از میان سایه‌هایی که دیوار بر روی جاده‌ای که در امتداد مرز می‌گذرد می‌گذرم، شواهدی از ساخت و ساز ظاهر شد: یک کامیون آب که به آرامی چکه می‌کرد، یک مرحله از وسایل نقلیه غبارآلود، یک ژنراتور خاموش. این پروژه کیفیت عجیبی داشت که شبیه یک یادگار تازه به نظر می رسید، ناتمام و در عین حال قبلاً یک پتینه زنگ زده به تن داشت.

در پایین تپه کوچکی روی جاده از دیوار نزدیک دره گوادالوپ، قلعه ای از ستون ها برخاسته بود: 30 شمع عظیم که حلقه ای را تشکیل می دادند که در مرکز آن انبوهی از تیرهای چراغ، لوله های PVC، سیم های برق، بتن پیش ساخته، شبکه های فولادی درهم قرار داشت. و مارهای بلند از اتصالات فولادی – همه فقط آنجا می نشینند.

نزدیک یکی از پشته‌های فولادی، می‌توانستم به موازات شکاف‌های عمیق کوه دینامیتی که تا گوادالوپ دره می‌رود، آثار پنجه‌مانندی از مسیر برگشت را ببینم که برای خدمه ساختمانی در کوه حک شده است. در این شیب تند هیچ ستونی تعبیه نشده بود، اما در بالای ران، جایی که آن را تسطیح می‌کردند، قسمت کوتاه یتیمی دیوار به طول حدود 50 گز وجود داشت که به راحتی از هر دو جهت عبور می‌کرد. با توجه به زمین سخت در گوادالوپ دره، ساخت دیوار در اینجا حدود 41 میلیون دلار در هر مایل هزینه دارد. در حالت تکه تکه، عملکرد آن، جدای از اینکه به عنوان یادبودی برای رئیس جمهور سابق خدمت می کند، همچنان نامشخص است.

حتی پس از شکست ترامپ در انتخاب مجدد، خدمه به منفجر کردن کوه‌ها، بریدن جاده‌ها و برپایی تیرها ادامه دادند تا اینکه در 20 ژانویه، زمانی که دولت بایدن قدرت را به دست گرفت و ساخت و ساز را برای مدت نامحدودی متوقف کرد. پرزیدنت بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود گفت: «سیاست دولت من این است که دلارهای بیشتری را به مالیات دهندگان برای ساختن دیوار مرزی هدایت نکند. (با این حال، در حال حاضر یک دیوار با خاکریز و یک مرز در جنوب تگزاس در حال احداث است.)

در بیانیه روز اول بایدن مجموعه ای از اقدامات با هدف توقف ساخت دیوار، از جمله پایان دادن به وضعیت اضطراری ملی ترامپ در مرز جنوبی و انحراف بودجه از پروژه های دیوار مرزی که توسط سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده اجرا می شود، تشریح کرد. اما قبلاً قراردادهایی با شرکت های ساختمانی بسته شده و مصالح نیز قبلاً تحویل داده شده است. اعلامیه بایدن مشخص نمی کند که با همه فولاد چه باید کرد. برخی از پیمانکاران هنوز برای نگهداری قطعات دیواری ساخته شده از قبل یا نگهداری مواد باقیمانده حقوق دریافت می کنند. به گفته سخنگوی سپاه مهندسی ارتش ایالات متحده، پیمانکاران همراه با فولاد، تیرهای روشنایی، منابع برق، برق شکسته، سنگ های فرآوری شده، شن و ماسه، ناودان ها و خطوط لوله – که مجموعاً حدود 350 میلیون دلار است – در بیابان بدون استفاده باقی گذاشتند. این شرکت هزینه مواد را نشان نمی‌دهد و محافظ‌های ضد دیوار (و همچنین برخی از ریاضیات اولیه) کل را به طور قابل توجهی بالاتر می‌گذارند.

گزارش مقامات حزب جمهوری خواه در مورد کمیته فرعی عملیات دولتی و مدیریت مرز که توسط دستیاران سناتور جمهوری خواه جیمز لنکفورد که مرزها را حفظ می کنند، نوشته شده است، می گوید دولت بایدن روزانه 3 میلیون دلار برای تامین امنیت دیوار مرزی به پیمانکاران فرعی هزینه می کند. مواد و محل کار ایمن دفتر Lankford به سؤالات خاصی در مورد نحوه محاسبه هزینه نگهداری و امنیت سایت پاسخ نداد. من بارها از تعدادی از ارگان های دولتی و همچنین یکی از تولیدکنندگان اصلی فولاد به نام اطلس تیوب استعلام کردم و پرسیدم دولت چقدر برای فولاد پرداخت کرده است، اما پاسخی دریافت نکردم. من همچنین برای سوابق عمومی در سپاه مهندسین ارتش درخواست دادم و به من گفته شد که انتظار ضبط پاسخگو را در حدود 9 ماه داشته باشم. کاخ سفید به درخواست تفصیلی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مایلز ترافگن، هماهنگ کننده برنامه Borderslands در شبکه Wildlands، در کنار انبوهی از تیرهای فولادی که در محل ساخت و ساز روی دیوار مرزی در گوادالوپ کانیون، آریزونا باقی مانده است.  (عکس از آدریانا زبراوسکاس برای آتلانتیک)
مایلز ترافگن، هماهنگ‌کننده برنامه سرزمین‌های مرزی شبکه Wildlands، در کنار انبوهی از ستون‌های فولادی که در محل ساخت و ساز دیوار مرزی در گوادالوپ کانیون، آریزونا باقی مانده‌اند، ایستاده است. (عکس از آدریانا زبراوسکاس برای آتلانتیک)

مایلز ترافگن، که اثرات زیست محیطی شبکه Wildlands را رصد می کند، گفت: ما می دانیم که هزینه یک جنگنده F-35 چقدر است و هزینه قطعات برای جدیدترین ناو هواپیمابر جرالد فورد چقدر است. اما همه چیز مربوط به دیوار مرزی به شدت از نظارت و کنترل عمومی پنهان است.»

اگرچه تیرهای نور استفاده نشده، اتصالات و سایر مواد را احتمالاً می توان به راحتی تغییر داد، اما خود فولاد، به ویژه به شکل قطب، مشکل بزرگ تری است. بر اساس محاسباتی که من از عکس های هوایی انجام دادم، تنها یک سایت در نیومکزیکو حدود 31000 بولارد دارد. 20000 بولارد دیگر در چهار سایت در آریزونا توزیع شده است. هزاران نفر دیگر در تپه های چاپارال نزدیک سن دیگو نشسته اند. من با یک سازنده فولاد صحبت کردم که مصالح دیوار مرزی را تامین می کند. سخنگوی شرکت از ذکر نام برای تدارکات دولتی خودداری کرد، اما تخمین زد که هزینه هر تیر حدود 9000 دلار است، بدون احتساب تغییرات (جوش دادن پانل های فولادی و پر کردن با آرماتور و بتن) یا هزینه های نصب. اگر این رقم نزدیک به دقیق باشد، حدود نیم میلیارد دلار فولاد در نیومکزیکو، آریزونا و کالیفرنیا در خورشید یافت می شود.

در بخش توسان، یک منطقه گشت مرزی که بیشتر آریزونا را در بر می گیرد، جایی که انبارهای فولادی زیادی وجود دارد، شرکت خصوصی Southwest Valley Constructors قراردادی به مبلغ 524 میلیون دلار برای طراحی پروژه جایگزینی دیوار حایل در بخش توسان دریافت کرده است. تاریخ تخمین زده شده برای تکمیل این پروژه که ناتمام مانده است، 7 سپتامبر 2021 بوده است.

مواد استفاده نشده در بخش توسان عمدتاً بدون محافظت هستند. به گفته سپاه مهندسین ارتش، پیمانکاران خصوصی – در این مورد سازندگان دره جنوب غربی – مسئول حفظ امنیت هستند. من در اطراف پشته های فولادی راه می رفتم، در بسیاری از جاها و در برخی از روزها به میله ها ضربه می زدم – آنها شبیه لوله های اندام بی رحم هستند – و هیچ کس از من نپرسید که چه کار می کنم. (سازندگان Southwest Valley سه قرارداد فدرال دیگر برای ساخت دیوار مرزی دریافت کردند، با قراردادهای متعدد بیش از سه چهارم میلیارد دلار).

در تگزاس، فردی اخیراً نزدیک به 1 میلیون دلار فولاد را دزدید که زمانی قرار بود بخشی از دیوار مرزی شود. (پلیس ظرف چند روز فلز را پیدا کرد.)

اگرچه عناصر در نهایت باعث آسیب می شوند و ارزش فولاد را اکسید می کنند، اما به گونه ای طراحی شده است که در برابر قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن مقاومت کند. چارلز کارتر، رئیس مؤسسه فولاد آمریکا، گفت: این ماده “ممکن است برای مدتی طولانی وجود داشته باشد و مهم نباشد.”

اما پیچیدگی احتمال استفاده مجدد از فولاد – جدا از مقدار زیاد – این واقعیت است که بسیاری از ستون ها تا حدی با بتن و آرماتور پر شده اند. برای استفاده مجدد از فلز، شخصی باید آن بتن را برش دهد، سپس فولاد را قبل از تبدیل آن به ضایعات برش دهد، فرآیندی که ارزش فروش مجدد را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

در دهه 1990، زمانی که دولت فدرال اولین بخش های دیوار مرزی را در امتداد شهرهای بزرگ در جنوب غربی ایالات متحده – ال پاسو، تگزاس، ساخت. نوگالس، آریزونا؛ سن دیگو – از فولاد بازیافت شده از پدها تا هلیکوپترهای زمینی به جا مانده از جنگ ویتنام استفاده کرد. (برخی از مصالح دیوار نیز از اردوگاه‌های سابق ژاپنی می‌آیند.) روند معکوس، تبدیل دیوار یا تقریباً دیوار – بولاردهای استفاده نشده – به مواد ارتش می‌تواند دردسر کمتری داشته باشد.

جی فیلد، افسر روابط عمومی در سپاه مهندسین ارتش، به من گفت: «دولت قبل از بررسی مواد برای اهدا یا فروش، به دنبال انتقال مواد قابل استفاده به سایر آژانس‌های فدرال خواهد بود. فیلد همچنین در خصوص بتن گفت: هیچ برنامه ای برای جداسازی بتن از ستون های دفع اضافی نداریم.

بر اساس برآوردهای سرویس تحقیقات کنگره، دولت ترامپ 16.4 میلیارد دلار بودجه برای ایجاد موانع در مرزهای جنوبی اختصاص داده است. بیشتر این پول، حدود 10 میلیارد دلار، از وزارت دفاع می آید. یک یادداشت آوریل از وزارت دفاع تخمین می زند که دولت می تواند تا 1.4 میلیارد دلار هزینه های تعلیق و خاتمه را متحمل شود.

نمایی از دیوار در گوادالوپ دره، آریزونا.  (عکس از آدریانا زبراوسکاس برای آتلانتیک)
نمایی از دیوار دره گوادالوپ، آریزونا (عکس توسط آدریانا زبراوسکاس برای آتلانتیک)

در ماه اکتبر، تگزاس و میسوری از دولت بایدن به دلیل توقف ساخت دیوارهای مرزی و عدم استفاده از بودجه اختصاصی کنگره برای این منظور شکایت کردند، به این امید که دولت را وادار کنند که ستون‌ها را در بیابان بالا ببرد و اطمینان حاصل شود که دیوار به کار خود ادامه می‌دهد. . راهپیمایی گسترده در تقسیم بین المللی. علیرغم شکایت، دیوارسازی در مقیاس بزرگ حداقل در دولت فعلی بعید است. ترامپ را که برای وعده دیوار، اعلام مشکوک وضعیت اضطراری ملی مبارزه می کند – دور زدن کنگره و تشدید تعریف وضعیت اضطراری ملی– جمع آوری پول برای تهیه این ریخته گری فولاد.

مخالفان دیوار مرزی می گویند که بحران خود دیوار است نه مهاجرت. حتی قسمت های نیمه ساخته دیوار، مهاجران را مجبور می کند تا وارد مناطق دورافتاده و خطرناک تر برای عبور شوند. رکورد مرگ و میر مهاجران در برخی از این مناطق گزارش شده است. اکوسیستم ها نیز توسط دیوار تهدید می شوند. راس مکس پادون از مرکز تنوع زیستی به من گفت: “حداقل 93 گونه در معرض خطر و در معرض انقراض – مانند جگوار، اسلوت، گرگ خاکستری مکزیکی – در حال انقراض از دیوارهای مرزی هستند.” دیوارهای حیات وحش زیستگاه ها را از بین می برد، جریان های آب را تغییر می دهد و مهاجرت حیات وحش را مختل می کند.

دیوار بسیار بیشتر از یک جسم فیزیکی است. به عنوان یک مانع به راحتی بریده می شود. سوراخ ها و شکاف هایی وجود دارد و تقریباً نیاز به تعمیر و نظارت دائمی دارد. ترافگن گفت که دیوار نشان دهنده “فرسایش فرآیند دموکراتیک، به خطر افتادن یکپارچگی قوانین زیست محیطی و یک وضعیت اضطراری نادرست است.” این هم یک باتلاق سیاسی و لجستیکی است. به نظر می رسد بایدن نمی تواند فرار کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet