جناح راست بحران آمریکای خودش را دارد

[ad_1]

شما همیشه نمی توانید مطالبی را که در نظرسنجی ها می خوانید بدیهی بدانید. برای مثال، اگر بخشی از مردم فکر می‌کنند که کشور در «مسیر اشتباه» است، برخی ممکن است فکر کنند که آنچه ضروری است اصلاحات مترقی در مقیاس بزرگ‌تر است، در حالی که دیگران ممکن است فکر کنند که آنها قبلاً بیش از حد منحرف شده‌اند. به سمت چپ.

این احتیاط هنگام بررسی مطالعات وضعیت دموکراسی آمریکا مهم است، زیرا این کشور سالگرد قیام 6 ژانویه و تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای لغو انتخابات 2020 را جشن می گیرد. دریافت که نزدیک به دو سوم آمریکایی ها – 64 درصد – موافق هستند که دموکراسی آمریکایی “در بحران و در خطر شکست است.”

اگر از خوانندگان همیشگی آن هستید اقیانوس اطلس، این نتیجه هم غیرقابل تعجب و هم درست به نظر می رسد. پس از انتخابات 2020، در آنچه من در اسناد آن را کودتا نامیدم، رئیس جمهور فعلی تمام تلاش خود را برای معکوس کردن نتیجه انجام داد، از جمله دعاوی قضایی، احضار کارمندان دولت و درخواست از آنها برای “پیدا کردن” آرای کافی، برای پیروزی، تلاش برای از وزارت دادگستری بخواهید به او کمک کند و در نهایت مایک پنس معاون رئیس جمهور را تحت فشار قرار دهید تا نتایج را نادیده بگیرد. پس از آن، گروهی از مردم به ساختمان کنگره حمله کردند، زیرا کنگره برای تأیید انتخابات تشکیل شد، که منجر به مرگ، مجروحیت و خسارت شد – که نقض سنت ارزشمند انتقال مسالمت آمیز قدرت است. این تلاش‌ها ناموفق بود، اما از آن زمان ترامپ به اظهارات نادرست درباره انتخابات ادامه داده است. او شانس زیادی برای پیروزی در ریاست جمهوری در سال 2024 دارد و همانطور که همکار من بارتون گلمن گزارش می دهد، یک جناح مورد حمایت ترامپ زمینه را برای تضعیف سیستم انتخاباتی ایالات متحده فراهم کرده است، حتی اگر رئیس جمهور سابق عادلانه پیروز نشود.

این به وضوح یک بحران است و این بحرانی است که عمدتاً تقصیر ترامپ و اکثریت حزب جمهوری خواه است که به طور ضمنی یا آشکار، با اکراه یا مشتاقانه از او حمایت کردند.

اما جزئیات نظرسنجی NPR / Ipsos را بخوانید و تمام جمهوری خواهاننه دموکرات‌ها، که احساس تندتری از بحران دارند. چهل و هفت درصد از رای دهندگان جمهوری خواه «کاملاً موافق» هستند، در حالی که تنها 29 درصد از دموکرات ها با آن موافق هستند. (در ستون «تا حدودی موافقم» را اضافه کنید و اعداد نزدیک به هم هستند: 70 درصد جمهوری‌خواهان و 67 درصد دموکرات‌ها، اما تنها 60 درصد مستقل‌ها.)

این جمهوری خواهان از تلاش های حزب خود برای لغو انتخابات وحشت ندارند – به سختی. در عوض، رأی دهندگان در هر دو حزب دو بحران کاملاً متفاوت را می بینند. جدی، همانطور که در بالا توضیح داده شد، حتی در میان رای دهندگانی که باید بیش از همه مایل به شنیدن آن باشند، که ممکن است از رضایت از پیروزی دموکرات ها در سال 2020 به خواب رفته باشند، نفوذ نمی کند. رای دهندگان ترامپ نسبت به بحرانی ابراز نگرانی می کنند. به سادگی وجود ندارد دو سوم جمهوری خواهان می گویند که این کلاهبرداری به جو بایدن کمک کرد تا در انتخابات پیروز شود، که واقعیت ندارد. کمتر از نصف نتیجه را می پذیرند.

این یافته ها نمونه ای از یک نظرسنجی نیستند. مطالعه پس از نظرسنجی نتیجه مشابهی را نشان می‌دهد: آمریکایی‌ها به بحران دموکراسی اعتقاد دارند، اما در مورد کدام یک اختلاف نظر دارند، و جمهوری‌خواهان بیشتر از دموکرات‌ها نگران هستند. نظرسنجی سی ان ان در سپتامبر نشان داد که 75 درصد از جمهوری خواهان معتقدند دموکراسی آمریکایی مورد حمله قرار گرفته است، در حالی که تنها 46 درصد از دموکرات ها این نظرسنجی را دارند. (تعداد کمی از دموکرات ها – 7 درصد – معتقد بودند که خطری وجود ندارد؛ موازنه موافق بود که دموکراسی آمریکایی آزمایش شده است اما مورد حمله قرار نگرفته است.) که دموکراسی در خطر است و 79 درصد دموکرات ها موافق بودند. نظرسنجی هاروارد کندی در دسامبر نشان داد که شکاف مشابهی در میان رای دهندگان 18 تا 29 ساله وجود دارد: 45 درصد از دموکرات های جوان معتقدند دموکراسی با مشکل یا شکست مواجه است، در حالی که 70 درصد از جمهوری خواهان جوان معتقدند.

نظرسنجی ها شواهد روشنی را ارائه می دهند که چرا جمهوری خواهان اینقدر احساس آخرالزمانی دارند. به عنوان مثال، در نظرسنجی Marist، تنها 34 درصد می گویند که انتخابات اساساً منصفانه بوده است، حتی زمانی که 86 درصد دموکرات ها چنین معتقدند. تقسیم چریکی پس از یک انتخابات بسیار رقابتی طبیعی است. دانشمندان علوم سیاسی مدت‌هاست که “اثر برنده” را شناسایی کرده‌اند، که در آن افرادی که به نامزد بازنده رای می‌دهند نیز تا حدی به نتایج اعتماد خود را از دست می‌دهند، در حالی که حامیان برنده آن را برنده می‌شوند. شرایطی که ما در آن قرار داریم به سه دلیل متفاوت است. اول، جمهوری خواهان از قبل از آستانه تاریخی پایین ایمان به انتخابات شروع کرده بودند. دوم، سطح خالص بی اعتمادی به نظام برای مشروعیت دموکراتیک خطرناک است. و سوم، بر خلاف انتخابات استاندارد، که در آن برندگان خوشحال هستند و بازندگان به سادگی ناراضی هستند، در واقع تلاشی برای لغو انتخابات صورت گرفت. نگران کننده است که به نظر نمی رسد رای دهندگان دموکرات نگران این موضوع باشند.

راه خوش بینانه برای خواندن این نظرسنجی ها این است که پاسخ دهندگان واقعاً آنچه را که به جامعه شناسان می گویند باور ندارند، اما در عوض می فهمند که پاسخ چریکی “درست” چیست. نتایج بسیاری از نظرسنجی‌ها در چند سال گذشته شبیه یک رفراندوم در مورد شخص ترامپ است: حامیان او به هر سؤالی به روشی طرفدار ترامپ پاسخ می‌دهند و اثرات عجیبی ایجاد می‌کنند. اما این در این مورد راحتی کمی را ارائه می دهد. این باور ریشه‌دار مبنی بر اینکه ترامپ از انتخاب مجدد ربوده شده است، یک حرفه سیاسی را احیا کرده است که باید مرده باشد، و این احتمال را بیشتر می‌کند که او در سال 2025 به قدرت بازگردد، که اخیراً برای انجام برنامه‌های اقتدارگرایانه خود قدرت یافته است. علاوه بر این، بازگرداندن مشروعیت نظام انتخاباتی، زمانی که از دست برود، دشوار است. این تأثیر باعث شد که جمهوری خواهان در نظرسنجی ها ایده هایی را که تابو بودند به عنوان خشونت سیاسی بپذیرند. قیام 6 ژانویه فقط در شرایطی معنا پیدا می کند که گروهی از حامیان ترامپ قبلاً معتقد بودند که دموکراسی شکست خورده است.

نظرسنجی Marist در ماه اکتبر یک شگفتی دیگر داشت: 41 درصد از بزرگسالان در سراسر کشور معتقدند که حزب جمهوری خواه تهدید بزرگتری برای دموکراسی آمریکایی است، اما 42 درصد می گویند حزب دموکرات. دموکرات ها در واقع مقصر وضعیت وخیم دموکراسی هستند. آنها به جای پیگیری یک لایحه واقعی اصلاحات انتخاباتی، لایحه بزرگتری را با برخی مفاد نادرست که هیچ برنامه عملی برای تصویب نداشتند، پیش بردند. حزب احتمالاً بیش از حد روی زخم‌های نمادین، از جمله قیام خشونت‌آمیز اما محکوم به فنا بر سر خرابکاری خطرناک‌تر سیستم، تمرکز کرده است. شاید با یک پیام منضبط تر از سوی مقامات منتخب، رأی دهندگان دموکرات درک بهتری از خطر اندازه گیری شده توسط نظرسنجی ها داشته باشند – حتی اگر ما در مورد دموکرات ها صحبت می کنیم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle