درخواست نامزد «خاشقچی»، سنگ بزرگ انتقال مالکیت نیوکاسل به «بن سلمان»

درخواست نامزد «خاشقچی»، سنگ بزرگ انتقال مالکیت نیوکاسل به «بن سلمان»

[ad_1]

«خدیجه چنگیز» نامزد «جمال خاشقچی» روزنامه نگار سعودی به قتل رسیده، با هدف ممانعت از انعقاد قرارداد مذکور، به لیگ جزیره نامه نوشته و این در حالی است که سازمان عفو بین الملل اعلام کرده که در صورت تایید تغییر مالکیت، لیگ برتر انگلیس «خطر تبدیل شدن به یک فریب خورده» را پذیرفته است.

خاشقچی یکی از مقاله نویسان واشنگتن پست و تبعه آمریکا، در سال ۲۰۱۸ و در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید.

صندوق ثروت ملی عربستان تحت رهبری «محمد بن سلمان» ولیعهد بلندپرواز سعودی در صورتی که پیشنهاد ۳۰۰ میلیون پوندی (۳۳۸ میلیون دلاری) وی پذیرفته شود، ۸۰ درصد از سهام باشگاه نیوکاسل را در اختیار خواهد گرفت.

چنگیز از لیگ برتر جزیره خواسته است تا در قبال این موضوع، موضعی اخلاقی اتخاذ کند.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: با رعایت جانب احتیاط نسبت به اتخاذ تصمیم درست توسط لیگ جزیره خوش بین هستم. اطمینان دارم که اگر لیگ برتر از مقررات و منشور خود به ویژه معیارهای سنجش مالکان و مدیران، پیروی کند، از فروش نیوکاسل به محمد بن سلمان و صندوق ثروت ملی عربستان ممانعت به عمل خواهد آورد. تا زمانی که بن سلمان برای نقش خود در قتل بی‌رحمانه خاشقچی پاسخگو نباشد، هیچ‌کس نباید با او هیچ معامله‌ای انجام دهد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>