جک دورسی نیز از توییتر خسته شده است


جک دورسی که این هفته از سمت مدیرعاملی توییتر کنار رفت، افتخارات مشکوکی را دارد که یکی از مهم‌ترین حکیمان جمع‌آوری پشم در سیلیکون ولی است. اشلی فاینبرگ، روزنامه‌نگار، یک بار گفت: صحبت کردن با او می‌تواند به طرز باورنکردنی سرگردان باشد، “نه به این دلیل که او بسیار باهوش یا تفکربرانگیز است، بلکه به این دلیل که آنطور که باید به نظر می‌رسد.” این منعکس کننده تجربه من است: دورسی در مصاحبه ها ساکت و محتاط است – یک انحراف از جسارت معمول مدیر عامل – و به نظر می رسد واقعاً علاقه مند به دادن پاسخ های متفکرانه است، همچنین به ندرت. با این حال، مهم نیست که چقدر جدی نامزد کرده است، تقریباً هرگز پاسخ روشن یا رضایت بخشی نمی دهد. روی او کلیک کنید تا مشکلات خاصی را در پلتفرم او گزارش کنید و او بازی Mad Libs بنیانگذار فناوری را شروع می کند که مکالمه را به جایی نمی برد.

من فکر نمی‌کنم دورسی به معنای بلند شدن مانند یک پیچ و خم باشد. بلکه به شیوه ای بیضوی خود، شکاف بین آرمان های والای رسانه های اجتماعی و گفتمان سمی را که ایجاد می کند، بیان می کند. به نظر می رسد او نسخه کاملی از توییتر را در ذهن خود دارد، اما هیچ زبانی برای توصیف آن وجود ندارد. حالا با خروج او از شرکت، بالاخره می توان این تنش را برطرف کرد. مانند سایر رهبران فناوری بزرگ، او از پلتفرم نوجوان و مشکل دار خود منحرف می شود به امید رسیدن به مکانی بهتر و متفاوت. نسخه ای از میم را با دوست پسری که حواسش پرت شده است تصور کنید، که در آن مرد وسط مدیر عامل شرکت است و او یک متاورژ غیرمتمرکز را مشاهده می کند.

دورسی همیشه به عنوان یک مرد ایده‌پرداز شهرت داشته است. پس از راه اندازی کتاب داستان توییتر در سال 2006، او شروع به کار بر روی شرکت دیگری برای کمک به دموکراسی کردن پرداخت های موبایلی کرد که به Square تبدیل شد. وضعیت “رویایی” فناورانه او به این معنی بود که دورسی می تواند عجیب و غریب باشد، که او با گرسنگی دادن به خود، نوشیدن مخلوطی از ارزش غذایی مشکوک به نام “آبمیوه نمکی”، پیاده روی پنج مایل تا محل کار و پوشیدن ریش علامت تجاری و بینی حلقه دار از آن استفاده کرد. . وضعیت رویایی همچنین به او اجازه داد تا در دو موقعیت پاره وقت دستکاری کند و زمانی که چند سال پیش شروع به توئیت شدید در مورد ارز دیجیتال کرد، پوششی را ارائه داد. در ماه اوت، دورسی گفت که بیت کوین در نهایت جهان را متحد خواهد کرد. این می تواند زمینه ای برای ایده فناوری بزرگ بعدی او و شرکت چند میلیارد دلاری بعدی او باشد. اما این نیز بود @jack بودن @jack.

مدیریت توییتر در سال 2021 دشوار است. در اوایل سال 2020، الیوت مدیریت، فعال-سرمایه گذار، سهام قابل توجهی در این شرکت گرفت و دورسی را برای دستیابی به اهداف رشد خود تحت فشار قرار داد. و اگرچه توییتر روی برخی کار می کند جدید محصولات، پلت فرم تا حد زیادی بالغ است. اداره یک شرکت بالغ – به ویژه شرکتی که تأثیر زیادی بر سیاست و فرهنگ دارد – مستلزم کارهای تعمیر و نگهداری زیادی است. این نیز چیزی شبیه یک کابوس است. در 18 ماه گذشته، دورسی مجبور بوده است جریانی از اطلاعات نادرست در مورد کووید را در پلتفرم خود، شهادت های متعدد به کنگره و یک فصل انتخاباتی شدیدا مناقشه برانگیز که با تصمیم اجرایی او برای ممنوع کردن رئیس جمهور فعلی ایالات متحده به پایان رسید، هدایت کند. من فکر نمی‌کنم برای این میلیاردر اشک ریخته باشیم، اما به اندازه کافی در صحبت‌های دورسی برجسته شده‌ام تا بدانم برخی از تجربیات مدیریتی او انتقادات موجهی را از طرف، خوب، در واقع همه بلعیده است. دقیقاً آن چیزی نیست که یک رویا می خواهد تمام روز انجام دهد.

پلتفرم های قدیمی فناوری از صدها میلیون، اگر نگوییم میلیاردها کاربر، درآمد زیادی به دست می آورند، اما همچنین پر از مشکلات هستند. این مشکلات برای افرادی که رویای پلتفرم‌ها را دیده‌اند باید هر روز احساس شود. اجرای محصولات، به روز رسانی ها و سیاست های جدید یک چالش لجستیکی است و مصرف کنندگان دمدمی مزاج و مقاوم در برابر تغییر هستند. موفقیت وب 2.0 – اینترنت اجتماعی – دیگر بستری برای فرصت ها نیست. آنها نیستند آینده. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران خطرپذیر، برنامه نویسان و مدیران عامل از سیلیکون ولی مانند دورسی به وب 3 نگاه می کنند.

به زبان ساده، Web3 به نسل سوم اینترنت اشاره دارد، جایی که سرویس‌ها و پلتفرم‌های آنلاین به مدلی مبتنی بر بلاک چین و توکن‌های رمزنگاری شده‌اند. در تئوری، این بدان معنی است که آنها غیرمتمرکز هستند و هر کسی که دارای توکن است، مالکیت یا کنترلی روی آنها دارد. این مدل شبکه یک چشم انداز مالی برای اینترنت است که به شدت توسط سرمایه گذاران و ارزهای سوداگرانه حمایت می شود. همچنین نوعی فضای پر هرج و مرج است که توسعه دهندگان و سازندگان به طور غریزی به آن سرازیر می شوند. پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین گاهی گیج‌کننده هستند، می‌توانند موانعی برای ورود داشته باشند (مانند نیاز به کیف پول رمزنگاری)، و به نظر می‌رسد که فرهنگ‌های متضاد خود را ایجاد می‌کنند. پول هنگفتی باید به دست آید. این هیجان انگیز است – یک زمین بازی جدید.

دورسی یکی از مشهورترین انجیلیست ها در دنیای رمزنگاری است. او تابستان امسال در کنفرانسی در میامی به پتانسیل به ظاهر نامحدود بیت کوین اشاره کرد. او با تمجید از توانایی آن در تبدیل شدن به یک دارایی جهانی و مفید برای مردم بدون بانکداری در کشورهای در حال توسعه، گفت: برای من، بیت کوین کاملاً همه چیز را تغییر می دهد. او گذراندن نوامبر 2019 را در نیجریه، اتیوپی و غنا با کارآفرینان توصیف کرد و گفت که آموخته است که این فناوری متحول کننده و حتی زیبا است. در بیانیه ای، دورسی اضافه کرد که اگر مدیرعامل توییتر و اسکوئر نبود، کاملاً روی بیت کوین کار می کرد.

تأملات دورسی در مورد بیت کوین با یادداشت های آشنا به او برخورد می کند: آنها سرشار از امید و فرصت هستند، اما همچنین بسیار مبهم هستند. دورسی در مورد ارز دیجیتال گفت: «چیزی که من را بیشتر به سمت آن جذب می‌کند، اخلاق، چیزی است که آن را نشان می‌دهد، شرایطی است که آن را ایجاد کرده است، که بسیار نادر و خاص و بسیار ارزشمند هستند.» فکر نمی‌کنم در زندگی‌ام چیز مهم‌تری وجود داشته باشد که بتوانم روی آن کار کنم، و فکر نمی‌کنم چیزی بیشتر از این برای مردم در سراسر جهان ممکن باشد.

دیدگاه دورسی از بیت کوین، مانند دیدگاه توییتری او، مطمئناً ایده آلیستی است. در سال 2019، زمانی که با ویژگی‌های آزار و اذیت توییتر مواجه شد، پاسخ‌های غرغروآمیز و دور زدن پاسخ‌هایی را ارائه کرد. و اکنون که او با چالش‌های بیت‌کوین – مانند تأثیرات زیست‌محیطی حفاری ارزهای دیجیتال – مواجه است، پاسخ‌های او به همان اندازه مبهم و رضایت‌بخش هستند. او به حضار در میامی گفت: «من کاملاً معتقدم که بیت کوین، در طول زمان و امروزه، انرژی های تجدیدپذیر بیشتری را تحریک می کند. و من فکر می‌کنم که این امر آگاهی بیشتری را در مورد چگونگی به دست آوردن آن قدرت تحریک می‌کند و به مردم آزادی بیشتری می‌دهد تا انرژی استفاده نشده و تلف شده را به چیزی تبدیل کنند که برای میلیاردها نفر در سراسر جهان ارزش ایجاد کند.

من معتقدم دورسی به آنچه می گوید باور دارد. از بین تمام مدیران اصلی فناوری، دورسی همیشه پاسخگوترین انتقادها بوده است و از توییتر خواسته است تا با مسائل مهم آزار و اذیت مقابله کند. اما تصورات او از بیت کوین، و همچنین امیدهای قبلی او به توییتر، آن را بدیهی می دانند کسی در نهایت بزرگترین مشکلات پیش روی یک فناوری را حل خواهد کرد. این ایده خوبی است، همانطور که می توانید از یک فرد با ایده انتظار داشته باشید. اما شباهت‌ها بین دیدگاه او برای Web3 و مثلاً برای، واضح است آرمان گرایی آزادی بیان او قبل از اینکه رئیس جمهور فعلی از برنامه خود برای انکار نتایج انتخابات استفاده کند، از آن دفاع کرد. Web3 از نظر تئوری برابرتر و فراگیرتر از اینترنت به هم ریخته کنونی ما است. راه رسیدن به آنجا، به گفته پیامبران Web3، اعتماد به فرآیند و الگوبرداری از آنها است. تدارکات از خودشان مراقبت خواهند کرد.

از این نظر، خروج جک دورسی از توییتر و در آغوش گرفتن رمزارز شبیه تغییر نام مارک زاکربرگ در فیس بوک به نفع متاورس است. بنیانگذاران Big Tech طناب حیات را از تجسم‌های متورم و خسته‌کننده دوم خود در اینترنت بیرون انداخته‌اند و به سمت مرز جدیدی حرکت کرده‌اند. جاه طلبی های آنها تحسین برانگیز خواهد بود اگر آسیبی که پلتفرم های آنها قبلاً ایجاد کرده است نباشد. دورسی و شرکت ممکن است در واقع رویاپرداز باشند – برنامه ریزان شهری که می توانند به طرز ماهرانه ای شریان ها و فضاهای عمومی را که در نهایت از آنها عبور خواهیم کرد، ترسیم کنند. اما نقشه های شهری نه شهر می سازد و نه مجموعه ای از پارک ها و کوچه ها. شهرها نتیجه زیرساخت های مدیریت شده با دقت هستند. آنها به یک بخش بهداشت نیاز دارند تا مطمئن شوند زباله ها در خیابان ها انباشته نمی شوند و مقامات حمل و نقل برای نگه داشتن قطارها به موقع نیاز دارند. آنها به بوروکرات‌ها نیاز دارند، نه افراد رویایی.

منطقی است که دورسی، مردی با چنان بینش تماشایی که به سختی می‌توانست آن را بیان کند، کار بوروکراتیک را خفه‌کننده ببیند. اگر چیزی وجود داشته باشد که نشان دهنده پایان دومین تکرار اینترنت باشد، این رویاپردازان هستند که به جلو حرکت می کنند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر