دانشمندان در میانه جنگ آمریکا و چین گرفتار شدند

[ad_1]

Уمنظور ما کلاه، فقط وقتی در مورد بخشی از فناوری صحبت می کنید؟ پاسخ به تعیین اینکه آیا ایالات متحده می تواند برتری تکنولوژیکی خود را بر چین حفظ کند یا خیر کمک خواهد کرد. این فناوری به سه شکل متفاوت است. این یک ابزار تجسم یافته است، مانند قابلمه، تابه یا فر در آشپزخانه. این یک دستورالعمل نوشته شده است، مانند ثبت اختراع، نقشه ها یا دستور پخت کیک. و این دانش فرآیند است – تجربه عملی غیرقابل جایگزین و سخت به دست آمده که ثبت آن بسیار دشوار است. کپی کردن چیزکیک مادربزرگ دشوار است، حتی زمانی که در آشپزخانه او کار می کنید و یادداشت های نفیس او را دنبال می کنید. متأسفانه، در رقابت با چین، ایالات متحده از قابلمه ها و دستور العمل های خود دفاع می کند، در حالی که فشار قانونی بر کارشناسان کیک پنیر در داخل مرزهای خود اعمال می کند – بنابراین توانایی این کشور برای ایجاد مالکیت معنوی جدید را محدود می کند. این نشانه نگران‌کننده‌ای است که مقامات ایالات متحده در درک چیز مهمی ناکام هستند: مفیدترین فناوری مالکیت معنوی در قالب اسناد مکتوب نیست، بلکه دانش نانوشته در ذهن مردم است.

برای چندین دهه، واشنگتن سرقت مالکیت معنوی در چین را محکوم کرده است. دولت ایالات متحده با تمرکز بر بازدارندگی و مجازات جرایم سایبری – که در آن هکرها سعی می کنند از نقشه ها و داده های آزمایشی فرار کنند – اسناد مکتوب و سایر مالکیت های معنوی را به عنوان شکل کلیدی فناوری که به دنبال محافظت از آن است، مطرح کرده است.

در طول دولت ترامپ، آژانس های فدرال تشدید قابل توجهی را انجام دادند. در سال 2018، جف سشنز، دادستان کل وقت، «ابتکار چین» را اعلام کرد، که او وعده داد با هدف سرقت «اکتشافاتی است که سال‌ها کار و میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری در اینجا در ایالات متحده نیاز داشت»، اما به برنامه‌ای برای مجازات تبدیل شد. دانشمندان مستقر در ایالات متحده برای انواع خفیف‌تر اختلالات. وزارت دادگستری تحت نظارت او، ده ها محقق و دانشمند را متهم کرده است. قربانیان قابل توجه شامل اساتید علوم در دانشگاه های برتر آمریکا مانند هاروارد و موسسه فناوری ماساچوست هستند. محاکمه چارلز لیبر، محقق فناوری نانو هاروارد به اتهام اختلاس از بودجه چین روز سه شنبه در بوستون آغاز شد. اکثر متهمان این پرونده ها چینی الاصل یا تبار هستند. گزارش اخیر در اس بررسی تکنولوژیکی نشان می‌دهد که تنها یک چهارم پرونده‌هایی که تحت ابتکار چین آغاز شده‌اند، قصد ادعایی برای سرقت اسرار یا جاسوسی دارند. بسیاری از پیگردهای قانونی در سه سال گذشته، از جمله پرونده لیبر، به فقدان علنی بودن، مانند افشا نکردن پیوندها با بودجه یا مؤسسات چینی هنگام درخواست یارانه های فدرال، مرتبط بوده است. برای مقابله با این ادعاها، محققان در حبس خانگی قرار گرفتند، شغل خود را از دست دادند و هزینه های ویرانگر دادگاه را از دست دادند.

در اصل، ایالات متحده از ابزارها و نقشه های خود محافظت می کند، در حالی که به یک دارایی بسیار ارزشمندتر آسیب می رساند: دانشمندان و جوامع علمی خود. این رویکرد فضایی از ترس ایجاد می کند که همکاری علمی مشروع را منجمد می کند و می تواند دانشمندان خارجی را که در غیر این صورت اکتشافات خود را در آمریکا انجام می دهند، بیرون کند.

آمریکا قبلا این اشتباه را مرتکب شده بود. در طول اوج تهدید سرخ در دهه 1950، دولت ایالات متحده Qian Xuesen، فیزیکدانی را که یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا بود، بر اساس ادعای همدردی های کمونیستی دستگیر کرد. کیان که در سال 1955 به چین اخراج شد، بعداً ساخت بمب شکافت چینی و بمب هیدروژنی و همچنین موشک‌های بالستیک برای تحویل را رهبری کرد. به عبارت دیگر، اخراج کیان یک اشتباه استراتژیک از سوی دولت آمریکا بود.

Уدستورالعمل های نوشته شده نمی توانند بازتولید تجربه عملی حتی انجام یک فعالیت ساده مانند سرخ کردن تخم مرغ برای اولین بار دشوار است، اگر غذاهای عالی و دستور پخت دقیقی دارید، اما تجربه ای در آشپزی ندارید.

بی فایده تر است که باور کنیم کل صنایع فناوری را می توان در نقشه ها یا گزارش ها پوشش داد. ایالات متحده باید این درس را پس از جنگ جهانی دوم می آموخت. که در استفاده از تکنولوژی نازی، در کتاب روشنگرانه‌ای که امسال منتشر شد، داگلاس اوریگان، مورخ، نحوه برخورد ماموران آمریکایی با آزمایشگاه‌های صنعتی شکست‌خورده آلمان را مستند می‌کند. این کشور در طول جنگ به عنوان پیشرو در صنایع شیمیایی و سایر صنایع مبتنی بر علم از شهرت برخوردار بود، در حالی که سلاح های معجزه آسا زیرا موشک های V-2 تهدیداتی بودند که متفقین هیچ پاسخی به آن نداشتند.

محققانی که تحت نظارت ارتش ایالات متحده به نام آژانس اطلاعات فنی (FIAT) سازماندهی شده بودند، شروع به بازدید از آزمایشگاه های آلمان کردند. محصول انقلابی، دوربین میکروفیلم، به آمریکایی ها توانایی بی سابقه ای در کپی اسناد در مقیاس بزرگ داده است. این دانشمندان و تکنسین‌ها با جدیت دست به کار شدند و انبوهی از نقاشی‌ها، گزارش‌های علمی و داده‌های آزمایشی خام را عکاسی و به خانه ارسال کردند. آمریکا تنها کسی نبود که به دنبال «غرامت فکری» بود. اتحاد جماهیر شوروی، بریتانیا و فرانسه برنامه های خود را برای استفاده از فناوری آلمانی طراحی کردند.

اسرار فاش شده توسط فیات چگونه صنعت آمریکا را تغییر داده است؟ اکثر آنها تأثیر کمی داشتند. بسیاری از شرکت‌های آمریکایی در بخش‌هایی مانند ماشین‌ابزار، هواپیما و حتی مواد شیمیایی از این که فهمیدند چندان از همتایان آلمانی خود عقب نیستند، شگفت‌زده شدند. اما صنعت آمریکا نیز دریافته است که تلاش برای یادگیری کل صنایع با بررسی اسناد بی اثر است. ناامیدی در نامه‌ای از اوریگان به انجمن شیمی بریتانیا خلاصه می‌شود که می‌گوید: «بسیاری از دانش در قالب کلمات غیرممکن است» و «هیچ مقدار از اطلاعات «داده‌شده» هرگز نمی‌تواند جایگزینی برای آن باشد. اطلاعات دریافت شده در مدرسه سنگین برای تجربه عملی.

ایالات متحده با عملیات Paperclip، برنامه ای شناخته شده تر که شامل تخلیه یا ربوده شدن بیش از 1000 دانشمند آلمانی در ایالات متحده بود، موفقیت بیشتری کسب کرد. بزرگترین این جوایز، دانشمند موشکی ورنر فون براون، افسر سابق اس اس بود که ایالات متحده به طرز شگفت انگیزی بهتر از کیان با او رفتار کرد. فون براون با کمک سایر مهاجران آلمانی نقش مهمی در توسعه موشک Saturn V ناسا ایفا کرد.

هر بخش از فناوری محصول یک سیستم و فرهنگ خاص است. انتقال موفقیت آمیز مستلزم حضور دانشمندی است که سازگاری های فنی انجام دهد و مجموعه ای از استعدادها را پرورش دهد که به مرور زمان ایده های جدید را جذب می کند. ساموئل اسلیتر در سال 1789 بریتانیا را ترک کرد و به انطباق ماشین آلات نساجی بریتانیا با شرایط محلی نیوانگلند در اوایل دهه 1790 کمک کرد و لقب “اسلیتر خائن” را در خانه به دست آورد.

منتلاش شما برای برای جلوگیری از نشت فناوری به چین، دولت ایالات متحده به درستی در تلاش است تا هک رایانه در چین را خنثی کند. دزدی همیشه غیرقابل قبول است. علاوه بر این، دولت ایالات متحده و دانشگاه های آمریکایی پایه محکمی برای مطالعه پیوندهای محققان با موسسات چینی دارند، زیرا خود رئیس جمهور شی جین پینگ به طور رسمی بر برنامه ترکیب نظامی-غیر نظامی چین نظارت می کند، ابتکاری که دانشگاه ها و مشاغل را به این کشور جذب می کند. نوسازی نظامی آن

اما ابتکار چینی وزارت دادگستری ایالات متحده، که در دولت بایدن ادامه دارد، فراتر از عقل گسترش یافته است. در نتیجه، آمریکا با ارزش ترین دارایی های خود را در مسابقه فناوری در دستان چین قرار خواهد داد.

اس بررسی تکنولوژیکی بانک اطلاعاتی از 77 پرونده و بیش از 150 متهم در این ابتکار را حفظ می کند. بارزترین واقعیت در مورد این آزار و شکنجه این است که تعداد کمی از مردم ادعا می کنند که جاسوسی اقتصادی یا سرقت اسرار تجاری هستند. طبق شرایط خاص خود، ابتکار چین موفقیت کمی داشته است. به گفته وی، تنها حدود یک چهارم متهمان مجرم شناخته شده اند بررسی فنی. تنها مورد صحت این تحقیق که اوایل این هفته شنیده شد، منجر به ضرر قابل توجهی برای دادستان شد: یک قاضی فدرال آنمینگ هو از دانشگاه تنسی در ناکسویل را به اتهام پنهان کردن روابط با یک دانشگاه چینی در حین دریافت ناسا تبرئه کرد. تامین مالی . . حتی دادستان های سابق فدرال نیز ابتکار چین را زیر سوال می برند. این همان چیزی است که اندرو للینگ، یکی از وکلای آمریکایی که قبلاً به دولت کمک می کرد، گفت واشنگتن پست در ماه سپتامبر که پیگرد قانونی دانشمندان به دلیل تقلب در اعطای «به مرحله اغراق نزدیک می‌شود». در همین مقاله به نقل از یکی دیگر از دادستان سابق آمده است که این پرونده ها اکنون تمرینی برای «نمایش آمار» است.

افراط و تفریط عواقبی دارد. در مطالعه‌ای توسط دانشگاه آریزونا و کمیته 100، یک سازمان غیرانتفاعی که نماینده آمریکایی‌های سرشناس چینی است، 42 درصد از محققان چینی مورد بررسی گفتند که ابتکار چین و سایر تحقیقات FBI بر برنامه‌های آنها برای ماندن در ایالات متحده تأثیر گذاشته است. این موسیقی در گوش دولت چین است که در حال بهبود رکورد خود برای جذب دانشمندان چینی الاصل است. اگرچه دنگ شیائوپینگ، رهبر سابق چین، جوانان کشورش را تشویق به تحصیل در خارج از کشور کرده است، پکن همیشه برنامه هایی را حفظ کرده است که آنها را ترغیب به بازگشت به کشور می کند. به گفته دولت چین، سهم دانشجویان خارجی که تصمیم به بازگشت دارند از 25 درصد در سال 2005 به 64 درصد در سال 2018 افزایش یافته است.

ایالات متحده باید از اشتباهات گذشته درس بگیرد. بله، یک طرح یا سند مکتوب خاص می تواند به توانایی های چین کمک کند و باید از تخلفات سایبری با هدف استخراج این مالکیت معنوی جلوگیری کرد. اما این نقاشی‌ها هزینه زیادی دارند و شاهین‌های آمریکایی خطر آسیب رساندن به منبع بسیار ارزشمندتری را دارند: دانشمندانی که می‌توانند اشکال جدیدی از مالکیت معنوی را برای آمریکا ایجاد کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma