درمان بلوز تعطیلات

[ad_1]

صورت خندان

“چگونه یک زندگی بسازیمستون هفتگی آرتور بروکس است که به سوالاتی در مورد معنا و خوشبختی می پردازد. برای گوش دادن به سری جدید پادکست او برای همه شادی اینجا را کلیک کنید چگونه یک زندگی شاد بسازیم.


“منخواب می بینم در یک کریسمس سفید، “صدایی که پس از چند دقیقه در CVS در سر شما گیر کرده است، می خواند. درست مثل آنهایی که می شناختم. این آهنگ کریسمس، مانند بسیاری از آهنگ‌ها، سرود سفر در زمان است. مردم توانایی فرافکنی به آینده و گذشته را دارند و حتی آن را همزمان انجام می دهند: ما رویای کریسمس آینده ای را داریم که شبیه روزهای قدیم است. در این زمان از سال ما بین هیجان و انتظار چند هفته آینده و گرما و احساسات مناسبت های گذشته زیگزاگینگ هستیم.

و بین گذشته و آینده؟ حال، که اغلب اوقات ناامیدی را به همراه دارد. اگر تا به حال از یک جشن صبح کریسمس یا جشن سال نو ناامید شده اید، تنها نیستید. مغز ما به خوبی آماده است تا لذت ما از تعطیلات جاری را خراب کند، نه به این دلیل که رویدادها لزوماً بد هستند، بلکه به این دلیل که واقعیت در مقایسه با خاطرات و آرزوهای ما که با دقت انتخاب شده‌ایم، محو می‌شود.

وقتی از بدتر شدن کریسمس با افزایش سن شکایت می‌کنید، احتمالاً مغزتان به شما دروغ می‌گوید، در لحظات خوب گذشته اغراق می‌کند و شادی‌های حال را دست کم می‌گیرد. اما با کمی تمرین می توانید این تحریف ها را ببینید و به خوبی واقعی آن پی ببرید این یک تعطیلات، خواه شبیه آنهایی باشد که شما می شناسید یا نه.

ایکسسنت های جشن بر اساس حافظه ساخته شده اند که به گفته روانشناسان دو شکل دارد. اولین مورد حافظه معنایی است: دانش ما از جهان و دستورالعمل های نحوه استفاده از آن. حافظه معنایی این است که شما می دانید که “کریسمس هر سال اتفاق می افتد و یک زمان گرم و معنادار برای خانواده من است.” دومی یک خاطره اپیزودیک است که یادآوری آگاهانه از تجربیات شخصی است، مانند “در سال 1991، عمو فرد در کریسمس مست شد، کلمات ناپسند را بر سر همسایه ها فریاد زد و در حیاط جلویی غش کرد.”

حافظه اپیزودیک مانند این است که یک آلبوم عکس مجازی و کتابخانه ویدیویی در ذهن خود داشته باشید. با این حال، وجود آن کمی به عنوان یک معمای علمی باقی مانده است. برخی از دانشمندان آن را به عنوان یک امر عجیب و غریب تکاملی می بینند که تجربیات گذشته در ذهن آنها نقش می بندد. به عنوان مثال، اندل تولوینگ، متخصص مغز و اعصاب شناختی، پیشنهاد کرد که این یک مصنوع یا تزئین حافظه معنایی بدون هدف مشخص است.

برخی دیگر از محققان معتقدند که خاطرات اپیزودیک شاد در مواقعی که زمان حال دشوار است به عنوان نوعی مسکن عاطفی عمل می کند. روانشناس کلی راتلج که در مورد این اثر نوشته است، در ایمیلی به من گفت: «نوستالژی یک منبع روانشناختی است که ما از آن برای مقابله با احساسات منفی استفاده می کنیم. “اگر شرایط کنونی به هر نحوی آزاردهنده باشد، ذهن ما به طور طبیعی به گذشته منحرف می شود.”

خاطرات اپیزودیک برای این منظور لازم نیست دقیق باشند. روانشناسان نشان داده اند که خاطرات نادرست – به عنوان مثال، تجربه چیزی که هرگز اتفاق نیفتاده است – بسیار رایج است و به راحتی تحریک می شود. به همین دلیل است که اظهارات شاهدان عینی در محاکمات بسیار غیر قابل اعتماد است، به خصوص پس از آموزش شهود توسط وکلا.

ما می توانیم گذشته و آینده را اختراع کنیم – اما به ندرت حال – را برای بهتر کردن آنها. خاطرات نادرست گاهی حاوی آسیب های وحشتناکی است که اتفاق نیفتاده است. اما اغلب متفاوت عمل می‌کند: ما خاطرات خود را ویرایش می‌کنیم تا گذشته را لذت‌بخش‌تر از آنچه بود، کنیم. این پدیده ای به نام اعتیاد به محبت است که به این دلیل رخ می دهد که با تغییر احساسات ما در مورد گذشته، ما تمایل داریم قسمت های بد تجربه را سریعتر از قسمت های خوب فراموش کنیم. یک توضیح احتمالی این است که ما درس‌هایی را که از یک رویداد خاص آموخته‌ایم بعداً درک می‌کنیم، بنابراین نسبت سود به هزینه در طول زمان افزایش می‌یابد و برای ما آسان‌تر است که با افزایش سن به آن نگاه مثبت داشته باشیم.

در همین حال، همانطور که ذهن ما گاهی اوقات گذشته را از لحظات منفی پاک می کند، می توانیم کسانی را که در آینده تحمل می کنیم فریب دهیم. مردم از انتظار تجربه های مثبت و برنامه ریزی برای آنها خوشحال می شوند و به طور موثر خود را در آینده بهتری قرار می دهند که خودشان می سازند. بدیهی است که ارائه لحظات منفی کمتر دلپذیر است. در عوض، والدین، معلمان و افراد مشهور به ما توصیه می کنند که آینده ای روشن را تصور، برنامه ریزی و لذت ببریم.

در حالی که می توانیم گذشته را بازبینی کنیم تا دعواهای سر میز شام را فراموش کنیم و آینده ای را تصور کنیم که در آن همه هدایای خود را دوست دارند، نمی توانیم حال را ویرایش کنیم. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که ما یک تعصب داخلی برای تمرکز بر جنبه های منفی رویدادهای جاری داریم. دانشمندان این را به عنوان یک روند بقای تطبیقی ​​می بینند تا ما را در معرض خطر نگه دارد و یادگیری ما را افزایش دهد. با این حال، در طول تعطیلات، فقط ما را بر این واقعیت متمرکز می کند که عمه مارج نمی تواند از صحبت در مورد سیاست دست بکشد.

تیبا یکدیگر این پدیده های شناختی توطئه می کنند تا تعطیلات را کمتر از آنچه به یاد می آورید معنادار کنند و کمتر از آنچه انتظار داشتید سرگرم کننده باشند. با این حال، راه حل تغییر زمان حال نیست. این است که کمتر به گذشته و آینده تکیه کنیم. به عبارت دیگر، راز یک تعطیلات عالی توجه است.

ذهن آگاهی اغلب با تمرین های مراقبه و سنت های شرقی مانند بودیسم همراه است. اما همانطور که همکارم الن لنگر وقتی با او در مورد یک قسمت اخیر پادکست مصاحبه کردم به من گفت، توجه لزوماً یک مفهوم معنوی یا مذهبی نیست. بلکه مجموعه‌ای از عادات است که به شما کمک می‌کند به‌جای حواس‌پرتی با خاطرات گذشته و فرافکنی به آینده، از زمان حال آگاه بمانید. بر اساس گفتگوی ما، در اینجا سه ​​روش وجود دارد که هر کسی می تواند برای یک فصل تعطیلات رضایت بخش تر از آنها استفاده کند.

1. توجه کنید.

دشمن بزرگ توجه حواس پرتی است. ما آنقدر به سفر ذهنی در زمان عادت کرده ایم که حضور ذهنی کامل می تواند کار سختی باشد. به گفته لانگر، راه حل ساده است: توجه به چیزها را به تمرین تبدیل کنید. در شام تعطیلات، برخی از خانواده ها رسم دارند که دور میز قدم بزنند و هر فرد یکی دو مورد را نام می برد که بابت آنها سپاسگزار است. نکته اصلی ایجاد حال و هوای سپاسگزاری است، اما چنین مراسمی – مخصوصاً اگر آنها را به زمان حال محدود کنید و از مردم بخواهید چیزی را که امروز اتفاق افتاده است و از آن سپاسگزار هستند نام ببرند – این “حالا” را نیز در مغز همه نقش می بندد. آنها کمک می کنند. آنها متوجه چیزهای معمولی می شوند که در غیر این صورت آنها را نادیده می گرفتند.

2. تعصبات خود را رد کنید.

لنگر در گفتگوی ما گفت: «مردم تمایل دارند بپذیرند که زندگی ثابت است. بنابراین، اگر یک بار آن را دیده اید، آن را دیده اید. لازم نیست به او توجه کنید. “این منجر به انتظارات غیر واقعی و قدیمی می شود. برای مثال، ممکن است تصور کنید که از آنجایی که شیرینی های زنجبیلی پسر عموی شما پنج سال پیش سوزانده شد، نمی خواهید چیزی را که او آورده است بخورید، حتی هر چند از آن زمان او سخت روی پخت خود کار کرده است.

شما احتمالاً انتظارات زیادی برای تعطیلات دارید، بر اساس روشی که آنها وجود داشتند (تا جایی که به یاد دارید) – و وقتی زمان حال متفاوت است، وسوسه خواهید شد که فرض کنید چیزی اشتباه است. اگر از تعصبات خود خلاص شوید و آن را همانطور که هست تجربه کنید خوشحال تر خواهید بود.امسال شیرینی زنجبیلی می تواند خوشمزه باشد.

3. قسمت های خوب را پیدا کنید.

لانگر استدلال می کند که بخشی از تمرکز بر نگرش به زندگی است “من سرها را برنده می کنم، من در صف ها برنده می شوم”. «خوب» و «بد» دسته‌هایی هستند که در حال حاضر انتخاب می‌کنید. بنابراین می‌توانید بارها و بارها «خوب» را انتخاب کنید و جنبه روشن هر مناسبتی را ببینید، حتی آنهایی که بد به نظر می‌رسند. فرض کنید یکی از اعضای خانواده شما را برای شام تعطیلات بیدار می کند. این بد است، اینطور نیست؟ در واقع، این به معنای تعداد افراد کمتر است، که به معنای گفتگوی صمیمی‌تر امروز و بیشتر ساندویچ بوقلمون است.

Eاز تعطیلات خود لذت می برید در حال حاضر، بدون اشاره به گذشته یا آینده، آهنگ خوبی نیست. اگر هنوز در گذشته کریسمس گیر کرده اید، آهنگ دیگری را امتحان کنید: “بگذار برف!” بگذار برف ببارد! بگذار برف ببارد! “برای اولین بار در سال 1945 ضبط شد، این سرود توجه جشن است:” اوه، هوای بیرون وحشتناک است / اما آتش بسیار لذت بخش است / زیرا ما جایی برای رفتن نداریم / بگذار برف ببارد، بگذار برف ببارد. برف، بگذار برف!»

اگر بخواهید می توانید گذشته یا آینده ای بسازید، اما واقعاً جایی برای رفتن ندارید جز حال. پس فقط از آتش لذت ببرید و وانمود کنید که هر سال اولین سال است – زیرا به یک معنا همینطور است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma