در دفاع از سرگرمی کریسمس

[ad_1]

آنها می گویند کریسمس شگفت انگیزترین زمان سال است. ما از کار استراحت می کنیم، با دوستان دور هم جمع می شویم و به خوردن، نوشیدن، موسیقی و تفریح ​​می پردازیم. برای مدت کوتاهی، لذت‌هایی که در بقیه سال به ما می‌دهیم، محوری هستند.

و سپس، هر ژانویه، روزنامه ها با نکاتی در مورد رژیم غذایی، هوشیاری و بازگشت به سر کار پر می شوند. دورنمای این ماه باحال، وقتی مهمان ها رفته اند، مهمانی تمام شده و تصمیماتی که به زودی شکسته می شوند، حتی ممکن است در تعطیلات اشتباه بزرگی را به همراه داشته باشند، گناه پیشگیرانه ما لذت ما را از بین می برد: “من از این قطعه اضافی پشیمان خواهم شد. از پای تا سال نو با خود می گوییم. گویی لذت هایی که در کریسمس در آن افراط می کنیم فقط می تواند باشد گناهکار لذت ها

مهمانی های شاد کریسمس مدت هاست که بحث برانگیز بوده است. کتاب مقدس مکرراً به مؤمنان دستور می دهد که لذت های جسمانی را رد کنند. پیوریتن ها کریسمس را یک جشن بت پرستی گناه آلود می دانستند و به دنبال کار در کریسمس برای نشان دادن فضیلت خود بودند. جشن‌های کریسمس در نیوانگلند مستعمره‌ای ناراضی و گاهی ممنوع بودند. این روز تا سال 1870 تعطیلات فدرال نبود.

بسیاری از فیلسوفان با اخلاق گرایان دینی در مورد بیهودگی لذت های نفسانی: خوردن، آشامیدن و خوشگذرانی، هم عقیده اند. افلاطون معتقد بود که روح اگر عاشق لذت های بدنی و چیزهایی باشد که «آنها را لمس کند، ببیند، بنوشد، بخورد و در لذت های عشق از آنها استفاده کند، «کثیف و ناپاک» است. او معتقد بود که کسانی که به «پرخوری» و «مستی» می پردازند، تبدیل به الاغ می شوند. رواقیون به پیروان خود توصیه می کنند که احساسات خود را سرکوب کنند و با بی تفاوتی به لذت حسی بنگرند. امانوئل کانت معتقد بود که ضیافت و مستی غیراخلاقی است و مردم را از سطح حیوانات پایین می آورد و نسبت به پذیرش دعوت به ضیافت هشدار می داد.

اما همه فیلسوفان چنین متعصب نبودند. شاید فیلسوفی که روح کریسمس را به بهترین وجه تجسم می بخشد، دیوید هیوم بی خدا باشد، مردی که دارای خلق و خوی شاد است (البته به هیکلی چاق و دلبستگی به کت های قرمز اشاره نکنیم)، شایسته بابانوئل فلسفی. به گفته او، انسان خوب بودن به معنای داشتن ویژگی هایی است که برای خود و دیگران «مفید یا خوشایند» باشد. برخلاف اخلاق گرایی تلخ کانت و فراتر از افلاطون، هیوم بر این باور است که بهترین نوع انسان فردی است که بشاش، شوخ و شوخ باشد.

هیوم به شدت از شادی های قاتل سخن گفت و از “فضیلت های رهبانی” تجرد، روزه، توبه، کشتار، انکار نفس، فروتنی، سکوت انتقاد کرد. [and] تنهایی.” به گفته هیوم، این اعمال باید به عنوان رذیله در نظر گرفته شود، زیرا آنها فقط در خدمت نارضایتی ما و اطرافیان ما هستند. جای تعجب نیست که هیوم عاشق غذا و نوشیدنی بود. او به آشپزی خود افتخار می کرد و انبار شراب بزرگی داشت. شب هایش معروف بود از نظر هیوم، تفریح ​​مخالف گناه است. این جوهر زندگی انسان بود. هیوم «فضیلت رهبانی» منفور را در کارناوال ژانویه در مورد خودتنبیهی مجرمان می دید.

این بدان معنا نیست که بن ویوان فلسفی نمی تواند هیچ سودی از گرسنگی بیابد. امیلی دو شاتله گفتمان شادی نه تنها توبیخ اخلاق گرایان است که به ما می گویند شهوات و امیال خود را سرکوب کنید (این متفکران «راه خوشبختی را نمی دانند»)، بلکه راهنمای عاقلانه و عملی برای زندگی پر از «احساسات و احساسات خوشایند» است. دو شاتله اعتراف می کند که “لذت غذای خوب، طعمی که خدا به من داده است” می تواند منجر به ناراحتی و بیماری شود. اما تصمیم توبه گناه نیست، که فقط ناراحتی ما را عمیق تر می کند. در عوض، وقتی احساس غرق شدن می‌کنید، باید کاهش دهید، نه اینکه «میل خود را برای غذاهای لذیذ متوقف کنید» – بالاخره «این اشتیاق منبع لذت دائمی است» – بلکه باید «برای لذت‌های خوشمزه‌تر آماده شوید». Du Chatelet از یک رویکرد عمدی و مستدل برای دنبال کردن لذت حمایت می کند: “بیایید مسیر خود را در زندگی انتخاب کنیم و سعی کنیم این مسیر را با گل بپاشیم.”

مجسمه مرد متفکر در یک کره برفی
گتی؛ ریکاردو توماس

هیوم و دو شاتله ممکن است برای صرف شام در جرمی بنتام، یک حامی بزرگ سودگرایی و یک مدافع سرسخت لذت‌گرایی، شرکت خوبی پیدا کرده باشند، که معتقد است لذت جوهره زندگی خوب است. بر خلاف شاگردش جان استوارت میل، که اصرار داشت که «لذت‌های بالاتر» فکری بسیار بهتر از «لذت‌های پایین‌تر» بدنی است، بنتام لذت‌گرای با فرصت‌های برابر بود: اگر هر دو به یک اندازه لذت‌بخش بودند، پس بازی پیستون (بازی کودکان) به اندازه خواندن شعر خوب بود بیشتر فیلسوفان در این جبهه با میل طرف شده‌اند، اما می‌توانیم ادعای بنتام در مورد لذت‌های ساده را به‌طور طراوت‌آمیزی ضد نخبه‌گرایانه ببینیم.

بنتام در یادداشت های شخصی خود نشان داد که لذت گرایی می تواند حتی رادیکال تر باشد. از جشن های ناپسند قرون وسطی تا ارتباطات امروزی بین مهمانی های اداری، sex مدت زیادی است که مکانی در میان لذت های فصل تعطیلات بوده است. اکثر اخلاق گرایان دیدگاهی تلخ نسبت به سهل انگاری دارند sex، با این استدلال sex باید برای تولید مثل باشد یا حداقل با عشق معنوی بازخرید شود. دیدگاه بنتام ساده تر بود: رابطه جنسی خوشایند و بنابراین خوب است. و برای چندین نسل در مقابل بسیاری از همسالان خود دلیلی برای مخالفت با همجنسگرایی نمی دید. sex. در واقع، از آنجایی که او نمی توانست به بچه های ناخواسته منجر شود، فکر کرد که ممکن است بهترین نوعی از sex. بنتام به ما می گفت که از این رابطه پرفراز و نشیب تعطیلات لذت ببریم.

فردریش نیچه مغرور و نخبه، میهمان بدی در شام کریسمس بود، اما ممکن بود برای شب سال نو وقت داشته باشد. اگرچه او به دنبال لذت ساده می نگریست، اما «انکار زندگی» را که در افلاطون و زهد دینی می دید، رد کرد و جنبه سرکش طبیعت انسان را ستود. وی با اشاره به رقص‌های وحشیانه و مستانه فرقه دیونیسوس، خدای شراب یونانی، روح بی‌قانونی «دیونیزی» را منبع حیات و خلاقیت و برای خلق هنر حیاتی دانست. فرهنگی که به نیروهای عقل و نظم «آپولو» اجازه تسلط می‌دهد، پژمرده و ناسالم خواهد شد.

با این حال، راه اندازی همیشه آسان نیست. فرهنگ معتاد به کار ما می تواند لذت بردن از اوقات فراغت طولانی بدون احساس گناه را دشوار کند. برتراند راسل در مقاله کلاسیک خود، ستایش بیکاری، استدلال می کند که سرمایه داران جامعه را با “فرقه کارآمدی” تلقین کرده اند که به “فضیلت عالی کار سخت” امتیاز می دهد. اما او استدلال می کند که زمان آزاد، نه کار، بزرگترین منبع معنا در زندگی است. فرقه کار باعث می شود که در طول تعطیلات گوشی خود را برای ایمیل های کاری چک کنید، و به گفته راسل، این چیزی است که ما باید آن را حذف کنیم تا جامعه ای شاد ایجاد کنیم.

هشدار دیگر علیه رذیلت های سرمایه داری را می توان در لذت گرا اصلی، فیلسوف یونانی اپیکور جستجو کرد. اپیکور می آموزد که لذت بالاترین خیر است، اما همچنان اصطلاح است اپیکوری اپیکور به معنای زیاده‌روی زیاده‌روی بود، در واقع اپیکور به داشتن یک زندگی معتدل توصیه کرد. به گفته وی، غذای ارزان و ساده به اندازه غذاهای لذیذ خوشایند است. و اگرچه رژیم لوبیا انتخاب شده توسط اپیکور به سختی جشن به نظر می رسید، اما پیام مفیدی برای فصل تعطیلات داشت. او فکر کرد که میل به غذا و دوستی خوب و طبیعی است. اما میل به کالاهای لوکس و با ارزش به سادگی ما را به بدبختی می کشاند. در میان موج تبلیغات فصلی، این نکته قابل یادآوری است.

بنابراین همانطور که منتظر فصل تعطیلات هستیم، بیایید به این ارواح فلسفی خنده دار از گذشته کریسمس گوش دهیم. بیایید مجوز لذت بردن از غذا، نوشیدنی، sex، رقص و بطالت، بدون گناه. و به جای شکایت از بحران زنجیره تامین، شاید بتوانیم با الهام از اپیکور از آن به عنوان فرصتی استفاده کنیم تا کمی تعطیلات به کیف پولمان بدهیم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort