درس های میراث برای خانواده های بدون میلیاردر


که در میراث، کمدی تاریک HBO درباره وارثان یک امپراتوری رسانه ای خانوادگی، شخصیت ها توهین های حرفه ای را رد و بدل می کنند و لباس های سفارشی را به عنوان زره می پوشند. گروه های فوق ثروتمند دائماً با رقبای شرکتی خود و با یکدیگر در حال جنگ هستند. آنها بر سر پول، نفوذ و اینکه چه کسی می‌تواند رهبری کنگلومرا Waystar Royco را از پاتریارک لوگان روی (با بازی برایان کاکس) به ارث ببرد، دعوا می‌کنند. با این حال عمیق‌ترین زخم‌های آن‌ها – پسری که نادیده گرفته می‌شود و مشتاق تایید پدرش است، برادر یا خواهری که نیاز به در آغوش گرفتن دارد – معمولاً از سابقه خانوادگی آنها سرچشمه می‌گیرد.

این تضاد انجام می دهد میراث یک مورد قانع کننده برای کیمبرلی ادلستون، استاد کارآفرینی در دانشگاه نورث ایسترن که از این نمایش استفاده می کند، همراه با آثاری مانند پدرخوانده، برگرهای باب، و امپراتوری، در تدریس او برای تجارت خانوادگی. او همچنین مشاور شرکت‌های خانوادگی و عضو هیئت‌مدیره چندین کسب‌وکار خانوادگی خود است، بنابراین تا حدی محقق و تا حدی یک درمانگر عملی است. میراثادلستون به من گفت، این یک داستان هشدار دهنده است.

روی با پویایی خانواده قابل تشخیص مبارزه می کند: تمایلات متضاد برای تقویت قبیله و تسلط بر آن. سناریوهای قدیمی در مورد شخصیت یک برادر یا خواهر که در بزرگسالی یخ زده باقی می ماند. تمایل والدین به تربیت فرزند محترم به جای تنهایی. میراث به سادگی با اجرای این درگیری ها در آسمان خراش ها و املاک توسکانی، خطرات را افزایش می دهد. درس های مقابله با این دام ها می تواند برای بسیاری از مشاغل خانوادگی – و بسیاری از خانواده ها – کاربرد داشته باشد. مکالمه من با ادلستون برای وضوح کوتاه و کمی ویرایش شد.


کریس ییپ: نمایش ها و فیلم های زیادی در مورد تجارت خانوادگی وجود دارد. داره چیکار میکنه؟ میراث خاص؟

کیمبرلی ادلستون: لوگان معتقد است که حق دارد نقش مدیرعامل را برای همیشه حفظ کند. هیچ یک از فرزندانش نمی توانند کفش های او را پر کنند.

برای بنیانگذاران بسیار معمول است که تسلیم شدن یا نگاه کردن به یک وارث فرزند به همان اندازه که آنها توانایی دارند دشوار باشد. البته کودک با میل به مشارکت می آید. بنیانگذار این امر را به عنوان چالشی برای قدرت خود می بیند. فکر کردن به اینکه یک کودک می تواند به اندازه لوگان کمک کند برای او دست نیافتنی است. او چندان به دیدگاه آنها اعتقاد ندارد. و مانند بسیاری از افراد ثروتمند، او از ثروت خود برای دستکاری آنها استفاده می کند.

آدرس آی پی: آیا ریشه این ماجرا شبیه داستان ادیپی پدر و مادری است که می ترسند فرزندشان از آنها قوی تر باشد؟

ادلستون: بله، با استروئید است. هویت والدین آنقدر در کسب و کار جا افتاده است که نمی خواهند برای بازنشستگی برنامه ریزی کنند. بسیاری از آنها تا شش فوت پایین تر عقب نشینی نمی کنند. اما آنها می دانند که در حال ساختن ارثی برای خانواده خود هستند و در عین حال آن را می خواهند.

آدرس آی پی: بنابراین، چه درس هایی می توانیم از آنها بیاموزیم؟ میراث در پیمایش در پویایی خانواده اشتباه؟

ادلستون: چیزی وجود دارد که ما آن را تصاویر یخ زده می نامیم که در آن نمی توانید از گذشته خود فرار کنید زیرا خانواده تان اجازه نمی دهند. وقتی برای کسب و کار خانواده خود کار نمی کنید، باید فکر کنید من کی خواهم بود چی بپوشم چگونه صحبت خواهم کرد؟ در یک تجارت خانوادگی شما این تجمل را ندارید. مردم تنها کار بدی را که در 12 سالگی انجام دادید به خاطر خواهند آورد و این شما را تعیین خواهد کرد. همچنین بر کسی که یک ورزشکار ستاره بوده یا مغز خانواده فشار می آورد. آنها وارد تجارت می شوند و باید با انتظارات دیوانه وار کنار بیایند. میدونی، سوزی ما را از این آشفتگی نجات خواهد داد. او در لیست افتخاری قرار داشت. او از هاروارد فارغ التحصیل شد.

معمولا توصیه های بسیار خوب در کسب و کار خانوادگی این است که مدیران، مدیران اجرایی، افرادی که خانواده نیستند بیشتر باشد. زیرا ما را روی پا نگه می دارد و باعث می شود بهترین رفتار را داشته باشیم. من از این تشبیه استفاده می‌کنم: شما در مدرسه با مشکل مواجه هستید، بنابراین یک دوست را برای شام به خانه می‌برید، زیرا می‌دانید که این کار اوضاع را آرام می‌کند. مادر و پدرت سرت فریاد نمی زنند چون دوستی در آنجا داری. اما خنده دار است زیرا در میراثلوگان اهمیتی نمی دهد. نحوه رفتار او با رهبران مجرد جری و فرانک افتضاح است.

آدرس آی پی: میراث همچنین از ناراحتی آماده شدن برای مرگ یک بنیانگذار صحبت می کند. اگر برنامه ای برای این کار ندارید، این یک محیط مبارزه و بی ثباتی است.

ادلستون: ما از تحقیقات می دانیم که برنامه ریزی جانشین پروری دشوارترین بخش نسل اول رهبران یک شرکت است. هنگامی که تداوم به پایان برسد، برای نسل های آینده بسیار آسان تر است. رویه هایی وجود دارد که می توان از آنها پیروی کرد.

آدرس آی پی: برنامه خوبی برای جانشینی رویس چیست؟

ادلستون: این یک شرکت سهامی عام است. در حالت ایده آل، هیئت مدیره این کار را انجام می دهد. آنها اکنون چندین وارث بالقوه را شناسایی خواهند کرد. آنها شروع به راهنمایی و شکل دادن به آنها برای کار خواهند کرد. وقتی معاون نامگذاری شد، لوگان می تواند مثلاً رئیس باقی بماند. در یک سناریوی کامل، در دو تا سه سال، شخص رهبر شرکت هم از نظر عنوان و هم از نظر مسئولیت است.

تنها در تجارت خانوادگی، نقش رهبری به عنوان یک تعهد مادام العمر دیده می شود، و این چیزی است که ما باید شروع به تغییر کنیم. این ایده بدی نیست که هر پنج تا هفت سال یک بار در یک شرکت بزرگتر، مدیر عامل شرکت را تجدید نظر کنید، شاید بین یکی از اعضای خانواده و یک عضو غیر خانواده تغییر دهید.

آدرس آی پی: چگونه به مردم کمک می کنید در مورد مرگ و میر خود صحبت کنند در حالی که ممکن است تمایلی به انجام این کار نداشته باشند؟

ادلستون: وقتی رهبران کسب و کار خانوادگی صحبت های دیگران در مورد آن را می شنوند، واقعاً خوب است. هنگامی که خانواده برای ارثی برنامه ریزی می کنند، آن برنامه را به نشانه افتخار حمل می کنند. آنها می دانند که این یک دستاورد است. احساس آرامش می کنند.

معمولا بیش از یک نفر طول می کشد تا آنها را تحریک کند. شما به آنها می گویید: “شما برای همیشه زنده نخواهید بود، اما تجارت شما می تواند.” می‌خواهید میراث شما چه باشد؟» و داستان‌های ترسناک کاملاً کمک می‌کنند.

آدرس آی پی: طبق تجربه شما، دلیل اینکه آنها نمی خواهند برنامه ریزی کنند چیست؟

ادلستون: بدیهی است که هیچ کس نمی خواهد مرگ خود را برنامه ریزی کند. اما ارزش قائل شدن برای فرزندانتان واقعاً خلاف هنجارهای خانواده است. شما از یک والدین می خواهید که یکی را انتخاب کنند. بسیاری از مردم فکر می کنند این چه درگیری ایجاد خواهد کرد? آنها نمی خواهند گفتگوهای سنگین داشته باشند، بنابراین فقط از آنها اجتناب می کنند.

آدرس آی پی: شما در مورد عامل فردو نوشتید و این مرا تحت تأثیر قرار داد میراث فردوهای زیادی وجود دارد. میشه توضیح بدی یعنی چی؟

ادلستون: با الهام از فردو در پدرخوانده. و این یک موضوع گفتگوی بسیار تابو است: یکی از اعضای خانواده که مانع مطلق تجارت است، که فقط به خاطر نام خانوادگی خود آنجا است. گاهی اوقات آنها ناتوان هستند; گاهی اوقات آنها در واقع منحرف هستند، حتی دزدی. همه انواع مختلف Fredos وجود دارد. تحقیقات من نشان داد که حدود یک سوم از مشاغل خانوادگی مورد بررسی به داشتن یک مورد اعتراف کرده اند. همه می دانند که دارند آسیب می زنند، اما از آنها حمایت می کنند، زیرا آنها یک خانواده هستند.

آدرس آی پی: میراث گاهی برعکس این وضعیت را نشان می دهد. اگرچه بستگان آنها افعی هستند، اما این شخصیت ها مزایای زیادی را برای گروه می خواهند تا هرگز آن را ترک کنند. آیا راه خوبی برای جدا شدن از یک خانواده سمی وجود دارد؟

ادلستون: گروه درمانی اول و سپس بزرگترین چیز این است که هویت خود را بسازید. نیازی نیست که شما چه کسی هستید توسط کسب و کار خانوادگی شما تعیین شود.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر