داروهای جدید برای COVID یک معامله بزرگتر از آن چیزی است که مردم تصور می کنند

[ad_1]

اگرچه ماسک‌ها، فاصله‌گذاری، تهویه، آزمایش و ردیابی تماس به جلوگیری از فروپاشی سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده تحت فشار کووید-19 کمک کرده‌اند، همه‌گیری تنها از دو طریق کنترل می‌شود: اقدامات پیشگیرانه – به ویژه واکسن‌ها – مهار شوند. سیستم ایمنی افراد برای جلوگیری از آلوده شدن، بیمار شدن و انتشار ویروس کرونا، در حالی که درمان‌های هدفمند به کسانی که قبلاً علائم بیماری را ایجاد کرده‌اند امید می‌دهد. ظهور Omicron، یک نوع جدید نگران کننده از ویروس کرونا، بر نیاز به استفاده از ابزارهای مختلف برای مبارزه با این بیماری تاکید می کند. در بیماری های عفونی، کنترل عامل بیماری زا به معنای کاهش تأثیر آن است، حتی اگر در جهان بومی باقی بماند. خوشبختانه، ایالات متحده آماده است تا به دو داروی ضد ویروسی خوراکی اجازه دهد: مولنوپیراویر و پاکلووید. اولین نام رایج یک داروی تولید شده توسط Merck است. دومی نام تجاری ترکیب دارویی است که توسط فایزر ساخته شده است. هر دو به شکل قرص در دسترس هستند و دوره پنج روزه درمان هر کدام مزایای قابل توجهی را برای بیماران خاص به همراه خواهد داشت.

این درمان‌های معجزه‌آسا با کم‌ترین سر و صدا ارائه شدند، اما نشان‌دهنده بزرگترین پیشرفت تاکنون در درمان بیمارانی است که قبلاً به COVID-19 آلوده شده‌اند. مدتی است که عرضه واکسن در ایالات متحده از تقاضا پیشی گرفته است و مقامات اخیراً واجد شرایط بودن را گسترش داده اند تا کودکان زیر 5 سال را نیز شامل شود، اما جذب آن جهانی نیست. میلیون‌ها آمریکایی به دلایل مختلف تصمیم گرفته‌اند واکسینه نشوند، در حالی که هنوز واکسنی برای بسیاری دیگر در سراسر جهان ارائه نشده است. و اگرچه واکسن‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای در برابر بیماری‌های جدی مؤثر بوده‌اند، برخی از بیماران، به‌ویژه آن‌هایی که سن بالاتری دارند یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند، در صورت ابتلا به یک عفونت جدید در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان باقی می‌مانند. استفاده گسترده از درمان های خوراکی آنفولانزا نشان دهنده ارزش داروهای کووید است که می توانند به صورت سرپایی ارائه شوند و شدت علائم را هم در بیماران واکسینه نشده و هم در بیماران واکسینه شده کاهش دهند.

Molnupiravir و Paxlovid به ویژه هیجان انگیز هستند زیرا عوامل ضد ویروسی که به طور مؤثر ویروس ها را در نقاط خاصی از چرخه زندگی آنها هدف قرار می دهند ” جام مقدس” درمانگران ویروس هستند – همانطور که تجربه قبلی با سایر ویروس ها نشان داده است. عفونت HIV تقریباً برای همه بیماران کشنده بود تا اینکه داروهای ضد ویروسی علیه آنزیم‌هایی که برای تکثیر ویروسی حیاتی هستند ساخته شد و محققان متوجه شدند که چگونه این داروها را برای افزایش اثربخشی و محدود کردن ظهور سویه‌های ویروسی مقاوم ترکیب کنند. این تغییرات درمان HIV را متحول کرد و به طور قابل توجهی پیش آگهی را برای افرادی که به داروهای ضد ویروسی دسترسی داشتند، بهبود بخشید. بیماران تحت درمان به جای ابتلا به یک بیماری جدی می توانند زندگی سالمی داشته باشند و امید به زندگی عادی داشته باشند.

توسعه این ضد ویروس های خوراکی بسیار فعال برای عفونت HIV یک دهه و نیم پس از آشکار شدن این بیماری طول کشید. پیشرفت باورنکردنی در درمان COVID-19 18 ماه طول کشید. جالب توجه است، تحقیقات در مورد درمان COVID-19 ایده های بسیاری را از زمینه HIV به عاریت گرفته است. دو داروی جدید برای COVID-19 بر مسیرهای مشابهی در چرخه زندگی ویروسی که داروهای HIV هدف قرار می‌دهند تمرکز دارند. در اصل، این داروها از تکثیر خود ویروس هدف جلوگیری می کنند. از آنجایی که آنها با اکثر واکسن‌های کووید-19 که به سیستم ایمنی می‌آموزند شناسایی و حمله به پروتئین مشخصه ویروس کرونا را می‌آموزند، متفاوت عمل می‌کنند، عوامل ضد ویروسی در برابر انواع جهش‌یافته که تشخیص پروتئین‌های سنبله‌شان دشوارتر از سلول‌های ایمنی است، موثر باقی می‌مانند. طراحی، تولید و توزیع واکسن‌های به‌روزرسانی‌شده برای انواع جدید به زمان نیاز دارد، بنابراین در دسترس بودن ضد ویروس‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

توسعه سریع واکسن‌ها علیه COVID-19 – چیزی که هنوز برای HIV وجود ندارد – پیشرفت‌ها در درمان را تحت الشعاع قرار داده است. با این حال، نیاز و تقاضای عمومی برای داروهای موثر آشکار است. پزشکان و بیماران به دنبال درمان‌های خوراکی بالقوه برای COVID-19، از جمله داروهایی مانند هیدروکسی کلروکین و ایورمکتین بوده‌اند که در آزمایش‌های بالینی مؤثر نبوده‌اند. اما محققان مجبور شدند روی این موضوع کار کنند، زیرا COVID-19 برای مدت طولانی با ما خواهد بود. اگرچه متخصصان سلامت معتقدند که پیشگیری از این بیماری بهتر از درمان علائم آن است، اما همه واکسینه نمی شوند. افرادی که مبتلا می شوند، صرف نظر از شرایط عفونت شان، سزاوار شفقت و مراقبت هستند، و درمان های پزشکی که دوره انتقال ویروس را کوتاه می کند و از بیرون رفتن بیماران COVID-19 واکسینه نشده از تخت بیمارستان جلوگیری می کند، از همه محافظت می کند.

درمان COVID-19، که تا به امروز اثربخشی خاصی را نشان داده است، دارای اشکالات قابل توجهی است. رمدسیویر یک عامل ضد ویروسی داخل وریدی است که در بیماران بستری شده در بیمارستان مبتلا به کووید-19 استفاده می شود. اما زمانی که بیمار بستری می شود، ممکن است ویروس قبلاً آسیب قابل توجهی ایجاد کرده باشد و تکثیر ویروس متوقف شده باشد. داروی داخل وریدی نسبت به دوره های مقرون به صرفه، موثر و کوتاه قرص های خوراکی، قدرت بسیار کمتری برای تأثیرگذاری بر مسیر همه گیری دارد. تا به امروز، تنها درمان سرپایی برای COVID-19، درمان با آنتی بادی های مونوکلونال بوده است که در پیشگیری از بیماری شدید در بیماران پرخطر موثر است. با این حال، آنها گران هستند و نیاز به انفوزیون داخل وریدی یا تزریق زیر جلدی دارند و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید استفاده از آنها را به دقت کنترل کنند.

اگرچه مولنوپیراویر، که به نام چکش خدای اسکاندیناوی ثور، مولنیر، برای درمان ویروس ابولا آزمایش شد، محققان قبل از ورود SARS-CoV-2 به صحنه، روی هدف دارو متوقف نشدند. مطالعات اولیه مولنوپیراویر نشان داد که دریافت کنندگان آن سریعتر از دریافت کنندگان دارونما ویروس کرونا را پاک می کنند. این دارو به بیمارانی که قبلاً در بیمارستان بستری شده بودند کمکی نکرد، اما در بیماران سرپایی مبتلا به بیماری خفیف تا متوسط ​​که آسیب پذیری بالایی در برابر بیماری شدید داشتند، در صورت تجویز ظرف پنج روز پس از ظهور علائم، خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ را تا 30 درصد کاهش داد. این دارو آنقدر مفید بود که کارآزمایی بالینی زودتر خاتمه یافت. مرک برای مجوز استفاده اضطراری درخواست می‌کند و انتظار می‌رود FDA این هفته دارو را بررسی کند. مرک قول داده است که فناوری خود را با Drug Patent Pool (MPP) به اشتراک بگذارد، که امکان دسترسی جهانی مقرون به صرفه تر به مولنوپیراویر را فراهم می کند.

Paxlovid، فرمولی که عمدتاً از ابتدا برای همه‌گیری کنونی توسعه یافته است، در واقع یک مهارکننده پروتئاز ویروسی RNA به نام PF-07321332 است که با داروی دیگری به نام ریتوناویر “تقویت” شده است. همچنین موضوع یک کارآزمایی بالینی بود که زود متوقف شد زیرا درمان بسیار مؤثر به نظر می رسید. بیماران سرپایی که هم کووید-19 داشتند و هم شرایط پزشکی داشتند که آنها را در معرض خطر بالای بیماری شدید قرار می داد، در صورتی که دو بار در روز به مدت پنج روز Paxlovid دریافت می کردند، 89 درصد کمتر از زمانی که دارونما دریافت می کردند، در بیمارستان بستری می شدند. FDA احتمالاً این ابزار مهم درمانی را قبل از پایان سال بررسی خواهد کرد. دولت ایالات متحده میلیون ها دوره آموزشی با مولنوپیراویر و پاکلووید را برای آمریکایی ها خریداری کرده است که در انتظار مجوز برای هر دو هستند. علاوه بر این، Pfizer قول داده است که دسترسی جهانی به Paxlovid را از طریق توافق با MPP تسریع کند.

اهمیت این دو ضد ویروس سرپایی مورد انتظار برای COVID-19 را نمی توان نادیده گرفت. هر دو دارو بر روی افراد واکسینه نشده مورد مطالعه قرار گرفته اند که ایالات متحده و سایر کشورهای جهان تعداد زیادی از آنها را دارند. برای افراد واکسینه شده، عفونت‌های «سریع» معمولاً خفیف هستند، اما می‌توانند منجر به وقفه در کار شوند و نیاز به کاهش تماس با دیگران داشته باشند. درمان سریع با یکی از این دو عامل ضد ویروسی نه تنها باید علائم عفونت‌های نوآورانه را کاهش دهد (مانند آنفولانزا)، بلکه باید بار ویروسی را با مهار تکثیر ویروسی به سرعت کاهش دهد.

تحقیقات بیشتر در مورد داروهای جدید برای COVID-19 برای استفاده بالقوه در افراد کم خطر و به عنوان داروهای پیشگیرانه در حال انجام است. توسعه داروهای ضد ویروسی برای HIV همچنین منجر به توسعه “پیشگیری پس از مواجهه” شده است، استراتژی که در آن افرادی که با این ویروس در تماس هستند داروهای ضد ویروسی مصرف می کنند تا از HIV مثبت شدن جلوگیری کنند. داروهای جدید برای کووید حداقل پتانسیل ارائه چنین سودی را دارند. علاوه بر این، توسعه این دو ضد ویروس باعث تحریک تحقیقات بر روی سایر ضد ویروس‌های خاص COVID-19 می‌شود. بنابراین با وجود آمدن Omicron، هنوز دلیلی برای خوش بینی داریم. سال گذشته با مجوز واکسن های بسیار مؤثر علیه کووید-19 به پایان رسید و سال 2021 باید با در دسترس بودن درمان های بسیار مؤثر و هدفمند علیه کووید-19 به پایان برسد که به جهان کمک می کند تا با کووید-19 زندگی کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet