جنگ فرهنگی ابدی – اقیانوس اطلس

[ad_1]

آینده سیاست آمریکا در حال شکل گیری است و دلهره آور است. من، همراه با بسیاری دیگر، فکر کردم – یا حداقل امیدوار بودم – که دوره جو بایدن در کاخ سفید به تعداد کافی آمریکایی اجازه می دهد تا از تلاش های روزانه خشم و تفکر آخرالزمانی خلاص شوند. بایدن به قدری نرم بود که سیاست به چیزی سنجیده تر از سلف خود، دونالد ترامپ، بازگردد. این تفکر مطلوبی بود.

سیاست وجودی تر به نظر می رسد، نه کمتر. کارشناسان و چریک ها همه چیز را به عنوان یک جنگ فرهنگی تعریف می کنند، حتی آنهایی که ارتباط چندانی با فرهنگ ندارند. بحث‌های سیاسی که در غیر این صورت کسل‌کننده خواهند بود – مانند پروتکل‌های تست کووید یا هزینه صورتحساب Build Back Better – به بخشی از نبرد آخرالزمانی بین نیروهای خیر و شر تبدیل شده‌اند. همانطور که جک باتلر، نویسنده محافظه‌کار، اضطراب رو به رشد را توصیف می‌کند، «ما در یک نبرد در آخرالزمان هستیم، و شاهزاده تاریکی در درب خانه است، و اکنون تمام دنیا مسابقه‌ای بین یک فعال چپ‌گرا و یک فعال راست‌گرا است. ”
در نگاهی به گذشته، این اشتباه بود که فکر کنیم شدت بحث های سیاسی اخیر غیرعادی یا موقتی است، در حالی که احتمالاً هیچ یک چنین نیست. پس از چندین دهه نسبتا ملایم و خسته کننده، این تغییر در سال های ترامپ آشکار شد. در سال 2012، 45 درصد از آمریکایی ها اقتصاد را به عنوان “مهم ترین مشکل” پیش روی این کشور ذکر کردند. تا سال 2017، این تعداد به حدود 10 درصد کاهش یافته بود. با این حال، ایالات متحده به دور از استثنا بود. در سال 2018، مهاجرت به یک نگرانی اصلی برای رای دهندگان در هفت کشور اروپایی تبدیل شد که تروریسم از نزدیک دنبال می شود. از آن زمان، اقتصاد دوباره به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است، تا حدی به دلیل همه‌گیری. با این حال، خود بحث اقتصادی کمتر قطبی شده است. توافق گسترده و حتی اجماع در سراسر طیف ایدئولوژیک وجود دارد. در بیشتر اروپا، احزاب پوپولیست دست راستی چرخش شدیدی به چپ در پیش گرفته اند و خود را به عنوان مدافعان واقعی دولت رفاه و طبقه کارگر قرار داده اند.

راست آمریکا عقب افتاده است. سنت های آزادی خواهی مرزی و اقتصاد جریان جاری، شکستن عادت های قدیمی را دشوار می کند. اما این نیز با کمک بی‌تفاوتی فزاینده جمهوری‌خواهان به مخارج کسری، در حال تغییر است. استقبال ترامپ از تصاویر ناسیونالیستی راست افراطی، چپ حزب جمهوری خواه را در مورد مسائل اقتصادی تیره و تار کرده است، تغییری که متیو ایگلسیاس نویسنده آن را “اعتدال بی دلیل” می نامد. این انگیزه سیاست هویتی راست‌گرا و پوپولیسم اقتصادی، الهام‌بخش نسل جوان محافظه‌کاران «راست جدید» است که اخیراً توسط سام آدلر بل در جمهوری جدید و دیوید بروکس داخل اقیانوس اطلس.

ترامپ از نظر سبک، و گاهی در سیاست، حداقل با معیارهای محافظه کار، رادیکال بود. او تلاش های قبلی جمهوری خواهان برای خصوصی سازی تامین اجتماعی و قطع خدمات درمانی را کنار گذاشت. گسست او از سیاست سنتی چپ-راست به محافظه کاران جوان مجوزی برای پذیرش پوپولیسم اقتصادی داد، که چندان محافظه کارانه نیست. مجله تاثیرگذار مسائل آمریکا –در ابتدا به عنوان یک نهاد روشنفکری شبه ترامپیستی راه اندازی شد، از همکاران طرف مقابل استقبال کرد و بیشتر از ایده های سرمایه داری بی شرمانه، ایده های سوسیالیستی را ارائه کرد (من مقاله ای برای مجله در مورد فرمول بندی یک پوپولیسم چپ جدید نوشتم).

روشنفکران مختلف جناح راست مدتهاست در مورد جام مقدس انتخاباتی پوپولیسم اقتصادی و محافظه کاری اجتماعی خیالبافی کرده اند. در بریتانیا، آن‌ها به عنوان «توری‌های قرمز» شناخته می‌شدند، اما چنین پروژه‌های بازسازی تماشایی تمایل به شکست داشتند. آنها در تئوری متقاعد کننده بودند، اما نه لزوماً در عمل – شاید تا کنون. همانطور که ساگار اندزتی، نویسنده و پادکست محافظه‌کار در سال 2020 گفت: «دلیلی که حزب جمهوری‌خواه توانسته است برای مدت طولانی رقابت کند، این است که علیرغم اقتصاد وحشتناک خود، آنها موقعیت‌های فرهنگی بسیاری از آمریکایی‌ها را در اختیار دارند. اما آنها همچنان فکر می کنند که به خاطر سیاست های اقتصادی خود برنده هستند و به دلیل سیاست های فرهنگی خود بازنده هستند و در واقع برعکس است.

از آنجایی که دموکرات ها در حمایت از طبقه کارگر – نه تنها در میان سفیدپوستان بلکه در میان جوامع رنگین پوستی که حزب به آنها تکیه می کرد – خونریزی می کنند – راست جدید فرصتی را می بیند. پیروزی گلن یانگکین در انتخابات فرمانداری ویرجینیا یک آزمون اولیه بود. یانگکین، یک جمهوری خواه، خوشحال بود که برای مثال وعده افزایش هزینه های آموزشی را می داد. به نظر می رسید که تعداد کمی از اعضای حزب او به این موضوع فکر کنند. آنچه مهم بود فرهنگ بود، دقیقا همان چیزی بود که مدیر عامل سابق نرم‌افزار در هفته‌های آخر کمپین روی آن تمرکز کرده بود. آموزش و پرورش خط جداکننده بود، اما بحث قدیمی شما در دوره بوش درباره مدارس منشور، اندازه کلاس، آموزش معلمان، نمرات آزمون و بودجه نبود. جمهوری خواهان ممکن است تهدید «نظریه نژادی انتقادی» را مسلح کرده باشند، اما تعطیلی مدارس و آموزش از راه دور بدون شک والدین را وادار کرده است که توجه بیشتری به آنچه که فرزندانشان واقعاً می آموزند – یا نمی آموزند، داشته باشند. این تقسیم بندی بر سر این نبود که آیا بچه ها مسائل ریاضی خود را حل می کنند یا خیر. در مورد ارزش ها، تاریخ و فرهنگ-ترس از اینکه دولت، از طریق مدارس خود، ادعای بی طرفی را رد کند و در عوض پیشنهادهای ایدئولوژیک مورد مناقشه را تشویق کند.

یک سوال جالب این است که آیا این حس فزاینده برتری فرهنگی در چپ، در نهایت جمهوری‌خواهان را به سمت پیروزی‌های انتخاباتی به سبک رونالد ریگان سوق می‌دهد؟ سوال جالب‌تر این است که این تغییر – اگر دائمی شود – برای آینده سیاست آمریکا چه معنایی دارد. و معنای آن در بهترین حالت دلسرد کننده است.

در واقع، به دلیل تلاش حزب جمهوری خواه برای ایجاد مرکزی در هزینه ها، و همچنین سیاست های صنعتی و تجاری، اقتصاد به عنوان یک انشعاب حزبی بزرگ در کشور خنثی شده است. تا آنجا که شکاف چپ و راست هنوز منطقی است، برای نژاد، هویت و ماهیت پیشرفت بسیار مهمتر از تنظیم تجارت، بازارها و توزیع مجدد درآمد است. از آنجایی که اولی ها عمدتاً برای برداشت های مختلف از خوب هستند، کمتر مستعد سازش، تخصص و اصلاحات تکنوکراتیک هستند. اینها سؤالاتی در مورد “ما کیستیم” است و نه در مورد “چه چیزی کار می کند”.

نخبگان در هر دو حزب از امتیازی برخوردارند – مناسب برای یک دموکراسی غنی و پیشرفته – که به آنها اجازه می دهد بر فرهنگ تأکید کنند و در عین حال شکوفایی اقتصادی را بی ارزش کنند. ترس‌های تمدنی دقیقاً زمانی که برداشت‌ها از افول تمدنی در هر دو سمت راست و چپ تشدید می‌شود، طنین سیاسی بیشتری پیدا می‌کند. اما این نوع خاص از انحطاط – مشخصه، در نیویورک تایمز راس داوت به دلیل عقیمی باروری، رکود اقتصادی، اسکلروز سیاسی و تکرار فکری، فیلمی ایده آل برای محافظه کاران و مرتجعین جوان است. این به آنها چیزی درخور واکنش می دهد. و مهمتر از همه، لازم نیست به اندازه تشخیص اینکه دین یک کالای عمومی حیاتی است، مذهبی باشید، خواه درست باشد یا نباشد.

مانند ترامپ، سکولارترین رئیس جمهور دوران مدرن، بسیاری از مشهورترین چهره های راست جدید به ویژه مذهبی نیستند. حوزه انتخابیه آنها (بالقوه) جمهوری خواهان جوان نیز چندان مذهبی نیست. تعداد جمهوری خواهان غیرمتعهد از سال 1990 سه برابر شده است و تعداد زیادی در میان جوانان و نسبتاً جوان متمرکز شده است.

سلامت تمدنیاستفاده از اصطلاح متیو پترسون از مؤسسه کلرمونت چیزی است که هم مؤمنان و هم غیر مؤمنان را متحد می کند. آنها نقش و سودمندی دین را در حمایت از تمدن غربی، ارائه هر دو تعالی و سنت قدردانی می کنند. و البته، مطرح کردن دین به‌عنوان منبع اخلاق، برای کسانی که ارزش ویژه‌ای برای آن قائل هستند، راه بسیار خوبی برای داشتن احساسات است.

اگر این تفرقه بر سر اخلاق، معنای تأسیس آمریکا و «تمدن» سخت شود، همه ما باید حداقل کمی نگران باشیم. این به معنای یک جنگ فرهنگی چند وجهی است، شاید تا آخر عمر. این تا حدودی چشمگیر است، اما دلیل خوبی وجود دارد که به برخی از تغییرات نگاه کنیم، نه برخی دیگر، اگر نگوییم دائمی، بسیار چسبنده هستند.

همیشه یک تقسیم بندی چپ-راست حول طبقه، توزیع مجدد و وسایل تولید سازماندهی نشده بود. اما ظاهر شد و مدت زیادی دوام آورد. در مطالعه تأسیسی خود از سال 1967. سیستم های حزبی و نظم دهی رأی دهندگانسیمور مارتین لیپست و استین روکان استدلال می کنند که تشکیل دولت، انقلاب صنعتی و شهرنشینی اجازه می دهد تا تقسیمات اقتصادی جایگزین تقسیمات مذهبی شود. بنابراین تصادفی نیست که انشعاب های اقتصادی در اکثر دموکراسی های غربی مهم است (یا بوده است). با گذشت زمان، بعد اقتصادی تضاد در دموکراسی های غربی در قالب احزاب که بر اساس منافع اقتصادی خود تعیین می کنند، «یخ زده» شده است.

احزاب نیز نقش مهمی دارند. آنها تصمیم می گیرند که کدام موضوعات را در اولویت قرار دهند تا خود را از رقبا متمایز کنند. همانطور که دانشمندان علوم سیاسی آدام پرژورسکی و جان اسپراگ خاطرنشان می کنند، “طبقه در هر جامعه ای مشخص است، اگر، چه زمانی و فقط تا حدی که برای احزاب سیاسی که کارگران را بسیج می کنند مهم باشد.” اما نه دموکرات ها و نه جمهوری خواهان به این زودی ها به احزاب کارگری تبدیل نمی شوند. علاقه لفاظی محافظه کار به طبقه کارگر عمدتاً انتخاباتی و فرصت طلبانه باقی می ماند. در همین حال، چپ با پلیس زبان، آداب نخبگان و نوعی ترقی گرایی فرهنگی در میان لیبرال های سفید پوست بیش از حد تحصیلکرده بسیار محبوب تر از لاتین تبارها، سیاه پوستان، سیاه پوستان، آسیایی ها و عرب های طبقه کارگر است.

جمهوری خواهان و دموکرات ها به سادگی می توانند حول پوپولیسم اقتصادی پراکنده و مبهم ادغام شوند و آن را یک روز بنامند. برای اینکه خود را در یک سیستم دو حزبی متمایز کنند، باید بر آنچه که آنها را متفاوت می کند، نه آنچه آنها را شبیه می کند تأکید کنند. و آنچه آنها را متمایز می کند – بی تردید متفاوت – فرهنگ است. با این حال، این فقط یک روش ابزاری برای جمع آوری پایگاه و بسیج مشارکت کنندگان نیست. اگر بشنوید که سیاستمداران و روشنفکران این دو قبیله متخاصم واقعاً چه می گویند، به اندازه کافی روشن به نظر می رسد: آنها معتقدند که تمدن در خطر است، و من کیستم که آنها را باور نکنم؟ اگر پایان آمریکا، آن گونه که ما می دانیم، واقعاً نزدیک است، پس جنگ فرهنگی ارزش دارد – شاید برای همیشه، در صورت لزوم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat